Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poslovna korespodencija

elitemadzone.org :: MadZone :: Poslovna korespodencija

[ Pregleda: 8285 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
*.beobug.com.



+8 Profil

icon Poslovna korespodencija12.09.2006. u 11:22 - pre 214 meseci
pretražujući forum nisam uspeo naći ništa o ovome. ne znam da li je ovo pravo mesto za moje pitanje, ali vidim da ima dosta opštih tema o poslovanju, pa mislim da ovde mogu dobiti korisne odgovore. zanima me da li postoji nekakva standardizovana forma poslovne (ili uopšte zvanične) pismene korespodencije, bilo pismom, faksom, mailom... znam kako se piše pismo i sastavlja memorandum, ali nisam siguran koja je forma tih dokumenata. kako se pozicionira zaglavlje, šta se stavlja na prvu stranu, kada se koristi naslovna (cover) strana, da li se ime klijenta piše levo ili desno itd.

postoje li neki sajtovi o tome? do sada što sam našao su bili bukvalni prevodi engleskih dokumenata, koji uglavnom nisu ovde primenjivi, ili neke arbitrarne procene.

hvala svima!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
212.200.223.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Poslovna korespodencija12.09.2006. u 22:39 - pre 214 meseci

neke osnove poslovne korespondencije se uce u ekonomskoj skoli na casovima birotehnike.
Procunjaj malo po knjizarama i pogledaj udzbenike iz te tematike.
Ako uopste vise i postoji taj predmet pod tim imenom

umalo da zaboravim, ukucaj u google
Poslovna korespondencija

[Ovu poruku je menjao djricky dana 13.09.2006. u 08:22 GMT+1]

Poslao sam ti na pp telefone firme za koju mislim da ima to sto trazis
Moderator je "malo" isekao moj odgovor pa bas nije smislen

[Ovu poruku je menjao alkion dana 13.09.2006. u 14:23 GMT+1]
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
*.beobug.com.



+8 Profil

icon Re: Poslovna korespodencija17.09.2006. u 18:58 - pre 214 meseci
hvala puno na odgovoru! doduše, tek sam sada shvatio da je tema premeštena na madzone, a i nisam dobio privatnu poruku od tebe. ako nije problem da mi ponovo pošalješ.

naišao sam na neku literaturu po knjižarama, ali to su uglavnom prevodi stranih izdanja gde pišu o pravilima korespodencije na engleskom. za engleski znam sasvim solidno, pošto su tamo pravila strogo definisana. a što se našeg jezika tiče, nailazio sam na različite varijante i nisam siguran koja je "zvanična", tj. da li neka "zvanična" uopšte i postoji.

hvala još jednom.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Poslovna korespodencija

[ Pregleda: 8285 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.