Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa PCMCIA wireless karticom

[es] :: Wireless :: problem sa PCMCIA wireless karticom

[ Pregleda: 1941 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Grozzzni
Oziris Systems
FON, Beograd
Vrsac

Član broj: 29997
Poruke: 258
212.200.241.*



Profil

icon problem sa PCMCIA wireless karticom06.09.2006. u 07:11 - pre 214 meseci
Pozdrav svima. Imam lap top MSI i integrisanu wireless karticu. Nisam mnogo istrazivao marku,ali to je ona sto se dobija po defaultu u msi laptopovima.Inace u device manageru pise 802.11b MiniPCI Wireless Network Adapter,koji radi prilicno solidno,mada sam iskusio da je prilicno 'slaba' u odnosu na integrisanu wireless karticu na hp-ovom lap topu. Nabavio sam D-link ovu karticu (DWL-G650) i prilicno se iznenadio,tj frapirao. Nisam pocetnik u wirelessu,znam dosta toga,imam enkriptovanu mrezu, nista posebno WEP sa 5 Ascii kljucem,sve sam uredno podesio,sve mi je kristalno jasno sto se podesavanja tice,al gle cuda,tamo gde mi je signal sa integrisanom karticom excellent, sa ovom je jedva low. Radi se o ad-hoc mrezi, koju sam postavio prvenstveno radi internet sharing-a na lap topu. Kartica koja je integrisana, ocas posla se nakaci i dobije adresu od DHCP servera, dok se ova D-linkova muci muci muci...i jedva dobije Ip adresu (ako ima srece) da bi je posle par sekundi izgubila, tj celu mrezu srusi. Pokusao sam i sa zero configuration-om, ali opet isto. Da li je moguce da je ova kartica (DWL-G650) toliki krs,ili sam ja precenio svoje poznavanje wireless mreza, i napravio neki propust?

Zeleo bih jos samo da dodam, da kartice rade na istom kanalu (kanal br 1) u ad-hoc mrezi. Toliko od mene, ukoliko neko zna vise karakteristike za ovu karticu,bio bih mu zahvalan:) Hvala!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
213.244.200.*



+768 Profil

icon Re: problem sa PCMCIA wireless karticom06.09.2006. u 20:24 - pre 214 meseci
Ne mora da znaci da je kartica losa,mozda jednostavno nije "u ljubavi" sa tvojim lap-topom.Ja sam imao slican problem samo sa desktop racunarom.Covek koji mi je ugradjivao wireless ugradjuje iskljucivo tp-link 651 kartice i ugradio ih je vise desetina komada bea ikakvih problema pre nego sto smo namestali kod mene.Kad smo sve instalirali imali smo iste simptome kao sto imas ti.Znaci, jedva dobije (iz 1000. puta) IP adresu i ubrzo se srusi mreza.Kad smo izvadili tu karticu i stavili tp-link 551(losija od 651) dobio sam istog momenta 80% signala.651 koju smo izvadili iz moje masine stavili smo u drugu masinu i sve je radilo ok sa preko 80% signala.Jedini nacin da proveris da li je kartica u redu jeste da je stavis u drugi laptop.To si verovatno i sam skontao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: problem sa PCMCIA wireless karticom

[ Pregleda: 1941 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.