Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 6.0 (Longhorn)

[es] :: Windows desktop :: Windows 6.0 (Longhorn)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6267 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Windows 6.0 (Longhorn)25.02.2003. u 15:58 - pre 257 meseci
Kako vam deluje?

http://reviews.zdnet.co.uk/review/42/1/2989.html

"More significant changes made by Microsoft relate to the kernel and file system. Windows 6.0 will finally support 64-bit processors such as Intel's Itanium II or AMD's Opteron and will also allow server clustering. As with .NET, compilation takes place during installation to ensure that it is fully aligned with the processor architecture. However, this feature is not yet supported, so processors will have to run in 32-bit mode at first.


The new file system, Windows Future Storage (WinFS), which is based on SQL Server 2003 (codenamed Yukon), looks very promising. Those familiar with Structured Query Language will appreciate the powerful search functions that this database system offers. Data such as contacts, email messages and Office documents will no longer be stored as individual files, but will be cross-referenced accordingly. This will allow for complex file searches -- a feature that doesn't exist on current operating systems -- or at least not to the same degree. Longhorn's new WinFS file system is included in the alpha build 3683, although the services are not functional yet. A number of SQL features are already running, but these cause substantial performance degradation since the data needs to be processed using NTFS.
"
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)25.02.2003. u 16:50 - pre 257 meseci
Microsoft's biggest and most contentious innovation of all is the integration of a new security system called Palladium. This is a real-time module that requires special hardware in order to operate separately from other system components. The new security standards will involve both software developers and chip manufacturers such as Intel and AMD.

During the boot-up process, the BIOS will check the hardware and then identify the PC's users/owners. The aim is to protect the system as well as the data against unauthorised access, and also to prevent attacks from the Internet.


Predviđam da će BIOS-hacking postatati popularan u narednom periodu :)
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)25.02.2003. u 22:11 - pre 257 meseci
Hoce li taj fajl sistem da bude brz i efikasan kao SQL server?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)26.02.2003. u 04:14 - pre 257 meseci
Gojko, ako si trazio flejm, evo ti odgovor: ne, nego će biti brz i efikasan kao mySQL na kojem se vrti ES. Verovatno će tebe da kontaktiraju u vezi detalja.



Što se tiče Windows-a nema sumnje da je uzbudljivo: gomila novih i rekao bih dobrih tehnologija postaće deo OS-a. Neki drugi OS-evi mogu samo da sanjaju o takvom stepenu integracije raznih tehnologija. Vrlo brzo i inicijativa za poboljšanje sigurnosti će dati prve rezultate (što može dobrim delom da se zahvali konkurenciji od strane Linux-a) tako da će, sve zajedno, korištenje istog biti (mada već i sada jeste) pravo uživanje, pogotovo programiranje.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)26.02.2003. u 10:20 - pre 257 meseci
Jedna od novina je i proziran start meni. Wow, mislim... WOW!!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net



+7177 Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)26.02.2003. u 11:42 - pre 257 meseci
Citat:

Što se tiče Windows-a nema sumnje da je uzbudljivo: gomila novih i rekao bih dobrih tehnologija postaće deo OS-a. Neki drugi OS-evi mogu samo da sanjaju o takvom stepenu integracije raznih tehnologija. Vrlo brzo i inicijativa za poboljšanje sigurnosti će dati prve rezultate (što može dobrim delom da se zahvali konkurenciji od strane Linux-a) tako da će, sve zajedno, korištenje istog biti (mada već i sada jeste) pravo uživanje, pogotovo programiranje


Slazem se da je database fajl sistem odlicna ideja, koja ce verovatno unaprediti funkcionalnost korisnickih programa i svakako povecati produktivnost.

Sa druge strane, ostavicu analizu sigurnosnog podsistema security expertima.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)26.02.2003. u 16:34 - pre 257 meseci
Citat:
caiser:
Jedna od novina je i proziran start meni. Wow, mislim... WOW!!!


Jel to sarkazam? Mislim KDE i MacOS X to imaju odavno...
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)26.02.2003. u 21:11 - pre 257 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Hoce li taj fajl sistem da bude brz i efikasan kao SQL server?


Ako su u MS-u odlučili da batale NTFS, koji se pokazao jako dobro, sigurno su za to imali dobre razloge :)

Hajde da se svi smejemo MS SQL serveru :o)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)26.02.2003. u 21:17 - pre 257 meseci
Očigledno je da su gornji rezultati delo M$ plaćenika. Ako ne veruješ, pitaj na Slashdot-u.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)26.02.2003. u 21:28 - pre 257 meseci
eh..eh...btw Mihailo koji OS ...trenutno...koristiš :-) mislim kakve su to privilegije :-)



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)26.02.2003. u 21:54 - pre 257 meseci
Citat:
random:
Jel to sarkazam? Mislim KDE i MacOS X to imaju odavno...


Pa, upravo to. To je toliko „novo“ da stvarno nemam drugih reči osim toga.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)27.02.2003. u 04:36 - pre 257 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Očigledno je da su gornji rezultati delo M$ plaćenika. Ako ne veruješ, pitaj na Slashdot-u.


Ma, šta na Slashdot-u, pitaj Gojka :)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.yubc.net



+1 Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)27.02.2003. u 11:32 - pre 257 meseci
Citat:
secret:
eh..eh...btw Mihailo koji OS ...trenutno...koristiš :-) mislim kakve su to privilegije :-)


Privilegije da koristim kvalitetan browser :)
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)27.02.2003. u 13:21 - pre 257 meseci
Hehehe... Touché! Pet poena za Mihaila.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)27.02.2003. u 13:29 - pre 257 meseci
ahhh :-))
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)27.02.2003. u 14:30 - pre 257 meseci
bravo mihailo.. vidish, toga se nisam setio.. sad cu da probam ;)

elem, back to the topic:

koji idiotizam stavljati sql server kao fajl sistem! mislim, super je sa tehnicke/tehnoloske/programerske strane, mocicemo da pretrazujemo dokumente mnogo brze, jedan fajl ce moci da se nalazi u vise direktorijuma (cross posting ;) - to je mogao i dos kad se pogresno ulinkuje klaster ;).

ali sa strane konacnog korisnika je idiotski: pretrazivanje je funkcija koja se radi 100* redje od obicnog pristupa (read/write) fajlovima. ako mene pitate da li zelim da mi svi programi rade 50% sporije, a da imam cak i 10000* brze pretrazivanje, ja bih odmah rekao ne.. zajebi ti to..
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)27.02.2003. u 14:48 - pre 257 meseci
Imaš neki link koji bi podržao te tvoje tvrdnje o brzini ili pričaš onako..?

Ako je onako.. onda bi moglo da se nagađa da li će moći da se bira fajl sistem prilikom instalacije ili kasnije da se promeni format - pa ko šta voli.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)27.02.2003. u 15:02 - pre 257 meseci
e, ovo za os mnogo dobro radi.. super stvar.. ;)


elem, nemam link jer mi ne treba (imam iskustvo ;).

50% sam lupio, ali i malo dete zna da citanje/pisanje u bazu binarnih fajlova (blob) ide mnogo sporije nego citanje/pisanje u bilo koji normalan fajl sistem (sve poznate win i unix/linux sisteme, osim mozda onih sa "dnevnicima" -- journalingom -- ne znam njihove performanse).

a to je i logicno. za bazu treba odraditi indexe, voditi racuna o hirajarhijama/konzistentnosti podataka... bla truc.. razmisli malo i sam. ne moras slepo da verujesh m$ promotivnom govoru ;)) (shalim se malo, cisto da se zna)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net



+7177 Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)27.02.2003. u 15:50 - pre 257 meseci
Citat:
a to je i logicno. za bazu treba odraditi indexe, voditi racuna o hirajarhijama/konzistentnosti podataka... bla truc.. razmisli malo i sam. ne moras slepo da verujesh m$ promotivnom govoru ;)) (shalim se malo, cisto da se zna)


Dobar deo ovih poslova se radi kada je u pitanju NTFS fajl sistem cija MFT baza ima indexe i neophodnost proveravanja konzistentnosti, pa se ljudi ne zale da je spor :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Windows 6.0 (Longhorn)27.02.2003. u 16:43 - pre 257 meseci
da, zaboravih, vecina "normalnih" fajl sistema ima indexe za pretrazivanje po binarnom stablu (za imena fajlova/dirova u okviruj jednog dira) i sl, ali je sve to i dalje mnogo prostije od celog sistema nekog sql servera koji je logicno mocniji, ali i sporiji..


i btw da se zna da ne zelim da izazivam flame, to sto sam rekao vazi za bilo koji sql server, a ne samo za mssql (mada za njega najvise ;)))

 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows 6.0 (Longhorn)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6267 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.