Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cisco Unity 4.0 + Cisco IPCC

[es] :: Enterprise Networking :: Cisco Unity 4.0 + Cisco IPCC

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7484 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.wiener.co.yu.



+5 Profil

icon Cisco Unity 4.0 + Cisco IPCC30.08.2006. u 14:04 - pre 214 meseci
Kada sam kupio CCM 4.1 (3) pre godinu dana (i par meseci) dobio sam na poklon Cisco Unity 4.0 i Cisco IPCC .
Danas ih nadjoh u nekoj kutiji pa sam resio da ih instaliram.

Za pocetak Unity ... ima li neko nesto da me posavetuje pre pocetka?
Neke cakice i forice koje bih trebao da znam?

Hvala!

[Ovu poruku je menjao kosac dana 14.11.2006. u 10:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 - prva instalacija30.08.2006. u 15:16 - pre 214 meseci
Javi iskustva, planiram isto da ih probam uskoro.
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
212.200.222.*



+5 Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 - prva instalacija30.08.2006. u 20:45 - pre 214 meseci
OK.
Sutra pocinjem pa cu javiti kako je proslo.
Verovatno ce biti nekoliko vracanja iz GHOST-a :) pa cu za par dana imati neku konkretniju inf.

Pozdrav, Nenad.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 - prva instalacija31.08.2006. u 07:27 - pre 214 meseci
Jesi li to dobio full ili trial verzije tog softvera?

IPCC me zapravo najviše interesuje, i IVR nakon toga.

Na čemu instaliraš, imaš neki test sistem ili ćeš probati na nečemu živom?
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.wiener.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 - prva instalacija31.08.2006. u 07:49 - pre 214 meseci
Obe su full verzije ... po 5 licenci. Bar su mi tako rekli.
To je bila neka Cisco akcija u kojoj su uz kupljeni CCM davali po 5 licenci za Unity 4.0 i IPCC.

CCM mi se nalazi na IBM masini pa sam uradio GHOST celog sistema (kao vrsta backup-a)
i onda ga iz image fajla klonirao na neki HP.
Uz malo mucenja sa driver-ima uspeo sam da nateram CCM da radi ... pa opet GHOST CCM-a sa te HP masine u novi image fajl.

Sad je ideja da se igram na toj HP masini. Probam, ne uspem, opet sve vratim na pocetak iz image fajla, pa opet probam ...
pa dok ne uspem. :)

Trenutno cistim instalaciju na HP masini ... pre GHOST ... brisem CDR, usere, devices ... da smanjim image fajl.
Kad to zavrsim pocinjem sa zezanjem. :)

Citat:
Gojko Vujovic: Jesi li to dobio full ili trial verzije tog softvera?

IPCC me zapravo najviše interesuje, i IVR nakon toga.

Na čemu instaliraš, imaš neki test sistem ili ćeš probati na nečemu živom?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 - prva instalacija01.09.2006. u 17:14 - pre 214 meseci
Ja nikako da shvatim da li ccm može da radi transkodiranje između g711 i g729, i ako ne - šta mi u stvari treba da bi se to odradilo?

Kako se drugačije uopšte rešava problem kada imaš jedan region koji koristi g729 i trunkove koji koriste g711 - u okviru regiona mi radi komunikacija ali ne radi izlaz na trunk ako su codeci različiti? Krene call setup i onda pukne.. udaljeni telefon čak zazvoni jednom ali to je to. Zavisno od toga na šta se šalje, dešava se i da zvoni ali da se ne uspostavlja veza kada na udaljenom kraju podigneš slušalicu. Promena codec-a trunka nije opcija. Neko mi spomenu da treba da tražim neko proxyranje na ccm-u, ali ne nalazim to za sada.

Jesi li radio sa g729 uopšte i kako?
 
Odgovor na temu

webster_bg
IT manager
Beograd

Član broj: 70781
Poruke: 15
62.108.98.*



Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 - prva instalacija18.09.2006. u 09:14 - pre 214 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: Ja nikako da shvatim da li ccm može da radi transkodiranje između g711 i g729, i ako ne - šta mi u stvari treba da bi se to odradilo?

Kako se drugačije uopšte rešava problem kada imaš jedan region koji koristi g729 i trunkove koji koriste g711 - u okviru regiona mi radi komunikacija ali ne radi izlaz na trunk ako su codeci različiti? Krene call setup i onda pukne.. udaljeni telefon čak zazvoni jednom ali to je to. Zavisno od toga na šta se šalje, dešava se i da zvoni ali da se ne uspostavlja veza kada na udaljenom kraju podigneš slušalicu. Promena codec-a trunka nije opcija. Neko mi spomenu da treba da tražim neko proxyranje na ccm-u, ali ne nalazim to za sada.

Jesi li radio sa g729 uopšte i kako?


treba da podignes transcoder na nekom voice gatewayu, koji ce fizicki transcoddirati kodece zavisno od lokacija.
Uz sve to treba da ga uvuces u CCM u transcodere, napravitie Media recource grupu, listu i termination point, i primenjivati zavisno od lokacija i codeca.
Kod mene su svi veliki objekti, povezani infrastrukturno dobrim linijama na g711, dok prema filijalama i remote lokacijama, idem sa g729.
Problem mi se pojavio sa CCM to Avaya h323 trunkom, pa smo tako nasli resenje i za druge probleme.

Elem, to sad sve lepo radi, ako treba pomoci oko detalja, slobodno se javi :)
-=WEBSTER=-
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 - prva instalacija02.10.2006. u 13:03 - pre 213 meseci
Da, i iz drugog izvora sam saznao da mi treba nesto da daje DSP resurse u tom transkodiranju.

Kako ti radi trunk ka Avayi, moze li step by step ili neki hint ako je bio neki trik prilikom povezivanja? Radio sam po onom njihovom dokumentu (povezivanje CCM i avaye preko h323 trunka, ima pdf na guglu da se nadje), ali negde zapne i ne prolazi. Za sada su vezani po TDM-u i to tako radi, ali morao bi i IP da sljaka, glupo da se uz sav taj voip nesto vezuje zicama, a i skuplje je tako jer se trose E1 portovi. Jos jedna nejasnoca tu je sto cisco ip telefoni prave rtp stream direktno sa voice gw u slucaju h323 veze ka cisco voice gw, ali to znaci da moraju i po IP-ju da vide taj gateway. Da li onda moraju i sa Avayom da imaju IP komunikaciju, ili CCM moze da bude neki h323 proxy?
 
Odgovor na temu

webster_bg
IT manager
Beograd

Član broj: 70781
Poruke: 15
62.108.98.*



Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 - prva instalacija04.10.2006. u 12:59 - pre 213 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: Da, i iz drugog izvora sam saznao da mi treba nesto da daje DSP resurse u tom transkodiranju.

Kako ti radi trunk ka Avayi, moze li step by step ili neki hint ako je bio neki trik prilikom povezivanja? Radio sam po onom njihovom dokumentu (povezivanje CCM i avaye preko h323 trunka, ima pdf na guglu da se nadje), ali negde zapne i ne prolazi. Za sada su vezani po TDM-u i to tako radi, ali morao bi i IP da sljaka, glupo da se uz sav taj voip nesto vezuje zicama, a i skuplje je tako jer se trose E1 portovi. Jos jedna nejasnoca tu je sto cisco ip telefoni prave rtp stream direktno sa voice gw u slucaju h323 veze ka cisco voice gw, ali to znaci da moraju i po IP-ju da vide taj gateway. Da li onda moraju i sa Avayom da imaju IP komunikaciju, ili CCM moze da bude neki h323 proxy?




PDF-ove sa samog cisca ili avayinog sajta slobodno odmah zaboravi. Tako nisam uspeo nista da uradim sto i jeste(nije) logicno, i jedani drugi vendor forsiraju svoja resenja. Samo resenje do kog sam dosao je rezultat intezivnog troobleshoota i 10 dana rada.
Elem, h323 trunk kao trunk nije ni u jednoj od predlozenih solucija hteo da radi . Rezultat je uglavnom bio saobracaj u ostvaren u jednom smeru (CCM -> Avaya) pri cemu se uspostavi signalizacija, no voice ne ide (sudaranje codeca).
Suma sumarum jeste podici MTP i trancoder na Voice GW ( voditi racuna o max kolicini sesija) i setovati dspfarm profile za mtp na odgovarajuci kodek ( u mom slucaju g729), u transcoder uvuci sve kodeke koje koristis.
konfiguracija je nalik sledecoj :


interface BVI1
ip address xxx.xxx.xxx.xxx xxx.xxx.xxx.xxx

sccp local BVI1
sccp ccm yyy.yyy.yyy.yyy identifier 1 version 4.0 (yyy.. adresa CCM-a)
sccp
!
sccp ccm group 1
bind interface BVI1
associate ccm 1 priority 1
associate profile 1 register TRANSCODE-MTP
associate profile 2 register TRANSCODE-XCODE
!
dspfarm profile 2 transcode
codec g711ulaw
codec g711alaw
codec g729ar8
codec g729abr8
codec gsmfr
codec g729r8
codec g729br8
maximum sessions 24
associate application SCCP
!
dspfarm profile 1 mtp
codec g729r8
maximum sessions software 400
associate application SCCP


Tu je zavrsena prica ok voice gatewaya, transcodera i mtp-a. koje sad treba uvuci u CCM pod istim imenom (ccm ver 4.1). Sledeci koraci bi bili podizanje:
- Media termination point
- Transcoder
- Media recource group i listu
Sve imena sa vg-a (TRANSCODE-MTP, TRANSCODE-XCODE)

Sledeca stvar je dici h323 Gateway ka Avayi, naravno predhodno definisuci device pool za avavyu i calling search space.
Na sta obratiti paznju obavezno ukljuciti MTP required, wait for far end h.245 terminal capability set, i enable inbound/outbound Fast start, za ovo zadnje staviti odgovarajuci kodek (g729).


To je otpilike to, detaljnije nisam mogao, e da jasno je da Avaya za ovaj setup trazi licencu za IP trunk ka CCM-u ( u mom slucaju 2).

Postoji i drugo resenje sa gatekeeperom dignutim sa ciscove strane, koje sam napustio posto mi je ovo proradilo.


Nadam se da sam bio od pomoci :) ako je potrebno nesto dodatno slobodno me kontaktiraj :)




-=WEBSTER=-
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 - prva instalacija04.10.2006. u 16:37 - pre 213 meseci
Bravo bravo, ovo ćemo da isprobamo za koji dan, pa javljam šta je bilo. Sad ne smem da diram mnogo pošto već radi po žici. ;)

kosac, radi li taj Unity?
 
Odgovor na temu

webster_bg
IT manager
Beograd

Član broj: 70781
Poruke: 15
62.108.98.*



Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 - prva instalacija05.10.2006. u 07:50 - pre 213 meseci
Sumnjam da je stigao ista da uradi sobzirom da je taze priveden kod maticara

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 05.10.2006. u 09:19 GMT+1]
-=WEBSTER=-
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.dynamic.sbb.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 - prva instalacija05.10.2006. u 10:25 - pre 213 meseci
Pored niza otezavajucih okolnosti prilikom instalacije samog Unity-a (oko licenci), i uobicajeno-nepredvidjeno-svakodnevnog povecanja obima posla,
usao sam u dodatni problem ... ozenio sam se! :)
Nadam se da se od ponedeljka vracam na pocetak problematike i resavanja iste ... javljam se sa novim informacijama ...

Citat:
kosac, radi li taj Unity?


Citat:
webster_bg: Sumnjam da je stigao ista da uradi sobzirom da je taze priveden kod maticara :)
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.dynamic.sbb.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 - prva instalacija13.11.2006. u 20:06 - pre 212 meseci
Evo ovako ... Unity nisam jos ali zato jesam (jesmo ) IPCC i EXTRA je! Zapravo to je moja laicka impresija jer
mi je to privi CC koji pravim. Nabavili smo dobra upustva, uzeli smo neki
HP desktop (uradili standardnu radnju sa varanjem u registriju - ubedis ga da je mcs masina) i krenes instalaciju.
To malo potraje ...

Onda lagano kreiras potrebne usere i CTI zezalice ...itd, itd setovanje CCM i IPCC se odradi lagano (uz dobar pdf).
Onda sledi najinteresantniji deo ...

Kreiranje agenata, dodeljivanje telefona i (najlepsi deo) pravljenje aplikacija (skripti).
Super je zezanje ... jos da nadjem bolji nacin za snimanje porukica posto mi je ovaj mikrofon krs.

Zezam se ... nije bas potpuno lako ali nije ni mnogo problematicno ... moze da se odradi.

p.s. Unity planiram uskoro ...
Citat:
kosac, radi li taj Unity?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 + Cisco IPCC14.11.2006. u 21:31 - pre 212 meseci
Super! Je l' to ima ugrađen IVR ili to ide odvojeno? Tj. koji tačno uređaj pušta sound za voice response? Može li direktno sa tog servera?
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.wiener.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 + Cisco IPCC15.11.2006. u 08:25 - pre 212 meseci
Koliko znam za ovu verziju koju ja imam (dobio za dz uz CCM) IVR se uzima posebno.
Nisam te najbolje razumeo .. kako mislis koji uredjaj pusta zvuk? za IVR?

Ovo sto ja imam je osakacena verzija (ili Expres) (nema direktan upit u bazu .... ipak je dobijena za dz ).
Instalirana na win2000 masini i to je to.

Imam mogucnost da ukljucim 5 agenata..
Ideja je da ih opremim sa agentima i komunikatorima pa nek se odjavljuju, prijavljuju, prebacuju veze, brljaju po lokalnom software-u i traze potrebne podatke za klijente ... itd ... itd ...

Jedan od njih ce biti supervizor i imace sve one zezalice od statistike (broj primljenih poziva, broj izgubljenih poziva, vreme koje je bio prijavljen, vreme koje je bio odjavljen ... itd itd )

A juce na Cisco Expo je tip iz USA drzao neko predavanje o full verziji ovoga. E to je zlo! :)
Jedan od klijenata im je MS ... imace oko 12000 agenata sirom sveta.



[Ovu poruku je menjao optix dana 15.11.2006. u 17:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 + Cisco IPCC16.11.2006. u 07:44 - pre 212 meseci
Pa bio sam upravo na tom predavanju, što nisi rekao da dolaziš da se upoznamo? :)

Hvala ti na informacijama, javljaj kako se ponašao i ako imaš neke tips and tricks.
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.dynamic.sbb.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 + Cisco IPCC16.11.2006. u 20:56 - pre 212 meseci
E j**** ga ... mogli smo i pivo popiti. :)




[Ovu poruku je menjao optix dana 17.11.2006. u 01:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.wiener.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 + Cisco IPCC22.11.2006. u 15:26 - pre 212 meseci
Prvi savet: Treba biti obazriv prilikom izbora codec-a u toku instalacije jer se isti kasnije ne moze menjati.


Citat:
Gojko Vujovic: Pa bio sam upravo na tom predavanju, što nisi rekao da dolaziš da se upoznamo? :)

Hvala ti na informacijama, javljaj kako se ponašao i ako imaš neke tips and tricks.
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
195.252.89.*



+1 Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 + Cisco IPCC23.11.2006. u 07:19 - pre 212 meseci
Interesantno..... bilo bi super da postujes neke screenshotove sa CMS-a (Pregled ulogovanih agenata, neki report ako moze da se pravi itd)
Do sada sam se u kontakt centrima sretao iskljucivo sa AVAYA resenjima.


 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.wiener.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Cisco Unity 4.0 + Cisco IPCC23.11.2006. u 08:25 - pre 212 meseci
nisam jos stigao da se bakcem sa report-ima ... evo malo o konfiguraciji ...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Cisco Unity 4.0 + Cisco IPCC

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7484 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.