Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ip adrese nasih ustanova

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Ip adrese nasih ustanova

[ Pregleda: 3239 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.eunet.yu.



Profil

icon Ip adrese nasih ustanova26.08.2006. u 10:07 - pre 215 meseci
Znaci PeerGuardian postoji - ali trazeci pod beograd, uspeo sam samo da nadjem adrese nekih ambasada - Interesuje me da li bi i gde mogli da se nadju podaci o IP adresamma nasih ustanova tipa: razna ministarstva, sudovi, mup, mip i bla bla bla. Interesuje me da nabavim spiskove koji podrazumevaju ne jednu adresu vec range (od do) Pitam se takodje da li je to "javna stvar" ili je to nesto "tajno".

Pokusao sam da pregledam "slicne" teme ali nisam naisao ni na sta sto bi bilo slicno ovome sto sam ja zapoceo - mislim ovome sto ja zelim da saznam.

Ps da li je ovo pravi deo foruma za ovo pitanje?
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Ip adrese nasih ustanova26.08.2006. u 11:07 - pre 215 meseci
Za tako nesto ti treba neki insajder, jer postoji jedna jedinstvena mreza za sve vladine institucije, a kako su organizovane podmreze, tesko da je negde javno opisano.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ip adrese nasih ustanova26.08.2006. u 11:08 - pre 215 meseci
Predlazem da se tema prebaci u http://www.elitesecurity.org/f230 mada ima veze sa P2P mozda ce biti bolje da je na tom delu foruma
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ip adrese nasih ustanova26.08.2006. u 11:15 - pre 215 meseci
Pa mozda je bolje onda "blokirati sve njih" jednim potezom - Ne planiram da imam kontakta ni sa jednom od tih organizacija pa cu na taj nacin saznajuci koje je respon adresa za tu jedinstvena mrezu mozda dobiti ono sto zelim - jel to to?
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Ip adrese nasih ustanova26.08.2006. u 11:29 - pre 215 meseci
Zasto da ih blokiras?
Code:
% Information related to '212.200.146.0 - 212.200.147.255'

inetnum:      212.200.146.0 - 212.200.147.255
netname:      UZZPRO-NET
descr:        Uprava za zajednicke poslove republickih organa
descr:        Nemanjina 22-26
descr:        11000 Beograd
country:      CS
admin-c:      JS4045-RIPE
tech-c:       JS4045-RIPE
status:       ASSIGNED PA
mnt-by:       TELEKOM-MNT
source:       RIPE # Filtered

person:       Jelena Sandic
address:      Uprava za zajednicke poslove republickih organa
address:      Nemanjina 22-26
address:      11000 Beograd
address:      Serbia and Montenegro
phone:        +381 11 363 1879
fax-no:       +381 11 363 1519
e-mail:       [email protected]
nic-hdl:      JS4045-RIPE
source:       RIPE # Filtered

JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ip adrese nasih ustanova03.09.2006. u 10:59 - pre 214 meseci
Ne mogu da verujem da se niko nije potrudio i prebacio ovu temu gde joj je mesto - Ispade da na forumu koji se bavi sigurnoscu, gde je dosta toga vezano i za internet, ova tema nema mesto - e super - bas super.

Slao sam moderatovu odog dela forumu poruku - nista - slao sam "mitru" takodje nista - Pa jel trebam da napravim novu istu ovakvu da bi dobio odgovore na moja pitanja????
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ip adrese nasih ustanova03.09.2006. u 12:50 - pre 214 meseci
Slabo se bavim ovim problemom ali ideja da se "razna ministarstva, sudovi, mup, mip i bla bla bla" tj njihove IP adrese blokiraju mi ne liči na temu koja bi trebalo da se nađe u forumu koji se bavi sigurnošću. BTNJ, ako misliš da se na taj način osiguraš da ti ne provale šta šeruješ, ne verujem da je dobra ideja pošto oni to verovatno i ne rade. Bolje da potražiš adrese svetskih filmskih, muzičkih i sličnih organizacija mada pretpostavljam da su one već u PG.
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ip adrese nasih ustanova03.09.2006. u 12:58 - pre 214 meseci
Pg odavno koristim

Zasto bi IP adrese bilo koga bile tajna - POGOTOVU NASIG "JAVNIH DRZAVNIH USTANOVA" - one rade za mene - i ne trebaju nista da kriju - Ja sam gradjanin koji placa porez, ali na svom privatnom i poslovnom kompjuteru ne zelim da "imam ulejze" - Na kraju krajeva ovde pricamo o "IP-brojevima nasih ustanova".

Zasto bi bilo kome dozvolio da se konektuje na moj komp i da "skenira portove" - Zar to nije ugrozavanje moje privatnosti

Ne vidim nikakvu FAMU oko toga da stavim te IP.eve na black list kao sto sam vec i uradio - mislim na one koje sam saznao. Ne vidim razlog da moram da pravdam "zastitu svoje privatnosti" - Nismo valjda vec nezvanicno poceli da primenjujemo zakone ko i FBI - pa da Vlada moze da pristupi bilo kom kompjuteru radi zastite "drzavne bezbednosti".

Kao sto rekoh - mozda se bavim nekim ozbiljnim stvarima i razmisljam o zastiti - Izmedju ostalog ako vec imam skoro sve ustanove iz Amerike i zemalja zapadnog sveta na svojoj listi ne vidim zasto ne bih imao i nase.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ip adrese nasih ustanova03.09.2006. u 13:21 - pre 214 meseci
Možda nisam dobro napisao, mislim da zaštita od nekih ovakvih ustanova ne spada u bezbednost na internetu ali nemam ništa protiv da to uradiš. Jedino mislim da nema neke vajde od toga pošto oni verovatno i nemaju mnogo pojma o ovome. ;) Naravno da sam i protiv bilo kog pristupa mom i bilo čijem računaru ali to i nije potrebno. Kada skidam nešto, to je ponuđeno i ostalima i onda se jednostavno vidi da sam ja izvor i vidi se moj IP što je dovoljno da me pronađu.

Verovatno ovde i prestaje moje pisanje na ovu temu pošto je poruka prebačena u forum koji ne pratim. ;)
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ip adrese nasih ustanova03.09.2006. u 13:42 - pre 214 meseci
Iskren da budem ja jesam aktivan na nekim temama gde je pisano o P2P-u ali ova nije pokrenuta iz tog i jedino tog razloga - vec iz razloga sto vodim sopstveni biznis, a aktivan sam u nekim sverama vezanim za vojsku - projektovanje i slicno - ne bih sad objasnjavao sve detalje, ali imam svoje razloge za pokretanje ove teme - u biti svega je zastita privatnosti ali ne zato da bih zastitio kriminalne aktivnosti, vec da bi se zastitio od "kriminala"

- Ne zelim sad da govorim da su ovo odvojene primene - ali iskustva iz jedne cu definitivno preneti na drugu, jer me interesuje bezbednost

Iskren da budem odgovori i na ovoj i na nekim drugim temama na kojima sam ucestvovao u skorije vreme su me relativno involvirale u ovu stvar - daleko da sam strucnjak, ali sam ipak stekao neke pojmove. Ocekujem i dalji razvoj ove teme - tako da :) Kuckamo se
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apalink.co.yu.



+37 Profil

icon Re: Ip adrese nasih ustanova03.09.2006. u 13:52 - pre 214 meseci
Zasto ih blacklistovati?
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ip adrese nasih ustanova03.09.2006. u 14:02 - pre 214 meseci
A zasto da ne ?

Ulazimo u raspravu o razlozima za nesto sto ja zelim da uradim (da ili ne) - Pitanje je da li je to tema ove price ili je to za raspravu na nekoj drugoj temi. Svako od nas ima neke svoje razloge - Ovde nije glavni razlog uopste P2P vec zastita.
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apalink.co.yu.



+37 Profil

icon Re: Ip adrese nasih ustanova03.09.2006. u 14:30 - pre 214 meseci
http://directory.domaintools.com/1/gov.yu

Eto ti, i sve ih blacklistuj ako ti je to zelja. E sada mi objasni zasto???
 
Odgovor na temu

bluebug1903

Član broj: 116111
Poruke: 3
*.uzzpro.sr.gov.yu.



Profil

icon Re: Ip adrese nasih ustanova05.10.2006. u 08:32 - pre 213 meseci


SpelingMistakes nemoj da se lozis, bole nekog uvo za tebe. A kad napravis s***** i ovako ce doci cike u plavicastom odelu
 
Odgovor na temu

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Ip adrese nasih ustanova

[ Pregleda: 3239 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.