Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL :)

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL :)

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248496 | Odgovora: 997 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: ADSL :)19.01.2005. u 19:52 - pre 234 meseci
Gde ste vi videli da morate da posedujete modem?

http://www.eunet.yu/cms/view.php?id=5766
Citat:
Pogodnosti EUnetADSL Hobby servisa:

* kvalitetna i visokoprofesionalna tehnička podrška 24 sata, 7 dana u nedelji
* 3 email naloga u okviru EUnet.yu domena ([email protected]), sa dodeljenim kreditom od 30 minuta za svaki nalog
* mogućnost da se dodeljeni e-mail nalozi koriste kao dial up nalozi
* mogućnost postavljanja Internet prezentacije na adresi solair.eunet.yu/~username
* dinamička dodela IP adrese
* izbor brzine Internet konekcije
* definisan nivo agregacije
* online statistika - uvek dostupan prikaz brzine konekcije i ostvarenog protoka
* mogućnost izbora tarifnog paketa, Surf ili Flat
* besplatno korišćenje ADSL modema
* mogućnost postpaid načina plaćanja
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL :)19.01.2005. u 20:31 - pre 234 meseci
Naravno, ovo moze da se tumaci dvojako - i ako iznajmis modem, sa tehnickog gledista ti ga imas, tu je, funkcionise, bez obzira ko je vlasnik, ali je ipak trebalo malo drugacije napisati jer je cela stvar nova i brzo se dodje ne nesporazuma.

http://www.eunet.yu/cms/view.php?id=5765

EUnet ADSL - Tehnički preduslov

Da biste mogli da koristite EUnetADSL servis potrebno je da:

* posedujete telefonsku liniju (bez dvojnika ili PCM-a);
* da Telekom Srbije ima tehničkih mogućnosti da po telefonskoj liniji uvede ADSL;
* imate ADSL modem;
* imate instaliran USB ili Ethernet priključak na svom računaru.

Nego, stalno zaboravim da pitam: ako dobijem ADSL, kad cu da spavam? Sada me od Interneta malo tera cena telefonskih impulsa (dial-up, naravno), tako da predremam koji sat, ali posle? :-)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

svilen
Beograd

Član broj: 14125
Poruke: 140
195.252.87.*



Profil

icon Re: ADSL :)20.01.2005. u 09:40 - pre 234 meseci
Nise mi uopste jasni pa imate broj za informacije gde ce vam se javiti ljubazni operator i sve objasniti kao i meni.

Na pitanje dali se dobiva i ADSL modem on mi je odgovorio potvrdno.

Eto bas je jednostavno
 
Odgovor na temu

Asarhad

Član broj: 42178
Poruke: 14
195.252.81.*



Profil

icon Re: ADSL :)20.01.2005. u 09:50 - pre 234 meseci
Pri cemu:


Predviđene Flat tarife su:
Flat256 Flat512 Flat768

U okviru Flat tarife na raspolaganju su dva nivoa agregacije: 30:1 i 20:1.

30:1
Flat 256 256/64 2.100 din

20:1
Flat 256 256/64 3.100

+PDV

pa dolazimo do zakljucka da su preskupi i da oce da zarade 10x kao i na svim ostalim njihovim uslugama...kad samo pogledam cenovnik
ako hoces poprecnu vezu kod njih... slog da te strefi

 
Odgovor na temu

erazor999
Petar Slavnić
Bačka Palanka

Član broj: 32710
Poruke: 49
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)20.01.2005. u 10:31 - pre 234 meseci
Svi provajderi su postavili mogucnost kupovine ove usluge iako je ta usluga jos nedostupna ili je samo dostupna za beograd....
A sto se tice svega oko ADSL mislim da nece izaci na dobro. Iako je skup za sada za krajne korisnike ne mogu da se pomirim sa tom cinjenicom da ce "$$$TELEKOM$$$" dozvoliti da izgubi 100.000 ili vise pretplatnika telefonije koji ce preci na ADSL i pri tome zaboraviti na troskove telefonskih inpulsa jer ADSL ne trosi telefonske inpulse ako niste znali za neupucene . . .

Mislim da cu odlepiti ukoliko budem cekao jos cetiri meseca da se ova tehnologija koja je vec zastarela u svetu uvede i kod nas. Prijavio sam se kod jednog provajdera i moji podaci jos nisu pokrenuti u razmatranje tehnickih mogucnosti jer i posle tri meseca cekanja (20.01.2005.) obratim se provajderu i oni mi kazu da Telekom jos nije ni Beograd pustio u rad...........

Ja se iskreno izvinjavam svima ali morao sam negde da ispraznim bes koji se u meni skuplja vec cetiri meseca.
Petar Slavnić
[email protected]
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: ADSL :)20.01.2005. u 11:21 - pre 234 meseci
Eunet ima najjacu foru, kao dali dobre cene, a na dnu:

Cene ne uključuju porez na dodatu vrednost (18%).

Heheheheh sta radi marketing, a? :)
 
Odgovor na temu

radovic

Član broj: 313
Poruke: 533
*.verat.net.



+3 Profil

icon Re: ADSL :)20.01.2005. u 11:26 - pre 234 meseci
[qoute] Eunet ima najjacu foru, kao dali dobre cene, a na dnu:

Cene ne uključuju porez na dodatu vrednost (18%).

Heheheheh sta radi marketing, a? :)
[/quoute]


Cene za biznis korisnike i treba da budu bez poreza na "dodatu" :) vrednost (18%)
za fizicka lica porez na dodatnu vrednost treba da bude ukljucen u cenu.






[Ovu poruku je menjao radovic dana 21.01.2005. u 09:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Duche
Dusan Cekanovic
Novi Sad

Član broj: 40119
Poruke: 21
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: ADSL :)20.01.2005. u 12:16 - pre 234 meseci
A o kakvoj se to opterecenosti linka radi? Odnosno niva agregacije. Pretpostvaljam da je opet neka podela linka na vise korisnika, samo koliki je taj link?

Sto se tice uvodjenja ADSL, vidim da niko jos ne pominje gde moze da se uvede. Prepostavljam da ce Novi Sad malo sacekati u odnosu na BG. Jel cuo neko nesto za Novi Sad, dali se spominje preko neko provajdera uvodjenje mozda?
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: ADSL :)20.01.2005. u 13:18 - pre 234 meseci
Citat:
Duche: A o kakvoj se to opterecenosti linka radi? Odnosno niva agregacije.

To je ono što se kod ISP-ova:
a. ne zna
b. ne govori

Kako gde i kako kod kog, ali je mešavina a i b u nekom odnosu. Ono što mislim da jeste je da nema nekih metoda proračuna, ili unapred određenog i proračunatog stepena agregacije, već se prati MRTG ili slična grafika, pa onde i onda kad se vidi određeni stepen zagušenja tu se i širi...

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL :)20.01.2005. u 13:24 - pre 234 meseci
Citat:
erazor999:i pri tome zaboraviti na troskove telefonskih inpulsa jer ADSL ne trosi telefonske inpulse ako niste znali za neupucene . . ..

To, kolega, to! Zato sam i pitao "Kad cu da spavam?" (ako ga dobijem). Mozda je moj slucaj specifican i atipican - ja skoro nista ne downloadujem, ali volim da citam razne stvari, sto na dial-up-u guta vreme = impulse. Zato su i postavili visoke cene, meni izadje taman toliko kao sada dial-up flat + racun za telefonske impulse. Sto onaj reko, kako god se okrenes, ledja ti pozadi. Zato im je i trebalo 3 meseca da izracunaju cenu!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: ADSL :)20.01.2005. u 16:33 - pre 234 meseci
ma za par dana cu va recu kako to funkcionise samo jos malo rekose mi da sam drugi po redu za instalaciju cim telekom sredi kod sebe to sto treba
a do tada vas pozdravljam caos
 
Odgovor na temu

Cryptic
Predrag Jankovic
Beograd

Član broj: 45500
Poruke: 3
*.200.eunet.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)20.01.2005. u 20:08 - pre 234 meseci
Srbija uvek ide korak ispred svih ostalih. Ili sto bi rekli, nema tehnologije dok je Srbin ne izmisli.

256/64 u Srbiji u stvari znaci da dobijate 64 (1Mbit/s / 16) a onaj prvi broj... Pa to vam je tako... Ako vas pali da imate brzu konekciju mozete da pricate kako imate protok koji je izrazen u trocifrenom broju Kbit/s (i to ne onaj najmanji moguci trocifreni) i da ako to jako zelite i tome neprekidno stremite, jednog dana zaista i dobijete tu prvu, magicnu cifru - 256k. Kako je to sjajno. Agregacija 30:1. Zvuci zlokobno. Koliki god da je taj 1, onih 30 ce verovatno biti previse na njega jadnog samog. Kad se samo setim prvih dana dial up-a... Brrrrr prodje me jeza.

Izumi made in Srbija me neprekidno odusevljavaju. Samo cekam da vidim reklamu. "Samo za Vas, 20Mbit/s, cena 700 din. mesecno (malim slovima: limit 34Mb, za svaki dodatni megabajt gulimo kozu sa ledja)" ili "Samo za Vas, 20Mbit/s, cena 700 din (malim slovima: Agregacija 8231:1)"

Kad god pomislim da je nesto suvise dobro da bi bilo istino, to naravno i bude tako. ADSL :). Morala je da bude neka "kvaka". Ajde da kazemo da ce tih 256 i biti ponekad (cak recimo cesto) dostupno u punom obimu ali skupo je bre ljudi. 17-18 EUR za 700Mb. Mnogo je kume....mnogo je...

 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
*.yubc.net.

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: ADSL :)20.01.2005. u 20:15 - pre 234 meseci
Adsl korisnici ce biti 'prikaceni' na link koji imamo ka Internetu kao i sto
je slucaj sa dialup korisnicima. Stanje linka ce se redovno kontrolisati i po
potrebi ce se prosirivati ako procenimo da nasi korisnici ne dobijaju kvalitet
usluge kako je to definisano u ponudi.


ovo je odgovor od sezama na moju sumnju oko garancije kvaliteta ADSL-a, da li mogu ocekivati kvalitetet adsl usluge koju placam, u ovom slucaju 256kbps FLAT...
...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

operic
Beograd

Član broj: 2901
Poruke: 261
*.beograd-2.tehnicom.net.



Profil

icon Re: ADSL :)20.01.2005. u 23:05 - pre 234 meseci
aman ljudi niste ni dobili adsl, a vec kukate...
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: ADSL :)20.01.2005. u 23:52 - pre 234 meseci
Je l' može neko da mi objasni šta znači ova agregacija npr. 20:1 koja se pominje u EUnetovoj ponudi? Koliki bandwith deli 20 korisnika? Da li je to 1Mbit/20 korisnika ili nešto deseto?
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
*.83.beocity.net.



+17 Profil

icon Re: ADSL :)21.01.2005. u 01:10 - pre 234 meseci
Citat:
operic: aman ljudi niste ni dobili adsl, a vec kukate...


pouceni dosadasnjim iskustvom...
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: ADSL :)21.01.2005. u 17:52 - pre 234 meseci
aaaa sta sam dobio na mail od sezama :)))

Citat:

Poštovana/Poštovani

Prošlo je više vremena nego što smo oèekivali ali napokon smo spremni da Vam se obratimo povodom Vaše prijave i iskazanog interesovanja za SezamPro AD[S]L uslugu. Svi neophodni pripremni koraci za realizaciju ovog novog i izuzetno komfornog naèina pristupa Internetu su završeni i možemo da vam ponudimo konkretne pogodnosti i naèin realizacije vašeg AD[S]L prikljuèka na telefonskom broju 011/25***** na adresi ***** Beograd.

Podseæamo vas da osnovna objašnjenja o AD[S]L-u možete proèitati na strani O ADSL-u.

Ponuda koju smo pripremili æe uz visok kvalitet i veliku brzinu pristupa zadovoljiti najširi spektar vaših potreba. Pripremili smo 9 paketa razlièitih namena i brzina, meðutim na osnovu pažljivo analiziranih vaših sugestija i želja, verujemo da æe se osnovni paket SezamPro AD[S]L Basic 256 najbolje pokazati i zadovoljiti Vaše zahteve.

Ponuda

Za samo 1.499 din meseèno dobijate izuzetno kvalitetan pristup Internetu sa:

* Brzinom od 256/64kbps,
* Svim standardnim SezamPro uslugama i servisima
o 3 zaštiæene mail adrese,
o Getorder servis,
o SMS servis sa 50 poruka,
o Konferencijski sistem, FTP, Chat, i ostale jedinstvene SezamPro servise
* Prenosom podataka do 700 MB sa Interneta (+ 700 MB na Internet)
* Besplatnim korišæenjem SezamPro AD[S]L modema i splitera sve dok ste korisnik SezamaPro.

U okviru ove izvanredne ponude, kvotu za prenos podataka sa Interneta ne morate trošiti uvek – poseban Sezam režim pristupa vam obezbeðuje sve Sezam servise (Email, Getorder, SMS itd) bez merenja saobraæaja.

Ako planirate prenos znaèajno veæe kolièine podataka sa Interneta, samo jedna [S] kartica od 330 din æe biti dovoljna za dodatnih 700+700 MB.

Alternative

Detalje o ostalim paketima koji pokrivaju potrebe od kuænih korisnika sa velikim zahtevima bez merenja saobraæaja do firmi sa mrežom raèunara možete pronaæi na strani http://www.sezampro.yu/public/page?id=51.

Obratite pažnju i na dodatne znaèajne pogodnosti koje vam obezbeðuje SezamPro. Paket koji ste izabrali vas ne obavezuje trajno – veæ pri prvoj sledeæoj uplati možete izabrati drugi paket iste brzine i samostalno preæi na njega. Plaæanje AD[S]L usluge možete komforno obaviti uz pomoæ [S] kartice koju nabavljate na Vama najbližem kiosku. I konaèno ...

U znak zahvalnosti zbog iskazanog interesovanja i pomoæi u oblikovanju naše ponude, obezbedili smo za vas specijalnu pogodnost - ukoliko se odluèite za SezamPro AD[S]L i pošaljete mail sa izabranim paketom do 15. februara 2005. godine, uspostava servisa æe biti POTPUNO BESPLATNA – SezamPro AD[S]L korisnik æete postati samo redovnim plaæanjem prve meseène pretplate.

Naèin realizacije Vašeg AD[S]L

Nakon što naðete najadekvatniji paket, na ovaj mail odgovorite (na adresu sa koje ste ga dobili), navodeæi naziv izabranog paketa. Vašim odgovorom æe automatski biti zapoèet proces uvoðenja vašeg AD[S]L-a, èiji æete status moæi da pratite na posebnoj web stranici koju smo pripremili za vas. Adresu sajta, broj vašeg zahteva i ostale neophodne podatke æete dobiti u poruci u kojoj potvrðujemo prijem vašeg odgovora na ovu poruku. Ukoliko želite da vas o kljuènim koracima u procesu instalacije obaveštavamo putem SMS-a, možete u poruci pored izabranog paketa navesti i broj vašeg mobilnog telefona.

Nakon predaje zahteva Telekomu da instalira ADSL prikljuèak na vašem telefonskom broju u centrali i njihovog potvrdnog odgovora, u najkraæem roku æemo nastaviti komunikaciju sa Vama kako bi, na obostrano zadovoljstvo, završili proces i kvalitetan pristup Internetu postao deo vaše svakodnevnice.

U ovom trenutku Telekom Srbija je okonèao instalaciju svog dela ADSL infrastrukture u nekoliko centrala u Beogradu. U toku su radovi i uskoro se oèekuje završetak u dodatnom broju centrala. Ukoliko se ne naðete meðu onima na èijoj centrali je uvodjenje ADSL veæ završeno, vaš izbor SezamaPro u ovom trenutku æe obezbediti da budete meðu prvima kada Telekom obezbedi tehnièke uslove, a naša specijalna ponuda BESPLATNE USPOSTAVE æe za Vas važiti bez obzira na eventualni istek njenog roka.

Vaš SezamPro
Beograd, Skadarska 40c
Korisnièki servis: 011/3227-231



Da li je to ono sto mislim da jeste??? :))) I can't believe it..

BTW, jedino su omasili za paket ali nema veze flat uzimam :)

"Nakon predaje zahteva Telekomu da instalira ADSL prikljuèak na vašem telefonskom broju u centrali i njihovog potvrdnog odgovora, u najkraæem roku æemo nastaviti komunikaciju sa Vama kako bi, na obostrano zadovoljstvo, završili proces i kvalitetan pristup Internetu postao deo vaše svakodnevnice."

ali dobro... samo da se krenulo sa mrtve tacke.

Jel jos neko ovo dobio?
 
Odgovor na temu

Milan Ogrizovic
Milan Ogrizovic
Jakovo

Član broj: 9789
Poruke: 281
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.ogrizovic.com


+2 Profil

icon Re: ADSL :)21.01.2005. u 18:25 - pre 234 meseci
da dobio sam i ja to pre nekih 6 dana
a danas na veliko zadovoljstvo i sledeci mail
Citat:

Čestitamo! Na osnovu zahteva koji smo podneli za realizaciju vašeg ADSL priključka dobili smo odgovor od Telekoma da nema tehničkih prepreka za realizaciju i da je zahtev koji smo predali ušao u proces realizacije.


tako da idem sutra da potpisem ugovor
btw centrala je 2106xxx

 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: ADSL :)21.01.2005. u 18:28 - pre 234 meseci
Datum: 15:28 10th Jan 2005
Od: "ADSL sistem za obavestavanje" <[email protected]>
Za: [email protected]
Tema: ADSL obavestenje

Priznajemo! Prvi smo poèeli

Obave¹tavamo Vas da za prijavljenu noseæu telefonsku liniju postoje tehnièke
moguænosti za uvoðenje ADSL sistema za pristup Internetu.

BeotelNet omoguæava pristup Internetu pod sledeæim uslovima:
Setup (jednokratno) 3000 dinara
Za korisnike koji potpi¹u Ugovor do kraja januara 2005. godine setup se ne
naplaæuje

MiniHome 256/64 kbps 2000 dinara
MidiHome 512/128 kbps 3800 dinara
MaxiHome 768/192 kbps 5500 dinara

Informacije o cenama i op¹tim uslovima 3404-193
Zakazivanje potpisivanja Ugovora 3080-063
S` po¹tovanjem
ISP BeotelNet


eto ovako to izgleda kod beotela ko sto rekoh vec ponedeljak utorak mi uvode adsl
javljam vam kad uvedu kako to radi POZRAV
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: ADSL :)21.01.2005. u 18:50 - pre 234 meseci
Citat:
dejande...eto ovako to izgleda kod beotela ko sto rekoh vec ponedeljak utorak mi uvode adsl
javljam vam kad uvedu kako to radi POZRAV


Odakle ti info da ti sigurno uvode u ponedeljak-utorak? I ja sam potpisao ugovor isto 13.01. sto bi znacilo da ce mozda i meni tada da uvedu :)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL :)

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248496 | Odgovora: 997 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.