Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kolika je opasnost sa ogranicenim nalogom

[es] :: Security :: Kolika je opasnost sa ogranicenim nalogom

[ Pregleda: 2769 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gargantua

Član broj: 85433
Poruke: 14
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Kolika je opasnost sa ogranicenim nalogom21.08.2006. u 15:54 - pre 214 meseci
Interesuje me do koje mere je komp sigurniji od virusa i spy programa ako se za internet koristi nalog sa ogranicenim pravima (npr. standardni domenski nalog).
 
Odgovor na temu

BGoran

Član broj: 91587
Poruke: 85
*.PPPoE-1733.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kolika je opasnost sa ogranicenim nalogom24.08.2006. u 19:37 - pre 214 meseci
Mislis ako si ulogovan kao "obicni" user a ne kao admin na Win OS-u? Pa ako dobro podesis, manje naravno. Cim zabranis snimanje na odredjenim folderima sanse su puno manje. Ako drzis internet klub, to je odlican nacin zastite. Ako smo mislili na istu stvar. Samo sto opet nije tesko provaliti sifru pa se ulogovati kao admin, ali eto..Sta je - tu je.
 
Odgovor na temu

saneldz
Incognito
EU

Član broj: 44991
Poruke: 357
*.dlp434.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Kolika je opasnost sa ogranicenim nalogom26.08.2006. u 00:31 - pre 214 meseci
Mozda ti pomogne:

http://www.microsoft.com/athom...line/logoff_admin_account.mspx
 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kolika je opasnost sa ogranicenim nalogom26.08.2006. u 09:26 - pre 214 meseci
Opasnost je prilicno smanjena mada naravno opet i to moze da se narusi.
 
Odgovor na temu

gargantua

Član broj: 85433
Poruke: 14
212.200.223.*



Profil

icon Re: Kolika je opasnost sa ogranicenim nalogom30.08.2006. u 23:35 - pre 214 meseci
To me interesuje kao jos kedna stavka u bezbednosti racunara pored AV programa,
znam da u tom slucaju korisnik nema prava upisa u windows folder (sem temp foldera) kao i u program files, no sta je i dalje moguce da se instalira u sistem sa ogranicenim nalogom.
 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kolika je opasnost sa ogranicenim nalogom31.08.2006. u 17:04 - pre 213 meseci
Citat:
gargantua: To me interesuje kao jos kedna stavka u bezbednosti racunara pored AV programa,
znam da u tom slucaju korisnik nema prava upisa u windows folder (sem temp foldera) kao i u program files, no sta je i dalje moguce da se instalira u sistem sa ogranicenim nalogom.


Problem vezan za sigurnost i dalje postoji. Naime, koncept klijent-server arhitekture u domenu hakerskih upada je prilicno velik. Ukoliko neko ostavi server fajl na tvom racunaru, koji prakticno predstavlja trojanca, moguce je izvrsiti pristup takvom racunaru bez obzira na sve, samim tim moguce je upload-ovati viruse kao sto su virusi koji imaju za cilj unistavanje AntiVirusnih programa.

Mnogi ljudi misle da su AntiVirusni programi potpuna zastita, medjutim koncept AntiVirusa 'pada u vodu' ukoliko je ostavljena mogucnost ActiveScripting-a. Tada je moguce aktivirati backdoor i samim tim imati otvoren pristup sistemu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Kolika je opasnost sa ogranicenim nalogom

[ Pregleda: 2769 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.