Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rasprave o softveru za Palm i PPC

[es] :: PDA Uređaji :: Rasprave o softveru za Palm i PPC
(TOP topic, by nmilosev)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64426 | Odgovora: 158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladimirdj
3EMYH

Član broj: 61180
Poruke: 45
195.252.90.*

ICQ: 20322551


Profil

icon Re: besplatne office aplikacije za palm os18.01.2006. u 10:54 - pre 222 meseci
gofficepremier

 
Odgovor na temu

chikos
russia, st-petersburg

Član broj: 85699
Poruke: 1
*.telegraph.spb.ru.



Profil

icon Re: free software za palm21.02.2006. u 23:49 - pre 221 meseci
estь v tom čisle i halяvnый, dlя ostalьnogo naйdutsя "lekarstva" no tut už guglь rulit)
http://www.hpc.ru/soft/index.phtml?pl167=on

P.S. brr! ne znal chto u vas tut translit

[Ovu poruku je menjao chikos dana 22.02.2006. u 00:53 GMT+1]
вот такие вот пирожки с котятами: их ешь - они мяукают
 
Odgovor na temu

kevinsugar79
kevin schultz
Zemun PH

Član broj: 90296
Poruke: 168
*.wireless.org.yu.

Sajt: www.badmovies.org


Profil

icon rasprave o softveru za PalmOS18.08.2006. u 12:42 - pre 215 meseci
posto mi se cini da je skoro pola postova vezanih za pda odeljak ovog sajta trgovacko preprodajnog karaktera,
mislim da bi trebalo da pokusamo,oni kojima je do toga stalo,da malo (jos )vise vodimo rasprava o softveru koji koristimo ili koji bi voleli da koristimo,koji smo nekad koristili i da se povede price o dobrim i losim stranama istog.
samim tim ,poteze se pitanje o legalnim tokovima price s obzirom da ljudi iz srbije,za ostale ne znam,ne mogu,vecina,da pazare softver preko interneta,iako bih ja prvi,kunem vam se ,dao za neke aplikacije svaki dolar koji traze.
ali ako se pridrzavamo kodeksa lepog ponasanja(bez linkova za krekove i druge warez stvari) i ne stajemo administratorima na zulj,mogli bi ovde lepu raspravu da napravimo,jer koliko primecujem ima nas 20-ak i vise koji bi doprineli tome.
sta mislite o tome,
posebno Rapidlord,kao glavni i odgovorni,da li je to moguce?

recimo da pocnemo ovako,
top score aplikacija za palmOs po mom izboru za TungstenE

encyclopedia Brittanica-fantasticno utrosenih 50mb kartice
Bike or die-igra koja nikako da dosadi
Svi Skyscape medicinski programi(za kolege lekare i studente medicine)
Megalauncher-moj izbor launchera,nesto mi je prijemcljiviji od Zlaunchera
A-lex recnik-englesko engleski sa pravim izgovorom
slovoed recnici-nesto stvarno brutalno dobro,recnici tipa spansko-finski i sl,ja koristim srpsko-engleski
clock wireless-lep za mp3 alarm,za vremensku prognozu
Cardexport-direktan upis podataka na karticu
Ptunes-za muziku
tcpmp-fantazija od programa za gledanje filmova
MSdict recnici-opet lepi recnici
powerru-aplikacije pokrecem sa kartice,s obzirom da mi je interna memorija tankih28mb
WorldMate-kad se razmastam o putovanjima
stressed -razbi,polomi i ubi svoj palm!!!
i poslednji koji sam pre dan dva otkrio i koji je najkrace receno Sexy planer jeste- Todayplus- http://www.blueguild.net/ sajt developera!!! obavezno cekirajte

sta vi koristite od programa i kako ste zadovoljni njima
@rapidlord,mogu ja i bez nelegalnih linkova i sl. :)







 
Odgovor na temu

Alex_Z
Alexic Nenad
Beograd

Član broj: 53919
Poruke: 66
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: rasprave o softveru za PalmOS18.08.2006. u 18:30 - pre 215 meseci
Ja ne znam koliko ce ova tema zaziveti a razlog je vrlo jednostavan: iako moze sve da se nadje i to legalno (sem softvera; mada i on moze da se nadje kod pojedinih firmi iz neki procenat, naravno) jos uvek se na handheld uredjaje gleda kao na ... luksuz i shminku.

Moj dobar drugar sa dva fakulteta i proizvodnjom koja nema veze ni sa jednim od ta dva fakulteta nikako da shvati da u palmu moze da drzi celokupno knjigovodstvo, sve duznike, stanje magacina sirovina i stanje magacina gotove robe i da to nosi u dzepu a ne da zivka telefonom proizvodnju da bi proverio dal nesto mora da se nabavi.

Meni se ne deshava vishe da me prepadaju "A shta je to?" ali cim shvate da ja na tome i radim neshto kazu da je to glupost i okrenu glavu. Kad sam stomatolozima u DZ objashnjavao shta sve moze da se smesti od medicinskih programa i cemu bi mogli da sluze, smejali su se. A sad kad je stomatologija prepushtena sama sebi i kada pojedini stomatolozi pocinju da zovu pacijente i podsecaju ih na kontrole (pacijent=pare) i kada im je neophodno da pamte...sad bi da nabave i uredjaj i programe.
Naravno, trudim se da im izadjem u susret.

Dakle, na Palmu koristim Calendar, Tasks, Contacts i Note Pad najvishe. To su aplikacije koje sam dobio uz njega i zadovoljan sam kako su uradjene.

U ovom trenutku nedostaje mi aplikacija za promenu zvuka alarma; imam onu za 4.1 OS ali nece da funkcionishe na ovom pa ako neko ima ideju nek' javi.

SMS je takodje jako korisna aplikacija jer cesto shaljem poruke koje imaju 6,7 i vishe standardnih delova (uglavnom su se navikli na takve stvari; ali u pocetku je bilo smeha "Shta si mi ovo poslao! Memorija je puna i trazi josh! Odakle da pocnem da citam!?"). Ponekad je neophodno nekoga pismeno obavestiti o detaljima necega nego pozivom. Uvek kazu da im nisam rekao ili da me nisu razumeli.

Tu je i tastatura nabavljena pre 3 godine ali radi k'o besna (pupupu! da je ne ureknem) i ne znam sta bih bez nje. Laptop i ne moram da nosim ali nju moram!

Aplikaciju Memos sam zamenio sa aplikacijom txtMemo v1.b, autora Ding Zhaojie kome mozete pisati na [email protected]. Aplikacija je free a tekst prevodi direktno u TXT format (jel se tako kaze?) i trpi memose duzine 32KB.

Mislim da je najbolje da nastavim kasnije.

PS ovo za stomatologe i proizvodjace je samo pokushaj da objasnim da je moguce unaprediti proizvodnju tovnih pilica upotrebom Palm OS

[Ovu poruku je menjao Alex_Z dana 18.08.2006. u 19:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kevinsugar79
kevin schultz
Zemun PH

Član broj: 90296
Poruke: 168
*.wireless.org.yu.

Sajt: www.badmovies.org


Profil

icon Re: rasprave o softveru za PalmOS18.08.2006. u 21:00 - pre 215 meseci
Potpuno se slazem sa Alex-om vezano za unapredjenje proizvodnje tovnih pilica i neinformisanosti pucanstva.
Otuda sam se okrenuo na strane forume,ali treba i ovde pokusati nesto,zar ne?
S obzirom da symbian postaje standard u mobilnoj telefoniji,i da ce vremenom ,smatram ,zbog toga padati cena i palmos i win mobile uredjaja,sve je vise korisnika istih.

Tako da smatram da nas ima dovoljno bar za jos 4-5 postova...,bolje i to nego preprodaja nabudzenih uredjaja koji sluze samo za ukras ili se varam(pokazace posecenost topicu)
sveza informacija da je isprogramirana besplatna beta verzija emulatora Sony playstationa1 za palmOS,tako da pored MAMA,super nintendo,amiga,spektrum,komodore ...igara sad mogu da se igraju igre i za playstation 1.
samo da pucanstvo vidi kako izgleda igra Edge,ili Broken Sword(verzija Hit igre sa Windows platforme) znali bi da je pda mocna naprava za relativno male pare.

Za Alarm predlazem Palmary clock,koji podrzava PTunes(znaci treba i on),pa namestite da vam kao alarm zvoni omiljena mp3 ili wav pesma sa kartice, i to mozete da birate 3-4 moda glasnoce,kao i poruku koja ce se pojaviti na ekranu(npr.USTAJ LJENCUGO!!! :))
od iste firme je i clock wireless,koji pored svega ovoga moze da vam ponudi vremensku prognozu za Beograd(ili bilo koji veci grad bilo koje zemlje na svetu) u narednih 5 dana,za to vam treba povezivanje palma sa racunarom,koji je na netu,ili jos bolje gprs na treo-u,ili WIFI...pa ko sta ima
,ali o tome drugi put..
Eto resismo jedan problem,
idemo dalje...
 
Odgovor na temu

kevinsugar79
kevin schultz
Zemun PH

Član broj: 90296
Poruke: 168
*.wireless.org.yu.

Sajt: www.badmovies.org


Profil

icon Re: rasprave o softveru za PalmOS20.08.2006. u 10:49 - pre 215 meseci
Uskoro izlazi nova igra 3d igra za palmOS,radni naziv The Quest

Ja je nestrpljivo cekam

http://www.redshift.hu/thequestpreshots.htm
obavezno pogledajte kako ce izgledati ovo remek delo.
 
Odgovor na temu

kevinsugar79
kevin schultz
Zemun PH

Član broj: 90296
Poruke: 168
*.wireless.org.yu.

Sajt: www.badmovies.org


Profil

icon Re: rasprave o softveru za PalmOS20.08.2006. u 11:18 - pre 215 meseci
Spisak Launchera za PalmOS
Ako koristite osnovno palmOS okruzenje,ono koje je default-u doslo sa Pakmom koji ste kupili,
pogledajte kako sve to moze da izgleda,
i vidite koliko ste uskraceni

Arrow Launcher www.freewarepalm.com/utilities/arrowlauncher.shtml
ButtonLauncher www.palmgear.com/?xyz=41233
Facer www.pocketcraft.com
Hi-Launcher www.hilauncher.com
iSpin www.taptarget.com/products/ispin.html
LauncherIII www.tucows.com/preview/34155
Launcher X www.launcherx.com
MegaLauncher www.megasoft2000.com/product.p...=palm&product=MegaLauncher
Pocket Launcher www.conduits.com/products/launcher
RhinoLaunch
SilverScreen www.pocketsensei.com/silverscreen.htm
WinLauncher www.aylin.biz/products.php?productID=8
YiShow www.i-mobitech.com/english/yishow-e50.htm
Zlauncher www.zztechs.com/en/zlauncher.php
AppShelf www.jade.dti.ne.jp/~imazeki/palm/APsh/index-e.html



evo i recenzija za svaki posebno: http://www.pdalive.com/launchers.php
screenshoots pogledajte na navedenim sajtovima proizvodjaca.
 
Odgovor na temu

Alex_Z
Alexic Nenad
Beograd

Član broj: 53919
Poruke: 66
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: rasprave o softveru za PalmOS20.08.2006. u 12:35 - pre 215 meseci
Na jednoj od americkih Palm OS grupa se zachela interesantna rasprava o tome koliko puta i kojim programom, odnosno da li je uopshte potrebno koristiti backup programe. Stanovishte (ali manjeg dela korisnika) je da je svakodnevna sinhronizacija sasvim dovoljna. Onaj drugi, veci, deo se zalaze za upotrebu nekog od programa za backup, shto od onih za backup na racunar, preko onih za backup na memo karticu do onih koji vole sve ove metode-meshano i to rade 2 do tri puta dnevno a jednom nedeljno ili mesecno (ili tako neshto) ceo taj folder smeshtaju na eksterni disk, na neku od lokacija na internetu i narezuju na dva DVDija (bar!).
Ne znam cime se ovi ljudi bave ali ne sumljam da im je tako neshto potrebno. Spisak preporucenih programa nije dugacak:
- BackupMan
- RescoBackup
- BackupBuddy
- CardBackup
- SyncAll
Ko isproba neki od njih nek' javi impresije.
Procunjao sam po Mrezi i svi ovi programi su shareware i do njih sew dolazi ili pretragom ili odlaskom na neki od sajtova za distribuciju softvera.

PS Kako sam morao da ponovo registrujem nalog, to sledece dve nedelje nemam pravo da koristim private (Alex_Z). To znaci da, magarac, nisam preneo dobijene (u proshlom zivotu) poruke na sigurnije mesto pa su mi propale.


 
Odgovor na temu

Alex_Z
Alexic Nenad
Beograd

Član broj: 53919
Poruke: 66
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: rasprave o softveru za PalmOS20.08.2006. u 19:27 - pre 215 meseci
palmz.in->palm os->palm tools->med soft
 
Odgovor na temu

kevinsugar79
kevin schultz
Zemun PH

Član broj: 90296
Poruke: 168
*.wireless.org.yu.

Sajt: www.badmovies.org


Profil

icon Re: rasprave o softveru za PalmOS20.08.2006. u 20:27 - pre 215 meseci
ja sam experimentisao sa resco backup,ali nije mi legao nesto,nismo se bas razumeli,
vidim da se recimo dosta hvali backup buddy,i njega moram da probam
trenutno sam pristalica ideje da treba raditi backup,i to na karticu,a backup kartice tako sto je celu snimim na komp,pa ako bas hocu onda i na cd,
mada ,kartica mi je sasvim sigurna,imam 2 po 512mb,jedna mi je za mp3 i video klipove,druga koja mi je mnogo vrednija je puna saoftvera kojeg pomocu powerun pokrecem sa iste.
koristim integrisani backup sistem Megaluncher-a,koji je meni bas iz tog razloga bolji od Zlaunchera(mnogo hvaljenog),jer ne treba mi dodatni backup program.
u svakom slucaju,backup mojih 25-26 mb (tungsten E)traje oko 15 min,program ih snimi na karticu,i to radim kad god instaliram ili deinstaliram nesto sa palma,a to je 4-5 puta sedmicno,i do sada nemam zamerki
znaci Backup je obavezan ako zelite da probavate svakojake aplikacije na palmu.

za drugi post da kazem ,redovno pretresam taj link,taj i mnoge druge,maltene svakodnevno,nekad i vise puta na dan.
najjaci sajt za medicine professionals,je jedan arapski,ali da izbegnem sankcije administratora,ne bi sad o tome:)
 
Odgovor na temu

Alex_Z
Alexic Nenad
Beograd

Član broj: 53919
Poruke: 66
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: rasprave o softveru za PalmOS20.08.2006. u 23:05 - pre 215 meseci
Trenutno sam zadovoljan sa sinhronizacijom sa racunarom. Jednu kopiju drzim na desktopu a jednu na laptopu i jednu na spoljnom disku (sad vidim da nishta bolji nisam od onih preko bare). Inace, sinhronizacija je svakodnevna, bar na laptop.
T5 ima veliku memoriju, 64 + 160 a ja neshto nemam vremena da se igram pa mi je ona + kartica 512, dovoljna.
Nju gurnem u cutac kartica na laptopu i kopiram podatke sa nje. Mada je backup bolji...
Poskidao sam ove programe za backup pa cu malo da se igram i javicu kako ide.

Nego, ozgleda da je forum privatnog karaktera :), ja, Kevin i admin...ili nikog vishe ne interesuje Palm OS?

U suhstini, ovo sa cuvanjem rezervnih kopija vazi i za sve druge OS i uredjaje. Nishta nije gore nego kad mi zatreba neshto shto sam skinuo sa Mreze i shto je josh tamo ali nije na kompu a treba mi! To mi se desilo sa Oblivionom pa ga niko vishe u kuci ne igra jerbo moramo iz pocetka.

[email protected]
 
Odgovor na temu

t.milos
Beograd

Član broj: 42986
Poruke: 64
*.188.eunet.yu.



Profil

icon Re: rasprave o softveru za PalmOS23.08.2006. u 14:16 - pre 215 meseci
Za uninstall svega instaliranog na Palm koristim Uninstall manager v3.00.
Da li je on potreban (ili je dovoljno brisati sa klasicnim delete)?
Da li preporucujete neki bolji?
 
Odgovor na temu

Alex_Z
Alexic Nenad
Beograd

Član broj: 53919
Poruke: 66
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: rasprave o softveru za PalmOS23.08.2006. u 18:41 - pre 215 meseci
Zavisi od toga sta imas na Palmu.
Ima programa koji se instaliraju u dva ili tri dela pa je, zaista, neophodna deinstalacija po principu "all". U stvari, nije neophodna ali skracuje vreme uklanjanja.
Cuo jesam ali nisam koristio.
Voleo bih da procitam njegov opis.
Ako moze da ukloni sve repove od delete aplikacija, onda valja.
Ako mozes, postuj gde je skinut.
Ili na private...da ne naljutimo admina :-)
 
Odgovor na temu

t.milos
Beograd

Član broj: 42986
Poruke: 64
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: rasprave o softveru za PalmOS26.08.2006. u 01:20 - pre 215 meseci
Preporucujem programe:
AlPro (AcidImage Pro) v3.028 - program za pregled slika (zoom, cita sve foldere na kartici ...)
Power48 - emulacija grafickog kalkulatora HP49g+ (za studente tenickih nauka)
Easy Calc v1.23 - kalkulator (crta grafike, radi sa matricama ...)
Uninstall manager v3.05 - za uklanjanje programa sa uredjaja

Preporucujem igrice:
Astraware - Zuma v1.0.2
Cowboy v2.1
Absolutist - Pool.House v1.0 - bilijar
ChessQuantum v3.6 - odlican sah

 
Odgovor na temu

kevinsugar79
kevin schultz
Zemun PH

Član broj: 90296
Poruke: 168
*.wireless.org.yu.

Sajt: www.badmovies.org


Profil

icon Re: rasprave o softveru za PalmOS26.08.2006. u 13:48 - pre 215 meseci
edge,bike or die,sky force1 i sky force reloaded,
I ZLauncher sa Panther MacOS themom!!!
 
Odgovor na temu

nmilosev
Nemanja Milošević
Novi Sad

Član broj: 86992
Poruke: 1104
213.149.122.*



+1 Profil

icon Softver i igre na Pocket Pc-u01.09.2006. u 08:41 - pre 214 meseci
Ovde ćemo komentarisati softver i igre koje koristimo. Ova tema se zvala ''Sta igrate na PPC-u''.

Ako uopste nesto igrate recite sta i naravno ako je besplatno neki link za download ;)

Ja npr. igram samo preinstalirane igre koje sam dobio uz Dell Axim.

Aspyr Media Enigmo
Stuntcar Extreme
i naravno legendarni Solitaire i nesto sto lici na klikomaniju a zove se Jawbreaker.

Dakle sta vi igrate ?



[Ovu poruku je menjao nmilosev dana 19.09.2006. u 19:25 GMT+1]
Toshiba Qosmio F50-125 - Powered
by Dell Axim X50v (WM2005/Official A02) :
Nokia Lumia 920.1 WP8.1 GDR1 Cyan
DevUnlock : Toshiba Encore WT8-A-102 -
Windows 8.1 Pro
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: rasprave o softveru za PalmOS06.09.2006. u 11:11 - pre 214 meseci

Po meni jedan od onih bez kojeg se ne moze dihat:

http://www.palmgear.com/index....e.showsoftware&prodid=9992

Ako nista, lepo mozete pocistiti registry i iznova isprobati neku aplikaciju :).

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

kevinsugar79
kevin schultz
Zemun PH

Član broj: 90296
Poruke: 168
*.wireless.org.yu.

Sajt: www.badmovies.org


Profil

icon Re: rasprave o softveru za PalmOS06.09.2006. u 13:17 - pre 214 meseci
http://www.palmgear.com/index....&siteid=1&prodID=48669

neatfreak je na nekim forumima proglasen za najboljeg cistaca!
 
Odgovor na temu

misko77
Beograd

Član broj: 95719
Poruke: 17
*.ilink.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: rasprave o softveru za PalmOS08.09.2006. u 10:28 - pre 214 meseci
Da se prikljucim...

Imao sam imao sledeci problem sa Powerrunom:

Poteram PR i prebacim na karticu sve sto ne koristim cesto od programa i datoteka cisto da oslobodim memoriju da mi se Tungsten (e) ne koci.
Nakon nekoliko dana pokrenem Adobe reader (prethodno prebacen na karticu preko PR), procitam sta mi je trebalo, izadjem iz Readera i vidim da se masina zakucava. Odem na UninstallMngr i vidim da je celukupni program sa svim fajlovima (a imam neke manuale po nekoliko MB) ostao na masini, ali da se isto tako nalazi i na kartici u PR folderu.

Izbrisem ja to sve, instaliram, ponovo ga prebacim na karticu preko PR, pokrenem i ista prica.

Da li je neko imao slican problem i u cemu gresim?
 
Odgovor na temu

Alex_Z
Alexic Nenad
Beograd

Član broj: 53919
Poruke: 66
213.244.208.*



Profil

icon Re: rasprave o softveru za PalmOS08.09.2006. u 12:11 - pre 214 meseci
Probe radi prebacio sam Adobe Reader i u internu memoriju i na memo karticu i zadrzao ga u osnovnoj memoriji (imam T5) i kad ukljucim MemoL, Adobe se prikazuje u sve tri memorije.
Cirkus!
 
Odgovor na temu

[es] :: PDA Uređaji :: Rasprave o softveru za Palm i PPC
(TOP topic, by nmilosev)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64426 | Odgovora: 158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.