Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

otvaranje agencije za knjigovodstvene poslove - kako?

[es] :: Vodič za posao :: otvaranje agencije za knjigovodstvene poslove - kako?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 56909 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljubisal
Ljubiša Lazarević
Računovođa
Beograd

Član broj: 37008
Poruke: 218
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.mena.rs


+25 Profil

icon Re: otvaranje agencije za knjigovodstvene poslove - kako?09.10.2010. u 11:27 - pre 164 meseci
Samo da potvrdim ovo što je SAJA napisao o tome da nije bitna škola niti se mora imati fakultet da bi se otvorila agencija.

Evo izvoda iz Zakona o računovodstvu i reviziji:

http://www.mfin.gov.rs/pages/article.php?id=7127

3. Poveravanje vođenja poslovnih knjiga i sastavljanja finansijskih izveštaja

Član 16.
Pravno lice, odnosno preduzetnik opštim aktom uređuje školsku spremu,
radno iskustvo i ostale uslove za lice koje vodi poslovne knjige i sastavlja
finansijske izveštaje.
Pravno lice i preduzetnik opštim aktom određuje lice zaposleno kod pravnog
lica i preduzetnika kome poverava vođenje poslovnih knjiga i sastavljanje
finansijskih izveštaja.

Član 17.
Vođenje poslovnih knjiga i sastavljanje finansijskih izveštaja pravno lice,
odnosno preduzetnik može poveriti ugovorom, u skladu sa ovim zakonom, privrednom društvu ili preduzetniku registrovanom za pružanje računovodstvenih usluga koji ima zaposlena lica kojima poverava vođenje poslovnih knjiga i sastavljanje finansijskih izveštaja i koji ispunjavaju uslove iz opšteg akta.
Tokom vanrednog stanja - registracija doo elektronskim putem - www.mena.rs
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: otvaranje agencije za knjigovodstvene poslove - kako?09.10.2010. u 11:39 - pre 164 meseci
moja draga majka kad je otvarala agenciju za knjigovodstvo nije je nije pitao da li ima neki
papir ili ne .. otvaranje agencije je jedno a sta cesh ti da nekome radish je nesto drugo :)
elem... njoj je ekonomski fax, godine iskustva, sopstvene aplikacije u access-u napisane i
iskustvo sa raznim firmama, prilivom deviza, odlivom deviza, trezorom, legalnim ispumpavanjem
kesha iz firme i slichno samo plus :) ...
pa opet svaki dan nesto novo nauchi :) ... tako da ono puno srece u otvaranju agencije :)
 
Odgovor na temu

gox

Član broj: 10797
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: otvaranje agencije za knjigovodstvene poslove - kako?22.11.2010. u 22:58 - pre 163 meseci
Da se nadovezem na temu..

Moj otac je citav zivot radio kao racunovodja.. Kada je izgubio poslednji posao, razocarao se i sada se dugo bavi trgovinom, na pijaci.
Resio sam da mu pomognem, tako pomognem i mami i svima naravno. Razgovarao sam sa njim i zainteresovao ga za ideju o pokretanju knjigovodstvene agencije.

Citao sam dosta o oveme na ovom forumu, ali imam nekoliko konkretnih pitanja i nedomica pa se nadam da ce mi neko pomoci... u APR sam dobio minimum informacija i to da registracija kosta 1000din i da je za to potrebna licna karta i popunjen obrazac.. ostale odgovore i savete nisam dobio.. :/

Tata je na birou, treba mu jos 5-6 godina do starosne penzije.
Ja sam zaposlen.

Pitanje je sta je bolje i logicnije, da li da otvorim firmu na moje ime, i zaposlim tatu i povlacenjem njega sa biroa, postoje neke beneficije oko placanja doprinosa? Zar ne?
Ili da tata otvori firmu na sebe, i tako proba da dobije jos neka sredstva za samozaposljavanje? Citao sam da je tada neophodno da firma radi 2 godine i da se sredstva uloze u sredstava za rad...Da li da se petaljmo sa tim i sa papirologijom i konkurisemo za to, jer, koliko znam za pokretanje ovog posla potreban je racunar, softver, stampac. Ta sredstva bi imali sami da izdvojimo.

Da li se pitanje registracije dodatno zakomplikuje zbog cinjenice da smo podstanari i zivimo na razlicitim adresama? Da li firma moze da se registruje na jednoj adresi, a da se delatnost obavlja na drugoj adresi, cuo sam da je ovo ok, pa ako moze neko da potvrdi? :)

Posto tata nije duze vreme radio knjigovodstvo, a siguran sam da ce brzo uci u stos, kako najbolje da osvezi svoje znanje? Video sam da ima kurseva za 20-30.000dinara, tu su i casopisi, P.Savetnik..itd..?

Svaki savet je dobrodosao, hvala unapred na odgovorima i pomoci..
 
Odgovor na temu

Inovativni Računovođa

Član broj: 325844
Poruke: 3
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: otvaranje agencije za knjigovodstvene poslove - kako?11.11.2014. u 22:36 - pre 114 meseci
Tražim partnera za računovodstvenu agenciju.
Radio sam u ozbiljnoj računovodstvenoj agenciji čiji su klijenti poznate domaće i strane firme. Tu sam naučio dosta, i to mi je omogućilo da se zaposlim u velikoj stranoj kompaniji koja je u svojoj branši jedna od vodećih u Evropi. Tu sam već 6 godina i video sam sve prednosti i mane rada u multinacionalnoj holding kompaniji. Ne želim da napuštam trenutni posao, ali sazreo sam u poslovnom smislu da počnem samostalno da radim kao računovođa, te imam nameru da uskoro registrujem agenciju. Potrebna mi je jedna osoba koja će mi biti partner.
Potreban mi je neko ko želi da radi u računovodstvu, a raspolaže nekim prostorom gde bi mogli da dolaze klijenti, makar 3 sa 3 metra. Potrebno je i da ima jedan računar za sebe, ja ću obezbediti stručnu literaturu. I da je u mogućnosti da skokne do Poreske uprave da sravni stanje, i na druga mesta po potrebi. Ne mora da radi kao kurir, za te poslove ćemo platiti nekog drugog. Pošto živim sa porodicom na Novom Beogradu, bilo bi poželjno da je taj moj partner lociran negde blizu.
Sve u svemu, taj moj potencijalni partner može da bude i početnik. Bitno je samo da bude ozbiljna osoba, da ima jaku volju da radi u računovodstvu, i da ne misli da je to neka „laka lova“. Godine nisu bitne. Zainteresovani mogu da mi pošalju svoje ime i broj telefona na moju mejl adresu [email protected]
Pa onda da se vidimo da nastavimo priču na ovu temu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: otvaranje agencije za knjigovodstvene poslove - kako?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 56909 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.