Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dva racunara, jedan web projekat?

[es] :: .NET :: Dva racunara, jedan web projekat?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4233 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VerbatimBOT
Aleksandar Dragosavac
Senior .NET Developer

Član broj: 84129
Poruke: 228
217.24.18.*



Profil

icon Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 09:02 - pre 215 meseci
Problem je sledeći: Kolega i ja treba da radimo na projektu koji je već kreiran na njegovom računaru.
E sad, kako ja mogu taj projekat da "uvučem" u svoj Visual Studio 2003 (isti je i na njegovom računaru) kako bi zajedno radili u istim (ili različitim, nebitno) namespace-ovima.
Ae ljudi, pomagajteeee...!!!
Winners never quit, quitters never win.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 09:47 - pre 215 meseci
Iskopiraj ga kod sebe. Ili još bolje instalirajte subversion.
 
Odgovor na temu

CallMeSaMaster

Član broj: 43611
Poruke: 466
*.PPPoE-33.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 09:47 - pre 215 meseci
Veoma jednostavno

Na jednom comp trebate instalirati Microsoft Visusl Source Safe (VSS) koji ce ustvari biti jedna zajednicka baza.
Zatim na svakom od comps instalirate svoj vlastiti VS 2003.
Takodjer trebate instalirati VSS Administration i napraviti accounts za vas dvojicu kako bi se mogli spajati na bazu koja je zajednicka a to je upravo VSS.
Zatim svako od vas napravi u VS 2003 po jedan radni folder koji ce biti kopija fajlova iz VSS baze i radi samo na local files!!!-ovo je jako bitno.Kada otvarate projekat nikad ga ne otvarajte iz VSS nego lokalno sa vaseg com a kad se kacite na bazu onda idete direktno preko mreze na bazu.
U VS 2003 Otvarate lokalne files ali prije toga uspostavite konekcju na bazu.Sada svako od vas ima iste kopije fajlova ali samo jedan moze trenutno da radi na nekom fajlu dok drugi moze samo vrsiti funkciju read only.U tu svrhu vi kazete za fajl koji hocete da edit->Check out.Kada zavrsite sa tim fajlom onda vratite check in i u bazi se update dati fajl sa novim podacima.TAko da kada sledeci put neko uzme taj file ima svjeze files.Morate dobro paziti jer je sam proces komplikovan(kao i uvijek kad je MS u pitanju) i nikada ne radite check in dok ne zavrsite svoj rad 100%.

Napominjem sve ovo je samo otprilike kako radi.Informisite se na webu kako i sta.Ako bude nekih problema javite se pa cu vam pomoci.I uvijek dobro pazite sta radite.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

CallMeSaMaster

Član broj: 43611
Poruke: 466
*.PPPoE-33.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 09:48 - pre 215 meseci
Ovo sto je jablan rekao nema nikavog efekta!!!Kopija vam nista ne pomaze jer svaki put morate kopirati sve jer se razni dllsmijenjaju tokom kompajliranja.
VSS je upravo namijenjen za Team Developments.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 09:57 - pre 215 meseci
Citat:
CallMeSaMaster: Ovo sto je jablan rekao nema nikavog efekta!!!Kopija vam nista ne pomaze jer svaki put morate kopirati sve jer se razni dllsmijenjaju tokom kompajliranja.

Čitaj celu poruku. Preporučio sam im subversion (koji je uzgred milijardu puta bolji od VSS).

Inače, čovek je pitao kako može da uvuče taj projekat u svoj VS, ja sam mu rekao da može da ga iskopira. Inače, što ne bi mogli da rade i sa kopijama, ako su pedantni i ne rade na istim fajlovima, na kraju dana mogu da sklope promene. Naravno, nema puno logike raditi ručno kad već postoje CVS i Subversion.
 
Odgovor na temu

CallMeSaMaster

Član broj: 43611
Poruke: 466
*.PPPoE-33.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 10:03 - pre 215 meseci
Pazi,

nebih da se prepucavamo kako sta moze jer to nije cilj.Bitno je da ljudi shvate osnovne principe developmentaza >2 developers.Nisam nista rekao za subversion nego za kopiranje.Znaci ne citas dovoljno a zelis da meni ukazes sta i kako.Nebitno:)

A u ostalom zelim samo na jednom primjeru da ti pokazem zasto ostali programi nisu toliko dobri kao VSS:

Ako imas auto mercedes i zelis nesto poraviti-onda ti je najsigurnije da ides u mercedesov servis jer su oni tamo specijalizovani za to.Naravno i neka druga radionica ce to isto uraditi ali pitanje je kako i sta?

Skrenuh sa teme.Uglavnom ja bih ti preporucio VSS a ti vidi sta ti je anjbolje ali ja radim sa njim gdje nas ima vise developers i radi super:)
Pozdrav
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 10:12 - pre 215 meseci
Ja bih isto preporucio VSS. E, onda kada vidis koliko je smece i koliko ume da frustrira (pogotovo za web projekte), naucices da cenis druge alate
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 10:13 - pre 215 meseci
Citat:
CallMeSaMaster: A u ostalom zelim samo na jednom primjeru da ti pokazem zasto ostali programi nisu toliko dobri kao VSS:

Ako imas auto mercedes i zelis nesto poraviti-onda ti je najsigurnije da ides u mercedesov servis jer su oni tamo specijalizovani za to.Naravno i neka druga radionica ce to isto uraditi ali pitanje je kako ista?

Poređenje ti je očajno. Kakva je tačno paralela između auto servisa i programa za čuvanje sorsa? I koji je to tačno primer koji pominješ? Ja u tvojoj poruci nisam video nikakav primer, samo jedno loše poređenje. Uzgred, vidim da koristiš Firefox... Čudo to, kad imaš Mercedesov IE?
Citat:
Skrenuh sa teme.Uglavnom ja bih ti preporucio VSS a ti vidi sta ti je anjbolje ali ja radim sa njim gdje nas imavide developers i radi super:)

Koliko i kakvo tačno imaš iskustvo sa ostalim alatima za version control pa tvrdiš da je VSS bolji?

Za tvoju i informaciju ostalih, evo jedne korisne i vrlo studiozne komparacije različitih VC alata:
http://better-scm.berlios.de/comparison/comparison.html

[Ovu poruku je menjao jablan dana 02.08.2006. u 11:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

CallMeSaMaster

Član broj: 43611
Poruke: 466
*.PPPoE-33.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 10:30 - pre 215 meseci
Primjer je bio hipotetican:)
A to kakav je explorer gdje koristim nije bitno.VSS je po mom misljenu jako komplikovan i zbog toga ga ljudi ne vole.Medjutim kada to sve shavits vidjet ces da je prava stvar.To je moje licno misljene a to sta ces ti korisititi ej do tebe.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 10:41 - pre 215 meseci
Citat:
CallMeSaMaster: VSS je po mom misljenu jako komplikovan i zbog toga ga ljudi ne vole.Medjutim kada to sve shavits vidjet ces da je prava stvar.

Wrong. VSS nije ništa komplikovaniji od drugih VC sistema i to mu nije mana. Za neku okvirnu listu najvećih mana konsultuj http://www.highprogrammer.com/alan/windev/sourcesafe.html
Citat:
To je moje licno misljene a to sta ces ti korisititi ej do tebe.

To šta će neko koristiti nije samo do njega, već i do projekta. Ako sa VS serverom nisi u Microsoft Networks mreži (čitaj LAN-u), sa VSSom možeš da se slikaš. I mene ne moraš da ubeđuješ, godinu dana sam svakodnevno koristio VSS i znam koliko mi je svanulo kad sam prešao na neki ozbiljan VC alat.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 10:42 - pre 215 meseci
Ako ste samo vas dvojica, organizujte se.

Ja trenutno radim sa jos jednim covekom i ne koristimo source control. Napravite neku strategiju ko kad sta na cemu radi. Svaku klasu u poseban .cs fajl, za sve operacije nad bazom pravite poseban script file i polako. Nemojte obojica raditi po nesto na glavnoj formi.

Sudeci po tome da se tek raspitujes o verzioniranju ocigledno je da si pocetnik u poslu. To znaci i da necete kodirati po hiljadu redova dnevno i raditi na 15 klasa u toku dana.

Aj polako, doguraces i do verzioniranja a sad poslusaj cika jablana slobodno.
 
Odgovor na temu

CallMeSaMaster

Član broj: 43611
Poruke: 466
*.PPPoE-33.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 11:08 - pre 215 meseci
@Jablan
To sto ti kazes sve je to OK.Jaimam sasvim dovoljno iskustva da znam o cemu pricam.Ipak si mozda upravu jer presao sam preko jedne veoma bitne cinjenice a to da oni nikada prije nisau raili ni sa jednim slicnim tool.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 11:15 - pre 215 meseci
Ne razumem te.
 
Odgovor na temu

logic_rabbit
Radenko Zec
banjaluka

Član broj: 74458
Poruke: 271
*.lanaco.com.



+1 Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 11:34 - pre 215 meseci
Sta se pravite pametni,Visual Source Save 2005 je hiljadu puta bolji a kamoli Visual Studio Team Foundation Server 2005.
To poredjenje je staro ko biblija.
logic_rabbit (MCAD,MCSD,MCT,MCTS-
Windows development,MCPD)
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 11:39 - pre 215 meseci
Citat:
logic_rabbit: Sta se pravite pametni,Visual Source Save 2005 je hiljadu puta bolji a kamoli Visual Studio Team Foundation Server 2005.

Evo ti prilike, prosvetli nas svojim iskustvom, koje je tačno nabrojane probleme VSS6 rešio VSS2005 (dakle ne TFS, o njemu i nije bilo reči)?
Citat:
To poredjenje je staro ko biblija.

Da, pretpostavljam da to 2005 u TFS2005 označava 1995. godinu.
 
Odgovor na temu

VerbatimBOT
Aleksandar Dragosavac
Senior .NET Developer

Član broj: 84129
Poruke: 228
217.24.18.*



Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 12:47 - pre 215 meseci
E bre ljudi, ovde smo da MENI pomognemo, a ne da se VI prepucavate! :)
Ae probaću pa ako naidjem na problem, javljam se ovde!
Winners never quit, quitters never win.
 
Odgovor na temu

logic_rabbit
Radenko Zec
banjaluka

Član broj: 74458
Poruke: 271
*.lanaco.com.



+1 Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 13:01 - pre 215 meseci
Nove mogucnosti Visual Source Save-a 2005:
1.Unicode and XML Support
2.Remote access over HTTP
3.Backwards compatibility
4.Increased capacity to 4GB on one project
5.Migration path to Team Foundation Server

PS.Nadam se da si prilikom koristenja starog Visual Source Save-a 6 instalirao SP1,2,3,4,5,6.
U firmi gdje sam ja radio imali smo preko 200 solucija na njemu i nikada nije bilo nikakvih problema ni konflikata a sada koristim CVS i malo malo neko sjedi po 4 sata i popravlja konflikte koje je prouzrokovao.

logic_rabbit (MCAD,MCSD,MCT,MCTS-
Windows development,MCPD)
 
Odgovor na temu

logic_rabbit
Radenko Zec
banjaluka

Član broj: 74458
Poruke: 271
*.lanaco.com.



+1 Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 13:11 - pre 215 meseci
A Visual Team Foundation Server 2005 ima mnoga poboljsanja kao sto su:

Team Foundation Features that Do Not Exist in Visual SourceSafe:

Workspaces

Changesets

Shelvesets

Team Foundation Work Items

Check-in Policies

Check-in Notes

E-mail notifications by Setting Alerts

Working hours tracking

logic_rabbit (MCAD,MCSD,MCT,MCTS-
Windows development,MCPD)
 
Odgovor na temu

VerbatimBOT
Aleksandar Dragosavac
Senior .NET Developer

Član broj: 84129
Poruke: 228
217.24.18.*



Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 13:17 - pre 215 meseci
Citat:
spartak: Ako ste samo vas dvojica, organizujte se.

Ja trenutno radim sa jos jednim covekom i ne koristimo source control. Napravite neku strategiju ko kad sta na cemu radi. Svaku klasu u poseban .cs fajl, za sve operacije nad bazom pravite poseban script file i polako. Nemojte obojica raditi po nesto na glavnoj formi.

Sudeci po tome da se tek raspitujes o verzioniranju ocigledno je da si pocetnik u poslu. To znaci i da necete kodirati po hiljadu redova dnevno i raditi na 15 klasa u toku dana.

Aj polako, doguraces i do verzioniranja a sad poslusaj cika jablana slobodno.


Iskreno, mnogo bi mi lakše bilo preko ovog Source Safe-a, jer projekat ima mnogo stranica i puno testiranja. Tako da bi nam dosta vremena oduzimalo da non stop sinhronizujemo web forme u jedan dir. Nego imam sad problem sa ovim.
Kolega je instalirao Source Safe, i njemu se pojavilo u file meniju Source Control - Open from source control.
Pošto ja to nisam imao, instaliram to i kod sebe, ali ne umem da otvorim projekat od njega.
Da li neko može da mi navede sledeće korake koje treba da preduzmem da bih završio ovo? :)
Winners never quit, quitters never win.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dva racunara, jedan web projekat?02.08.2006. u 13:24 - pre 215 meseci
Citat:
logic_rabbit: A Visual Team Foundation Server 2005 ima mnoga poboljsanja kao sto su:

Kao što sam i bio naglasio, moje pitanje se nije odnosilo na Team Foundation Server, to je potpuno novi proizvod i kao što mu ime kaže, na tržište je izbačen 2005 (prošle godine).
Citat:
logic_rabbit: Nove mogucnosti Visual Source Save-a 2005:

Pejstovanje promotivnog teksta sa Majkrosoftovog sajta nije odgovor na moje pitanje:
Citat:
jablan: koje je tačno nabrojane probleme VSS6 rešio VSS2005

Od stvari koje si pejstovao, samo Remote access over HTTP smisleno zvuči. Ono što si propustio da pejstuješ je da u tom slučaju moraš da imaš i IIS i VisualStudio (!?) instaliran na serveru. Takođe, vrlo sam sumnjičav da standalone client podržava kačenje na server preko tog remote accessa.
Citat:
logic_rabbit:U firmi gdje sam ja radio imali smo preko 200 solucija na njemu i nikada nije bilo nikakvih problema ni konflikata a sada koristim CVS i malo malo neko sjedi po 4 sata i popravlja konflikte koje je prouzrokovao.

To nije do alata već do vašeg načina korišćenja. VSS uvek zaključava fajlove koji se edituju, a CVS to ne radi po automatizmu, ali ti niko ne brani da uradiš jedan "edit" na fajlu koji edituješ i tako ga zaključaš. Uzgred, većini ljudi upravo odgovara to da CVS sâm merdžuje promene i to što ne moraju, uvek kad hoće nešto da promene, da cimaju onog ko je preuzeo fajl da ga komituje (pardon, check-in-uje).

A cene beše nismo pominjali dosad? :D
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Dva racunara, jedan web projekat?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4233 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.