Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako je Telekom oduvao Mobtel sa korisnicima

[es] :: Mreže i novosti :: Kako je Telekom oduvao Mobtel sa korisnicima
(Zaključana tema (lock), by Catch 22)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33413 | Odgovora: 154 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: KAKO JE TELEKOM ODUVAO MOBTEL SA KORISNICIMA10.02.2003. u 15:50 - pre 258 meseci
Citat:
VELIKI_MANITU:
Ima li neko bar PREDSTAVU zašto na većinu GSM mreža u svetu mogu da šaljem SMS poruke sa ICQ-a ali na naše mreže to nije moguće?????


Imam ja :)

Mobtelova mreza bi se u slucaju pustanja poruka sa ICQ-a do jaja zagusila a mobtel ne bi imao nikakve prihode vec bi samo morao da prosiruje kapacitete.
 
0

VELIKI_MANITU

Član broj: 7096
Poruke: 195
*.239.EUnet.yu



Profil

icon Re: KAKO JE TELEKOM ODUVAO MOBTEL SA KORISNICIMA10.02.2003. u 20:10 - pre 258 meseci
Citat:
Dejan Krstic:

Mobtelova mreza bi se u slucaju pustanja poruka sa ICQ-a do jaja zagusila a mobtel ne bi imao nikakve prihode vec bi samo morao da prosiruje kapacitete.



Valjda u Srbiji svega 5% procenata stanovništa ima računar, a mreža i treba da se koristi i uvek širi. U CRO je to normalo, samo se kod nas prica o nekom FAMOZNOM zagušenju!
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Kako je Telekom oduvao Mobtel sa korisnicima10.02.2003. u 20:33 - pre 258 meseci
Ja mislim da nije zagusenje u pitanju - bar nije bilo pre 8-9 meseci kada sam se interesovao, vec neka glupost tipa odluka menadzmenta (nepotpisan ugovor) ili nesto jos gluplje.

U svakom slucaju treba zasipati one koji donose takve odluke u Mobtelu sa mailovima i pozivima da se ta usluga uvede, pa ce valjda neko to i da uradi :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: KAKO JE TELEKOM ODUVAO MOBTEL SA KORISNICIMA10.02.2003. u 23:12 - pre 258 meseci
Citat:
VELIKI_MANITU:
Valjda u Srbiji svega 5% procenata stanovništa ima računar, a mreža i treba da se koristi i uvek širi. U CRO je to normalo, samo se kod nas prica o nekom FAMOZNOM zagušenju!


Mozda nisam bas najsrecnije objasnio ono sto sam hteo. Hteo sam ustvari da kazem da bi to bilo vece opterecenje za mrezu a Mobtel od toga ne bi imao nikakvu korist - samo "stetu". Verovatno bi oni to brze uradili ako bi imali neki ekonomski interes.

A prica o 5% stanovnistva u Srbiji koji imaju racunar jednostavno ne pije vodu. I sam znas da je Internet globalna mreza te da bi tu bio ogroman broj poruka iz inostranstva. To znam iz iskustva jer sam svojevremeno na svom sajtu drzao formu za slanje sms-a ali to vise ne radi jer je mobtel ukinuo mail2sms. A ima i veliki broj glupavih poruka. Znas ljudi se prime kad provale da je besplatno i da radi i onda su u stanju da salju ogroman broj poruka samo zato sto je besplatno i sto radi.
 
0

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Kako je Telekom oduvao Mobtel sa korisnicima10.02.2003. u 23:46 - pre 258 meseci
Citat:

I sam znas da je Internet globalna mreza te da bi tu bio ogroman broj poruka iz inostranstva.


eto, sam si sebi odgovorio. da li mislish da je menadzmentu mobtela stalo da udovolji ljude u inostranstvu (one koji nikako nisu trenutni ili potencijalni kupci)..

zato je ipak vaznija prica o 5% ljudi..


jer u srbiji josh ne vazi shvatanje da je zadovoljni musterija kompanijino najvece blago (bolji nego bilo koja reklama). kada ljudi budu tako razmisljali, nece im biti bitno da li taj neko ko pokusava da posalje sms je odavde, ili ne. bice im samo bitno da je klijent koji prima sms zadovoljan.. i tacka.
 
0

VELIKI_MANITU

Član broj: 7096
Poruke: 195
*.180.EUnet.yu



Profil

icon Re: KAKO JE TELEKOM ODUVAO MOBTEL SA KORISNICIMA11.02.2003. u 22:47 - pre 258 meseci

Hoću da budem zadovoljan korisnik MOBTELA, želim ako već ne mogu da primam poruke iz zemalja sa kojim MOBTEL nema ugovor o roamingu (npr. USA): mojim prijateljima, rođacima ili poznanicima kažem možete mi poslati poruku preko ICQ-a. Da po potrebi koristim kod za zabranu dolaska SMS poruka (da osetim čari spama putem SMS poruka ;)) - drugi operateri ga koriste. Hoću da i ja budem reklama Mobtelu - kao zadovoljan korisnik preporučim njegove usluge svim mojim prijateljima.

Hoću da budem deo savremenog sveta, da pratimo trendove savremenog sveta i čak idemo ispred i da imamo maštovije usluge od stranih operatera. Zašto da se zatvaramo od sveta, želim komunikaciju bez granica u pravom smislu reči.

Kad neko napiše da je LIDER, hoću da znam da je to tako i u stvarnosti.



 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Kako je Telekom oduvao Mobtel sa korisnicima12.02.2003. u 10:02 - pre 258 meseci
Citat:
zombie / DDG:
eto, sam si sebi odgovorio. da li mislish da je menadzmentu mobtela stalo da udovolji ljude u inostranstvu (one koji nikako nisu trenutni ili potencijalni kupci)..


Samo sam dao odgovor na vodnikovu konstataciju da bi bilo malo poruka sa net-a zato sto u Srbiji samo 5% stanovnistva ima racunar.
 
0

VELIKI_MANITU

Član broj: 7096
Poruke: 195
*.22.EUnet.yu



Profil

icon Re: Kako je Telekom oduvao Mobtel sa korisnicima14.02.2003. u 13:04 - pre 258 meseci
Najvise mi se svidja usluga "propušteni pozivi" na Mobtelu. Jer razbija SKRIVENU IDENTIFIKACIJU sa 064 mreže, dosta mi je takvih smarača .


Nadam se da će ova usluga biti obezbeđena i za korisnike na PRE PAIDU!?


 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
212.124.182.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Kako je Telekom oduvao Mobtel sa korisnicima14.02.2003. u 19:54 - pre 258 meseci
Citat:
Dejan Krstic:

To je delimicno tacno. Naime, mobtel se potrudio da ima signala na teritoriji cele Srbije. Ali problem je u tome sto jacina tog signala mnogo varira. Tako npr u nekim delovima Beograda i Zemuna postoje mesta na kojim jednostavno nema mobtelovog signala dok mesta na kojima nema signala MTS jos uvek nisam nasao. MTS nema pokrivenost cele republike ali ono sto je pokriveno je pokriveno kako treba.


Da, to je mozda tacno za vece gradove u srbiji gde za MTS 064 postoje vise raspolozivih baznih stanica, ali se u mom gradu desavalo da nije bilo signala MTS 064 i po vise sati, zbog nekih radova na el. mrezi, pa sam mogao samo da trcim do najblize govornice kad mi je najvise bio potreban telefon, dok se signal MOBTEL-a izgubi samo na 2-3 minuta i ponovo pojavi bez obrzira, da li ima struje ili ne u tom delu grada. Telekom, do duse, ima bolju pokrivenost na putnim pravcima i u okolini grada, ali je sam grad daleko bolje pokrio MOBTEL, samim izborom mesta za predajik.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Kako je Telekom oduvao Mobtel sa korisnicima14.02.2003. u 23:10 - pre 258 meseci
Kada su ovde bile restrikcije bilo je potpuno obrnuto. MTS je radio bez greske a i Mobtel je radio ali sa "mnogo manjim kapacitetom" (tako su mi objasnili na 9863) sto znaci da je bilo signala ali je bilo nemoguce dobiti bilo koga.

A sto se velicine gradova i sela tice tu je situacija potpuno jasna. Mala mesta pokriva mali broj baznih stanica tako da kada tamo rikne neka bazna stanica to se itekako primeti. Ili nema signala ili je saobracaj veoma otezan. U gradu je situacija mnogo drugacija. Jaka stvar da li ce jedna bazna stanica da rikne kad ih ionako ima pedesetak (lupio sam broj) tako da to niko i ne primeti.
 
0

VELIKI_MANITU

Član broj: 7096
Poruke: 195
*.verat.net



Profil

icon Re: KAKO JE TELEKOM ODUVAO MOBTEL SA KORISNICIMA15.02.2003. u 16:27 - pre 258 meseci
Razvojni put Bore Šnajdera:

http://www.telekom.yu/SajtTelekoma/images/Graf.gif

Ključ uspeha Telekoma?


i naravno Džej:


http://www.mobtel.co.yu/kompanija/trziste.html



 
0

nenon
Stojicevic Nebojsa
Sabac

Član broj: 7216
Poruke: 5
*.ptt.yu

Sajt: Drenik Net


Profil

icon Re: Kako je Telekom oduvao Mobtel sa korisnicima15.02.2003. u 23:24 - pre 258 meseci
063 MOBTEL najveci lopovi i prevaranti u drzavi Ljudi ja 063 postpejd posedujem od marta 1999 do danas . Cena minuta kod njih je izmedju 16 i 40 din . Prvo klepaju na zaokruzivanju minut pa pola , zatim nakace veci broj razgovora (listanje se posebno narucuje , placa , a nista ne mozes dokazati kao i u fiksnoj ) , meni konkretno poslednji mesec 17 min razgovora , nakaceno 44.5 min na racunu , zatim tarifni paketi 300 din., taksa 200 , pa porez . Racun stigao 918 din. Poslano 125 sms x 2 din = 250 din. Ostalo 668 din. podeljeno sa utrosenih 17 min. = 39.29 din/min. Ili da idemo bolju varijantu za mobtel , 668 din. podeljeno sa 44.5 min = 15 din/min .Ovo poslednje ne bi bilo toliko strasno , ali nama na MOBIL PRO 30 navodno daju 30 min razgovora i 30 besplatnih poruka uracunatih u pretplatu . U tom slucaju dodjemo na cifru vecu i od 40 din/min. Ako nazoves korisnicki samo te zavlace da bi ti nabili sto veci racun. O roamingu da ne pricam , kozu sa ledja skidaju . Na pripejd vec odavno ne daju da se predje ali cujem da ni tamo ne cvetaju ruze . Sad su bacili non-stop reklamu na TV da navuku sto vise ovaj narod . Banda belosvetska . Ovi na 064 dosta posteniji . Koliko su prijavili cenu minuta toliko i naplacuju , dinar po minutu , gore - dole , zaista zanemarljivo . Neke sitnice jos da dodaju i bice super . Zelim im dosta uspeha u daljem radu i samo napred . A ovim prevarantima iz mobtela .......
 
0

VELIKI_MANITU

Član broj: 7096
Poruke: 195
*.101.EUnet.yu



Profil

icon Re: KAKO JE TELEKOM ODUVAO MOBTEL SA KORISNICIMA16.02.2003. u 12:18 - pre 258 meseci
Iznosiš laži, cena minuta se kreće od 2,5 din. do 12 din. (+ 20 % poreza). Jeste da se zaokruživanje vrši na minut pa posle na 30 sekundi, ali tako je i u svetu. Tebe niko ne sprečava da uzmeš broj koji je na dopunu a gde se zaokruživanje vrši na SVAKU SEKUNDU. I samo da znaš na MTS-u cena jednog minuta je veća.

A ti sve možeš da dokažeš ako naručiš listing, 29 din mesečno ili vanredno 69 din. Najlakše je da napišeš reklamaciju na [email protected] i oni će sve da ti lepo obrazlože, ako već imaš predrasude kada zoveš 063/9863.

A listing možeš POGLEDATI na:
http://specifikacije.mobtel.co.yu/specifikacije/index.jsp


Ti kada odeš u inostranstvo, tj. kada si u roamingu cene određuje operater na kome si i posle oni to prosleđuju Mobtelu, znači opet nisi u pravu.

A novi MobiPro paketi su ISPLATIVI tj. povoljniji od "strarih" samo ako više pozivaš 063 brojeve.

Naravno ako si u romingu i šalješ poruke iz rominga, to nisu BESPLATNE poruke. One se OPET tarifiraju po cenovniku operatera na kom si. Ili ako šalješ poruke na 9863, 9830, 2255, broju sa popustom, TO OPET NE ULAZI U BESPLATNE PORUKE.



I sve ovo što si izneo su neargumentovane i obične KLEVETE. NaraFno niko tebe ne spečava da pređeš na 064, a tamo ćeš se baš usrećiti.



[Ovu poruku je menjao VELIKI_MANITU dana 22.02.2003. u 00:52 GMT]
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Kako je Telekom oduvao Mobtel sa korisnicima16.02.2003. u 13:00 - pre 258 meseci
:)))))))

Koliko gluposti u samo jednoj poruci :) Ne mogu da verujem :))))))

A tek ona matematika kojom se dobija 40din/min :))) I po ko zna koji put ona prica da se dodaju minuti :)))))
 
0

nenon
Stojicevic Nebojsa
Sabac

Član broj: 7216
Poruke: 5
*.ptt.yu

Sajt: Drenik Net


Profil

icon Re: Kako je Telekom oduvao Mobtel sa korisnicima16.02.2003. u 15:59 - pre 258 meseci
TA "SVAKA SEKUNDA" i jeste jako bitna . U tom grmu lezi zec . Nazovem , razgovor traje 34 sekunde , posaljem SMS STA na 9830 oni ogovore i meni skinuto 20 din. . Pa ti gledaj . Koliko se secam ranije je mobtel vrsio zaokruzivanje na svaku sekundu kao sto sada radi MTS . Ako su tako posteni zasto onda ne izbace zaokruzivanje , zasto ne daju post pejd korisnicima da predju na pripejd . Treba klepati sto vise narod kad nema treceg operatera , pa dokle moze . Kad bi izbacili zaokruzivanje rejting bi im skocio mnogo . Nije tacno da sav svet zokruzuje razgovore . Na kraju krajeva rezultati poslovanja i sirenja mreze 063 i 064 sad i 065 sve sasvim dovoljno govore. Pola ljudi bi se prebacilo sa 063 na 064 ali je problem u menjanju broja koji godinama poseduju . Ako ti je za utehu posedujem i 064 na dopunu . Mi smo inace do skoro placali oko 20 dm SAMO pretplatu . Kad je 064 poceo da se siri onda su malo popustili a popustice jos vise kad im sad vlada uzme vise od pola kompanije , sto je posebna prica . Ne razumem ljude koji toliko brane mobtel kao da rade tamo . Treba kritikovati i otvoreno govoriti o tome . Pa oni postoje zbog nas a ne mi zbog njih .
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Kako je Telekom oduvao Mobtel sa korisnicima16.02.2003. u 16:50 - pre 258 meseci
Citat:
TA "SVAKA SEKUNDA" i jeste jako bitna . U tom grmu lezi zec . Nazovem , razgovor traje 34 sekunde , posaljem SMS STA na 9830 oni ogovore i meni skinuto 20 din.


Odakle ti je skinuto?

A sto se tih 20 dinara tice to je veoma jednostavno. Minut sa sve uspostavljanjem veze kosta oko 14-15 din. Slanje poruke na 9830 kosta pet din i to je zajedno oko dvadeset dinara.

Ne kazem da je zaokruzivanje u redu niti branim Mobtel ali ne mogu ni da stanem na stranu onih ljudi koji potpisu ugovor i onda posle taj isti ugovor pljuju kao da ih je neko terao da potpisu.

Svako ima pravo da prodaje svoju robu po ceni i uslovima koje odredi.

Citat:
Nije tacno da sav svet zokruzuje razgovore .


Nije tacno ni da ne zaokruzuje. Veliki broj operatera vrsi zaokruzivanje bilo na minut ili na deset sekundi. Ali cinjenica je da zaokruzivanja ima.
 
0

VELIKI_MANITU

Član broj: 7096
Poruke: 195
62.169.131.*



Profil

icon Re: Kako je Telekom oduvao Mobtel sa korisnicima16.02.2003. u 19:08 - pre 258 meseci
Citat:
nenon:
Sad su bacili non-stop reklamu na TV da navuku sto vise ovaj narod. Banda belosvetska.



Šta mislite ko ima bolji MARKETING tj. ko je orginalniji Mobtel ili MTS?




 
0

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Kako je Telekom oduvao Mobtel sa korisnicima16.02.2003. u 19:24 - pre 258 meseci
Krstiću pričaš gluposti.

Zaokruživanje na minut ili trideset sekundi je čista PLJAČKA i čudo je kako ovaj narod sve trpi i ne zna protiv toga da se pobuni. Kada je AOL u Americi pokušao to da uvede, posle su dugo ispaštali zbog tužbi korisnika. Ovde to ne može da se desi, Mobtel je zaštićen.. cc..

A najbitnije - kada sam ja potpisivao ugovor, još uvek je važio stari sistem i nikada me nisu pitali da li se slažem sa novim zaokruživanjem. S toga nemoj da ih braniš kada izgovorima mesta NEMA.

 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Kako je Telekom oduvao Mobtel sa korisnicima16.02.2003. u 19:45 - pre 258 meseci
Kao sto sam rekao svako ima pravo da svoju robu prodaje po ceni i uslovima koje sam odredi. Niko te ne tera da kupis :)

To za AOL stvarno nemam pojma ali znam sigurno da neki nemacki i austrijski operateri mobilne telefonije vrse zaokruzivanje. Korisnik cak kod jednog od njih (ne secam se kog) moze da izabere da li hoce da mu se zaokruzuje na minut ili na pola minuta ili na deset sekundi. Tu se onda valjda za svaku opciju menja cena minuta ili tako nesto..
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Kako je Telekom oduvao Mobtel sa korisnicima16.02.2003. u 19:53 - pre 258 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
A najbitnije - kada sam ja potpisivao ugovor, još uvek je važio stari sistem i nikada me nisu pitali da li se slažem sa novim zaokruživanjem. S toga nemoj da ih braniš kada izgovorima mesta NEMA.


MOBILNE TELEKOMUNIKACIJE "SRBIJA" BK-PTT

OPŠTI USLOVI UGOVORA

....

V CENE USLUGA GSM MREŽE

Član 19.

MOBTEL samostalno utvrdjuje cene za korišćenje usluga GSM mreže i druge komercijalne uslove, u skladu sa svojom poslovnom politikom.

Cene svojih usluga i/ili druge komercijalne uslove korišćenja mreže MOBTEL može u svakom trenutku da izmeni, o čemu unapred i na pogodan način (na primer: preko sredstava informisanja, neposrednim obaveštavanjem, isticanjem u poslovnim prostorijama i drugo) obaveštava pretplatnike.

....

X ZAVRŠNE ODREDBE

Član 31.

MOBTEL zadržava pravo da, u skladu sa izmenjenim uslovima poslovanja i prema svojoj poslovnoj politici, vrši izmene i dopune ovih Opštih uslova, o čemu će na odgovarajući način obaveštavati svoje pretplatnike.


_________________________________

Gde se ovde spominje da treba da te pitaju bilo sta?
 
0

[es] :: Mreže i novosti :: Kako je Telekom oduvao Mobtel sa korisnicima
(Zaključana tema (lock), by Catch 22)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33413 | Odgovora: 154 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.