Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dete sa facom svinje u Novom Sadu pre par godina?

[es] :: Nauka :: Dete sa facom svinje u Novom Sadu pre par godina?

[ Pregleda: 2825 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragana NS
Dragana Simeunovic
Backa Palanka // Novi Sad

Član broj: 102443
Poruke: 4
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Dete sa facom svinje u Novom Sadu pre par godina?23.07.2006. u 23:58 - pre 216 meseci
LJudi znate kakvu pricu cujem malopre a nije iz novina Zona Sumraka ili neka bljuvotina.
Naime na delu grada Satelit u Novom Sadu je pre par godina bila neka zena alkos koja je bas pila i to je nastavila da radi i u trudnoci i rodi dete sa svinjskom njuskom i facom koja bas podseca na facu svinje. Pazite, ljudi koji su to videli pre tih par godina se kunu da je to istina i da im se dan danas gadi da prolaze tim mestom tj. igralistem gde su vidjali to nesrecno dete.
E sad, posto radim neki seminarski iz genetike da li bi mi mogao neko reci nesto o tom slucaju i da li neko ima fotografije tog deteta, posto bi mi jako jako pomoglo? svaka informacija mi je vise nego dobrodosla jer me interesuje taj slucaj a i pisala bih u tome u seminarskom, u moru onih koje sam cula i na fotografijama videla. Inace fotografije mi mozete slati na mail ili ih hostovati na http://www.imageshack.us/ pa postovati samo linkove.
Hvala vam unapred na pomoci.
Pozdrav,
Dragana
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.panet.co.yu.



+43 Profil

icon Re: Dete sa facom svinje u Novom Sadu pre par godina?24.07.2006. u 00:08 - pre 216 meseci
Ovo je forum nauka a ne paranormalne gluposti, svakako je ta prica glupost koja se moze naci u nekim toalet-papir novinama, meni je jos cudnije da neko stvarno veruje u ovo a ima i drskosti da postavi temu o tome.
 
Odgovor na temu

dragana NS
Dragana Simeunovic
Backa Palanka // Novi Sad

Član broj: 102443
Poruke: 4
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Dete sa facom svinje u Novom Sadu pre par godina?24.07.2006. u 00:20 - pre 216 meseci
Hej bre covece, da ne pratim ovaj forum odavno i da ga ne smatram ozbiljnim ne bih tako nesto ni postovala, i hvala ti inace na takvoj dobrodoslici za prvi post. Inace ja sumnjam na "slonovsku bolest" ili ti NEUROFIBROMATOSIS-1 pa me interesuje konkretno taj slucaj kod tog deteta. Tebi za informaciju ne bavim se paranormalnim glupostima i ne citam "toaletpapir novine".
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.panet.co.yu.



+43 Profil

icon Re: Dete sa facom svinje u Novom Sadu pre par godina?24.07.2006. u 00:42 - pre 216 meseci
Rado bi ti neko pozeleo dobrodoslicu ali kako da to uradi kad vidi ovakav topic u forumu nauka.

Prvo:
Citat:

Neurofibromatosis type 1 - mutation on chromosome 17

* multiple neurofibromas on the skin and under the skin
* various other skin phenomena such as freckling of the groin and the arm pit
* a predisposition to particular tumors (both benign and malignant)
* the presence of 6 or more Café au lait spots (pigmented birthmarks) may suggest the presence of this condition
* skeletal abnormalities such as scoliosis or bowing of the legs might occur
* lisch nodules (iris nevi)- a hamartoma of iris
* tumor on the optic nerve


Sto znaci da NEUROFIBROMATOSIS-1 != dete svinja ili sta ti ja znam, voleo bih da neko ko se razume u medicinu doda sa naucne strane kako je to (ne)moguce, ali IMHO ovo je nonsens.
 
Odgovor na temu

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: Dete sa facom svinje u Novom Sadu pre par godina?24.07.2006. u 10:14 - pre 216 meseci
FASD - Fetal Alcohol Spectrum Disorders.

http://www.cnn.com/HEALTH/library/DS/00184.html
http://www.cdc.gov/ncbddd/fas/default.htm

Children with FASDs might have the following characteristics or exhibit the following behaviors:

Small size for gestational age or small stature in relation to peers
Facial abnormalities such as small eye openings
Poor coordination
Hyperactive behavior
Learning disabilities
Developmental disabilities (e.g., speech and language delays)
Mental retardation or low IQ
Problems with daily living
Poor reasoning and judgment skills
Sleep and sucking disturbances in infancy

Boldovane su tzv. prasece oci.
The Time is Near!
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Dete sa facom svinje u Novom Sadu pre par godina?

[ Pregleda: 2825 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.