Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program za normalizaciju i ekvializaciju

[es] :: Audio softver :: Program za normalizaciju i ekvializaciju

[ Pregleda: 4701 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elektros
Bač

Član broj: 84580
Poruke: 428
*.190.eunet.yu.



+4 Profil

icon Program za normalizaciju i ekvializaciju23.07.2006. u 15:14 - pre 215 meseci
Postoji li neki program koji moze da ucita recimo ceo direktorijum sa MP3 fajlovima i da nad svim fajlovima unutar tog direktorijuma izvrsi normalizaciju i mozda i ekvializaciju (na primer, da dodam nesto visokih tonova i basova)? Naravno, sve to moze i sound forge, ali ucitavati fajl po fajl, pa pritiskanje nekoliko dugmica, pa sve to nad recimo 300 pesama...
Nije važno učestvovati, važno je pobediti !!!
 
Odgovor na temu

amadeuss
bgd

Član broj: 24038
Poruke: 239
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Program za normalizaciju i ekvializaciju23.07.2006. u 16:04 - pre 215 meseci
Za normalizaciju koristim MP3 Gain.Izaberes folder sa mp3 fajlovima,izaberes koliko ces decibela,kliknes na
'track gain' ,vrlo jednostavan i koristan program.

http://mp3gain.sourceforge.net/index.php



 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Program za normalizaciju i ekvializaciju23.07.2006. u 22:56 - pre 215 meseci
Sound Forge ima FENOMENALAN batch-procesor! Njega koristi, jer će on analizirati SVAKI fajl posebno, a ne da ti ceo folder digne linearno za neku vrednost! Ukenjaćeš sve!

Istina, treba ga malko provaliti, ali čemu služi help!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Program za normalizaciju i ekvializaciju24.07.2006. u 18:32 - pre 215 meseci
Koliko normalizacija kao automatski proces radi pametno? Imao sam mnogo slučajeva da je među numerama neka bila tiha, recimo lagani solo klavira. Šta u takvim situacijama radi normalizacija iz nekog programa, recimo iz SF? Ja inače uglavnom ne pravim kompilacije pa su i numere manje više ujednačene, kako je kod jedne, tako je na svim. Ponekad se desi da je CD snimljen baš pretiho pa u tom slučaju eventualno linearno dignem nivo svim numerama, ravnajući se prema najglasnijoj tj onoj koju bi trebalo da najmanje pojačavam. One CD-je koji su snimljeni preglasno tj koji su sasečeni ne diram i od njih uglavnom bežim. Sreća moja da za sebe ne radim nešto iz Grand i sličnih produkcija, izgleda da su oni koji tamo rade na zvuku u najboljem slučaju prošli pored neke škole u kojoj se uči o snimanju.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Program za normalizaciju i ekvializaciju24.07.2006. u 23:11 - pre 215 meseci
Calexx, imaš u top-temama na produkciji o normalizaciji, tj. moje mišljenje o njoj. Ali, ako čovek BAŠ hoće da ukenja zvuk, ne treba ga sprečavati.

Usput, ne treba korsititi "procentualnu" normalizaciju, nego onu koja prethodno analizira RMS i aplikuje dinamičku kompresiju ako naleti na peak.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Program za normalizaciju i ekvializaciju24.07.2006. u 23:43 - pre 215 meseci
Pa dobro, ne mogu ja da pratim sve teme i da vidim šta je pisalo u svim porukama. ;) Uglavnom, normalizaciju ne koristim a ponekad, vrlo retko, koristim Volume u SF da malo pojačam preterano tiho snimljenu muziku. Sad vidim da i ti to preporučuješ.
 
Odgovor na temu

elektros
Bač

Član broj: 84580
Poruke: 428
212.200.30.*



+4 Profil

icon Re: Program za normalizaciju i ekvializaciju25.07.2006. u 11:57 - pre 215 meseci
Ne zelim bas da UKENJAM zvuk, ali pre nekog vremena sam kupio mp3 diskmen, a na njemu nema ekvilajzera, nego samo mega bas (podesavanje u 2 stepena), tako da sam hteo sa ekvializacijom da mu malo povecam visoke tonove!
Nije važno učestvovati, važno je pobediti !!!
 
Odgovor na temu

lord Vader

Član broj: 57936
Poruke: 757
217.65.192.*



+9 Profil

icon Re: Program za normalizaciju i ekvializaciju22.01.2007. u 12:14 - pre 209 meseci
Meni je normalizacija preko potrebna.
Naime imam gomilu fajlova koji su očigledno "preglasni" za moj plejer jer kada ih slušam preko njega, ima dosta izobličeja na niskim frekvencijama. Kada iste pesme normalizujem sve je ok.

E sad, moje pitanje je koji jednostavan program koristiti za ovu svrhu? Jer mp3gain radi samo za MP3 a meni treba još za WMA i OGG.
Pročitao sam šta ton_majstor misli o ovom procesu
Ali nemam alternativu, moram da smanjim nivo u pesmama. Hoće li ih puno degradirati normalizacija?

Probao sam Ashampoo Music Studio ali on rekoduje fajlove
Ne znam šta da radim.

2 sxy 4 ma shirt
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: Program za normalizaciju i ekvializaciju

[ Pregleda: 4701 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.