Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

collation ili charset problem, cirilica

[es] :: MySQL :: collation ili charset problem, cirilica

[ Pregleda: 2905 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AbUser
Boris Momcilovic
Beograd

Član broj: 48758
Poruke: 5
*.beobug.com.

Jabber: boris.momcilovic@gmail.com
Sajt: kornrunner.net


Profil

icon collation ili charset problem, cirilica21.07.2006. u 02:26 - pre 216 meseci
Imam problem sa collationima, cini mi se. Drzao sam sajt sa WordPressom na jednom hostu (phpMyAdmin 2.6.0-pl3, MySQL 4.0.26-standard, MySQL charset: latin1), i odatle sam exportovao bazu (preko phpMyAdmina). Potom sam je importovao u localhostu (phpMyAdmin 2.7.0-pl2, MySQL 5.0.18m, MySQL charset: UTF-8 Unicode) i radi normalno. Isto to uploadujem na drugi host (phpMyAdmin 2.6.4-pl1-Debian-1ubuntu1.1, MySQL 4.1.12-Debian_1ubuntu3.6, MySQL charset: UTF-8 Unicode) i ne funkcionisu domaca slova: cirilicno malo s i cirilicno veliko N. Evo kako to izgleda, pogledajte http://gnu.fon.bg.ac.yu/javaprimeri. Ovako bi trebalo da izgleda: http://dhost.info/javaprimeri. Za stari host znam da je koristio charset latin1, pa sam tako importovao fajl na novi host. Ako ga uploadujem drugacije, ne radi. Pokusao sam da menjam collation u tabeli na latin1_sweedish_ci, cp1251, 1250, itd. Takodje sam menjao i conection collation, opet nista. Ima li neko ideju kako da resim problem? Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: collation ili charset problem, cirilica18.09.2006. u 02:47 - pre 214 meseci
PHPmyAdmin napravi neku zbrku, i meni se to desavalo, probaj da uradis bekap sa starog hosta preko mysqldump ako imas SSH pristup, ili preko cpanel-a automatski da skines onaj ponudjeni /gzipovan fajl. Meni je tako uspelo, sva ta mucenja sa collation-ima, charset-ovima, i verzijama baze ne piju vodu..
Dakle bitno je da ti server posalje bekapovan .sql fajl u istom charset-u u kakvom je i snimljen.

 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: collation ili charset problem, cirilica

[ Pregleda: 2905 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.