Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Staticka IP adresa i pitanja vezana za ASP.Net

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Staticka IP adresa i pitanja vezana za ASP.Net

[ Pregleda: 2479 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran9707
Zoran Milutinovic
programer
Nis

Član broj: 90048
Poruke: 59
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Staticka IP adresa i pitanja vezana za ASP.Net16.07.2006. u 21:35 - pre 215 meseci
Hocu da zakupim staticku IP adresu i da kod mene lokalno hostujem ASP.Net aplikaciju a takodje i baze se nalaze kod mene lokalno mislim SQL server baza.
Postoje odredjene nejasnoce.

1. Ja kad interneta pristupam mojoj ASP aplikaciju konekcioni string pisem kao najobicnije
persist security info=True;Data Source=NtserverInitial Catalog=OPIEDMnet;User ID=sa;Password=sa;

2. Kako pozivam(pristupam) moju pocetnu ASP.Net(koja se nalazi kod mene na racunaru) stranicu sa interneta.
234.100.1.212/Login.aspx (statička IP adresa/početka asp.net strana)

3. Kako definisem simboličko ime pristupa ASP.Net aplikacije pomoću IP adrese..(Znaci da imam zakupljen domen zoran.co.yu recimo )..tj da ne bih pisao
234.100.1.212/Login.aspx nego www.zoran.co.yu/WebPortal/Login.aspx

Hvala unapred

 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.sark.com.



+2 Profil

icon Re: Staticka IP adresa i pitanja vezana za ASP.Net17.07.2006. u 16:27 - pre 215 meseci
Citat:
Zoran9707: Hocu da zakupim staticku IP adresu i da kod mene lokalno hostujem ASP.Net aplikaciju a takodje i baze se nalaze kod mene lokalno mislim SQL server baza.
Postoje odredjene nejasnoce.

1. Ja kad interneta pristupam mojoj ASP aplikaciju konekcioni string pisem kao najobicnije
persist security info=True;Data Source=NtserverInitial Catalog=OPIEDMnet;User ID=sa;Password=sa;

2. Kako pozivam(pristupam) moju pocetnu ASP.Net(koja se nalazi kod mene na racunaru) stranicu sa interneta.
234.100.1.212/Login.aspx (statička IP adresa/početka asp.net strana)

3. Kako definisem simboličko ime pristupa ASP.Net aplikacije pomoću IP adrese..(Znaci da imam zakupljen domen zoran.co.yu recimo )..tj da ne bih pisao
234.100.1.212/Login.aspx nego www.zoran.co.yu/WebPortal/Login.aspx

Hvala unapred



1. Ako ce ti aplikacija i DB biti i dalje na lokalnoj masini ovo nije potrebno mijenjati.

2. Kad dobijes staticku IP adresu onda to moras da sredis u IIS da postavis tu IP adresu sto nema nikakve veze sa .NET aplikacijom. Znaci Computer Management, i onda add new site, pa da dodas addressu i tako dalje sto idu parametri, i tu stavis da bude Login.aspx glavna stranica. Onda mora da kliknes na kompijuteru gdje ti se nalazi ta aplikacija na Control Panel pa na Network Connections i onda na LAN konekciju kliknes na right click pa properties, onda na general tab imas TCP/IP, tu kliknes pa onda Properties, pa kad se to otvori onda opet kliknes ADVANCED, i onda tu dodas tu IP adresu staticnu, onda ce svako moci da je accessuje..

3.ovo se radi tamo gdje si registrovao Domen, samo ukucas IP adresu ili DNS i ono ce automatski da ti prebaci na IP.

poZ
 
Odgovor na temu

Zoran9707
Zoran Milutinovic
programer
Nis

Član broj: 90048
Poruke: 59
212.200.218.*



Profil

icon Re: Staticka IP adresa i pitanja vezana za ASP.Net18.07.2006. u 08:26 - pre 215 meseci
Hvala :)
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Staticka IP adresa i pitanja vezana za ASP.Net

[ Pregleda: 2479 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.