Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se

[es] :: GSM - upotreba :: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se

[ Pregleda: 3983 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se17.01.2003. u 13:05 - pre 258 meseci
Jedan moj drug prodaje svoj S35 i hteo bi u tom rangu cena da kupi i novi telefon. On racuna da bi mozda izvukao za svoj S35 negde do 100 EU pa da zanima sta da kupi za oko 100 EU, gore dole 20 EU.

Ja sam mu preporucio, imajuci u vidu da si i ti kupio taj telefon, M50-MT50. NE znam ni koja je razlika medju njima? Da li samo u osvetljenju ili jos u necemu? Sada bih hteo da cujem misljenja svih koji imaju ovaj telefon i da mi iznesu njegove vrline i mane, a narocito bih to voleo od tebe ARTZ, da cujem, posto znam da imas ovaj telefon, a o tvojoj kompetentnosti netreba trositi reci
 
Odgovor na temu

RiV
Stockholm

Član broj: 7256
Poruke: 351
*.telia.com



+1 Profil

icon Re: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se17.01.2003. u 14:54 - pre 258 meseci
Eto ja imam M 50 ali poshto nisam gore spomenuti lik da l' da cutim il' da odustanem!!
"Reading computer manuals without the hardware is as frustrating as reading sex manuals without the software."
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se17.01.2003. u 18:59 - pre 258 meseci
Ma svi ste vi dobrodosli da dajete odgovore. Volim ja SVE VAS Kao prvog sam naveo Artz-a zato sto znam da je genije i zato sto njegove informacije znam da mogu bez razmisljanja da prihvatim. Inace, sama cinjenica da sam postavio pitanje javno, a ne preko private message je valjda dovoljna da shvatis i ti i svi ostali da je pitanje postavljeno za SVE.
 
Odgovor na temu

darkofdoom83
Horgos

Član broj: 3098
Poruke: 739
213.240.51.*

Sajt: www.oxo.rs


+1 Profil

icon Re: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se18.01.2003. u 11:18 - pre 258 meseci
Mozes i moje informacije da prihvatis bez razmisljanja.
M50 ima isti softver kao mt50,jedina razlika je u dizajnu maske.I naravno osvetljenju.Mada je m50 pravljen u 2 verzije,sa plavim i sa narandzastim diodama.
Telefon je dobar,java je strava stvar,i svidja mi se sto telefon ima flex memoriju (meni je ovo prvi mob.sa posebnom memorijom pa sam zato naveo).
Najbolji soft.za mt50 je po menio v14,posto 17 ima dosta bugova (desava se
da se telefon islkljuci,kad dobijes message report ne mozes da udjes u inbox/outbox neko vreme...)
Eto toliko,ako te zanima jos nesto pitaj,i ja sam genije za mt50
Sve na jednom mestu:
http://www.oxo.rs
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se18.01.2003. u 15:52 - pre 258 meseci
Hvala na odgovoru. Naravno cenim i tvoje misljenje. Reci mi jos, ako te nemrzi, one uopstene stvari:
-kako se cuje?
-koliko glasno?
-zvono, kakvo je?
-koliko je glasno?
-signal?

i ako ima jos nekih mana, slobodno reci.
 
Odgovor na temu

RiV
Stockholm

Član broj: 7256
Poruke: 351
*.telia.com



+1 Profil

icon Re: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se18.01.2003. u 16:36 - pre 258 meseci
Pa nije da se chuje neshto da razbija mada sam ja sasvim zadovoljan!
Zvono je mozda malkice tishe nego shto bi trebalo pa kad sam u guzvi obavezno vibracija! Inache je zvono sasvim OK, nije polifonija ali je OK!
Signal strava ali ne zaboravi da ovde ima vishe antena nego kioska za hamburgere!
To bi bilo ono shto si ti pitao, e a sad moji utisci! Lep model finog dizajna i vrlo chvrst i kompaktan! Plava boja ekrana je definitivno cool mada je i narandzasta efektna! JAVA je skroz prava stvar jer je i meni ovo prvi telefon sa Javom sve funkcionishe do dzazda! Zipa kad imash shah na telefonu!

"Reading computer manuals without the hardware is as frustrating as reading sex manuals without the software."
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se18.01.2003. u 21:20 - pre 258 meseci
Moji utisci:

Prvo, ja sam odusevljen telefonom. Ne moram nista drugo da ti kazem nego da me jos uvek drzi pocetni entuzijazam, a telefon imam vec oko 2 meseca.
Prvo ja sam uzeo bas M50, ne MT50 jer mi je M verzija mnogo lepsa, a i koliko vidim vecini ljudi.
Dugmici su mnogo bolji nego na C35, C45 seriji. Napravljeni su od tvrde plastike. I uopste neke stvarcice koje su nervirale na C3x seriji su sada ispravljene. Svetlo rastura (za one kojima je vazno strasno fancy izgleda, pogotovo u mraku kada moze da osvetli celu sobu :) ), bateriju nije potrebno budziti jer sasvim dovoljno drzi, toliko dugo da vise ni ne znam kada sam punio telefon.
Java je posebna prica. Sa njom mozes nadomestiti sve sto ti nedostaje, ekran je dovoljan i da stane prikaz mesecnog kalendara, mada do sada nisam naleteo na dovoljno dobar midlet. Za zezanje je dobar FlashSMS direktno sa telefona. Super je sto postoji +25 mesta za poruke u telefonu i plus Arhiva.

Jedna stvar koja me je nervirala strasno na pocetku je "fade in" koji su uveli zbog prebacivanja zvona na zvucnik mikrofona telefona (koje uzgred nema vise onako pistajucu zvuk. To je najvise smetalo zbog zvona za poruke koje ne stigne da se pojaca. Tome sam doskocio tako sto sam midi koji je u fon -u pod imenom "notify.mid" jednostavno duplirao u nekom notnom editoru tako da se po drugom oglasavanju cuje "normalno". Druga stvar koja mi je smetala je jednokratna vibracija kod svakog zvona (koja ne moze da se iskljuci) na koju sam se navikao i vise mi ne smeta, cak i pomaze posto je zvono manje prodorno nego na x35 seriji(za nijansu, mada mozda nije toliko tise koliko su zvukovi koje proizvodi meksi i nisu toliko pistajuci, sto je razumljivo posto se vise za zvono ne koristi klasicna zujalica) . Pored toga zvono nije tiho. Glas u slusalici mi se cini da je nesto jaci nego na C35 -ici. Zvuk nije deformisan.
Skrol kroz menije i adresar je trenutan, mada je kroz poruke nesto sporji (kao sto je kod nekih na x35 seriji). Kroz adresar kada trazis prvo ime na neko slovo ima malo kasnjenje (na x35 seriji je bilo trenutno).

Signal je ok, do sada me nije izneverio, mada kao sto sam ti rekao i za C55 ne treba pokrivati ceo telefon sakom, tj. bar ne na mestima gde je slab signal, jer se u gradu i ne primecuje jer je signal predajnih stanica dosta jak. Probao sam ga i u nekim "rupama" i signal je dobar. Zanima me jos kako se ponasa tamo gde je signal jako slab (van grada u nekim mestima i sl.).
Kao sto je rekao darkofdoom83 software v17 ima vise bagova, zbog kojih se telefon jednostavno gasi, mada sumnjam da sam ga ja dosta istripovao time sto sam napravi dosta foldera koji nisu predvidjeni da postoje (u Animation i Bitmap folderu npr.)
Ako se jos necega setim, napisacu. Pitaj ako te jos nesto zanima.
Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se19.01.2003. u 09:00 - pre 258 meseci
Hvala na ovako iscrpnom odgovoru. Sada mogu mirne duse da savetujem drugu da kupi M50, samo jos da proda ovaj njegov S35. Rekao si skoro sve sto me je zanimalo. Mogao bi mozda jos samo da kazes, koliko ti traje baterija u danima, posto si rekao samo da ti traje dugo.

To za zujalicu, znam tacno o cemu pricas. Na mom ME45 je yamaha soun chip, koji proizvodi MNOGO finije, mekse, prijatnije za uvo zvukove, za razliku od one divljacke zujalice na 35 seriji, koja jeste bila prodorna, ali zato nije bila za ljude sa slabim srcem i mnogo su tonovi bili visoki, cepalo je usi. To je i po meni mala mana i na ovom mom ME45, mada sam se vec navikao. Da pojasnim ostlaima koji mozda ne znaju, stvar je u tome, da bilo koje zvono ili zvuk koji proizvodi, prvo se cuje skroz tiho, pa se onda tek pojaca na onu jacinu koju ste podesili. Tako se desava da ako recimo stavite, onaj obican beep, zvuk sa 35 serije, on se jednostavno posto je kratak, proizvede u tom pocetku, kada je zvuk stisan i onda nema sanse da cujete taj zvuk. Medjutim, na ME45 postoji dosta veliki izbor zvukova za melodije, od kojih ima dosta onih koje su iz dve komponente, pa sam izabrao jedan od njih i sada mi se cak mnogo vise svidja nego onaj obican na 35 seriji.

Jos mi reci, koliko si ga platio i gde si ga kupio i koliku si dobio garanciju i da li je puna garancija ili samo na software? Cuo sam da moze da se nadje cak za 100 EU, pa me zanima da li je to tacno?
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se19.01.2003. u 17:12 - pre 258 meseci
Za bateriju ne mogu da ti dam precizan odgovor jer nisam merio njeno trajanje, pogotovo ne cist stand-by, jer je nemoguce da me neko ne nazove ili poslalje poruku za to vreme.
Recimo da traje vise od nedelju dana, kada se gasi nocu. Znaci od tih nedelju i kusur 2, 3 dana dana ukupno je ugasena svaki dan po oko osam satu, normalno uz razgovor i slanje porukica i obavezno svetlo nocu. Kao sto vidis to je individualno, ali mislim da se niko ne bi razocarao trajanjem baterije na M50 -ci.
Platio sam ga 140€ u Roaming -u, pre 2 meseca. Koliko je sad ne znam. Uz telefon ide puna garanicija od 12 meseci (i hardware) koja se ostvaruje u Genel -u.
Kod drugih se moze naci i za nizu cenu, ali je moje je misljenje da se isplati dati malo vecu cenu, kada je vec Siemens tako jeftin ako uzmemo u obzir da je "cist" i da se dobija normalna garancija, a ne neka kvazi.
 
Odgovor na temu

frenne
Nenad Vujic
advokat

Član broj: 7
Poruke: 479
*.sab.sezampro.yu

ICQ: 27161247
Sajt: www.vujiclaw.com


+1 Profil

icon Re: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se19.01.2003. u 23:27 - pre 258 meseci
sudeci po tvojim recima a i nekim review-ima cini mi se da su m50 i c55 u istoj klasi.da li bi mogao da das neki uporedni komentar? sta preporucujes?
mislim da cu na kraju ipak morati da moj m35 menjam , ostajem uz siemens ali josh ne mogu da se odlucim koji... svaki komentar i preporuka bi dobro dosla
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se20.01.2003. u 08:01 - pre 258 meseci
Citat:
Artz:
Za bateriju ne mogu da ti dam precizan odgovor jer nisam merio njeno trajanje, pogotovo ne cist stand-by, jer je nemoguce da me neko ne nazove ili poslalje poruku za to vreme.
Recimo da traje vise od nedelju dana, kada se gasi nocu. Znaci od tih nedelju i kusur 2, 3 dana dana ukupno je ugasena svaki dan po oko osam satu, normalno uz razgovor i slanje porukica i obavezno svetlo nocu. Kao sto vidis to je individualno, ali mislim da se niko ne bi razocarao trajanjem baterije na M50 -ci.
Platio sam ga 140€ u Roaming -u, pre 2 meseca. Koliko je sad ne znam. Uz telefon ide puna garanicija od 12 meseci (i hardware) koja se ostvaruje u Genel -u.
Kod drugih se moze naci i za nizu cenu, ali je moje je misljenje da se isplati dati malo vecu cenu, kada je vec Siemens tako jeftin ako uzmemo u obzir da je "cist" i da se dobija normalna garancija, a ne neka kvazi.


Pa to za bateriju je super onda. Meni na ME45, drzi 4-5 dana, naravno uz koriscenje normalno i bez gasenja nocu i bilo kakvih preventiva. OK, onda, hvala na odgovoru. Vec sam sinoc kada sam se cuo sa tim drugom koji treba da kupi M50, rekao da ga kupuje bez razmisljanja i da nemam vise dilemu dal i valja. Sada jos samo da proda njegov S35 i eto njemu M50-ice, a i ja cu tu onda dobiti jedan m50 u susedstvu, pa cu da mu pokazem svoje hakerske sposobnosti:D


@Frenne

Ja sam se odusevio kada sam video C55 uzivo, na slici mi se cinio nekako nista narocito. Ne znam mnogo o njemu sto bih mogao da ti kazem, ali koliko sam do sada saznao, telefon je odlican i po mnogo cemu prevazilazi okvire srednje nize klase u koju spada c klasa kod siemens-a. Recimo, ima ic port, snimanje razgovora, flex memory i tako dalje. Tu je naravno i podrska za javu, koja je fenomenalna stvar i jedina stvar koja mi nedostaje na mom ME45. Kazem, nisam licno koristio c55 iako sam ga drzao u ruci, ali mislim da je c55 ipak bolji i ja bih pre uzeo c55, medjutim za sada drzi dosta jaku cenu, mislim da je negde oko 200 EU, dok je M50 nesto malo preko 100 EU. E sada ne znam da li je telefon bas duplo bolji od m50 a kosta toliko vise. Jeste da dobijas polifone melodije i jos dosta stvarcica, ali opet ja mislim da ili uzmes m50 zbog cene ili sacekas jos koji mesec, siguran sam da ce mu pasti cena na na ispod 100-150 EU. Inace, vec sam vidjao oglase gde ga ljudi prodaju, mislim na c55, po 110 i 130 EU, ali nisam zvao posto preptostavljam da se to nekome zbog necega sveti i da ti oglasi nisu tacni.
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se20.01.2003. u 09:40 - pre 258 meseci
Ali ako se ne varam..Java se na M(T)50 mora prvo aktivirati?
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

RiV
Stockholm

Član broj: 7256
Poruke: 351
*.telia.com



+1 Profil

icon Re: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se20.01.2003. u 11:20 - pre 258 meseci
Aktiviranje JAVE je jako jednostavno i bezbolno da nemash shta da se frkash samo kablic i program koji je svuda dostupan , bez ikakvog otkljuchavanja!
Ako ga nemash poslacu ti!
"Reading computer manuals without the hardware is as frustrating as reading sex manuals without the software."
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se20.01.2003. u 16:11 - pre 258 meseci
A koliku memoriju ima klasa 50? Odnekud mi da je to 400KB
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se20.01.2003. u 16:53 - pre 258 meseci
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Ali ako se ne varam..Java se na M(T)50 mora prvo aktivirati?


Ne, potrebno je samo aktivirati transfer java midlet -a preko kabla. Java je vec u telefonu i Java aplikacije bez aktiviranja transfera se mogu prebacivati samo putem WAP protokola.
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se20.01.2003. u 17:07 - pre 258 meseci
Citat:
frenne:
sudeci po tvojim recima a i nekim review-ima cini mi se da su m50 i c55 u istoj klasi.da li bi mogao da das neki uporedni komentar? sta preporucujes?
mislim da cu na kraju ipak morati da moj m35 menjam , ostajem uz siemens ali josh ne mogu da se odlucim koji... svaki komentar i preporuka bi dobro dosla


Pa recimo da su u slicnoj istoj klasi. Izgleda da je Siemens M50 modelom hteo da sto pre izadje sa telefonom koji ima Javu na trziste i da usput ima bar neki novi telefon na proslogodisnjem CeBit -u.
Ne mogu ti mnogo pomoci u vezi C55 -ice jer se nisam mnogo koristio C55. Ja sam inace razmisljao o tome da sacekam da malo cena C55 -ici padne pa da uzmem taj model umesto M50, ali najvise sto me je odvratilo od toga je sto mi je licno M50 lepsi i kabl koji vec imam bez prepravljanja ne bi mogao da radi na C55 -ici. Mozda ce ti to pomoci.
Preporucujem svima koji su u nedoumici da idu na www.telekomunikacije.co.yu i skinu original upuststvo u .pdf formatu koje je na engleskom jeziku iz koga ce moci da saznaju dosta o telefonu (raspored meni -a, nove funkcije, tacne razlike u odnosu na starije modele i slicno).

Inace M50 poseduje 288 KB memorije.
 
Odgovor na temu

darkofdoom83
Horgos

Član broj: 3098
Poruke: 739
213.240.51.*

Sajt: www.oxo.rs


+1 Profil

icon Re: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se20.01.2003. u 17:32 - pre 258 meseci
Tacnije ima 228 kb flexmem.

Inache na mojoj mt50-ki baterija drzi samo 4 dana :(

Mada ja ne gasim svetlo preko dana
Sve na jednom mestu:
http://www.oxo.rs
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se20.01.2003. u 18:55 - pre 258 meseci
Ups, nije tacnije nego tacno 228 :) Permutovao sam malo brojeve.
Za bateriju znas da je to individualno, cak ni baterije za iste telefone istog kapaciteta ne moraju da traju identicno, sve zbog same izrade i malih odstupanja. A i zavisi normalno od signala. Nekom kome je u stanu stalno signal na maksimumu i nekom kome je stalno na trojci normalno da ce se razlikovati duzina trajanja baterije, i kod stand by -a, a pogotovo kod pricanja pod pretpostavkom da telefon tu najvise "provodi" svoje vreme.
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se22.01.2003. u 12:10 - pre 258 meseci
Ok..a jel prodaje neko domaci ili kineski data kabl..za Siemens naravno
I da..kad se otkljuca prebacivanje midleta na mob, kako se to radi..koji program mi je potreban?
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: M50 - MT50, misljenja? Artz, javi se

[ Pregleda: 3983 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.