Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 45610 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?27.06.2006. u 14:53 - pre 217 meseci
@ pctel

Odakle ti takva "racunica", i na koja si to vozila mislio. Izgleda da poredis yuga sa nekim dizelom (golf, s obziriom na cenu).

Istina da "u klasi" od 1000-1500evra nema nista sto nije krs. Tek preko 3000 se moze naci auto sa kojim covek moze da se drzne i na put da krene. Plus da ga dobro sluzi.

Posebna je filozofija "vecite stednje", plin je hit, a najvece ustede su na kocniicama, crevima, instalaciji, trapu lezajevima, amortizerima. To samo rasipnici i streberi i patoloski tipovi popravljaju. Majstori voze i bez kocnica. Za tehnicki imaju vezu.

Kod majstora se popravljaju samo motori, vazno da ide, ubacis plin, pa je jeftin, "ustedi se", a kada se razbije auto (sa "srecnim ishodom"-svi zivi) to je mozda najbolja usteda, valjda.
 
Odgovor na temu

sanersa

Član broj: 66305
Poruke: 7
217.199.143.*



Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?02.07.2006. u 10:13 - pre 217 meseci
Da li si zainteresovan za jettu disel 1.6 40kw dam ti je za 1500km...Ja sam u Sarajevu mozemo se cuti da se dogovorimo da je vidis.Garant ljubav na prvi pogled-:))))
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.PPPoE-1722.sa.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?02.07.2006. u 10:40 - pre 217 meseci
ma nebi jettu
nekako je preveliko auto,dugacko

 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?02.07.2006. u 13:00 - pre 217 meseci
@vladd:
Odavno se nisam ovako nasmejao. Opis nasih likova i odzavanju kola ti je genijalan. :D

@virtualx:
Sto se same teme tice, za 1.5k eura ne moze da se uzme nista pametno. No, ja bih
savetovao kupovinu benzinca i sistematsko sredjivanje svih stvari koje moraju da se
redovno menjaju (svecice, kablovi ...) tako da za par meseci budes siguran da imas
ispravan auto. Inace kad se uzima stariji auto, mora da racunas da ces u njega da
bacis bar jos pola od cene vozila da ga sredis. :)

A mozes li ti a sacekas malo pa da sakupis jos koju hiljadu. Velika je razilka u kvalitetu
i godistima vozila oko 2-2.5 k u odnosu na 0-1k evra, a tebi fali jos petsto ili kilo cori.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?02.07.2006. u 14:32 - pre 217 meseci
Evo primera (Halo oglasi):
do 2k e:
TOYOTA Corolla liftback 1.6 (1984), plin, 1.500.
do 3k e:
TOYOTA Corolla 1.3XL (1991), metalik siva, 2.400 EUR, može zamena.

A evo i Corolle koju bi ja iz oglasa izdvojio:
TOYOTA Corolla 1.3XL Sedan (1991), plin, alarm, metalik, garažirana, 2.850 EUR.

Jeste malo jaca cena, ali obecava normalnog vlasnika koji ju nije akao, posto pise da je garazirana, mada treba videti.

Sta hocu da kazem? Za 0-1500e ces uvek imati (opravdan) osecaj da dajes novac za nesto sto ne vredi
toliko, jer je, jebiga - matoro. Vec za 2-2.5 kila mozes da biras i nesto manje matoro. :)
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

sanersa

Član broj: 66305
Poruke: 7
217.199.142.*



Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?02.07.2006. u 17:55 - pre 217 meseci
Ma on je propao slucaj ne uze on nista,eto ja mu ponudi jetu 2 disel za samo 750E a on jetta mu velika hehehehe.
I na kraju ce naletiti na yugu i onda kuku imam problem s ovim i onim
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.PPPoE-4022.sa.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?05.07.2006. u 12:25 - pre 217 meseci
evo nesto novo.
cijena je porasla
sad maksimalno mogu dati 3000 eura za auto
u gradu ima jedna auto kuca koja uvozi auta iz stranih zemalja.
e sad preko njih bi mogao uzeti nesto.
mogu naci u njemackoj nesto, i on to uveze
bar sam tako skuzio.
nadjem auto na njemackom oglasu i on mi to moze nabaviti.

e sad molim prijedloge.
dakle cijenu sam podigao na 3000 eura i jos mogu uzimati uvozno auto koje nadjem u oglasima npr.
sta mislite o fiat punto 2000 godiste jer mi je to preporuceno da uzmem.
e sa kakve su obaveze kod uvoza auta.
ima li kakvih vecih dodatnih troskova i kako to sve ide.


 
Odgovor na temu

voka
Sladjana
Zemun

Član broj: 99512
Poruke: 63
*.152.eunet.yu.



Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?05.07.2006. u 12:31 - pre 217 meseci
opel kadet. to je to.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?05.07.2006. u 13:06 - pre 217 meseci
@virtualx

A sta ako ti uleti jos 500 EUR ili ostanes bez 800?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?05.07.2006. u 13:07 - pre 217 meseci
Hm, kako moze da se kupi punto 2000. godiste za 3000 €... ???
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?05.07.2006. u 19:49 - pre 217 meseci
Decko, mnogo hoces. Za 3000 evra ne mozes uopste da kupis ne Punta II nego ni Punta I.
Za 3000 evra gledaj neko godiste 95-97 pa sta ti naleti za te pare i da je benzinac.
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?05.07.2006. u 19:53 - pre 217 meseci
Ma kupi BMW 520i 24v oko 90. godista...
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?05.07.2006. u 22:09 - pre 217 meseci
Moze tu da se uglavi i neki civic, mada ne znam kako ubosni ide servis Honda.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

MOSLER
Nis

Član broj: 58494
Poruke: 110
*.adsl.sezampro.yu.



+12 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?06.07.2006. u 02:03 - pre 217 meseci

Sad pitanje je za sta ti treba auto i sta ti je kod istog bitno:udobnost,dimenzije vozila,marka,kvalitet,ponasanje u voznji,potrosnja.Posto vidim da ne preferiras velika kola mozda je najbolje resenje da kupis neki Punto,Korsu ili Fiestu.Em su novija kola,em malo trose i dobro su se pokazala,jos ako ugradis i plin(ali u nekom normalnom servisu a ne kod nekog sustera)imas sit da se navozis.Dizeli dosta prelaze i dosta su izakani.Po meni je kupiti dizela starijeg od 6-7 godina bacanje para.
Sto se Toyote Corole tice imao je moj drug 1.3 1990god.Vozio sam je dosta puta i mogu reci da je jedan od udobnijih auta u koje sam seo uopste.Kad je kvalitet u pitanju konkretno ova Corola se za nekih 11 god koliko je moj drug vozio (a uzeta je nova) nikada nije pokvarila.Majstora je vidjala jedino prilikom zamene ulja a za sve to vreme zamenjene su samo gume,amortizeri i kocione plocice-za 11 godina eksploatacije.
Voleo bih da vidim koji drugi auto moze da se pohvali tim kvalitetom.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?06.07.2006. u 11:07 - pre 217 meseci
Tesko da se moze videti, u toj klasi, takvo vozilo. Ali da ne zaboravimo. '90-tih godina, Toyota i Mitsubishi su poceli "invaziju" na Evropu.
Tada su ponudili "cudovista", marketinski "obradjena" da imaju sve sto treba kupcu, i tehnicki doterana, malo "iznad" maksimuma, sa prihvatljivom cenom, i izuzetnim izgledom.
Na nasu "srecu", i onoga ko je primetio te kvalitete.

Nazalost u poslednjoj deceniji, malo je uradjeno u auto industriji, a da je "okrenuto" prema "low-end" potrosackom sloju, kome pripadaju i stanovnici Balkana. Vise ni ulje ne mozete sami da promenite. Automobili traju 3 godine, a onda su popravke skuplje nego nabavka novog vozila.

Ako se pri tome doda "plin", koji je ocigledna prevara, onog sloja koji "patoloski" stedi, izvlaci se i poslednja para ionako osiromasenom sloju, uz "prinudu" da koriste svoje vozilo i "odrzavaju" auto industriju, cak i sa svojim krsevima i pokretnim otpadom.

Poz.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?06.07.2006. u 11:25 - pre 217 meseci
Citat:
vladd:
Ako se pri tome doda "plin", koji je ocigledna prevara, onog sloja koji "patoloski" stedi, izvlaci se i poslednja para ionako osiromasenom sloju, uz "prinudu" da koriste svoje vozilo i "odrzavaju" auto industriju, cak i sa svojim krsevima i pokretnim otpadom.

Poz.


Ne znam kako TNG moze da bude prevara. To je jedino sto STVARNO vredi da se doda automobilu. Ljudi budze spojlere, alu felne i jos sto gluposti, a TNG je jedina stvar koja samu sebe isplacuje. Za venturi sistem treba oko 300 evra, sto kad se podeli sa prosecnom potrosnjom i cenom benzina i TNG-a dolazi do zakljucka da se TNG sa samo 5000 km sam od sebe otplati. Sekvencijalni sistem kosta oko 800-1100 evra u zavisnosti od komplikovanosti ugradnje i on vazi za skuplje (novije) modele, pa ko ima para da kupi skuplji auto, neka ugradi i odgovarajuci TNG aparat jer on prelazi sigurno mnogo vise nego vlasnik jeftinog krsa. Ne mozes da kazes da je TNG prevara kad ne znas da se u Italiji 70 % automobila za benzin vozi na TNG, a u Bugarskoj cak 90 % benzinskih automobila. TNG je pravi spas za nas osiromasen narod jer mu dozvoljava opet da se jeftino vozi i da ne dozivljava voznju svojim krsom kao extra luksuz. Treba predociti "svesnost" voznje na TNG koja nije nimalo veca nego kod pesaka koji MORA da pogleda levo pa desno prilikom prelaska ulice, sto zmaci da covek ne treba imati neoprvadan strah od voznje u kolima na TNG. Koliko se vas vozilo taksijem a da nije ni znalo da ima ugradjen TNG. Jel' pitate taksistu na sta vozite pre nego udjete u taksi?. U Beogradu skoro 100 % taksista koji voze benzince voze na TNG.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?06.07.2006. u 19:34 - pre 217 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Koliko se vas vozilo taksijem a da nije ni znalo da ima ugradjen TNG. Jel' pitate taksistu na sta vozite pre nego udjete u taksi?. U Beogradu skoro 100 % taksista koji voze benzince voze na TNG.

Upravo tako. Kao stvoreno za taxiste i Srbe. :)
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?06.07.2006. u 20:04 - pre 217 meseci
Ja jos ni u jedan taxi nisam seo (benzinac) a da nije imao plin, ali bas ni u jedan... A sta ima da pitam na sta vozi kad vidim onaj prekidac za plin :) Cak neki taxisti koji su me vozili kazu i da su menjali dizelasa za benzinca zbog plina...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?06.07.2006. u 20:52 - pre 217 meseci
"TNG je pravi spas za nas osiromasen narod jer mu dozvoljava opet da se jeftino vozi i da ne dozivljava voznju svojim krsom kao extra luksuz."

Kao u pesmi, siroma' sam..al' volim da zivim.

Ne bih povezivao obicnog korisnika, sa profesionalnim, tipa taxi ili autoprevoznik..

Mozda ja malo drugacije razmisljam, ali "odbijam" da se "uklopim" u razne uhodane "kalupe".

Uzmemo 20 god, matorog Yuga, za 600 evra, dodamo venturi koji se "sam isplati", i ustedis za nekih 4-5000km, mozda.
Toliko sam shvatio iz prikazane logike. Na auto putu smo za samo 1000 evra (registracija uracunata)

Niko, ama bas niko ne postavlja pitanje, zasto bi dodatno platio uredjaj na plin. Da bi presao vise kilometara, verovatno. A zasto bi presao tih vise kilometara, i uopste zasto sa tim zlom od auta treba da egzistira u saobracaju. I zasto bih bio vlasnik doticnog poluotpada.
Pri tome, vlasnik, je u obavezi da ima motor u jako "dobrom" stanju, sto su dodatne investicije. Gumice ventila moraju da budu dobre, kompresija ujednacena, redovno menjan filter za vazduh... Ali to se tice SAMO motora.

Onaj ko je posmatrao automobile, mogao je da primeti masu iskrivljenih jugica, lada, golfova, narocito renoa 4. To se ne vozi u EU, zabranjeno.

Da ne spominjem gume, kocnice, amortizere, nedostatak er-begova. Pa zar, ako sam siromasan, MORAM da se pojavim na auto-putu, makar sa taljigama. Ili da se "vise vozim", placam registracije, parkiranja, benzin (ili plin) SAMO da bih se vozio, ne hvala. NI sebe ni svoju porodicu. Ne treba mi auto sa "velikim gepekom" koji malo trosi. Par puta mi je "glavu spasao" snazan motor, da je bio 10% slabiji....ne pomisljam.
Smatram da je voznja "po svaku cenu", i jos "sto vise", stvar nekulture, mozda vise sebicnosti i bezobzirnosti. Sada je bar, javni prevoz efikasniji.

A sta se vozi u najbogatijim zemljama sveta, sta da im radim. Ne "gleda" se koji procenat ljudi koristi metro. Plin voze zato sto moraju da brinu o sredini u kojoj zive, a da bi ustedeli na sekvencijalnom plinu, treba da voze par godina, tako da usteda nije primarna, pogotovo sto ne vole odmah da daju pare za nesto sto ce se mozda isplatiti za vise od sest meseci.

Poz.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?06.07.2006. u 21:25 - pre 217 meseci
vladd, VRLO sebicna izjava.
Nisu svi bogati, a kao sto vidis tema je auto do 1500 evra (sad do 3000). Ono sto se ovde prodaje za 3000 evra u Nemackoj kosta 1000 a ovo sto se ovde prodaje za 1500 evra, u Nemackoj se PLACA da se otera na otpad. Da bi nasa ekonomija krenula, OSNOVNO je da se privreda jeftino pokrece (dizel ili TNG). Kod nas su izakani dizelasi na ceni jer ranije nije bilo toliko alternative (svi su hteli jeftino da se voze). Sirenjem informacija o TNG-u situacija se promenila. Sad je kvalitetan benzinac sa mogucnoscu jeftine ugradnje TNG-a (da nema plasticnu usisnu granu ili K glavu) glavna potraznja po oglasima (najvise se traze Toyote Corolle 1990 i Golfovi II 1.3 benzinci). U poslednjih godinu dana prateci samo moje prijatelje i komsiluk VECINA je kupila odgovarajuce benzince u koje je ugradila TNG. Sad mi je postala profesionalna deformacija kad gledam auto, ako ne osetim plin, da pogledam pozadi da li ima prikljucak za isti.
Ko ima ugradjen TNG ima izbor: benzin ili TNG, ko nema ugradjen, nema izbor. Sve je stvar izbora. Stvar je jasna.
Ko ima para da se vozi skupo (na benzin) iz ovih ili onih razloga (strah od TNG-a ili bespotrebno rasipanje para) ne treba ni da se javlja u temi "koji auto do 1500 evra?". Ovde je sve sirotinja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 45610 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.