Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Obrisan PATCH i Windows nece da se startuje??

[es] :: Windows desktop :: Obrisan PATCH i Windows nece da se startuje??

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4965 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Obrisan PATCH i Windows nece da se startuje??28.06.2006. u 13:54 - pre 217 meseci
Citat:
Konkord1984: Ponovicu jos jednom, u pitanju je Windows 98 SE a ne XP.
Ja i govorim o 98.-ci.
Citat:
Konkord1984: Dakle, vise ne mogu doci do opcije kada je na ekranu C:\ i da mogu da ukucam neku komandu.
Kako ces onda napraviti disketu na tom racunaru???
Ti pises dosta nepovezano! Prvo kazes da si nabavio disketu pa posle kazes da nisi. Dakle imas ili nemas? Miki ti je lepo opisao sta i kako kada nabavis disketu, a do tada...
 
Odgovor na temu

Konkord1984
Smederevo

Član broj: 84833
Poruke: 55
*.madnet.co.yu.



Profil

icon Re: Obrisan PATCH i Windows nece da se startuje??29.06.2006. u 11:01 - pre 217 meseci
Startnu disketu sam skinuo sa onog sajta koji si naveo. No, kada pokusam da je pokrenem iz dos-a pojavi se komanda kako se program koji je na njoj(boot98se) ne moze pokrenuti iz dos rezima.

CD ne mogu da pozovem jer kada ukucam d: i lupim <enter> pojavi se komanda INVALID DRAYVER SPECIFICACION ili tako nesto sl.

Iz safe moda ne mogu da podignem sistem, pokusao sam sa svim mogucnostima koje se nude posle pritiska na F8.

E, da, nisam rekao da nemam startup disketu vec sam samo pitao jel je moguce napraviti i na drugi nacin sem preko sajta koji si postavio. Dakle, imam je ali za sada mi ne pomaze narocito. Pokusacu da primenim nesto od onoga sto mi je iMiki preporucio. Mada, ne znam gde da nadjem zakrpu koja mi nedostaje(VMM32.VXD). Javicu sta sam uradio.
Stand for something or you'll fall for everything!
 
Odgovor na temu

iMiki
Milorad Latovljev
Beograd

Član broj: 68615
Poruke: 651
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Obrisan PATCH i Windows nece da se startuje??29.06.2006. u 11:35 - pre 217 meseci
Skinuo si fajl koji iz Win pravi boot disketu.

Ako imas nekog ko ima komp sa Win98 idi kod njega i u Control Panelu iz Add/Remove izaberi opciju za pravljenje boot diskete (StartUp Disk) potreban ti je i cd sa instalacijom Win98 (SE ili obican moze i ME).

Iz tog DOS-a u koji ti udjes nema sanse da kao laik vidis CD, moras u (cini mi se) COFIG.SYS fajlu da navedes CD kao uredjaj, zaboravi.

Spremi praznu disketu.

Udji u DOS (command promt).

Idi na C disk

C:

DIR

pogledaj kako se zove windows foder

CD WINDOWS (ili kako se vec zove, mozda ima tildu u nazivu)

CD COMMAND (pogledaj sa DIR/P kako se zove folder)

CD EBD

Tu ti se nalazi kopija Win98 BOOT diskete

Kopiraj sve fajlove na flopi.

COPY *.* A:\*.*

Pokusaj sa ovom disketom da podignes komp i da pristupis CD-u

P.S. Mozda ti je CD butbilan, pokusaj u biosu da namestis da se sistem dize sa CD-a.

 
Odgovor na temu

Konkord1984
Smederevo

Član broj: 84833
Poruke: 55
*.madnet.co.yu.



Profil

icon Re: Obrisan PATCH i Windows nece da se startuje??30.06.2006. u 11:18 - pre 217 meseci
Podesio sam da se sistem dize sa cd-a ali nece. Na cd-u imam program Bart PE i hocu da izvrsim backup podataka ali ne mogu da pokrenem cd. Na koji nacin mogu bez cd-a da iskopiram podatke a da eventualno ne skidam hard disk i kopiram sa drugog kompa(nemam tu mogucnost)?

Zakrpu koja mi nedostaje(VMM32.VXD) nisam nasao na kompu - sistem kaze da je nema. Jel mogu da je nadjem na drugi nacin i instaliram(na nekom sajtu ili sl). Mada, opet, kako bi je instalirao ako ne mogu da pozovem cd iz dos-a.

Komandom dir nasao sam sve fajlove koje u sebi nose nazim CD+nesto ali uvek se pojavi obavestenje da taj program nije moguce pokrenuti iz dos-a. Dakle, meni najveci problem postaje to sto ne mogu da koristim CD. Cak i da necu da izvrsim backup i da odmah hocu da instaliram win, kako to da ucinim ako cd ne reaguje. Inace, kada ga ubacim, cd se normalno i bez problema ucita. Tada znam da program na tom cd-u spreman za pokretanje i ostaje mi samo da pozovem cd. Ali kako?i
Stand for something or you'll fall for everything!
 
Odgovor na temu

iMiki
Milorad Latovljev
Beograd

Član broj: 68615
Poruke: 651
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Obrisan PATCH i Windows nece da se startuje??30.06.2006. u 12:33 - pre 217 meseci
Nisi pazljivo citao (moja) dva prethodna odgovora.

Daj mi meil poslacu ti fajlove za boot disketu pa kod nekog (moze i XP) napravi disketu (samo iskopiraj fajlove).

Startuj komp disketom, izaberi (cini mi se prvu opciju od tri ponudjene) ...start with cd-rom support.
Sad imas pristup CD-u i mogucnost da instaliras Win98. Potrazi kod nekog na netu neke stare dos programe tipa norton commander (kao total commander) da bi se lakse snasao u dos-u i pomerio fajlove iz my documents *da ih instalacija win/a ne bi pregazila, mada mozda i nece) na neko drugo mesto, moze i root c diska. A onda udari po instalaciji Windows-a.
 
Odgovor na temu

Konkord1984
Smederevo

Član broj: 84833
Poruke: 55
*.madnet.co.yu.



Profil

icon Re: Obrisan PATCH i Windows nece da se startuje??05.07.2006. u 12:32 - pre 217 meseci
Imam bootabilan cd i startup disketu ali problem sa cd rom-om ostaje. Kada iz dos-a pokusam da ga pozovem sa d: sustem izbaci obavestenje "invalid drive specification". Pokusavao sam da sistem podignem i preko diskete ali nakon sto krene sa ucitavanjem i sporim startovanje, izadje mi obavestenje koje u kracim crtama kaze "da nesto nije u redu sa nekom linijom u fajlu config.sys. Inace u tom fajlu imam samo jednu liniju. Zanima me sta bi tu trebalo da stoji prilikom reinstalacije sistema. Znam da sadrzaj tog fajla moze biti raznovrstan i razlikuje se od korisnika do korisnika ali dajte mi neki primer pomocu koga bi se sistemu omogucio optimalan i nesmetan rad. Vidjao sam taj fajl(config.sys) sa pregrst linija a kod mene stoji samo jedna i to izgleda da nije kako treba.

Miki, cekam i dalje te fajlove koje si pomenu da ces poslati.
Stand for something or you'll fall for everything!
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Obrisan PATCH i Windows nece da se startuje??05.07.2006. u 13:25 - pre 217 meseci
Ako imas butabilan cd disketa ti ne treba. Podesi u bios-u da dize sistem sa cd-a, a ne sa hard diska ili diskte i dalje instalacija ide sama od sebe ;)
 
Odgovor na temu

Konkord1984
Smederevo

Član broj: 84833
Poruke: 55
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Obrisan PATCH i Windows nece da se startuje??05.07.2006. u 23:08 - pre 217 meseci
E, narode, sve je reseno! Evo, pre pola sata sam reinstalirao sistem, podesi neke sitnice i evo me ponovo na starom kompu i na netu sa vama. Hvala svima na trudu i pomoci. Na kraju krajeva drago mi je sto sam ovako sam(prateci vase instrukcije) resio problem.

Sada mi ostaju jos neki sitni detalji koje trebam resiti(na primer da me sistem ne pita uvek hocu li start sa podrskom cd roma ili ne i da iskljucim opciju da se startuje sa flopija umesto sa harda).

Pozz
Stand for something or you'll fall for everything!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Obrisan PATCH i Windows nece da se startuje??

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4965 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.