Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Zadatak] Iscitavanje fajla do odredjenog znaka

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: [Zadatak] Iscitavanje fajla do odredjenog znaka

[ Pregleda: 2046 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bury
Njemacka

Član broj: 98371
Poruke: 5
*.dip0.t-ipconnect.de.

ICQ: 210078737


Profil

icon [Zadatak] Iscitavanje fajla do odredjenog znaka15.06.2006. u 19:10 - pre 217 meseci
Halo,

nemam pojma kako da pocinjem.
Ja moram za jedan praktikum dynamische listen programirati, i za to moram jedan file iscitati, koj tako izgleda:

Anton 20 2 15 1 -99 Otto 3 1 -99 Tim 23 2 -99 Karl 31 1 22 2 -99

prvo sto ne znam je, da li cijelu file da iscitam, ili samo do -99, jer uvijek kad dodje -99 trebam sa malloc da produciram jedan novi struct...
i tako dalje, samo problema....

i sorry, da ne pisem tako dobro nas, ali skoro i nikada nepisem ;)

hvala za pomoc

pozdrav, boris





 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.adsl.net.t-com.hr.



+25 Profil

icon Re: [Zadatak] Iscitavanje fajla do odredjenog znaka15.06.2006. u 19:32 - pre 217 meseci
Daj samo deklaraciju te strukture zaljepi ovdje, jer mi nije jasno u kakvom su odnosu ovi brojevi sa imenima (ima 5 pa 3, 3 pa 5).

Jel moras radit sa tekstualnim datotekama? Ako vec imas dinamicku listu ciji su ti elementi nekakve strukture, mnogo je bolje iscitavat i pisat u file na binaran nacin, jel ti fread(); i fwrite(); funkcije automatiziraju kompletnu proceduru, bilo jedan zapis ili polje.


Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Bury
Njemacka

Član broj: 98371
Poruke: 5
*.dip0.t-ipconnect.de.

ICQ: 210078737


Profil

icon Re: [Zadatak] Iscitavanje fajla do odredjenog znaka15.06.2006. u 20:30 - pre 217 meseci

Anton 20 2 15 1 -99 Otto 3 1 -99 Tim 23 2 -99 Karl 31 1 22 2 -99


struct mitglied {
char name[10]; for example: Anton
struct mitglied *next;
struct pkt *betreuer;
};

struct pkt {
int punkte; 20
struct wettb *Ref;
struct pkt *next;
};

struct wettb {
int wettbewerb; 2
int kenng;
}kennung1, kennung2;


onda novi stuct pkt 15
" " struct wettb 1


uvijek kad dode -99 pocinjem sa novim structom "struct mitglied"

nadam se, da neko to razumije, trebao bi prvo samo, da mi neko objasni, kako da iscitam file
 
Odgovor na temu

Bury
Njemacka

Član broj: 98371
Poruke: 5
*.dip0.t-ipconnect.de.

ICQ: 210078737


Profil

icon Re: [Zadatak] Iscitavanje fajla do odredjenog znaka15.06.2006. u 20:39 - pre 217 meseci

evo ovdje je link, na kojim mozete nac moj zadatak


http://www.gm.fh-koeln.de/~em317/pawel/VereinLi.pdf


vec sada puno hvala vama

boris
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: [Zadatak] Iscitavanje fajla do odredjenog znaka15.06.2006. u 22:25 - pre 217 meseci
Evo ovako : iscitaj tu recenicu iz fajla u neki (char *). Preko strstr(); funkcije nadji prvu poziciju od "-99". Mallociraj opet jedan (char *), duzine rezultata adresnog pomaka izmedju adrese prvog (chara *) i adrese koju je strstr vratio. Kopiraj sad dio iz originalnog stringa u ovaj (ono do -99).

Sad fino pomakni pocetnu adresu prvog (char *) za onoliko koliko smo iskopirali u prvi string, i za jos cetri bajta (-, 9, 9, razmak). Proceduru opet ispocetka, sve dok totalno ne ispraznis pocetni string. Tako ces fino dobit njegove subsetove.

Onda sa sscanf(); izskeniraj te subsetove, da izvuces iz njih imena i brojeve. Kad izvuces ime, kreiras jedan element prve liste, broj druge, itd...



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Bury
Njemacka

Član broj: 98371
Poruke: 5
*.dip0.t-ipconnect.de.

ICQ: 210078737


Profil

icon Re: [Zadatak] Iscitavanje fajla do odredjenog znaka17.06.2006. u 14:36 - pre 217 meseci
Hvala puno za pomoc, ali moj problem je da sam stvarno jedan pocetnik :(

nemam pojma, kako taj c-code mogo da izgleda....

je bi bilo moguce, da mi neko taj c code napise, kako da iscitam taf file...

ono drugo sa structurom i pointerom ja razumijem, samo ono sa filom ne...



 
Odgovor na temu

Bury
Njemacka

Član broj: 98371
Poruke: 5
*.dip0.t-ipconnect.de.

ICQ: 210078737


Profil

icon Re: [Zadatak] Iscitavanje fajla do odredjenog znaka17.06.2006. u 23:01 - pre 217 meseci
void einlesen(void)
{
char *str, *s, *p;
int a= 0, i=1;

while ( !feof(eingabe) )
{
fgetc(eingabe);
i++;
}
rewind(eingabe);

if (( str = (char *) malloc(i)) == NULL)
{
printf( "Nicht genug Speicher, um den Puffer zu allokieren\n");
exit(1);
}

while ( !feof(eingabe) )
{
*(str+a)= fgetc(eingabe);
a++;
}

s= strstr(str, "-99");

a= s-str;

if (( p = (char *) malloc(a)) == NULL)
{
printf( "Nicht genug Speicher, um den Puffer zu allokieren\n");
exit(1);
}

strncpy(p, str, a);

sscanf() ??????????????????????????? kako da ovo napravim???

liste();

str= (str+a+4);
}
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: [Zadatak] Iscitavanje fajla do odredjenog znaka

[ Pregleda: 2046 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.