Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ponuda za usluge internet marketinga

[es] :: E-Marketing :: Ponuda za usluge internet marketinga

[ Pregleda: 6164 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zerostyle
Damir Basic
INTERNET KLUB EXTREME

Član broj: 10633
Poruke: 260
*.rb.a.2-1.230.bih.net.ba.



Profil

icon Ponuda za usluge internet marketinga10.06.2006. u 22:04 - pre 217 meseci
Pozdrav ,

Dali ko ima neki primjer kako bi trebala izgledati jedna ponuda koju bi slao svim firmama i objektima za internet marketing, s tim da idem na to da moj site, tacnije gradski info servis je vezan za grad, znaci nije tematski vezano samo za jednu djelatnost.

Dali je bolje slati ponudu na mail, pismom u koverti na adresu, obici firme i direktno predat ponudu zainteresiranim ili telefonom ?

 
Odgovor na temu

EviLxxx

Član broj: 82605
Poruke: 133
*.gromnet.net.



+1 Profil

icon Re: Ponuda za usluge internet marketinga11.06.2006. u 11:41 - pre 217 meseci
Najbezbolinije (chitaj nejjeftinije) bi bilo da poshaljesh gomilu E-mail poruka....samo pazi poshto se to zove SPAM....ako se odluchish za ovu variajntu...stavi bar u dno svake poruke koju poshaljesh neshto na fazon "ukoliko ne zhelite da ubuduce primate nashe mailove, poshaljite nam praznu poruku" ili neshto sl......
 
Odgovor na temu

zerostyle
Damir Basic
INTERNET KLUB EXTREME

Član broj: 10633
Poruke: 260
*.rb.a.2-1.230.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Ponuda za usluge internet marketinga11.06.2006. u 17:18 - pre 217 meseci
Da samo sto tu postoji onaj problem odakle mi mail od te firme, telefon imaju svi i to je moguce nabaviti putem imenika, vizit kartica, itd.. međutim stanje s mailovima je malo drugacije iako ih imaju vjerovatno ga otvaraju jednom godisnje, jednom prilikom sam naisao na katalog firmi, knjiga neka u kojoj su bile liste firmi i ispod njihove stranice i mailovi od mogucih 200 firmi kojima sam poslao mail, tad se radilo o necemu drugom jedino sam dobio odgovor od telecoma RS.

E sad mozda su se vremena malo promjenila, moja ideja je zasad da imam neku ponudu koju bi ostampao, isao redom od firme do firme, ponudio im usmenim putem, i ako zele da krenu u tom smjeru reklamiranja dam im pismenu ponudu, ili recimo samo pokusam, posto sefa nema ostavim radnici da da sefu.. osim ako me vi ne odgovorite od te ideje jer ipak trazim misljenje kako na sto profesionalniji nacin stupiti u kontakt sa potencijalnim oglasivacima.

Ono najvaznije stranice je lokalnog karaktera, izvedena je profesinalno i daje dojamsigurnosti, tj da se ne radi o negoj djecijoj igrici.
 
Odgovor na temu

EviLxxx

Član broj: 82605
Poruke: 133
*.gromnet.net.



+1 Profil

icon Re: Ponuda za usluge internet marketinga11.06.2006. u 18:49 - pre 217 meseci
Ne znam tachno za shta radish reklamu, ali; josh jedan savet: ako se odluchish za reklamu putem shtampanih medija, obavezno shtampaj letke malih dimenzija (kao za vizitku) pa to podeliti na ulici ili plakate izraditi pa izlepiti po gradu
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Ponuda za usluge internet marketinga11.06.2006. u 19:51 - pre 217 meseci
Stampani materijal ima najbolji efekat. Pre svega jer potencijalni klijent vidi da si spreman da ulozis u svoj marketing.

Kada nekome posaljes ponudu emailom, to ti je odmah spam ( u Srbiji je cak zakonom zabranjeno) a deluje neozbiljno jer ostavlja utisak da maksimalno stedis tako sto koristis email.
 
Odgovor na temu

zerostyle
Damir Basic
INTERNET KLUB EXTREME

Član broj: 10633
Poruke: 260
*.rb.a.2-1.230.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Ponuda za usluge internet marketinga12.06.2006. u 05:38 - pre 217 meseci
Odmah da kazem da sam plakate vec stampao, imam u pripremi jos nekih 500 kom, mal je grad pa nije dovoljna neka velika kolicina, takođe u skorije vrijeme cu stampat i male letke koje cu stavljat po stolovima kafica tako da sa te strane sam to rijesio, ali ostaje ona druga tj.. na koji nacin pristupiti klijentu, i kako napisati ponudu, jer od onih firmi koje se same jave da se zele promovisati nema puno hljeba, potrebno mi je mnogo vise klijenata da bi se uopce pokrio sa troskovima.

 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Ponuda za usluge internet marketinga12.06.2006. u 09:22 - pre 217 meseci
Imate interesantnu ciljnu grupu za veći broj industrija i velikih firmi. Potrebno je da se kreira standardni media kit sa podacima koji su razumljivi osobama iz klasičnih marketinških službi i agencija. Kontakt može da ide direktno, ili preko marketinških agencija koje zastupaju određene klijente. Kada se ide preko marketinških agencija, cena oglašavanja ne sme da bude mala, jer agencije neće imati interes da ponude klijentu aranžman, pa je zato najbolje pregovarati odmah na nivou godišnjeg ili trogodišnjeg aranžmana.

Primer za ovo vam je sajt www.chillout.co.yu koji ima trogodišnji aranžman sa firmom Beck's.
 
Odgovor na temu

zerostyle
Damir Basic
INTERNET KLUB EXTREME

Član broj: 10633
Poruke: 260
*.rb.a.2-1.230.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Ponuda za usluge internet marketinga12.06.2006. u 13:48 - pre 217 meseci
Dragane cjenim tvoj trud i hvala na pomoci puno.
 
Odgovor na temu

zerostyle
Damir Basic
INTERNET KLUB EXTREME

Član broj: 10633
Poruke: 260
*.rb.a.2-1.230.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Ponuda za usluge internet marketinga12.06.2006. u 14:00 - pre 217 meseci
E sad nacin oko naplate, sta ako nemam firmu, nisam pravno lico, jednostavno imam site i zelim da oglasavam neke klijente a i oni zele kod mene reklamu samo nas sprecava to sto njima treba racun, ili ? Postoji li neki vid ugovora koji ja mogu napraviti sa firmom ako sam obican građanin, odnosno dali postoji nacin da registrujem neku kao agenciju mini nest, gdje bi imao svoju firmu, pecat, a porez bi placao na osnovu profita, tu se ne radi o nekim velikim novcima sad da bi ja reg. firmu koja ima i direktora, i knjigivođu itd.. Znaci to mi nista ne treba, sam sve radim i recimo zelim da imam neki 200 eura

Mozemo malo porazgovarat o ovome ?

PS. Mogu da to vodim sve preko firme u kojoj radim ali bi rado da to izbjegnem da nebi doslo do nekih komplikacija i nesporazuma između mene i sefa, covjek nije u IT vodama pa je malo teze mu objasniti neke stvari inace super ljudina.

 
Odgovor na temu

gorancir
Goran Ćirković
Beograd

Član broj: 20647
Poruke: 252
213.137.127.*

Sajt: www.internetsolutions.co...


+1 Profil

icon Re: Ponuda za usluge internet marketinga15.06.2006. u 20:39 - pre 217 meseci
Nisam radio ali sam čuo da je moguće otvoriti lični račun u banci i da ti priznanicom firme uplaćuju na račun. Ti na kraju meseca samo treba da odbiješ porez (u Srbiji 18%) i platiš neke sitne takse i podigneš ke$.

Naravno, za sve ozbiljnije je najbolje otvoriti marketing agenciju (za koju su min. doprinosti i takse oko 50 EUR) i radiš bez problema, izdaješ račune, uzimaš kredite... PS. Zatvaranje firme košta oko 200 EUR (mislim da nije manje) i to je moguće jedino ukoliko izmiriš sva svoja dugovanja...
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Ponuda za usluge internet marketinga16.06.2006. u 08:10 - pre 217 meseci
Odjava preduzetnika (radnje/agencije) košta mnogo manje od 200eur. Treba podneti zahtev Agenciji za privredne registre i platiti naknadu u iznosu od svega 360 dinara, i samim tim činom faktički prestaje da postoji. Ostaje još gašenje tekućih računa koje svaka iole ozbiljna banka ne naplaćuje više od 1000 din. po računu.

Druga je priča za preduzeća koja moraju da prođu kroz stečajni postupak, a to zaista ume da košta, a i da potraje.

E sad, vezano za plaćanje usluga fizičkom licu od strane pravnog, pravno lice (firma) na takav transfer mora da obračuna neku nenormalnu stopu poreza (oko 40% čini mi se, dosta je vremena prošlo od kada sam to radio pa ne mogu stopostotno da tvrdim da je i danas tako ali verujem da se nije mnogo toga promenilo), što značajno uvećava njene ukupne troškove. Možda je bolje rešenje da nađeš posredničku firmu preko koje bi se realizovala naplata oglasnog prostora, a da ti kao vlasnik sajta sa njom potpišeš ugovor o poslovnoj saradnji kojim biste precizno definisali raspodelu dobiti i autorska prava.
 
Odgovor na temu

Crazy Man
Web developer
Hrvatska

Član broj: 58703
Poruke: 37
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Ponuda za usluge internet marketinga16.06.2006. u 10:44 - pre 217 meseci
Imam i ja jedno pitanje vezano za ovu temu.

Ja imam žiro račun u jednoj firmi i fizička sam osoba. Neam firmu, neam ništa samo ja, žiro račun i jedna web stranica. Kada bi ja sada prodavao oglasni prostor na toj stranici i da mi ljudi koji žele to uplate novac na moj žiro račun - el to sve po zakonu. Mislim, banka ili država će uzeti % neki. Ostalo ja mogu podići. Znači samo me zanima dal je sve po zakonu i regularno?
 
Odgovor na temu

zerostyle
Damir Basic
INTERNET KLUB EXTREME

Član broj: 10633
Poruke: 260
*.rb.a.2-1.230.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Ponuda za usluge internet marketinga19.06.2006. u 13:15 - pre 217 meseci
Ma meni predtsvalja samo problem sto vecim firmama ja moram dostaviti racun kako bi oni mogli napraviti fakturu , tj obrazlozili gdje su utrosili novac, imam i ja ziro racun i za one kojima ne treba pcat dam broj racuna, uplate kes, ja dignem i sve sebi, kakva drzava :) , ali takvi su rijetki.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Ponuda za usluge internet marketinga

[ Pregleda: 6164 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.