Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Minimum Illumination (lux)

[es] :: Digitalne kamere :: Minimum Illumination (lux)

[ Pregleda: 2055 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Elek3ka
Montenegro

Član broj: 97481
Poruke: 1
*.crnagora.net.



Profil

icon Minimum Illumination (lux)08.06.2006. u 00:34 - pre 217 meseci
Eto nov sam na forumu, tako da nisam imao vremena da pregledavam sve ove teme. Ocu da kupim digitalni camcorder ili kameru, i evo nekoliko dana gledam modele koji su dostupni u mom okruzenju. Ono sto sam naucio su koje su tri osnovne stvari pri kupovini kamere a to su: Snimanje na Mini-DV formatu kaseta, prenos obavezan preko firewire kabla, i opticki zum eto danas, bar 20 x ili jace. Izabrao sam nekoliko modela:


Panasonic NV-GS 35 Silver - 560 eura

http://www.pricerunner.co.uk/s...sion/camcorders/314841/details

Sony Handycam DCR HC44 - 525 eura

http://www.ciao.co.uk/Producti...ony_Handycam_DCR_HC44__6473053

Sony DCR-HC24E - 360 eura

http://www.pricerunner.co.uk/s...sion/camcorders/549440/details

A onaj koji je presudio, znaci kojeg sam planirao da kupim je:

Canon MV 930

http://www.ciao.co.uk/Productinformation/Canon_MV_930__6473030 - 420 eura

Ovaj Canon ima Mini-DV kasetu za snimanje kao i opticki zum od 25 x. Ima usb, firewire ulaz, video/audio izlaz kao i ulozak za SD memorijsku karticu sto znaci da moze i da pravi slike. Ono sto bi moglo bit bolje je resolucija koja je 0.8 Mpix, jer ne valja da je ispod 1 Mpix, ali eto. I sad se tu javlja i minimalna luminacija koja je 2 lux-a, sto me upravo i zbunilo jer me samo jedna osoba pitala prvo za ovaj podatak. Znaci, koliko je bitna ta luminacija, i da li je najbolje kad je ona 0 lux-a? Da li ako ovaj aparat ima min 2 lux-a to znaci da on nece u mraku moci dobro da snima kao onaj koji ima 0 lux-a? Jedino me ovo jos pokolebava da ne uzmem ovaj canonov model.

Volio bih da mi pomognu svi oni koji se jako dobro razumiju u trgovinu ovih digitalnih igrackica ;)

Pozdrav svima!


Digital Tehnology
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+109 Profil

icon Re: Minimum Illumination (lux)09.06.2006. u 12:07 - pre 217 meseci
Za video je dovoljno i 0.8MP. Kod optickog zuma je vazniji siri ugao (kad snimas u maloj sobi pa treba sve prisutne da stavis u kadar) - to se mnogo cesce koristi nego krajnji zum, koji kad ga odvalis do kraja iz ruke, trese ko lud. Osetlivost (lux) senzora je slovo na papiru. Sve one su iste osetljivosti, samo neke primenjuju vise neke manje GAIN (elektronsko osvetljavanje pri kome se gube boje i javla se shum). Sta god da uzmes verovatno ces biti zadovoljan. Moja preporuka naravno CANON, kao i obicno :)
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Minimum Illumination (lux)09.06.2006. u 16:28 - pre 217 meseci
Sto se tice lux-a oni mogu da napisu i -1 lux ali znaj da najbolje snimke u mraku dobijas sa formulom, veci CCD manje pixela iz toga sledi da najbolji snimak u idalje amaterskom da ne kazem poluprofesionalnom segmentu daje Sony VX2100 posto ima velike CCD chipove od 1/3" i "svega" 440000 pixela. Ali ta kamera visestruko prevazilazi tvoj budzet, stoga u ovim kamerama do 1000 eur, gledaj da uzmes kameru od 0.8mpix posto sve ove sa vise pixela imaju losiji snimak u mraku i to se primeti, posto sam isprobavao modele koji imaju vise pixela na iste velicine CCD chipu, konkretno Sony modele.

A ove podake 0,1,2 lux i slicno to zaboravi to nema nikakvu upotrebnu vrednost (recimo da je mereno pri 1/2 s ekspoziciji i maksimalnom gainu od 18db a ako iole razumes te pojmove onda ces shvatiti koliko je to neupotrebljiv snimak)

[Ovu poruku je menjao Stefano dana 10.06.2006. u 16:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Minimum Illumination (lux)

[ Pregleda: 2055 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.