Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 72832 | Odgovora: 119 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena12.03.2007. u 14:28 - pre 207 meseci
Reinkjet antene sa 15 metara tv kabla se prodaju po narudzbini, nisu na njihovom sajtu, ali vidim ih svuda instalirane.
Razlika je sto u feed-u nije lemljen 1 metar cfd400 i N konektor na kraju, nego 15 metara tv kabla i rp-sma konektor na kraju da bi ljudi direknto kacili na njihove pci wireless kartice. I sve to daje jeftinu cenu kacenja na internet, uz to i 'slican signal' (da da da malo sutra, hahahhahaah kad ce me neku u to ubediti sa tehnickim podacime nemam pojma).

Razumem kad neke komshiske wireless comunity mreze instaliraju takve antene, ali ne mogu da razumem kako mogu komercialni provajderi da instaliraju tako nesto svojim klientima. To je suprotno svim tehnickim pravilama, a veruju u neku caroliju da stvarno radi. Znam coveka koji instaluje tavke antene i kaze da ove antene stvarno 'cepaju' uz to i jeftinije su.
Ali nije covek u mogucnosti da mi da koj isignal dobije u AP, i koji signal dobije u karticu, vec samo da stvarno antena radi. A i ja mu verujem da radi dok ima u AP-u manje od 10 klienata, i dok nema provajdera u okolini koji ce staviti 400mw sr2 kartice za AP na nemom pribliznom kanalu.

Da se razumemo, ovo sto reinjet prodaje antene sa 15 metara TV kabla nije njihova krivica, nego ljudi sami traze da im tako naprave, i oni naravno da ce da rade po narudzbini sta korisnici traze. Nece oni da ti nude niti da ti preporucuju ovakve antene.
Ja kupujem ove 'normalne' sa feedom sa 1m cfd kablom i zadovoljan sam.





 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena12.03.2007. u 16:15 - pre 207 meseci
Ma sto je najgore ove antene su likovi kupovali po prodavnicama i na njima je pisala cifra 16 sto valjda predstavlja neku imaginarnu "izlaznu snagu"... Potrazite postove korisnika reinkjet jer je tu objasnjeno idakle ova antena na trzistu... Ja se slazem da svako hoce jeftnije i da bi od "govana pitu" ali je to pretjerano.. .Sto je najgore u svemu tome najebe provajder. Ili oni koji odrzavaju community mreze....



 
Odgovor na temu

SunglassesAtNight
Srbija

Član broj: 64463
Poruke: 22
212.62.47.*

Sajt: www.015inter.net


Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena13.03.2007. u 11:19 - pre 207 meseci
Gromnet ima 2000 korisnika na tim antenama. Mi imamo preko 200 u istom gradu.

65 km wireless link sa dve tacke iz Bga od Verata vucemo saobracaj za Sabac bez i jednog hopa izmedju bez opticke vidljivosti. Ako je neko merodavan i sa iskustvom onda smo to mi.

A ja sam nasa iskustva naveo u prethodnom postu a reci cu jos jednom: Za obicne korisnike reinkjet antene su sasvim ok.
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena13.03.2007. u 12:46 - pre 207 meseci
Opet stoji isto.
Kao sto sam rekao ima ljudi koji tvrde da ove antene 'cepaju' .
Ako gromnet ima 2000 klienata na tim antenama onda sam siguran da ima mozda do 100 AP-ova u celom gradu tako da bi bio 100 metara blizu do svakog klienata, da ne preterujem...do 500 metara mozes uraditi veoma stabilnu konekciju do AP-a i sa onim 'ruberr ducky' antenama sto dolaze uz PCI kartice ako se vidi AP od prozora gde ti stoji racunar.
Kad se racunaju slabljenja na kablu siguran sam da ove antene nemaju jaci signal od te rubber ducky omnice koje dolazi uz karticu. Zasto onda radi super -- zato sto su usmerenije, i montiras ih u krovu da bi dobio Line Of Sight, nije neko cudo od teknike ako imas AP u blizini od manje od km.
Osim svega ovoga, oni koji su malo strucniju u ovoj problematici svadjali bi se oko upotrebljenja 75 ohmskog kabla.

Posto imate iskustva, zasto ne podnesite koliko signala u koje rastojanje dobijete na kartici i koliko dobijete receive signal na suprotnoj strani kod AP-a. I na istoj situaciji uporediti sve iste uredjaje samo antena bez onog 15m tv kabla u mesto toga neki kratki dobar cfd200 pigtail. Ako je razlika (u db) stvarno mala onda krenem i ja koristiti te antene, nemam nista protiv.






 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena13.03.2007. u 16:26 - pre 207 meseci
Citat:
ponline: Reinkjet antene sa 15 metara tv kabla se prodaju po narudzbini, nisu na njihovom sajtu, ali vidim ih svuda instalirane.
Razlika je sto u feed-u nije lemljen 1 metar cfd400 i N konektor na kraju, nego 15 metara tv kabla i rp-sma konektor na kraju da bi ljudi direknto kacili na njihove pci wireless kartice. I sve to daje jeftinu cenu kacenja na internet, uz to i 'slican signal' (da da da malo sutra, hahahhahaah kad ce me neku u to ubediti sa tehnickim podacime nemam pojma).

Razumem kad neke komshiske wireless comunity mreze instaliraju takve antene, ali ne mogu da razumem kako mogu komercialni provajderi da instaliraju tako nesto svojim klientima. To je suprotno svim tehnickim pravilama, a veruju u neku caroliju da stvarno radi. Znam coveka koji instaluje tavke antene i kaze da ove antene stvarno 'cepaju' uz to i jeftinije su.
Ali nije covek u mogucnosti da mi da koj isignal dobije u AP, i koji signal dobije u karticu, vec samo da stvarno antena radi. A i ja mu verujem da radi dok ima u AP-u manje od 10 klienata, i dok nema provajdera u okolini koji ce staviti 400mw sr2 kartice za AP na nemom pribliznom kanalu.

Da se razumemo, ovo sto reinjet prodaje antene sa 15 metara TV kabla nije njihova krivica, nego ljudi sami traze da im tako naprave, i oni naravno da ce da rade po narudzbini sta korisnici traze. Nece oni da ti nude niti da ti preporucuju ovakve antene.
Ja kupujem ove 'normalne' sa feedom sa 1m cfd kablom i zadovoljan sam.


leskovacki infonet isto koristi tv kabal i isto tvrde da im je sve super eto jos jednog dokaza o njihovoj strucnosti... a siguran sam da postoje bezbroj "strucnjaka" koji isto to rade a jedino objasnjenje je "kako taj i taj nema taj i taj broj korisnika i kako oni najbolje znaju sve "

link ka diskusiji sa "jednim provajderom ako se to tako moze nazvati" mogu da zamislim kako ce im tek ADSL raditi :)
imate na : http://www.vlasotince.com/nuke/fortopic1896.html
sa kojim sam pokusao da izadjen na kraj ali neki ljudi nikada nece prohvatiti da nisu u pravu...

Reinkjet je jedno vreme bio popularan i zbog uvoza linksys-a ali u domenu antena nikada nije blistao, i sami su priznali da antene sa npr oznakom 16 imale oko 12db i slicno... a sad sto nekome odgovara da ih reklamira ili ugradjuje kod korisnika pa pitanje koliko zaradjuju na opremi iako kazu da nezaradjuju... ali na kraju koliko kostaju nisu to toliko lose antene ( kad ubodes dobar primerak )

jos jednom 75 omski kabal hmm zasto li uopste i ucestvujemo u ovakvoj raspravi ... samim tim pokazali su svoje "znanje" i "strucnost" ...
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena13.03.2007. u 21:13 - pre 207 meseci
Ljudi, ja stvarno ne znam, kakvo vam detaljnije objasnjenje treba od toga da poredjeno sa Hypergain 24 dB, Reinkjet grid od 24dB ima prakticno iste karakteristike? Lepo sam naveo da sam ih testirao u identicnim uslovima, na istom mestu, sa istim uredjajima, sa istim kablovima, samo zamenim antene.
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena15.03.2007. u 21:44 - pre 207 meseci
Citat:
broker: Ljudi, ja stvarno ne znam, kakvo vam detaljnije objasnjenje treba od toga da poredjeno sa Hypergain 24 dB, Reinkjet grid od 24dB ima prakticno iste karakteristike .


Vec drugi put ne citas sve postove detaljno, ovde je problematika o anteni sa 15metara tv kabla, a ne za one sto ti pricas.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.127.*



+11 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena16.03.2007. u 15:53 - pre 207 meseci
Pa to nije problematika antene nego kabla...

 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena16.03.2007. u 15:58 - pre 207 meseci
Citat:
ponline:
Razlika je sto u feed-u nije lemljen 1 metar cfd400 i N konektor na kraju, nego 15 metara tv kabla i rp-sma konektor na kraju da bi ljudi direknto kacili na njihove pci wireless kartice. I sve to daje jeftinu cenu kacenja na internet, uz to i 'slican signal' (da da da malo sutra, hahahhahaah kad ce me neku u to ubediti sa tehnickim podacime nemam pojma).



[Ovu poruku je menjao ponline dana 16.03.2007. u 17:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.127.*



+11 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena16.03.2007. u 17:38 - pre 207 meseci
15 metara kabla nije deo antene. Pogledaj temu od pocetka.
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena17.03.2007. u 14:32 - pre 207 meseci
nemam slike covece inace bi ti objasnio slikama, a recima ne znam kako vise.
Potrudicu se jos malo...

radi primera recimo da antena ima 3 sastavnih delova (nemojte me drzati za rec):
1. grid
2. feed.
3. kabal koji je integrisan u feed i koji se terminise konektorom u drugoj strani.
zaboravimo drzace i ostale stvari.

Ove antene imaju pod 3. kabal od 15m integrisan u feed i terminise se rpsma konektorm na kraju. i zato taj kabal je deo antene a ne odvojen od antene. A i nije offtopic posto antenu proizvodi reinkjet.



 
Odgovor na temu

time

Član broj: 41765
Poruke: 974
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena17.03.2007. u 16:23 - pre 207 meseci
ma ljudi sta vam je.kupio sam ovu antenu pre 3 godine i iz nje viri kabl duzine 25-30cm koji definitivno nije antenski(podebeo).posebno su mi prodali cdf200 kabl od 10m i to sve radi ok.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.117.*



+11 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena17.03.2007. u 16:33 - pre 207 meseci
ponline, razumm ja o cemu ti pricas, ali ocekujem da razumete da ne mozete da opljujete custom verziju antene (koja se pravi po porudzbini) kojoj se zakaci 15m TV kabla. Antena i dalje valja, ne valja kabal. Standardna verzija ima kratki kabal CFD400 i o noj govorimo. Valdja svi znamo sta znaci na antenu staviti 15m TV kabla i da bi to urnisalo signal sa svake antene a ne samo ove.
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena19.03.2007. u 14:57 - pre 207 meseci
Neko je doveo diskusiju o ovim antenama sa 15m kabla u ovaj topik, i kad neko pise da ove antene nisu dobre ne znaci da sve ostale antene od reinkjet-a nisu dobre.
Kao sto sam i gore navedeo, standardne antene su dobre, ja ih kupjuem i zadovoljan sam, ne plujem ja ni ove custom verzije ako su ljudi zadovlnni njima samo da navedu tehnicke podatke i rezultate.

 
Odgovor na temu

zoranRuma
ruma

Član broj: 74486
Poruke: 58
217.169.219.*

ICQ: 207855451


Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena26.03.2007. u 23:56 - pre 207 meseci
u gromnetu tj reinkjeti se kabal prodaje za 1100 din, i naravno da je najgora stvar staviti ovako nesto, ja ih nazalost moram ugradjivati :(
antena i nije losa za te pare recimo da delom radi posao a da je 24 dB :D
meni se desavalo da menjam gromovu antenu 16 dB sa 24 dB i da dobijem isti signal
reink proizvodi i sektor antene koju rade posao ako im ne odleti plastika :D

 
Odgovor na temu

oglo
vukovic vlatko

Član broj: 124502
Poruke: 17
212.200.115.*



Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena14.06.2007. u 18:05 - pre 204 meseci
grid16 sa 15m belog antenskog kabla ima oko 8dB gain
grid20 sa istim kablom oko 12dB
grid24 sa ... kablom oko 16dB

posto se dobrim delom gubitak javlja zbog 75omskog antenskog kabla tj zbog 75oma :) gornji podaci variraju do plus minus 10%
ponovo ponavljam te "antene" su i nastale na zahtev narucioca, mi smo ih samo koristili kod nas i zaista ih nikad nismo reklamirali
ipak cinjenica je da na mrezi imamo skoro 1000 korisnika sa tekvim kompletom
da ne ulazim u matematiku decibela i ostalog, prakticna iskustva su sledeca:

problem sa vodom u fidu je odavno resen lepljenjem istog, a ne varenjem duz spoja, to vazi i za ove antene
gain je takav kakav je, u gradskim uslovima gde je velika koncentracija korisnika prosecna udaljenost od ap-a je oko 1km i prosecan signal je oko -65 sto je ok,
u seoskim uslovima gde je obicno jedan ap prosecna udaljenost korisnika je oko 2km i signal je oko -70 s tim sto u tim sredinama ljudima odlicno radi i sa -80 signalom jerbo je sve cisto
generalno gledano sa tim kompletima nemamo problem sa signalima, osim naravno kod korisnika koji su necim zaklonjeni al to nema veze sa samom antenom
mane, pogotovo kod korisnika koji sami montiraju ovakav komplet su sledece:
za razliku od hiperlinkovih antena koje dolaze sa "navucenim" fidom nas se navlaci prilikom montaze antene, a posto vrat fida glat ulazi u nosecu cev i pri kraju ima zazor koji ga ucvrsti dosta ljudi to zavrsno montiranje izvede elegantnim srpskim nabijajucim kroseom koji pocesto ume da izazove naprslinu na plastici pa tu moze da udje voda, to bas nije lako izvesti bez manijackog udarca al sto se kaze bez starca nema udarca pa se eto desava
druga mana je sto rp-sma konektor ne pasuje idealno na rg-6/u catv antenski kabl a sto je jos gore sam taj kabl ima pet puta slabiji sirm od na primer cfd-200 kabla za koji je taj konektor predvidjen. e sad ovi nasi manje vise to lepo sklope, medjutim to nema cvrstinu ni priblizno kao cfd-200 kabl. e sad kod provlacenja tog kabla kroz kojekakve rupe do kartice a narocito posle par meseci upotrebe i nekoliko slucajnih cimanja taj krimp tj sirm na belom kablu moze da popusti i dovede do prekida signala

u stara vremena kad neko kupi tu opremu za 200evra gleda je i pazi ko da je zivo bitje, i oce da ubije ko mu dira, sad kod nas to uzmu za 4000dinara i nisu bas puno milostivi prema istoj, to je eto kod nas najveci problem.

manje vise ovo gore nisu marketniske tvrdnje i predpostvake vec iskustvo u zadnje 2 godine rada sa tim, mi bez problema instaliramo u gromnetu i hiperlinka sa ciscom ako neko insistira, mislim svako resenje je u ponudi pa ko voli sta voli :)
 
Odgovor na temu

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
194.106.186.*

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena18.06.2007. u 17:25 - pre 204 meseci
Evo kupio sam danas Reinkjet Grid 24. Ranije sam imao grid 18 i signal u Mkrotiku se poboljsao za nekih 6-7 dB i u prijemu i u predaji. Medjutim konekcija mi slabije radi i ping je veci :( mada je to za neku drugu temu.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena19.06.2007. u 00:34 - pre 204 meseci
Gledao sam signal od -50 na udaljenosti od 200m i latency je reda 1000ms... Sve usljed zagusenja. Tako da ne smrdi samo g***... Nesto ostane i na dupetu.. :)


 
Odgovor na temu

xspeed

Član broj: 49090
Poruke: 110
91.150.71.*



+1 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena19.06.2007. u 21:11 - pre 204 meseci
Heh al se neki reklamiraju
 
Odgovor na temu

sasa80
bozic sasa
loznica

Član broj: 108912
Poruke: 33
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena30.06.2007. u 19:32 - pre 203 meseci
Evo moje prica sa antenom Reinjet Grid 24db daljina 12.5km vazdusnom linijom od mene do ap provajdera koji je na brdu od oko 800 metara visine a na njemu ima 2 AP sa vertikalnom polarizacijom u pitanju je Loznica a brdo je Gucevo. Antena ima fid sa pigtailom od 3 metra CFD400 kabla uradjenog u Reinjetu u Sapcu ,ApWL5460 v2 i 10 metara utp kabla do mrezne kartice taj ap mi izbacuje signal 32 nije u decibelima vec samo tako pise [ko je imao susret sa ovakvim ap/om razumece ovo merenje] a sa karticom msi mi je pokazivalo signal 60 tako da ap pokazuje duplo manje to je verovatno i pravi signal koji imam, i mogu reci da sam zadovoljan sa konekcijom cak i po losijem vremenu tj mogu se pohvaliti da sa tom konekcijom igram counter strike online i ping mi je od 20ms do 50ms, kako kad moram priznati da se nekad desi da malo zastuca ali to samo u igrici moze da se oseti,verovatno da se tada nakaci vise korisnika inace net. je strava.Toliko o Grid 24 Reinjet !
sasa
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 72832 | Odgovora: 119 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.