Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako upgradirati win95 na win98 na laptopu

[es] :: Windows desktop :: Kako upgradirati win95 na win98 na laptopu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4565 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Kako upgradirati win95 na win98 na laptopu05.06.2006. u 17:18 - pre 218 meseci
@komp1968
Ako ubacis floppy racunaj da si vec resio problem.
A u ovakvoj sitiaciji otkucaj sledece c:\windows\desktop\win98\setup.exe i trebala bi da pocne instalacija.
Otezavajuca okolnost je sto ne znas dos, nije losa ideja i da dodjes na chat u dogovoreno vreme pa ce ti neko pomoci.
 
Odgovor na temu

komp1968
Svedska

Član broj: 97022
Poruke: 33
*.bahnhofbredband.net.

ICQ: 281779650


Profil

icon Re: Kako upgradirati win95 na win98 na laptopu05.06.2006. u 19:56 - pre 218 meseci
Ne na ovakav nacin,uvijek sam kretao sa start disketom i nikad nije bilo problema.Ovdje je problem sto nema floppy a sa CD -roma nece da startuje. Kao sto vidis ja bas nisam neki veliki poznavalac DOS-a i to je u ovom trenutku problem . mislim da sam napravio gresku kada sam obrisao win.com i tako onemogucio win95 da startuje. Kada smo vec kod toga postoji li mogucnost da taj fil vratim na neki naci i tako podignem bar win95.
Inace moj ICQ broj je 281779650
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Kako upgradirati win95 na win98 na laptopu05.06.2006. u 20:09 - pre 218 meseci
Mozes da vratis fajl samo ako dignes sistem sa CD-a :)
Dosao sam na jednu ideju ali nisam siguran da li moze (mislim da moze) pa bih voleo da cujem misljenja strucnijih ljudi od mene u vezi ovoga.
Da li je moguce da @komp1968 pokrene neki fajl sa hard diska koji se nalazi na startnim disketama 98.-ce i tako dobije podrsku za CD
Kakva je procedura oko ovoga, da li je ovo izvodljivo ?
Ja bih rado probao i bas me intreresuje ali nemam 98.-cu
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako upgradirati win95 na win98 na laptopu05.06.2006. u 20:25 - pre 218 meseci
Nema bre ljudi od te rabote ništa!

Druže, skini sa nekog od sajtova (bilo na ES 100x, koristi pretragu, ili www.bootdisk.com), BOOT-abilan flopi za 98 SE (nije isto kao za 98 ). Ako nađeš i zakačiš neki externi flopi koji će da prepozna tvoj komp prilikom dizanja, do jaja! Šhibni taj boot flopi unutra, kresni komp i jednog trenutka ćeš dobiti i CD-ROM kao D: u komandnoj liniji. Znači, trebaće da se protera MSCDEX, pa malo oko toga... i voila!

Dalje, ako NEMA ništa od tog flopi drajva... nema ti druge nego u servis, pa da ti isčupaju HD iz kompa... kad si već tamo, turi mu 128 MB RAM-a i HD od barem 8 GB... duuugo ćeš ga još koristiti.

Ako jednog dana sve to uradiš, iskopiraj na neku E ili F particiju (NE na C!) CEO CD sa 98SE u neki folder, recimo WIN98SE. Tako ćeš lakše dočekivati periodične padove sistema (neminovnost) i manje se tresti oko ovoga, što u tvojim godinama nije nimalo naivno..

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako upgradirati win95 na win98 na laptopu05.06.2006. u 21:08 - pre 218 meseci
Citat:
komp1968: C: imam ,ali nemogu posle komande CD windows da udjem u taj folder ,kaze mi da je pogresna komanda
Kako pogrešna komanda tj šta tačno piše?? Da li uopšte radi cd? Da li radi komanda dir? Možda ti se windows folder i ne zove tako.
Citat:
Iksi: e sad bi morala da krene instalacija
Deluje mi da ti se poruka malo promenila. ;) Niko ga nije uvalio, ima win95 i ima win98se koji nije update verzija pa ne može da uradi upgrade sistema. Jedini način da to uradi bez flopija i bez mogućnosti da butuje sa CD-a je bio da iskopira instalacioni folder na hard, startuje iz command prompta i odatle pokrene instalaciju. Pošto taj njegov 98se nije upgrade verzija, on neće da krene ako primeti da postoji win.com i onda je morao da izbriše i njega. E sad, gde je tu došlo de prekida ... istražuje se. ;)
Citat:
komp1968: mislim da sam napravio gresku kada sam obrisao win.com i tako onemogucio win95 da startuje. Kada smo vec kod toga postoji li mogucnost da taj fil vratim na neki naci i tako podignem bar win95.
Nije ti potreban win95 jer ako njega startuješ, win98se koji nije upgrade neće da radi. Potrebno je da startuješ instalaciju iz dos prompta a da ovaj ne bi provalio da već postoji windows, briše se win.com.
Šta se uopšte dešava kada startuješ iz command prompta? Dobiješ li c:\ ili ne? Da li na komandu dir dobiješ nešto? Nemoj da te pale da moraš da čupaš hard a skoro sam siguran da je rešenje jednostavnije od nabavke eksternog flopija. ;)
Citat:
mmwc: Da li je moguce da @komp1968 pokrene neki fajl sa hard diska koji se nalazi na startnim disketama 98.-ce i tako dobije podrsku za CD
Možda bi to bilo i moguće, pod uslovom da na hardu ima potrebne fajlove pa malo promeni config.sys i autoexec.bat.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako upgradirati win95 na win98 na laptopu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4565 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.