Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4345 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!27.05.2006. u 22:33 - pre 218 meseci
Pre deset minuta sam potpuno RAZBIO matori Xwave 7200 i bacio ga u kantu! Kakvo olakšanje!
Posle tri i po godine mučenja i opraštanja za užasnu ergonomiju i nedoslednost reprodukcije (čitajte: đubre, ...), usred reprodukcije mog omiljenog filma (Peti element, scena u operi) sam ga uz urlike polomio i zavrljačio u kantu... na užas ukućana. Dosta o tome.

Ne dajem odsada ni dinara više za đubrad tog tipa!

MOLIM VAS:

1. Poređajte mi barem tri nova DVD-plejera, koji pristojno reprodukuju ono što se u njih ubaci, kao i da čitaju DVD+R.

2. Da to ne košta preko 7000-8000 din.

3. Da traju po mogućstvu duže od 12 meseci normalne upotrebe.

Mnogo li je? Hvala unapred!

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 28.05.2006. u 08:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!27.05.2006. u 23:10 - pre 218 meseci
Hm, ja imam Musteka koji je jeftin, ufleshovao sam ga da titlovi budu beli na tamnoj pozadini ima ovde tema ;)
Meni radi pos'o, primetio sam jedan od retkih problema da nema tona u nekim kucnim radovima kodiranim xvid kodekom.

Hm za te pare ja zadovoljan imam ga skoro godinu dana svakodnevno radi po nekoliko sati i cita dvd+r ne cita dodatno narezane filmove tj multisession.

O drugima ne znam da ti kazem posto nemam iskustva.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!27.05.2006. u 23:21 - pre 218 meseci
Za te pare ne očekuj 5.1 i slično a da je ono što tražiš (tj da nije ono što nećeš). ;) Možda da pogledaš Pioneer 380, neki od novijih LG ako nema onih malo starijih ili eventualno Sony 32/33. LG bi trebalo da je ispod 6k, ovi oko 8. Pioneer i LG imaju savršeno rešene subtitlove i čitaju sve ali baš sve dok za Sony plejer nisam siguran, vidim da ima novih F/W ali i dalje sa omanjim fontovima.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!27.05.2006. u 23:30 - pre 218 meseci
Darko, a možda da kreneš hrabro u kategoriju DVD pjelera koji koštaju oko 11000 dinara, veruj mi, neki Pioneer ili Panasonic bi ti odlično došli. A i trajali bi znatno duže nego konfekcija od 5-6000 dinara.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!28.05.2006. u 07:39 - pre 218 meseci
Dragi striček Ton majstor, ne znam koliko se uklapa u proracun ali preporucam od Pioneera modele 393 i 490.

specifikacije i overview:
http://www.pioneerelectronics....ame=PNA_ProductDetailComponent

http://www.pioneerelectronics....ame=PNA_ProductDetailComponent

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!28.05.2006. u 07:55 - pre 218 meseci
Pozdrav,

pa ovde ces i sam naci adekvatne playere, svaki ima neku zamerku a nekima ona odmah kod cene i pocinje. Dakle, u kategoriji do 50-ak eura vec imas one koji uz odredjenu disciplinu kod snimanja sadrzaja diska u smislu foldera i naziva reprodukuju sve a naravno da i za nesto vece pare imas takodje slican izbor. Sve sto je napisano na forumu pogledas, poslazes po kategorijama i to nekim ovakvim redosledom:

ono sto sadrzi mnogo, mnogo teksta podrazumeva da je imalo i mnogo, mnogo i korisnika i problema
ono sto sadrzi malo teksta ali ga ipak ima na par strana procitas zamerke koje su preostale i vidis da li sa time mozes ziveti
ono sto sadrzi minimalno teksta uglavnom znaci da nije postojalo dovoljno interesovanje da bi se nesto poboljsavalo


Nadji sebe tu negde i priupitaj za konkretne modele koje na bazi toga izaberes.
 
Odgovor na temu

Chaki

Član broj: 48189
Poruke: 11
*.189.eunet.yu.



Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!28.05.2006. u 10:28 - pre 218 meseci
A da ti ostaneš pri XWave-u, samo da uzmeš model 9200? Ili imaš preveliku averziju prema njemu....
Model nije loš, sve čita, podržava srpska slova, odlična vidljivost, a i uklapaš se u cenu...
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!28.05.2006. u 10:42 - pre 218 meseci
@ Chaki

meni se ne svidja sto subtitle mora da ima isto ime kao i film (divx)
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!28.05.2006. u 11:42 - pre 218 meseci
Ili da probaš shockwave dw330 u nišu košta 4800 dinkića plus garancija 2 godine.Za sada je čitao sve bez ikakvih problema jedini biser je što poneki titl prikazuje naopačke kao u ogledalu
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!28.05.2006. u 12:42 - pre 218 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: @ Chaki

meni se ne svidja sto subtitle mora da ima isto ime kao i film (divx)


isto je i na nekim KiSS dvd playerima i na jos nekim drugim.. trbeba paziti kad se przi CD, pa onda nema problema
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!28.05.2006. u 17:48 - pre 218 meseci
Moj sin ga uredno razvaljuje-rašrafljuje od sinoć i vežba serviserstvo... hvala Vam ovde, momci!

Vidim da ću da se rastrčim i OVERIM sve to pomalko. Nemam averziju prema Xwave, ali neću poluslep uređaj ponovo!

Pozdrav i HVALA!
 
Odgovor na temu

Sumarius
Dejan kuzmanovic
Radnik u Trgovini.
Debeljaca.

Član broj: 96468
Poruke: 22
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!31.05.2006. u 14:44 - pre 218 meseci
Cao!!

Kao sto sam primetio mnogi govore o skupljim modelima i kazu ti da njih uzmes,donekle su u pravu alli...
Moja preporuka za taj novac koji si naveo:
Base dv 961 ili 967
(Rade dosta dobro,mogu se pohvaliti normalnom velicinom titla kod divx-a,automatsko ucitavanje prevoda i pokazali su se u garatnom roku kao odlicni skoro da nema reklamacija,mana je to da bi pravilno i ucitao vecinu divx titlova mora da budu srt ili sub fajlovi i istog imena kao filmovi).
Sto se tice lg nikako, dobro rade sa dvd ali kod divx kao da se muce kod ucitavanja a lg kucni bioskopi su osim dobrog zvuka jako kvarljivi(bilo je problema sa laserom,brzo se servisiraju ali u garatnom roku se bas kvare!!!)
Pozzz.....
You Dont Know The Power Of A Dark Side!!!!
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!31.05.2006. u 16:11 - pre 218 meseci
Evo idealnog DVD plejera za tebe, Ton Majstore, marke Grundig, a kod njih na yapadu košta samo 75 evra, znači oko 100 kod nas.

http://www.cdrinfo.com/Section...ews/Print.aspx?ArticleId=17235
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!01.06.2006. u 00:47 - pre 218 meseci
Nisam siguran da će da se usreći plejerom koji ima video D/A konvertor 27MHz. Ako se već gađamo predlozima, ja bih bez razmišljanja uzeo ovoga ili bar ovog malo slabijeg .
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!01.06.2006. u 02:01 - pre 218 meseci
Teško će Ton Majstor moći da izdvoji 199, odnosno 149 dolara za te modele koje si naveo. On je rekao da mu treba relativno jeftin DVD plejer, valjda do 8500 dinara ili tako nešto.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!01.06.2006. u 07:17 - pre 218 meseci
Pozdrav,

tako je, i posle ce ovde da kuka sta mu je sa titlovima, zasto nece ovaj ili onaj kodek da cita, kad ce novi FW i slicno.... Inace, sjajno je uvoditi nepoznate tehnologije na trziste na kome jos nisu dobro izbalanzirani rezimi "poboljsavanja" ni za ono do cega smo uopste stigli ali eto, izgleda da mora i tako.
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!01.06.2006. u 13:05 - pre 218 meseci
Ton majstore, moj savet ti je da uzmeš ipak nešto firmirano, pa makar i ono najjeftinije, bar se neće lako pokvariti... Istina, i kod njih ponekad treba malo majstorisanja, ali šta da se radi...

Moj plejer je koštao malo više od 100 evrića, link za najnoviji firmware sam našao baš na ovom forumu i evo sada radi kao zmaj... Pre ubacivanja firmwarea nije baš najbolje čitao titlove, a i nisam imao zvuk sa narezanih -R diskova sa video materijalom (to je sve što sam primetio od mana, posle godinu i više dana)...

Sada radi kao zmaj...


Zadovoljni vlasnik DVD plejera LG DV8631V
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!01.06.2006. u 19:03 - pre 218 meseci
Citat:
lancia88:
tako je, i posle ce ovde da kuka sta mu je sa titlovima, zasto nece ovaj ili onaj kodek da cita, kad ce novi FW i slicno....
Ma ok, nisam baš mislio toliko ozbiljno mada bih verovatno uzeo sebi jedan da se to može ovde. Ipak, plejer ima MTK1389 pa bi možda moglo da se odradi a pored toga vidim da ljudi pišu da proizvođač izlazi u susret željama ... poslednji firmware za onaj jeftiniji je izašao juče a za onaj skuplji pre par meseci. Uostalom, još na početku sam predložio Pioneer ili LG a ovo je samo varijacija na temu.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!01.06.2006. u 21:45 - pre 218 meseci
Pozdrav,

da, tu i imamo raskorak izmedju firmirane robe i one upotrebljive. Tesko je unapred prognozirati sta ce biti dobro podrzano a sta ne, bez obzira na kvalitet izrade, u svakom slucaju, MTK je sa novim verzijama najspremniji za tron ali jos uvek ne znamo gde se krije komanda za ucitavanje titla proizvoljnog naziva i iz bilo kog direktorijuma ili diska. Ja sam stigao sam dotle da pouzdano znam da postoji mogucnost ali sve dok je stvar neartikulisna/nekontrolisana, dzaba nam to znanje.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!02.06.2006. u 01:55 - pre 218 meseci
Zna li neko gde se kod nas moze naći DVD plejer koji podrzava puštanje AVC/H.264 video fajlova.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Bacio sam DVD-plejer u kantu, krećem ispočetka!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4345 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.