Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolja Masina za pranje vesa

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1939665 | Odgovora: 3498 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.02.2015. u 21:16 - pre 111 meseci
Moj ćale kupio končar klime pre 5-6 godina, smejao sam se njegovoj naivnosti, unutra sve made in china. Sve pocrkale u garantnom roku
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

kapa
veliko gradiste

Član broj: 128436
Poruke: 174
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2015. u 22:36 - pre 111 meseci
E sad ne znam koliko je elin i koncar kvalitetan, ali svasta nam uvaljuju pod raznim imenom :(
 
Odgovor na temu

dundurlu
mama
self employed
Beograd

Član broj: 328120
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon kad žena nosi pantalone26.02.2015. u 09:58 - pre 111 meseci
Divni ljudi,

Treba mi pomoć u izboru, pa ako neko od znalaca pročita ovo u roku od 24h, moli se da da svoje uvaženo mišljenje, kako se ne bih kajala godinama.

Da se upoznamo: ja sam jedna mama koja koristi mašinu u proseku svaki drugi dan.
Živela sam u sreći i blagostanju dok nisam spoznala nauku kupovine veš mašine na šta trošim po nekoliko sati već četvrti dan za redom.
Živim u stanu sa lošom zvučnom izolacijom i nivo buke kod mašine mi je značajan faktor u izboru, a takođe ne bih volela da mi se serviseri odomaće u kući.
Bilo bi lepo da ima i odložen start, ali njegova upotreba mi je opet diktirana nivoom buke, pa ne mogu uveče da uključim nešto tipa beko/gorenje i sl. jer se bojim tektonskih poremećaja okoline.

Treba mi best buy za 300eu na mašinu i troumim se između:

1. LG F10C3LD mašina za veš cene 36.000 trenutno, slim varijanta koja mi je privlačna jer sam i prostorno ograničena, mada mogu priuštiti sebi i onu normalnih dimenzija, ali je sve knap; 1000obrtaja ali sve preko toga ni ne doživljavam u preteran plus jer uništava garderobu.
2. LG F12C3QD za isti novac, 1200rpm, 7kg što mi apsolutno ništa ne znači, ali pretpostavljam da doprinosi stabilnosti, pa tako smanjuje nivo buke??
3. bilo koja Bosch sa eponude u istom cenovnom rangu

Ja sam se stvarno trudila da iščitam sve i pohvatam dd, tipove motora i ostalo, ali žensko sam, i ne zamara mi se preterano time da budem iskrena.
Moja lokiga kaže da je veća mašina mehanički stabilnija, robusnija, pa verovatno i tiša. Čini mi se da je LG hvaljen više od Bosch-a, ali možda mi uzorak i deo foruma koji sam iščitala nije dao najrealniji prikaz.

Ja bih (svesna unapred pobrojanih stvari) najradije zabola prvu jer je manja i nadam se tiša. Ako ne biram dobro, molim vas za korekciju :-)

Hvala,
Dundurlu
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4619
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa26.02.2015. u 10:26 - pre 111 meseci
Moja preporuka je ova prva "LG F10C3LD" , sto bi rekli za malo para poprilično muzike.
 
Odgovor na temu

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa26.02.2015. u 11:14 - pre 111 meseci
Rođak se žali na LG slim DD, kaže da je bučna. Ona normalna DD nije bučna (2 primerka koja imamo).
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4619
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa26.02.2015. u 11:42 - pre 111 meseci
Sve slim su bučnije po pravilu, malo mesta, udara, češe, visoko težište Itd. Tu naravno mislim samo na centrifugu, "levo desno" je uglavnom slično.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa26.02.2015. u 16:49 - pre 111 meseci
Lg ima fine cene, kao da su u ovom poslu 300 godina ;)

Možda Bosch WAB 282MK, malo je jeftinija.
Vidim da su sličan nivo buke, koje motore koriste? Jesu li mnogo bučne? Jeste primetili da je sav proračun za veš mašine na potrošnju energije i vode - vezan za 220 ciklusa pranja godišnje. Lepo sam ja rekao da je svaka mašina projektovana da odradi 600 ciklusa, više manje.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa26.02.2015. u 17:45 - pre 111 meseci
Pa nisu 300, al su svetski lideri :)
A cena je samo u skladu sa tim.

Citat:
dundurlu: Divni ljudi,

Treba mi pomoć u izboru, pa ako neko od znalaca pročita ovo u roku od 24h, moli se da da svoje uvaženo mišljenje, kako se ne bih kajala godinama.

Da se upoznamo: ja sam jedna mama koja koristi mašinu u proseku svaki drugi dan.
Živela sam u sreći i blagostanju dok nisam spoznala nauku kupovine veš mašine na šta trošim po nekoliko sati već četvrti dan za redom.
Živim u stanu sa lošom zvučnom izolacijom i nivo buke kod mašine mi je značajan faktor u izboru, a takođe ne bih volela da mi se serviseri odomaće u kući.
Bilo bi lepo da ima i odložen start, ali njegova upotreba mi je opet diktirana nivoom buke, pa ne mogu uveče da uključim nešto tipa beko/gorenje i sl. jer se bojim tektonskih poremećaja okoline.

Treba mi best buy za 300eu na mašinu i troumim se između:

1. LG F10C3LD mašina za veš cene 36.000 trenutno, slim varijanta koja mi je privlačna jer sam i prostorno ograničena, mada mogu priuštiti sebi i onu normalnih dimenzija, ali je sve knap; 1000obrtaja ali sve preko toga ni ne doživljavam u preteran plus jer uništava garderobu.
2. LG F12C3QD za isti novac, 1200rpm, 7kg što mi apsolutno ništa ne znači, ali pretpostavljam da doprinosi stabilnosti, pa tako smanjuje nivo buke??
3. bilo koja Bosch sa eponude u istom cenovnom rangu

Ja sam se stvarno trudila da iščitam sve i pohvatam dd, tipove motora i ostalo, ali žensko sam, i ne zamara mi se preterano time da budem iskrena.
Moja lokiga kaže da je veća mašina mehanički stabilnija, robusnija, pa verovatno i tiša. Čini mi se da je LG hvaljen više od Bosch-a, ali možda mi uzorak i deo foruma koji sam iščitala nije dao najrealniji prikaz.

Ja bih (svesna unapred pobrojanih stvari) najradije zabola prvu jer je manja i nadam se tiša. Ako ne biram dobro, molim vas za korekciju :-)

Hvala,
Dundurlu


Ne znam gde ste gledali masine, jer su cene izgleda povoljne, pa probajte da izboksujete dobru cenu za LG F12B8QD1 (ove vase mislim da nemaju odlozen start)

A 7Kg svakako mnogo znaci, kao i jaca centrifuga, sto ne znaci da vi morate i da napunite bubanj te masine.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dundurlu
mama
self employed
Beograd

Član broj: 328120
Poruke: 3
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa26.02.2015. u 20:34 - pre 111 meseci
Stvarno ste divni, puno vam hvala na komentarima <3
Taman htedoh da kupim prvu sa liste, kad mi iskoči LG F12B9LD za samo 2000 skuplja, a 1200rpm i odlozeni start.
Uzeh, pa šta bude!
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4619
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa27.02.2015. u 01:03 - pre 111 meseci
LG F12B9LD Slim masina prilično siromašna sa funkcijama.
 
Odgovor na temu

dundurlu
mama
self employed
Beograd

Član broj: 328120
Poruke: 3
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa27.02.2015. u 20:09 - pre 111 meseci
To mi niš ne smeta. Sve dok se ne kvari, mene 4 programa pranja zadovoljavaju.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa27.02.2015. u 20:33 - pre 111 meseci
Ja kao muškarac mogu slobodno da kažem kako mi užasno smeta to što ne mogu da dodam ispiranja i regulišem temperaturu mimo zadatih programa. To je po meni jedan od najvećih namernih nedostataka jer je ipak jako bitno isprati garderobu od fuš praškova koji se kod nas valjaju. Deterdžent koji ostaje u garderobi, usled kontakta sa znojem i kožom, prelazi u organizam.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

kapa
veliko gradiste

Član broj: 128436
Poruke: 174
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa27.02.2015. u 21:51 - pre 111 meseci
LG F10C3LD nivo buke centrifuga 74db,a 1000obrtaja

LG F12C3QD centrifuga 74db, 1200 obrta


gorenje W6202/S centrifuga 68db, 1000 obrtaja

gorenje W7223 centrifu 74db,1200 obrta

Indesit veš mašina IWSD 60851 C ECO EU - Slim centrif 74db, 1000 obrtaja

Indesit veš mašina XWA 71283X W centrif 75db, 1200 obrtaja

Samsung WF 80F5E0N2W Nivo buke kod centrifuge: 76 dB. 1200 obr

Toliko toga o buci, koliko sam gledao sve marke imaju "po papirima" isti nivo buke ili bar priblizan... oni se svi hvale tihim motorima, koliko sam primetio..

A kad sam gledao masine na kojima pise 6.5kg npr gorenje 6.5kg a dubina 44cm, ili samsung slim valjda od 40cm koliko tek ona ima mali bubanj! A tek kad otvoris vrata i vidis koliki je bubanj mali tu moze da stane 3kg vesa max! cak sam ga i premerio sa santimetrom toliko je mali! i sve te masine slim od 40 do 45 cm tu max staje 3 kg vesa, samo otvori vrata i videces!

a imao sam staru neku favorit masinu iz 2002 god i na njoj pise 4.5kg, dubina bila 55cm. Premerio bubanj a on ne da je veci od ove gorenje sa 6.5kg, od ove indesit sa 6kg nego i dublji i bar 20% vise vesa staje.

Ako imas mesta i vise clanova u kuci kupi dublju masinu od 55 do 60cm



[Ovu poruku je menjao kapa dana 27.02.2015. u 23:25 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kapa dana 27.02.2015. u 23:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4619
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa27.02.2015. u 22:40 - pre 111 meseci
Citat:
test1234:
LG F12B9LD Slim masina prilično siromašna sa funkcijama.



I pazi nije predviđena da pere beli veš i takodje nije predviđena da pere crni veš , jel ovo neka za@ebancija.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa28.02.2015. u 00:19 - pre 111 meseci
To sa nivoom buke su definitivno marketinške prevare koje se praktikuju na youtube klipovima na sledeći način: Izvesne naivne domaćice snimaju te mašine kako rade i kada dođe do centrifuge, stave prst preko mikrofona na kameri što uzrokuje skoro nečujnu centrifugu.

Drugo, već sam komentarisao beskoristan bubanj kod samsung veš mašine od 8 kilograma koji je neverovatno plitak. Ako se napuni do vrha, veš koji je u sredini se jako slabo opere. Testirao sam sa prljavim čarapama i peškirima, kuvanje na 90 i apsolutno ostane prljavo. Mašina od 8 kg po pravilu, može maksimum 6 kg da pere. Sad čovek pomisli, kakva je to korporacija koja zapošljava inženjere sa blagom retardacijom.

Idu na mars a ne mogu da naprave jedan ovako jednostavan i primitivan uređaj kao veš mašina.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa28.02.2015. u 00:49 - pre 111 meseci
Ja to rekoh u drugoj temi - pise 8kg, ali ne moze toliko da stane fizicki. 4kg je nesto realno da, kako i ti kazes, moze da opere kako treba.

I onda bez problema mogu dve za pranje u jednu za susenje da stanu :)
 
Odgovor na temu

kapa
veliko gradiste

Član broj: 128436
Poruke: 174
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa28.02.2015. u 19:45 - pre 111 meseci
Oko primanja vesa
Ovo sam vec stavljao na ovom forumu, koliko u stvari masina prima ves kad proizvodjac kaze 8 kg u stvari prima 3-3.5kg A i svi proizvodjaci kazu stavite manje vesa za bolji efekat pranja.

http://www.ukwhitegoods.co.uk/...ashing-machine-load-sizes.html

http://www.elitemadzone.org/t475128-0#3438773

tako nemojte da padate na prevare proizvodjaca.


Posebni programi pranja i ono sa cima se hvale nove masine i reklamiraju.
Svaki proizvodjac ima slicne fore samo ga drugacije krste npr.

samsung - ecobubble (pere sa baloncicima) pere na 15 stepeni, a ima efekat pranja kao 40 stepeni https://www.youtube.com/watch?v=8MzLbFLuBms

candy - Mix Power System (ubrizgavanje rastvorenog deterženta direktno u veš pod visokim pritiskom) pere na 20 stepeni, a ima efekat pranja kao 40 stepeni. a 40 kao 60 stepeni.
https://www.youtube.com/watch?v=kH_D07Qs6K0

indesit - 20° Zone (tu kao bubanj okrece brze i dobijes isti efekat kad pere na 20 stepeni je isto kao 40 stepeni), ja imam indesit i probao sam bubanj okrece brze i opere ok ves.
https://www.youtube.com/watch?v=UMFeJR7Pz58

LG - Six Motion Technology ( 6 razlicitih vrsta okretanja bubnja)
https://www.youtube.com/watch?v=Zlm2OGwoeBM#t=88
http://www.lg.com/uk/6motions

whirlpool - 6th Sense ( isto pranje na 15 step isti efekat kao da peres na 40 stepeni,kao i sve masine koliko vesa, koliko ce vode da potrosi, deterdzenta)
https://www.youtube.com/watch?v=66LdajyOQHU
http://whirlpool.rs/pdf/Zivite-u-bojama.pdf

U sustini svi nude isto samo ga drugacije zovu. I ne znam da li za ove programe ogranicavaju kolcinu vesa tj mora da ima 2kg vesa da bi pralo na 20 stepeni. Ako sam pogresio neka me neko ispravi.

A najprimarnije funkcija svake masine je da dobro opere vese! U glavnom najvise se pere na 90 stepeni, a to je valjda kod svih isto tj traje od 2.30 do 3 sata, tu kao nista novo nisu smislili.

I da peres na 40 stepeni saren i to je u sustini svuda isto. A Mozda i oko ovoga gresim.

A i sad kazu da je kvalitetan prasak najbitniji i da on pere ves.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa28.02.2015. u 19:55 - pre 111 meseci
Nece svaka masina isto da opere svilu, vunu, "saten" (saten od kog materijala?). Neke ce ostaviti istu u dobrom stanju, a neke ipak nisu primenljive iako imaju te programe.
 
Odgovor na temu

kapa
veliko gradiste

Član broj: 128436
Poruke: 174
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa28.02.2015. u 20:03 - pre 111 meseci
Moguce, znam da ariston ima onu oznaku na masini Woolmark Platinum Care.

Ali svi ti posebni programi su ograniceni na kolicinu vesa tipa 1 do 2kg vesa.

A i mnogo ljudi ne zna da ti specijalni programi primaju do 1-1.5kg vesa i da treba da se peru sa specijalnim deterdzentima za svilu,vunu...tecnim deterdzentima. Kao sto ima deterdzenti za crni ves. A deterdzenti isto tako igraju bitnu ulogu, bar tako kazu.

i svi ti specijalni programi su ograniceni na malu kolicinu vesa tj od 1 do 2kg, a posto proizvodjaci lazu koliko stvarno masina prima.

e da whirlpool 6th Sense je u stvari isto kao lg Six Motion Technology, sest vrsta okretanja bubnja! Samo ovamo se zove 6th Sense, a ovamo Six Motion Technology. Kao sto rekoh, U sustini svi nude isto samo ga drugacije zovu!

E da i bitno ove funkcije i dzidzabidze: ecobubble, Mix Power System, 6th Sense, Six Motion Technology to dobijes uz skuplje modele!

I whirlpool je u ovoj reklami napisao da masina: Osim osigurane nege tkanina i boja, mašina za pranje veša 6 SENSE Colours takođe je znak kvaliteta i trajnos. Ustvari, ovo je prva serija veš mašina
izgrađena da traje,kako je potvrdio test 2,500 ciklusa sprovedenog od strane
Nemačkog instituta TÜV Rheinland®
Pise skroz na kraju
http://whirlpool.rs/pdf/Zivite-u-bojama.pdf
Mada neki kaze da nisu dobre masine!



[Ovu poruku je menjao kapa dana 01.03.2015. u 17:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.03.2015. u 09:34 - pre 111 meseci
Vreme ce pokazati da li su dobre ili nisu. Ali slazem se da je primarna funkcija masine ostala ista i da osnovni programi obezbedjuju 90% potreba korisnika.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1939665 | Odgovora: 3498 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.