Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upravljanje drugim racunarom u mrezi

[es] :: SOHO Networking :: Upravljanje drugim racunarom u mrezi

[ Pregleda: 6883 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Upravljanje drugim racunarom u mrezi20.05.2006. u 10:36 - pre 217 meseci
Pozdrav!

Dakle, interesuje me koji je najbolji program za nadzor ostalih racunara u mrezi (workgroup) i za upravljanje sa jednog racunara drugima. Da li postoji neki free program za ovu namenu i da li neko ima iskustva sa ovim? Ja sam skinuo jedan program "remote desktop control" medjutim kod njega mora da se instalira na svaki racunar posebno neki host program a sa onoga sa kojim se upravlja server program i onda radi. Da li postoji neki drugi kod kojeg bi moglo na primer samo prekopirati jedan fajl host na recimo c:\ i da ovaj odmah vidi taj racunar i da sljaka?

 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.dialup.blic.net.



+1 Profil

icon Re: Upravljanje drugim racunarom u mrezi20.05.2006. u 17:25 - pre 217 meseci
Nisam siguran, mozda ti VNC odgovara, ali i kod njega na svaki racunar moras da instaliras klijenta.
tyranBL
 
Odgovor na temu

Dejan Djurovic
Deki bre
Kao Gorila u magli

Član broj: 92366
Poruke: 16
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: Upravljanje drugim racunarom u mrezi20.05.2006. u 21:30 - pre 217 meseci
Microsoft je izbacio na trziste za operativni sistem Windows Xp (Xperience) poboljsanu alatku pod nazivom Remote Desktop Conection koja omogucava da preuzmes rachunar sa udaljene lokacije, bilo da je intra/net ili internet, stim sto rachunar koji zelis da koristis na udaljenoj lokaciji bice izlogovan iz svih account/a i jedino ce biti aktiviran account pod kojim si ti trenutno ulogovan, lokacije te alatke ti se nalazi na (start/all programs/accessories/comunications/remote desktop conection), takodje je dodata slichna alatka na help and suport kad odes na svome, ili drugom rachunaru, samo sto ovaj put korisnik mora prvo tebe da kontaktira kada mu nesto ne radi nad rachunarom i posalje ti pozivnicu sa kojom ces aktivirati remote nad tim rachunarom. Dakle pretpostavljam da bi prva opcija resila tvoj problem.

Hocu ja, da izjavim nesto za dnevnik!
 
Odgovor na temu

bkolarski

Član broj: 60510
Poruke: 15
212.62.53.*



Profil

icon Re: Upravljanje drugim racunarom u mrezi22.05.2006. u 06:54 - pre 217 meseci
Remote administrator 2.1 ili 2.2.
Radi odlično, nije besplatan ali dobiješ ključ ako odeš da se registruješ.
Pre upoterbe skeniraš mrežu u određenom opsegu IP-a, zatim ne svaki komp koji te zanima mrežeom instaliraš server.
Njime možeš ne samo da nadzireš već i da upravljaš na daljinu.
Ako ne možeš da ga nadješ javi se pa ću ti ga poslati.
[email protected]
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.ru
Via: [es] mailing liste



+17 Profil

icon Re: Upravljanje drugim racunarom u mrezi24.05.2006. u 11:18 - pre 217 meseci
Nasao sam jedan free. Zove se Ultra-VNC. Mozes samo da gledas, upravljas, i cetujes sa nekim... Odlican je... Probajte ga...
 
Odgovor na temu

SNVRK
Nedeljko Pejasinovic
Bela Crkva/Crvena Crkva

Član broj: 94850
Poruke: 77
80.93.248.*



Profil

icon Re: Upravljanje drugim racunarom u mrezi08.06.2006. u 13:01 - pre 216 meseci
Postoji fenomenalan program zove se Anyplace control samo sto je trial verzija i traje 30dana.
[email protected] moj e-mail

 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Upravljanje drugim racunarom u mrezi08.06.2006. u 15:45 - pre 216 meseci
I ja bih preporučio Radmin (Remote Administrator) iako moraš na svakom kompjuteru instalirati serverski deo programa.

Citat:
medjutim kod njega mora da se instalira na svaki racunar posebno neki host program a sa onoga sa kojim se upravlja server program i onda radi


Na kompjutere na koje želiš da se povežeš se instalira serverska komponenta, a na kompjuter sa kog se "remotuješ" se instalira klijentski deo.
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Upravljanje drugim racunarom u mrezi

[ Pregleda: 6883 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.