Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Artcam modeli svetaca za cnc izradu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Artcam modeli svetaca za cnc izradu

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 71793 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

turpija123
Đakovo

Član broj: 149593
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu22.06.2007. u 10:22 - pre 203 meseci
tek sam nedavno otkrio ArtCAM i kako vidim svi ga hvale, a kako i ne bi kad samo vidim kakve se stvari rade s njim ... a posebno su mi interesantni ovi 2.5D reljefi, pa me zanima nacin izrade, jel ima neki tutorial kako se to radi ili bilo sta sto bi pomoglo pocetniku da se pokrene ;)
 
Odgovor na temu

zrnce
Cedo Zrnic

Član broj: 101124
Poruke: 87
*.cable-1.telesat.si.



Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu22.06.2007. u 17:39 - pre 203 meseci
Evo ovdje imaš za pogledati kako se rade neke stvari http://www.artcam.com/videos/index.htm. pa uspjeha u radu :)Ć
L.P
 
Odgovor na temu

turpija123
Đakovo

Član broj: 149593
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu23.06.2007. u 13:43 - pre 203 meseci
Puno hvala !
to je bas ono sto sam trazio ;)

pogledo sam par komada i jednostavno je strava kakva cuda se mogu praviti bez puno filozofiranja ...
 
Odgovor na temu

zrnce
Cedo Zrnic

Član broj: 101124
Poruke: 87
*.cable-1.telesat.si.



Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu23.06.2007. u 14:18 - pre 203 meseci
Nemoj se prerano veseliti :). Nije stvar tako jednostavna kao što izgleda .Ja se već duže vremena mučim da nešto uradim ali mi ne ide od ruke. Uglavnom, javi kako napreduješ.
l.p
 
Odgovor na temu

BosniaCNC
buregdžija
BiH

Član broj: 118726
Poruke: 248

Sajt: nekad je ovde bio sajt.co..


+19 Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu20.08.2007. u 00:12 - pre 201 meseci
Problem je sto ni jedan softwer nije SVEMOCAN - svakome po nesto nedostaje a treba i raditi,vezbati,mnogo truda uloziti da bi se jedan softwer savladao u potpunosti.Tako ni ArtCAM nije izuzetak pa ne treba previse ocekivati.Najbolje je (ko moze) kombinovati vise softwer-a kako bi se popunili nedostaci.
Primer: u ArtCAM raditi 3D UMETNICKI model i eksportovati ga kao ****.rlf ; zatim u ArtSTL-u taj ****.rlf pretvoriti u ****.stl koji se otvara u PowerMILL-u i radi postprocesiranje!
Raditi umetnicke modele u CATIA; I-DIAS itd., je Sizifov posao!!!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

sele032
Selimir Novkovic
DAX creative studio

Član broj: 162887
Poruke: 1
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu25.11.2007. u 07:48 - pre 198 meseci
Gde na NET-u mogu da nadjem grb Srbije za CNC. Potrebni su mi i masinirani modeli ikona, koje sam naravno spreman da platim.
 
Odgovor na temu

mahindra

Član broj: 64569
Poruke: 4
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu25.11.2007. u 12:26 - pre 198 meseci
Pogledaj na ovom linku: http://www.elitesecurity.org/t296802-0#1766571

tu imas 3D modele i masinirane primerke.
[email protected]








[Ovu poruku je menjao mahindra dana 25.11.2007. u 13:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Majstor_Maxa
Marjan Stankovic
nezaposlen
Cacak

Član broj: 168728
Poruke: 4
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu22.01.2008. u 11:01 - pre 196 meseci
Ja sam tek od skoro poceo sa ovim poslom, ali sam u startu imao srece. Prvo sam kupio kvalitetnu masinu sa kojom nikad nisam imao problema do sada. U startu sam dobio sve sto je neophodno za rad. Stezni alati rezni alati, i sto je najvaznije OBUKA. Gospodja Violeta iz Mikro Biznisa je za 7 dana uspela da me nauci kako se radi 3d modeliranje u ArtCamu i ono sto je meni najvaznije kako se modeliraju pravoslavne ikone. Telefon Mikro Biznisa je 018/588-371.

P.S. Ranije sam koristio Corel Draw tako da sam imao dobro predznanje i nije mi bilo tesko da savladam ARTCAM-ov graficki editor. Ostalo je sve nadgradnja.
 
Odgovor na temu

zrnce
Cedo Zrnic

Član broj: 101124
Poruke: 87
*.cable-1.telesat.si.



Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu22.01.2008. u 19:58 - pre 196 meseci
Dobro, hajde nam pokaži tu mašinu i reljefe da vidimo.
lp
 
Odgovor na temu

Majstor_Maxa
Marjan Stankovic
nezaposlen
Cacak

Član broj: 168728
Poruke: 4
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu23.01.2008. u 14:28 - pre 196 meseci
Vidi na www.cnc-serbia.com
 
Odgovor na temu

BosniaCNC
buregdžija
BiH

Član broj: 118726
Poruke: 248

Sajt: nekad je ovde bio sajt.co..


+19 Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu25.01.2008. u 14:46 - pre 196 meseci
Kad je na ovom mestu obrisan ostatak posta da i ja pocistim zaostalo iverje!
Pozdrav ucesnicima foruma !!!

[Ovu poruku je menjao BosniaCNC dana 26.01.2008. u 23:25 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

micro_business
Bojan Marinkovic
preduzetnik
Nis

Član broj: 170784
Poruke: 28
*.smin.gonet.co.yu.

Sajt: www.cnc-serbia.com


Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu26.01.2008. u 19:27 - pre 196 meseci
Hvala Marjanu Stankovicu na lepim recima, ali ipak mislim da na forumu nema mesta za komercijalne prezentacije. Forum je mesto za razmenu licnog iskustva i saznanja na dobrovoljnoj osnovi bez naknade ili materijalne koristi. Hvala bilo kog proizvodjaca moze dovesti u zabludu ostale ucesnike foruma pogotovu ako je to hvala bez osnove.
U Micro Business-u nikad nismo odbili da kazemo i pokazemo onom ko nam se za savet obratio sto cemo da radimo i ubuduce. Nazalost nemamo vremena za aktivnije ucesce na forumima ali smo uvek raspolozni za licni, telefonski ili e-mail kontakt sa CNC entuzijastima. Naravno bez ikakve naknade.
Uzgred budi receno, sajt je jos uvek u izgradnji (nazalost), ali se nadam da ce uskoro biti potpuno funkcionalan.

S postovanjem,

Bojan Marinkovic

IR Micro Business
(Elektronski fakultet)
18000 Nis

018/588-371, 588-372,

[email protected]
 
Odgovor na temu

Bobiska018

Član broj: 124141
Poruke: 109
*.ninet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu03.02.2008. u 05:27 - pre 196 meseci
cista komercijala.....

tema... modeli svetaca a nigde modela ...

vuk u jagnjecoj kozi..... ae pozdrav ... i bio sam u toj firmi na elektronskom ....
 
Odgovor na temu

micro_business
Bojan Marinkovic
preduzetnik
Nis

Član broj: 170784
Poruke: 28
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.cnc-serbia.com


Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu05.02.2008. u 14:11 - pre 196 meseci
U pravu si, Micro Business je firma koja se komercijalno bavi CNC inzenjeringom. Modele radimo za sebe i za druge po naruzbini. Modele, naravno ne poklanjamo jer iza svakog stoji mnogo sati rada, ali smo uvek raspolozni da pomognemo svima koji zele da nesto sami naprave i urade. Bolje je coveka nauciti da peca nego mu pokloniti ribu za rucak.

Pozdrav iz Micro Business-a
 
Odgovor na temu

arhiTect
Po

Član broj: 58810
Poruke: 23
87.250.47.*

Sajt: www.bozevac-info.host.sk


Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu09.02.2008. u 20:53 - pre 196 meseci
Pozdrav,

posto vidim da je tema malo zastarela ali ipak aktivna zeleo bih da pitam kako modelirate ikone u Art-u? Da li klasicno dodajete reljef, naravno iz delova, sto mi malo deluje nelogicno, jer Art nije klasican 3D program ili koristite alat Sculpting pa peglate reljef dobijen sa bitmap slike. Ili se pak model odradi u nekom 3D programu Max, Cinema, Rhino, Hexagon isl i onda se uveze kao 3D format koji Art podrzava malo se Smooth-u je i to je to. Odrade se kodovi za upravljacki modul koji masina koristi i vozi Mishko.

Unapred hvala na odgovorima!
no Comment
 
Odgovor na temu

micro_business
Bojan Marinkovic
preduzetnik
Nis

Član broj: 170784
Poruke: 28
91.150.126.*

Sajt: www.cnc-serbia.com


Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu09.02.2008. u 21:50 - pre 196 meseci
Filozofija ArtCAM-a se razlikije od popularnih programa za 3D modelovanje.
Posto si konkretno postavio pitanje za ikone potrudicu se da ti sto krace i jasnije opisem proces.
Citav postupak pocinje 2D crtezom sveca sa ne previse detalja. Samo ono osnovno. Slikari raznim sencenjem docaravaju prostor, a u slucaju izrade modela za CNC to nije potrebno posto ce prostor biti docaran reljefom. Malo ko je od nas toliko nadaren (cast izuzecima) da iz "glave" moze da nacrta bilo kog sveca, pa se obicno pocne pronalazenjem slike sveca na Internetu ili skeniranje odstampane slike, recimo iz kalendara. ArtCAM direktno podrzava rasterske formate (BMP, JPG,...) tako da nije problem da se recimo JPG fajl uvezes u ArtCAM. Posto se to obavi, pronadjes klizac u gornjem delu programskog prozora i smanjis ga na, recimo 50%. Vrednost odredi sam jer ti ovaj postupak omogucava da sliku-podlogu izbledis kako bi mogao preko nje da crtas. I pocni sa precrtavanjem. Preko kontura slike postavi vektore, iskrivi ih i prlagodi tako da pogodis konturu. Ono sto je najlepse i cime sam ja bio odusevljen je cinjenica da vektori ne moraju biti zatvoreni. Posao precrtavanja ne iziskuje mnogo mentalnog napora, ali je bre brate pipav i dosadan. Posto zavrsis sa crtanjem izbaci podlogu preko koje si crtao jer ce samo da ti smeta, i mozes da upotrebis alatku Trim Vector iz palete alata Vector Tools sa leve strane. Makazicama doteras malo vektore koji se preklapaju. Sada od vektorskog crteza treba da dobijemo raster koji ce biti ispod vektora. Iz menija Vectors izaberi komadu Copy Vectrors Into Bitmap. Na prvi pogled se ne desava nista revolucionarno. Ali kad malo bolje pogledas videces da se ispod svakog vektora nalazi rasterska linija. U ArtCAM-u imas mogucnost da povrsinama sa odredjenom bojom dodelis atribute reljefa: oblik, visinu ... Znaci sledi bojenje. Iz palete Bitamap Tool izaber altku Flood Fill (kofica sa bojom) i kreni da bojis. Razlog sto smo vektore pretvarali u raster je upravo da bi lakse mogli da ga obojimo. U svim grafickim Windows programima, od Painta do Photoshopa postoji pomenuta altka i u svim ovim programima se sa ovom alatkom radi na manje vise isti nacin. Naime, odabranom bojom se mogu obojiti povrsine oivicene linijom (rasterskom linijom). Ne trudi se da pogodis boju kao na slici koja ti je sluzila za mustru. Boja je nevazna. Boja sluzi samo da odredi povrsinu koja ce da ima odredjeni oblik-reljef. Kada dva puta kliknes na obojenu povrsinu otvorice se prozor Shape Editor u kome mozes da definises kakav oblik ce ta povrsina da ima. Od tvoje vestine i osecaja za prostor, a i talenta za "vajanje" zavisi da li ces da uradis pravu stvar ili ne. Naravno da ce detalj poput nosa biti vise izdignut, dok ce ocne duplje da budu malo udubljene, pa opet ocne jabucice u njima malo izdignute. Detalje preklopa na odezdi svetaca najlakse ces dobiti pomocu alata Two Rail Sweep iz palete alata Releif Tool sa leve strane. Odaberes dva vektora kojima si odredio linije preklopa na odeci i na njih primenis pomenuti alat. ArtCam uradio sav ostali posao, a rezultat bude odlican. Na kraju sve doteras pomocu Interactive Sculpting i to je to. Tvoj prvi model sveca je gotov. Salim se. Ima tu mnogo probe i greske.
Potrudio sam se da ti u najkracim crtama predocim put kreiranja modela sveca. Naravno da mogu da se koriste i drugi alati ali ovo je najkraci put koji daje rezultate. Cisto da covek ima volju da nastavi. Nisam opisivao detalje koriscenja alata, jer sam siguran da to mozes da vidis iz dokumentacije ArtCAM-a. Nedelja je uvece, moja cerka me "juri" da joj ustupim mesto pored racunara, tako da moram da okoncam pisanje. Ako sam napravio neku gresku, ne zameri. Javi mi se ako imas problema slobodno pa cu da pomognem ili ja ili neko od mojih kolega koliko mozemo.
Pozdrav, Bojan Marinkovic .

[Ovu poruku je menjao micro_business dana 09.02.2008. u 23:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

exnokoj
Noki Jovanovic
Jag

Član broj: 85103
Poruke: 20
91.150.118.*

Sajt: 3dartstudio.page.tl


Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu12.02.2008. u 16:35 - pre 195 meseci
Neki modeli koje sam uradio u ARTCAM-u
NOKOJ
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

micro_business
Bojan Marinkovic
preduzetnik
Nis

Član broj: 170784
Poruke: 28
91.150.126.*

Sajt: www.cnc-serbia.com


Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu12.02.2008. u 23:08 - pre 195 meseci
Odlican posao. Svaka cast.
 
Odgovor na temu

Bobiska018

Član broj: 124141
Poruke: 109
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu07.03.2008. u 07:36 - pre 195 meseci
Pozdrav !!!

Bojane prvo procitaj lepo sta sam napisao a onda daj svoj komentar jer nisam ni trazio modele a nesto me i ne zanimaju previse.
A vido sam vec Vasu firmu...setite se sta smo razgovarali i dogovorili dan pre nego sam doso kod Vas u Microbiznisu a sta ste mi ponudili... i ne zelim se vise prepucavati na forumu i nadam se da niste opet otisli u banku.... xe.

Za svoje potrebe snadjem se vec nekako. Toliko.

Svaka cast za ove uradjene ikone, fino, fino.

 
Odgovor na temu

studio3dart

Član broj: 176761
Poruke: 230
213.244.209.*



+1 Profil

icon Re: Artcam modeli svetaca za cnc izradu28.03.2008. u 22:34 - pre 194 meseci
www.elitesecurity.org/t316420Ako ste zainteresovani za upoznavanje sa modelima i sa CNC obradom-javite se preko mail-a ili na tel. 064-458-0731.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Artcam modeli svetaca za cnc izradu

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 71793 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.