Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako instalirati HPdeskjet 3420 na Notebook HP NX6110 ?

[es] :: Windows drajveri :: Kako instalirati HPdeskjet 3420 na Notebook HP NX6110 ?

[ Pregleda: 3216 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Kako instalirati HPdeskjet 3420 na Notebook HP NX6110 ?19.04.2006. u 20:23 - pre 219 meseci
Pozdrav svima,

Ljudi zna li ovo neko ? Izginuh, pet dana se bakcem sa ovim. Prvo sam pokusavao sa originalnim driverom koji sam dobio uz stampac (ver. 7.1.1.0), pa sam sa neta skinuo i verziju 7.3. Uvek prijavi da postoji sistemska greska i to je sve. Vrti neko vreme kao da ce povuci papir i stane.
Negde procitah da ako se stampac instalise na HP masinu (USB port), da pre instalacije drivera da treba stampac biti otkacen. Kako kad onaj je.... instalacioni software zahteva da se stampac prikaci ?
Pomazite !

Hvala unapred.

blaki
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: Kako instalirati HPdeskjet 3420 na Notebook HP NX6110 ?27.04.2006. u 14:18 - pre 219 meseci
Evo odgovora. Pisem ga iz razloga ako neko drugi bude imao slican problem da se ne muci kao ja. Iako sam ja sumnjao na SP2 zakrpu Win XP, nije to bio razlog, vec cuveni HP Asistent koji se automatski podize sa HP instalacionog diska "HP deskjet 3400 series". Dakle instalisanje ovog asistenta treba izbeci. Kako? Evo ovako:

1.Ako ste vec pokusavali ovu instalaciju morate prvo ubaciti pomenuti disk u drajv i iskoristiti HP-ov autorun disk da obrisete sve ono sto se u vezi ovoga nalazi na disku. Dakle, Remove Printer Software-> Remove All. Restart Windowsa kako Vam to program preporucuje.
2.Prvim korakom treba da je obrisan i pomenuti stampac, ali mozete proveriti na Start->Control panel->Printers and Other Hardware->Printers and Faxes. Ako iz nekog razloga stampac nije obrisan obrisite ga
3.Ubodite USB prikljucak stampaca u racunar (stampac iskljucen na dugmetu (off)). Windows ce reagovati i prijaviti isti za instalaciju. Odustanite pritiskom na Cancel. Ignorisite poruku da stampac mozda nece raditi ispravno. (Cilj ovog koraka je da Windows napravi virtuelni port za stampac na USB prikljucku).
4.DRZECI PRITISNUT TASTER SHIFT ubacite instalacioni disk za stampac u drajv.
5.Kada disk prestane da se vrti otpustite Shift, pritisnite Start->Control panel->Printers and Other Hardware->Add a Printer->Next->oznacite Local printer attachedto this computer. Vodite racuna da ponistite opciju Automatically detect and install my Plug and Play printer.
6.DRZECI PRITISNUT TASTER SHIFT -> Next->Have Disk->Browse-> D: (ako Vam je cd ROM na D: -HPPP)->Enu->Drivers->Win2k_XP ->HPF3420K ->Open -> OK -> Next. Ovde cete birati opciju local ili share printer i treba da ukljucite stampac na dugmetu (on). Ako izaberete test page posle Next i Finish trebalo bi da se ista normalno odstampa. I to je to. Zavrsite do zatvaranja prozora i izvadite CD disk iz drajva.

Nadam se da ce ovaj tekst nekome pomoci, jer problem je zaista neugodan, a resenje bez obzira na trazenje po Internetu, kontaktiranje sluzbe podrske HP-a ( o ovome bi se moglo dosta toga napisati), pa i poruke sa pitanjem na ovom forumu nije donelo ocekivane rezultate.

Pozdrav

blaki


Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: Kako instalirati HPdeskjet 3420 na Notebook HP NX6110 ?

[ Pregleda: 3216 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.