Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delikatna pitanja vezana za laptop racunare//molim ljude koji se stvarno razumeju da mi pomognu

[es] :: Laptopovi :: Delikatna pitanja vezana za laptop racunare//molim ljude koji se stvarno razumeju da mi pomognu

[ Pregleda: 3414 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

masterhaze
Beograd

Član broj: 91972
Poruke: 7
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Delikatna pitanja vezana za laptop racunare//molim ljude koji se stvarno razumeju da mi pomognu18.04.2006. u 14:06 - pre 219 meseci
Evo ovako,

Laptop racunar mi je potreban zbog cestih putovanja i potrebe da posao nosim sa sobom. Problem je u tome sto je to prilicno nezahvalan posao za laptop racunar ali tako je kako je. Dakle, lap mi je potrreban za rad u Flashu, Corelu, Photoshopu i ostalo sto predpostavljam da laptop koji bi dobro pokrenuo ovo gore moze da pokrene.

Ako neko moze da mi pomogne oko odluke, u pitanju je cifra od 1500 e koju sam spreman da izdvojim.

Znam da mi se ne svidja Toshiba (iako je nahvaljena), FS, Gigabayt

U obzir dolaze IBM, HP, Asus (iako je napljuvan na ovom forumu :), Acer...
Mislim da mi je dizajn i sve ostalo kod HP najprimamljiviji...

Posto nisam hardveras, molim one koji jesu da mi predoce sta je bitno za model koji ce pogoniti aplikacije u kojima radim, biti tih, stabilan, kvalitetan finish i dobar ekran. Takodje mi je jako bitna baterija...Bitno mi je da ima zasebnu graficku karticu sa 64-(bolje)128, hard 60 gb, sve vrste bezicnih konekcija...

Model koji se meni cini ok je hp nx 8220...sta mislite i onjemu..

Hvala unapred svima koji mi odgovore.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Delikatna pitanja vezana za laptop racunare//molim ljude koji se stvarno razumeju da mi pomognu18.04.2006. u 16:51 - pre 219 meseci
Nažalost, TOSHIBA Satellite. Full Prescott na 2.8 ili više (HT "lepo" radi, makar na ovom), 512 ili 1 GB, ima minimum FX 5600 uvek, sve out i in konekcije (USB, FW, Svideo), SPEKTAKULARAN ekran, koji je čitljiv i po podnevnom suncu, a i ostalo je dovoljno brzo.

Meni služi kao video-montažna mašina a to je, priznaćeš, vrlo zahtevan proces.

Pre desetak dana je progutala 22 GB video kobaju (single fajl), plus 6x550 MB (5.1) 16-48 audia, besprekorno! Ne smem ni da pomislim KO će to da lagano sažvaće i na server nivou, akamoli kao pišljivi notebook.

Toshiba, TO ŠIBA!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 679



+729 Profil

icon Re: Delikatna pitanja vezana za laptop racunare//molim ljude koji se stvarno razumeju da mi pomognu18.04.2006. u 16:58 - pre 219 meseci
Definitivno Toshiba.
Robusna,brza,malo se greje i baterija sasvim lepo drži.
Iz iskustva.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.112.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Delikatna pitanja vezana za laptop racunare//molim ljude koji se stvarno razumeju da mi pomognu18.04.2006. u 20:15 - pre 219 meseci
a fujitsu-siemens amilo pro v2045?
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Vanjans975
NOVI SAD

Član broj: 40126
Poruke: 31
*.NS-BCL81.WLAN.panline.net.



Profil

icon Re: Delikatna pitanja vezana za laptop racunare//molim ljude koji se stvarno razumeju da mi pomognu18.04.2006. u 22:50 - pre 219 meseci
Ne razumem se preterano u laptopove - cak i sam pokusavam da povatam nesto do 1000 eur... al znam da TOSHIBA radi fenomenalno - video sam je u radu - i ne bi se bunio ni najmanje da je posedujem. Samo kad bi bila duplo jeftinija
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Delikatna pitanja vezana za laptop racunare//molim ljude koji se stvarno razumeju da mi pomognu19.04.2006. u 07:55 - pre 219 meseci
Pozdrav,

ja zaista ne znam zasto ocekujes da cemo ista drugo napisati sem onoga sto smo vec pisali na ovu temu. Vrh ponude kod nas definitivno stabilno drze Toshiba i IBM i to po vise kriterijuma ali u veoma brzom smenjivanju novih modela na trzistu, mozda i najbitniji faktor jeste kontinuitet u kvalitetu, dakle, odsustvo oscilacija koje bi uslovljavale pojavu lose serije. U prevodu, sta god od ovih proizvodjaca da uzmes ne pravis gresku niposto, sve je dobro pa na bolje, zavisno od ulaganja i izbora.

Mani je zao sto nemamo neki drugaciji savet nego dosad a ukoliko ne volis Toshibu, tu se zaista ne moze nista, preskoci je i odluci se za sta god zelis drugo, svi aktuelni modeli su jos uvek relativno novi i nedostatak danasnjih losih iskustava nije analogija da takvih nece ni biti vremenom u eksploataciji dok kod pomenutih proizvodjaca ne postojanje gresaka u dosadasnjem radu pruza najjace garancije za njihove modele.
 
Odgovor na temu

masterhaze
Beograd

Član broj: 91972
Poruke: 7
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Delikatna pitanja vezana za laptop racunare//molim ljude koji se stvarno razumeju da mi pomognu19.04.2006. u 12:40 - pre 219 meseci
Zahvaljujem se svima koji su odgovorili.
Posto toliko hvalite Toshibu, molim vas da mi predlozite neki model koji smatrate prigodnim za moje potrebe i koji bi se +- uklopio u cenu.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Delikatna pitanja vezana za laptop racunare//molim ljude koji se stvarno razumeju da mi pomognu19.04.2006. u 14:36 - pre 219 meseci
TOSHIBA Satellite Pro M70-235 http://eu.computers.toshiba-eu...UCT_ID=111939&DISC_MODEL=0

TOSHIBA Satellite Pro M70-132 http://eu.computers.toshiba-eu...UCT_ID=108833&DISC_MODEL=0

oba su okvirno oko 1500e

detaljnije specifikacije pogledaj na www.toshiba.com
Svakako kad kupujes raspitaj se kod prodavaca za nadogradnje ( ako ti treba jos memorije itd) i ne zaboravi papirologiju ( racun i garancija)
ps: toshiba je jedan od najboljih izbora!

 
Odgovor na temu

masterhaze
Beograd

Član broj: 91972
Poruke: 7
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Delikatna pitanja vezana za laptop racunare//molim ljude koji se stvarno razumeju da mi pomognu19.04.2006. u 16:28 - pre 219 meseci
Zahvaljujem se najlepse na svim savetima i informacijama.

Dugo sam razmatrao sve predloge i toshiba racunare ali nekako, znate onaj osecaj kad vam nesto jednostavno ne lezi i nije to to, a i malo sam subjektivan prema hp proizvodima jer ih koristim dugi niz godina i jako sam zadovoljan, tako da sam se posle probe i testiranja kod jednog prijatelja, odlucio da na kredit uzmem PY515EA HP NX8220.
Uskoro cu vam javiti kako sam zadovoljan sa ovim modelom.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

masterhaze
Beograd

Član broj: 91972
Poruke: 7
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Delikatna pitanja vezana za laptop racunare//molim ljude koji se stvarno razumeju da mi pomognu21.04.2006. u 08:51 - pre 219 meseci
Izvestavam vas da ste me ipak ubedili! Kupio sam TOSHIBU Tecra A3/S2. Za Onaj HP koji sam hteo prvo uzeti sam saznao da ima nekih problema sa ekranom, a meni bi to mnogo smetalo, tako da....T O S H I B A!

Videcemo kako radi, ali konfiguracija je zmaj !
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Delikatna pitanja vezana za laptop racunare//molim ljude koji se stvarno razumeju da mi pomognu

[ Pregleda: 3414 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.