Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Php i mysql na eunet-u?!

[es] :: PHP :: Php i mysql na eunet-u?!

[ Pregleda: 3518 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljuba
Aleksandar Ljubojevic
Marketing Director
Sid/Novi Sad/Malta/Cyprus

Član broj: 1475
Poruke: 203
*.telemail.com.mt.

ICQ: 21352441
Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Php i mysql na eunet-u?! 30.11.2002. u 19:24 - pre 260 meseci
Cao,

...

<?php
$host = "imehosta";
$username = "ime";
$password = "sifra";
$ladb = mysql_connect($host, $username, $password) or die ("Neki podatak ne valja!!!");
mysql_select_db("imebaze",$ladb);
$sSQN = "SELECT * FROM drzave";
$result1 = mysql_query($sSQN ,$ladb);
while ($myrow = mysql_fetch_array($result1)) {
echo $myrow["la_ime_drzave_1"] . "<br>";
}
mysql_close ($ladb);
?>

Ovo je kod koji sam napravio da probam Eunet jel radi ako nema nikakvih gradjenja SQL upita ... Mislim da jednostavniji upit nisam mogao napraviti ... Znaci baza postoji, tabela takodje, podaci su unutra ... bar tako kazu!!! ... Niti se sta buni niti sta prikaze ... Sta ne valja i jel ima greske ili jel bi neko ovo drugacije napravio i kako?

Na lokalu sve radi savrseno i sve prikaze ... Sta reci administratorima ... sta moze da nevalja i sta moze da su mi zabranili kad nevidim podatke ...

Neznam vise sta probati ... ... sve je dobro i podaci i sve ... i oni napunili bazu ...

Nemam reci ... Bez'te od njih ...

Ljuba

[Ovu poruku je menjao ljuba dana 30.11.2002. u 23:41 GMT]
Pozdrav

LJUBA
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Php i mysql na eunet-u?! 30.11.2002. u 19:58 - pre 260 meseci
Ja stvarno ne bih blatio EUnet uopšte, čak svima ga preporučijem kao jedan od retkih domaćih hosting provajdera koji ne drži deset kompova u jednosobnom stanu. Nego da se vratimo na priču. U PHP-u će:

Code:
$pera = "Mika Laza"
$pera = pera . "Djoka"


stvarno biti "Mika LazaDjoka". jer u dodavanju string-a string-u nigde nemaš _ unutar drugog stringa. Tako da je čovek stvarno u pravu, a ti gde si i u čemu si radio nema veze sa EUnet-om.

Nema 100 Username-ova. Imaš jedno za FTP, i drugo za mySQL, ako ti je firma dala nešto peto, to ja ne znam, ali na ugovoru (koji možeš videti i na eunet.yu) jasno piše šta je šta. EUnet radi na nekoj varijanti Unix-a, i nikada nisu ni davali ASP i MS Access, a ti što radiš i prihvataš posao bez jasnih i konciznih uslova... (najiskreniji savet: deviniši jasne uslove pri ugovaranju, a ne ja ću da vi napravim sajt...).

Dump si mogao i sam da upišeš, a otvori bilo koji mySQL klijent (mysqladmin...) sa svog kompa, konektuj se na mysql server eunet-a pa pogledaj da li su ubacili dump, i ubaci svoj. Ubaci par string-ova pri echo pre i posle, postavi error report na E_ALL, pogledaj da li je ime polja stvarno takvo...
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

ljuba
Aleksandar Ljubojevic
Marketing Director
Sid/Novi Sad/Malta/Cyprus

Član broj: 1475
Poruke: 203
*.telemail.com.mt.

ICQ: 21352441
Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: Php i mysql na eunet-u?! 30.11.2002. u 21:39 - pre 260 meseci
Hmmm ... fino ti mene nakrpi ... ko i oni ... oni bez provere koda a ti bez znanja svih detalja ...

Sto se tice EUneta svi znaju od kad postoje i da su jaki i sve to stoji ... ali support malo kaska za time ... Nikog ja ne blatim nego pricam cinjenice

Sto se tice koda hvala i tebi sto si mi objasnio da treba da se stavi prazno mesto ... ali ja to znam i to odavno ... poenta sto sam to pomenuo je da nisu ni pogledali moj kod nego su mi odgovorili da PRETPOSTAVLJAJU da je to u pitanju ... Kad sam im napisao da mi kazu gde su to videli - da mi kazu fajl ... deo koda ... - nisu poslali odgovor nego mi evo malopre javise da je bio problem visestrukog permissiona pa kako god probao po nekom od njih nisam mogao 'dodirnuti' bazu ... Tako da i ova tvoja prica da sam mogao sam popuniti bazu iz sql fajla pada u vodu a i ova prica da sam mogao pregledati da li je napunjena baza ... iz ovog prethodno napisanog ... Znaci za ACCOUNT koji su mi dali nije bilo dozvoljeno da se radi sa bazom ... A pre svega toga je sav moj kod proveren na lokalu i sve je radilo tako da nisam morao proveravati da li sam potrefio ime polja iz tabele ...

Ugovor je potpisan sa klijentom u kome je pisalo - ASP resenje i EUnet ... tako da je verovatno greska i klijenta jer mi nismo nista potpisivali sa EUnetom nego sa klijentom ... Ali presli smo preko toga jer nije problem ni neka velika razlika jel ASP + Access ili je PHP + MySQL resenje

A ovo kakvim si me amaterom sebi predstavio i da sa takvim amaterskim pristupom pristupam radu ... pogotovo ovaj deo "ja ću da vi napravim sajt" ko da sam sa neke pijace dosao - svaka cast :(

Sad sve radi OK ...

Hvala na pomoci i cao,

Ljuba
Pozdrav

LJUBA
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Php i mysql na eunet-u?! 30.11.2002. u 21:55 - pre 260 meseci
Ok izvinjavam se, malo sam preterao. Ali da si pogledao bilo kojim mysql klijentom, video bi da je greška u dozvolama. A i dalje mi nije jasno kako ASP i Access ili PHP i mySQL može biti svejedno, pa to je drugi jezik. ;) ;) ;) Mada OK, ako znaš i jedno i drugo super, odlično za tebe.

Inače ja stvarno nisam nikakav problem imao sa teh. pogrškom, čak sam pre par godina smarao Nikolu sa pitanjima kako da saznam DNS adresu foldera na FTP-u ;) ;)...I nije mi poklopio slušalicu, već polako objasnio neke pojmove, i uputio gde mogu da saznam više.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

ljuba
Aleksandar Ljubojevic
Marketing Director
Sid/Novi Sad/Malta/Cyprus

Član broj: 1475
Poruke: 203
*.telemail.com.mt.

ICQ: 21352441
Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: Php i mysql na eunet-u?! 30.11.2002. u 23:10 - pre 260 meseci
Cao,

Znam da su razliciti jezici ali si shvatio poentusta sam hteo reci: nije mi vazno jel Win ili Linux server jer sam radio i ASP i PHP projekte ... Znaci po vremenu i tezini je meni svejedno a i dizajneru jer on isto pravi statiku u cemu god ja radio server stranu ... Razumeli smo se ... to je vazno ...

Neznam jesmo li mi upali u pogresnom trenutku ali sta god da smo pitali odgovori su bili nerealni i kad sam postavio ovaj najjednostavniji php-ic da mi ispise sadrzaj tabele - moralo se pokazati da nije do koda nego do dozvola ... Jer sve radi - znaci kod je OK ... nacin rada je odavno proban i proveren ... sifre tacne ... moralo je biti nesto do permission-a ...

Pozdrav

LJUBA
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Php i mysql na eunet-u?! 30.11.2002. u 23:56 - pre 260 meseci
pa, i to si mogao da saznash da si samo posle

$result=mysql_query('...');

stavio

if (!$result) echo mysql_error();



inace, i ja nemam mnogo pohvale za eunetovu podrsku. da li se neko seca koliko im je trebalo da instaliraju php4? preko godinu dana od kada je izasao, oni su drzali php3. (i obecavali da ce ga instalirati sledece nedelje)

da ne kazem sto php skripte nemaju pravo pisanja u direktorijum u kome se izvrsavaju, i to sto se ftp-om ne mogu promeniti dozvole fajlova/direktorijuma, i to sto se php izvrsava u safe modu.

btw, mislim da nikola (kljukovnica ako na njega mislish) nije vise webmaster u eunetu. (sada su josh gori ;)

(a i dok je on bio, on im je bio tatko za sve. kad njega nema, ja pozovem telefonom nesto, a oni me setaju sa jednog telefona na drugi, tipa "webmaster je otisao tamo i tamo, probajte taj i taj telefon"... )

 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Php i mysql na eunet-u?! 01.12.2002. u 00:04 - pre 260 meseci
da ovo za nikolu sam i ja čuo, mada nisam dobio potvrdu. Kažem, ja stvarno nisam imao nikakve neprijatnosti. A za php safe mod, chmod... slažem se da je nezgodno, ali se da zaobići, plus što im server ne pada jednom u mesec dana (međutim i ti drugi se polako dižu sa low end tržišta ;) ). Znam samo da sam najgore prošao sa podrškom SCnet-a. Međutim batalio sam ASP i njih.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: Php i mysql na eunet-u?! 02.12.2002. u 15:06 - pre 260 meseci
Citat:
zombie / DDG:
btw, mislim da nikola (kljukovnica ako na njega mislish) nije vise webmaster u eunetu. (sada su josh gori ;)

(a i dok je on bio, on im je bio tatko za sve. kad njega nema, ja pozovem telefonom nesto, a oni me setaju sa jednog telefona na drugi, tipa "webmaster je otisao tamo i tamo, probajte taj i taj telefon"... )


NIje vise webmaster vec neko vreme, al zato jeste
Citat:

====== ___ == Nikola Kljukovnica, System Engineer
===== / / / _ __ _/_ === EUnet - YUnet International


Samo se sad bakce sa ruteri i ostala s**nja :))
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Php i mysql na eunet-u?!

[ Pregleda: 3518 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.