Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dekriptovanje phpbb2 passworda

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: Dekriptovanje phpbb2 passworda

[ Pregleda: 4064 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Grozzzni
Oziris Systems
FON, Beograd
Vrsac

Član broj: 29997
Poruke: 258
212.200.116.*



Profil

icon Dekriptovanje phpbb2 passworda05.04.2006. u 10:28 - pre 219 meseci
Pozdrav svima. Ocajnicki mi je potrebno da dekriptujem moj password sa phpbb-a. Znaci imam svoj password hash, koji mogu videti u bazi podataka preko php my admina. Da se razumemo, forum je moj, i treba mi moj password, konj sam pa sam ga zaboravio, a sto je najgore taj pass koristim jos na par mesta, i zato vas molim samo mi recite jer je moguce dekriptovati phpbb2 password? Imam password hash, ako je moguce recite mi kako. Unapred Hvala!
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Dekriptovanje phpbb2 passworda05.04.2006. u 13:55 - pre 219 meseci
Nije moguće na osnovu hash stringa naći lozinku. Zapravo moguće je, ali da brzo generišeš stringove od svih mogućih kombinacija slova i provjeravaš njihov hash string, ali je to veoma dugotrajno.
Zašto ne generišeš novu lozinku?
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.smin.sezampro.yu.



+67 Profil

icon Re: Dekriptovanje phpbb2 passworda05.04.2006. u 15:00 - pre 219 meseci
sobzirom da phpBB koristi md5 hasheve akos e ne varam
a za md5 je danas postalo veoma lako doci do kolizije (dva ista hasha za razlicite stvari)
i nije neki problem "povratiti" sifru

ako ti sifra neji bila preterano "opasna"
tj ako je obicna slovina , bez znakova i drugih nindza stvari mozes da probas na md5lookup.com
imaju veliku bazu i smao ubacish hash i on u njihovoj bazi potrazi i vrati ti odgovarajucu lozinku , ako je ima naravno

ako ne , mozes uvek da je crackujes , kolko se secam milw0rm.com je imao online cracker koji je resavao te stvari jako brzo

ajd pozdrav,
Aca
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Dekriptovanje phpbb2 passworda05.04.2006. u 15:05 - pre 219 meseci
Mozes samo naciniti koliziju tj. naci pass koji ima isti MD5SUM. To ti mozda nece pomoci ako na drugim sajtovima koje koristis lozinka u bazi takodje nije snimljena u bazu kao MD5SUM (nego kao plain text, SHA1, stogod)
 
Odgovor na temu

dacappo
Web Design & Hosting DaCappo
Žepče

Član broj: 100444
Poruke: 13
*.team.ba.

Sajt: www.dacappohost.com


Profil

icon Re: Dekriptovanje phpbb2 passworda04.07.2006. u 23:51 - pre 216 meseci
Vrlo jednostavno! Registrujes se ponovo na svoj vlastiti forum, odes u php myadmin i u bazi podataka za phpbb postavis na taj nik admin grupu, ili ti ga prekopiras taj password u prethodni administrativni nik(obicno to biva user 1). Ako ti je to koomplikovano, instaliraj jos jedan phpbb, exportuj bazu sa clanovima. Onda exportuj istu bazu sa starog foruma i pregazi prvog clana sa novim iz novokreirane baze.

Sretno
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: Dekriptovanje phpbb2 passworda

[ Pregleda: 4064 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.