Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integracija ad/am sa exchange-om

[es] :: Windows mreže :: integracija ad/am sa exchange-om

[ Pregleda: 1946 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boca_bg
bgd

Član broj: 55432
Poruke: 3
*.saga.co.yu.

ICQ: 307


Profil

icon integracija ad/am sa exchange-om04.04.2006. u 15:07 - pre 220 meseci
ljudi, imam jedno pitanje. koristim neku aplikaciju koja ima svoje user-e. ideja je da se ona integrise sa ad/am( active directory application mode), mada bi mogla i sa AD. integracija sa AD funkcionise ok, ali imam problema prilikom integracije sa ad/am-om. sustina aplikacije je da primi fax, vidi na koji je broj je poslat i da na osnovu tog broja vidi kom korisniku( koji je registrovan na toj aplikaciji) treba proslediti primljeni fax u njegov mailbox kao attacment. znaci, ovde je rec o integraciji ad/am i exchange-a. medjutim, pimljeni fax nikada ne stigne u mailbox (pri tome znam da je aplikacija primila fax). kao sto sam ranije i rekao, kada aplikaciju inntegrisem sa AD-em, onda sve radi ok. ne znam u cemu je problem, predpostavljam da je rec o integraciji ad/am-a i exchange-a. da li neko uopste moze da mi kaze nesto o tome kako uopste funkcionise integracija AD i exchange-a, a jos bolje ako neko zna da mi kaze nesto o toj integraciji sa ad/am-om. mozda nisam dovoljno jasno objasnio situaciju, izvinjavam se ako je tako. hvala za bilo kakvu pomoc
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: integracija ad/am sa exchange-om04.04.2006. u 15:23 - pre 220 meseci
Moraš li da koristiš tu posebnu aplikaciju za faxove? Koliko ja znam to može da se uradi i preko Outlook rule i Windows Fax sistema.
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

boca_bg
bgd

Član broj: 55432
Poruke: 3
*.saga.co.yu.

ICQ: 307


Profil

icon Re: integracija ad/am sa exchange-om05.04.2006. u 14:49 - pre 219 meseci
hm, pa mora, rec je o nekom profesionalnom resenju. tokom testiranja mi koristimo resenja koja si ti naveo, ali sustina mog pitanja je ustvari integracija exchange-a u domen, jer ad/am predstavlja ustvari lokalni ad(ako tako smem da kazem) i cela aplikacija kreira neke izmene na ad-u pa je sustina da se pokusa realizacija preko ad/am-a. na taj nacin bi eventualne izmene seme ostale na ad/am-u, a nista se ne bi promenilo na ad-u. ali fora je u tome ako iko moze da mi kaze kako ide integracija exchange-domen(ad ili ad/am). zasita puno hvala na svakoj pomoci, i tebi zaista sto si mi na ovo odgovorio
 
Odgovor na temu

gulas
ch

Član broj: 90520
Poruke: 5
194.6.162.*



Profil

icon Re: integracija ad/am sa exchange-om06.04.2006. u 09:04 - pre 219 meseci
Cao

Sto se tice tvog pitanja u vezi faxa mislim da ti nemogu dati odgovor ali sto se tice integracije Exchange Servera u AD ( pod uslovom da mislimo na istu stvar) ide odprilike ovako:
- prije same instalacije Exchange moras da uradis sledece: setup.exe /forestprep, zatim setup.exe /domainprep (sve to sa EXC. CD-a). Ovo se mora uraditi jer to prosiruje Atribute AD Objekata sa EXC. specificnim atributima ( par stotina dodatnih atributa ako ne i vise).
- instalacija EXC. sa CD-s koja tece sasvim normalno bez nekih posebnih pdesavanja pogotovu ako imas jedan doman.

pozdrav
 
Odgovor na temu

boca_bg
bgd

Član broj: 55432
Poruke: 3
*.saga.co.yu.

ICQ: 307


Profil

icon Re: integracija ad/am sa exchange-om07.04.2006. u 09:13 - pre 219 meseci
da, sa tim sam vec imao iskustva, ali sustina je u stvari u integraciji excange-ad/am. ne znam koliko si upoznat sa tim, to je, ajmo tako da kazemo, neka vrsta lokalnog ad koji se podize na samoj masini na kojoj se nalazi aplikacija koja ga i koristi( znaci, nema posebnog DC kao u slucaju AD). sustina primene AD/AM i jeste u tome da ne dodje do promene seme AD-a, nego da se taj lokalni AD (tj. AD/AM) podigne na samoj masini na kojoj se i vrti aplikacija koja ima neke svoje user-e i koji ce biti u smesteni u njemu, bez ikakvih promena na AD( valjda:)). medjutim, kao sto sam i rekao, ne znam kako se to integrise sa Exchange serverom. zato i pitam bilo koga ako je imao iskustva sa koriscenjem AD/AM (Active Directory Application Mode), bilo kakvog iskustva ako moze da mi pomogne. priznajem, moje iskustvo u integraciji sa AD je isto malo, a kamoli u integraciji sa AD/AM-om. u svakom slucaju, vidim da su ljudi ovde zaista kolegijalni i da hocu da pomognu, i zaista zelim da kazem jedno veliko hvala svima na ovom forumu.
eto, ako neko ima iskustva sa AD/AM-om, ako moze da pomogne, jos jednom puno hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: integracija ad/am sa exchange-om

[ Pregleda: 1946 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.