Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi povezivanja sa bazama

[es] :: Baze podataka :: Pitanje u vezi povezivanja sa bazama

[ Pregleda: 2242 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flx

Član broj: 41193
Poruke: 56
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Pitanje u vezi povezivanja sa bazama29.03.2006. u 19:54 - pre 220 meseci
Interesuje me da li je nekako moguce povezati se na bazu sa aplikacijom,a pritom da nemora da se instalira program za baze na doticni kompjuter, vec preko nekog DLL-a i ili sta god.
Da li postoji neka takva mogucnost?

Hvala unapred .
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: Pitanje u vezi povezivanja sa bazama30.03.2006. u 07:53 - pre 220 meseci
Sve je moguce ali je pitanje nejasno. Koja baza? Gde je baza? Ili bolje, sta treba da se radi?


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

franjo_tahi
Franjo Tahi
Zagreb

Član broj: 34712
Poruke: 399
194.126.213.*



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi povezivanja sa bazama30.03.2006. u 10:23 - pre 220 meseci
Za Firebird bazu postoji ta mogučnost. Potrebno je kopirati nekoliko file-ova i aplikacija će raditi.
Program pri tome nije potrebno modificirati. Ograničenje je što tada može samo jedan program pristupiti bazi, a inače radi odlično. Nisam primjetio razlike u odnosu na punu instalaciju baze.
Evo što kaže uputsvo:

c:\my_app\app.exe - naš program

c:\my_app\gds32.dll
c:\my_app\ib_util.dll
c:\my_app\firebird.conf
c:\my_app\firebird.msg
c:\my_app\intl\fbintl.dll
c:\my_app\udf\fbudf.dll
 
Odgovor na temu

flx

Član broj: 41193
Poruke: 56
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi povezivanja sa bazama30.03.2006. u 11:04 - pre 220 meseci
Ja se izvinjavam sto konkretnije nisam izlozio svoj problem pa cu to sada ispraviti.
Stvar je sledeca :
Pravim jednu malu aplikaciju u Javi tj recnik koji sam povezao sa MySQL bazom.E sve to meni radi i u principu nemam nikakvih problema sa te strani,ali kada ocu da taj svoj program pokrenem na drugom kompjuteru pretpostavljam da bih morao sve sto se tice MySQL instalirati i na tom kompjuteru.Dakle hteo bih da mi aplikacija bude "samostalna",nikakva klijent server varijanta i slicno.
Mene interesuje da li je moguce (recimo konkretno u ovom slucaju) da napravim jednu celinu koja ce biti sastavljena od aplikacije,fajla u kojem je baza i nekih biblioteka preko kojih cu pristupati bazi.

@franjo-tahi
Jel bi mi mogao reci mozda kakva je razlika izemdju Firebirda i MySQL sto se tice brzine,ako si imao iskustva i sa jednim i sa drugim.

Hvala svima puno na pomoci.
 
Odgovor na temu

franjo_tahi
Franjo Tahi
Zagreb

Član broj: 34712
Poruke: 399
194.126.213.*



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi povezivanja sa bazama30.03.2006. u 11:47 - pre 220 meseci
O prednostima jedne ili druge baze na net-u su hrpe tekstova. Ja nisam primjetio neku bitniju razliku. Sa MySQL-om sam zadnji put radio prije 1-2 godine. Mislim da su obje dobre, jedino je na web-u nakše nači servere sa MySql-om.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Pitanje u vezi povezivanja sa bazama30.03.2006. u 11:52 - pre 220 meseci
Za rečnik vršiće ti posao bukvalno bilo koja baza.
 
Odgovor na temu

flx

Član broj: 41193
Poruke: 56
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi povezivanja sa bazama30.03.2006. u 13:16 - pre 220 meseci
Malo sam trazio kako se ustvari zove ovo sto meni treba.
Interesuje me ustvari da li postoji neka embedded varijanta MySql-a za Javu.

Hvala.
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Pitanje u vezi povezivanja sa bazama30.03.2006. u 18:11 - pre 220 meseci
Iskreno, nisi najbolje okruzenje izabrao.
Nit je java samostalna, nit je mySQL, tj ne mogu raditi bez instalacije. JRE po defaultu se ne nalazi na compovima tako da je moguce da je mnogi i nece moci pokrenuti. mySQL takodje, zahtjeva instalaciju, podesavanje i startovanje servera.
Mozda da odaberes druge alate ili da napravis ipak instalaciju? :)
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

flx

Član broj: 41193
Poruke: 56
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi povezivanja sa bazama30.03.2006. u 21:01 - pre 220 meseci
Mislim da mi negine ta instalacija :))

Hvala puno svima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Pitanje u vezi povezivanja sa bazama

[ Pregleda: 2242 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.