Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pretrazivanje u accessu

[es] :: Access :: Pretrazivanje u accessu

[ Pregleda: 3022 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

niknen

Član broj: 69798
Poruke: 67
*.beogrid.net.



Profil

icon Pretrazivanje u accessu25.03.2006. u 23:37 - pre 220 meseci
Napravio sam tabelu u accessu i imam problem ne mogu da napravim pretragu! Recimo kako da napravim u accessu na jednoj formi text box u kome cu recimo da unesem neki naziv filma (posto pravim za neki video klub) i da klikom na dugme proneadji on prikaze rezultate u nekoj tabeli ispod ako moze u subformi? A isto imam problem sa pretragom po sifri diska ona ovako izgleda (S-1, gde je s prefiks za strani film, a 1 broj diska ) kako i za njega da napravim pretragu? Jer mi je bitno ako hocu da vidim koji se sve filmovi nalaze na tom disku (S-1)?
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
*.PPPoE-311.sa.bih.net.ba.

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Pretrazivanje u accessu26.03.2006. u 10:46 - pre 219 meseci
Po meni naj bolji i naj brzi nacin pretrage je pisanje SQL stringa i njegovo upisivanje u Recordsource u ovom slucaju podforme.
Znaci ide ovako:
SQL="SELECT * From ImeTabele WHERE ImePoljaPokojemtrazis='" & me.ImePoljaKriterije & "'"
Me.Recordsorce=SQL

Ovdje treba voditi racuna dali je polje po kom trazimo brojcano datumsko ili string.

Ako je string onda se on mora upisati kao 'Vrijednost'
Ako je brojcano onda samo Vrijednost
Ako je datumsko onda u obliku #mjesec/dan/Godina"

Ao dobro napisete SQL string izvrsenje je odmah pri upisu u Recordsource.

zxz
 
Odgovor na temu

niknen

Član broj: 69798
Poruke: 67
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Pretrazivanje u accessu26.03.2006. u 21:09 - pre 219 meseci
A gde treba da kucam ove sql komande? Ja bih hteo da napravim formu i na njoj da imam jedno dugme (nadji) i tekstualno polje i da kada upisem neki naziv filma i da pritiskom na dugme on izbazi u novoj formi rezultate ili u nekoj sub formi? Hvala na ideji ali ako moze jos mala pomoc gde treba da ubacim ovaj sql upit?
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
*.PPPoE-1348.sa.bih.net.ba.

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Pretrazivanje u accessu26.03.2006. u 22:27 - pre 219 meseci
U ovom tvom slucaju SQL upit ubacujes na on klik tastera koji si napravio.
Generisanje SQL stringa imas ovdje opisano:
http://www.icentar.com/showthread.php?t=1272

[Ovu poruku je menjao izonic dana 26.03.2006. u 23:29 GMT+1]
zxz
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Pretrazivanje u accessu27.03.2006. u 14:14 - pre 219 meseci
Imas mnogo jednostavniji nacin da pretrazujes tabelu. Kad otvoris tabelu, videces ikonicu koja izgleda kao dvogled. Kad nju kliknes, otvori ti se dialog box gde mozes da zadas sta trazis. Ima mnogo opcija i mogucnosti, prouci to malo u Helpu ili nekoj knjizi. Takodje imas mogucnosti da filtriras zapise, sto radi mnogo brze i efikasnije nego pretraga pomocu dvogleda.

Sve sto ti je Zonic rekao je tacno, ali zahteva programiranje, a to zahteva znanje i iskustvo, koje cini mi s eu ovom momentu nemas. Barem za onaj nivo koji Zonic pretpostavlja da imas. I cemu sve to programiranje? Za isti rezultat koji ti daje upotreba Accessovih ugradjenih funkcija. Mnogo se lakse pretrazuje kad vidis sve podatke pre sobom, nego kad imas formu koja te ogranicava na nekoliko polja i na tacan unos. Sta ako ti ne znas bas tacno kako se film zove, nego samo kljucne reci? Il otkucas neki razmak vise?

:-)
 
Odgovor na temu

fahre
Fahre Salchin
BiH

Član broj: 33406
Poruke: 35
*.PPPoE-32.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Pretrazivanje u accessu30.03.2006. u 15:37 - pre 219 meseci
Da bi filtrirao po osnovu dva kriterija potrebno je da na nekoj formi definises dva boxa u koja bi se unijeli tip filma i broj diska, a zatim napravis query koji ce filtrirati podatke preko tih kriterija. Zatim napravis formu ili subformu kojoj ce record source biti navedeni query.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pretrazivanje u accessu

[ Pregleda: 3022 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.