Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Predlog novog pravilnika o registraciji .yu domena (verzija iz 2002. godine)

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Registar Nacionalnog ID :: Predlog novog pravilnika o registraciji .yu domena (verzija iz 2002. godine)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15170 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Predlog novog pravilnika o registraciji .yu domena (verzija iz 2002. godine)06.04.2006. u 01:31 - pre 219 meseci
A kad ce ovi iz nic.yu da se smiluju da menjaju pravilnik o registraciji? Sutra (malo)...
 
Odgovor na temu

chatmaster
Chat Master
Beograd

Član broj: 75896
Poruke: 34
82.208.214.*



Profil

icon Re: Predlog novog pravilnika o registraciji .yu domena (verzija iz 2002. godine)12.04.2006. u 23:32 - pre 219 meseci
Citat:
Evo upravo ovo ja zovem neobjektivnom kritikom. Siguran sam da vrlo dobro znas zbog cega su uvedena ta pravila (a uvedena su naknadno, iz potrebe), ali to namerno ignorises.

U stvari, mozda i ne znas, ipak si ti mlad, mozda te u to vreme YU NIC nije interesovao pa nisi ni pratio desavanja.

Sta sad bi? Prvo ga bijes "po guzi" kao da je malo dete a onda ne objasnjavas sta "ne zna" ili ono sto ti pretpostavljas da on ne zna. Zar je u ovoj diskusiji bitno da li on prati ili ne prati desavanja na YU Nic-u? On je samo konstatovao da ovde ljudi nikako da se otrgnu "monopolskog" nacina razmisljanja, da je to ustvari, propast za slobodno trziste i da je samo potrebno prepisati vec postojece koje se primenjuje kad se registruju TLD domeni.

Odgovori Gojku na sledece pitanje koje je postavio a u isto vreme mu se i ja pridruzujem sa istim pitanjem upuceno tebi, prosto da vidimo koliko smo mladi u odnosu na tebe, Kako mozes da braniš nekoga ko je uveo registraciju jednog domena po jednom pravnom licu, i zabranio registraciju domena za fizička lica? I uz to ne daje te domene pod TLDom direktno, nego kao third level domains.

Citat:
BROKER: Zato sto YU NIC ovako kako je sada organizovan ne bi mogao da obezbedi kvalitetan servis koji to dozvoljava. Dok nije bilo navedenih ograncenja radio je srpski sindrom samo tako, pa je zlonamernih registracija domena bilo previse. I sada ima veliki broj .yu domena koji su zakljucani jer su ih u necije ime registrovali neki anonimci, pa niti se domeni koriste, niti moze da ih koristi onaj ko treba.
Ako je propisano da yu domen moze registrovati samo pravno lice i da mu se domen daje u trajno vlasnistvo onda samo preostaje da nad time kukaju oni slicni tebi, ili se meni samo cini da ti kukas zbog toga, ako mi se cini, ja ti se onda izvinjavam.

Citat:
BROKER: YU NIC nastupa kao odgovorna organizacija koja stiti TLD kao javno dobro i ogranicen resurs. S obzirom na situaciju oni su se odlucili da uvedu restriktivnije mere koje onemogucavaju zlonamerno koriscenje, i po cenu da otezavaju ili onemogucavaju i neke potpuno legitimne primene.

U tom smislu oni imaju ne samo razumevanje od strane ozbiljnih ljudi koji su ukljuceni u proces registracije domena, nego i njihovu podrsku. Svima ta ogranicenja smetaju, ali je jasno da su ona za sada neophodna.


Meni se cini da su oni ranije bili veoma lezerni po pitanju davanja yu domena jer ima gomila sajtova koji koriste yu domen a nisu pravna lica (ja licno znam za 3). Kako sad odjednom restrektivne mere? Meni ta situacija vise deluje kao da su pravno nastradali sa nekom tuzbom od strane nekoga ko se sada odlucio da izradi internet prezentaciju i uredno se prijavio za yu domen a onda se ispostavilo da vec ima registrovani yu domen i da ne moze da ima "2", i onda se sve zakuvalo. Ako bi se primenila pravila Internic-a onda ovi problemi ne bi postojali. I opet je Gojko u pravu!

Citat:
BROKER: Upravo to sto ce novom organizcijom biti ukinuto to ogranicenje stvara dosta prostora za zabrinutost da ce se ponoviti ista prica sa zloupotrebama. To naravno nije boljka koaj je specificna za .yu domen, vec i za svaki drugi, gde je registracija potpuno liberalizovana. Previse ima mesetara koji u svemu sto je slobodno vide priliku da naprave laku zaradu.

...a nasi su naivni! Licenca za prodaju yu domena pa ko zeli time da se bavi, samo napred! I Opet je Gojko u pravu!



Citat:
Aleksandar Marković: Ja sam misljenja da svi dobronamerni ljudi - koji su upoznati sa problemima i poteskocama u radu Yu-nica i koji su svesni ulozenog napora, kako od gospodje Mirjane Tasic, tako i svih onih koji su uspeli da održe Registar u operativnom stanju - zele da pomognu.


Kad vec pomenu Tasicku sto ne pomenu i Vignjevica. Ona tek kad se opekla, odlucila je da pocne da primenjuje pravila onako kako su napisana mada je nesto i dodala u poslednje vreme izgleda na svoju ruku, jer taj dodatak ne postoji u pravilima barem kako ovde pise http://www.nic.yu/pravilnik.html. (oni koji poslednjih 30 dana registruju nove yu domene, znaju o cemu govorim).
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Predlog novog pravilnika o registraciji .yu domena (verzija iz 2002. godine)15.04.2006. u 00:20 - pre 219 meseci
Evo ti sad je aktuelan skandal sa domenom kosovo.com. To ti je odgovor. Upravo to nas ceka kada budu moguce da bilo ko be ogranicenja regustruje domene kako god zeli.
 
Odgovor na temu

xsi
Milos Mladenovic
Beograd

Član broj: 23486
Poruke: 9
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.mlm.rs


Profil

icon Re: Predlog novog pravilnika o registraciji .yu domena (verzija iz 2002. godine)17.04.2006. u 18:04 - pre 219 meseci
Dakle, jako su interesantna sva ta razmisljanja koje sam mogao da procitam ovde. Nakon svega procitanog namece mi se misao da po ko zna koji put mi nastojimo da budemo veci papa od pape. Dakle ukoliko ja ovde iz Bg-a mogu da za par minuta registrujem com, org, info, tv ili ne znam ni ja koju vrstu domena, i to uz godisnju naknadu od par $, mislim da ne sme da postoji, ponavljam ne sme da postoji nikakvo ogranicenje bilo kakvog tipa i uz bilo kakvo obrazlozenje da to kod nas ne bude tako.
Ogranicenja koja mogu da se primene pri registraciji domenu smeju da budu posledica jedino primene zakonskih propisa koji regulisu tu oblast u nasem zakonodavstvu i nista vise od toga.
Sve ostalo ce nas odvesti na stranputicu, odakle ce kasnije biti jako tesko izaci.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Predlog novog pravilnika o registraciji .yu domena (verzija iz 2002. godine)17.04.2006. u 20:36 - pre 219 meseci
Mrzi me da čitam celu raspravu, ali definitivno sam protiv toga da stranci mogu da registruju naš domen. Ne vidim nijedan razlog da im se to dozvoli. Dakle, samo državljani ove zemlje, i firme koje postoje i rade u ovoj zemlji.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Predlog novog pravilnika o registraciji .yu domena (verzija iz 2002. godine)19.04.2006. u 09:28 - pre 219 meseci
@pisac / broker: problem koji vi navodite je toliko jednostavno resiti, da je to smesno... Pored toga, svi dobri domeni su vec pokradeni za vreme slobe, tako da tu nema toliko frke... A ostale lepe domene, moze yunic da stavi na 'zabranjenu' listu i da firme / pojedinci koji smatraju da imaju pravo na taj domen, udju u neku posebnu proceduru za dobijanje istog...

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Predlog novog pravilnika o registraciji .yu domena (verzija iz 2002. godine)20.04.2006. u 01:54 - pre 219 meseci
Toliko je jednostavno da nije reseno, a YUNIC je uveo ogranicenja u registraciji domena kao poluresenje koje svima smeta.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.100.*



+11 Profil

icon Re: Predlog novog pravilnika o registraciji .yu domena (verzija iz 2002. godine)23.04.2007. u 17:16 - pre 207 meseci
Gledam ovu temu, pa se cudim. Brate mili, ala ste je procistili od nepodobnih komentara... Preostaje samo da umetnete jos par izmisljenih usera da salutiraju RNID-u pa da bude pravo jednoumlje... :)
 
Odgovor na temu

twiddle

Član broj: 1074
Poruke: 870
*.cri.co.yu.



+82 Profil

icon Re: Predlog novog pravilnika o registraciji .yu domena (verzija iz 2002. godine)23.04.2007. u 17:29 - pre 207 meseci
Ništa nije brisano (a koliko vidim ni dopisivano) u ovoj temi još od okončanja perioda poslednje rasprave o pravilniku. Ako imaš neki 'nepodobni' komentar koji bi želeo da pošalješ, slobodno to učini. ;-)
 
Odgovor na temu

WOW
Beograd

Član broj: 33478
Poruke: 172
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Predlog novog pravilnika o registraciji .yu domena (verzija iz 2002. godine)10.05.2007. u 15:40 - pre 206 meseci
1) Ako ja registrujem neki domen i zelim da ga prodam, a kupac (pravno ili fizicko lice nebitno) zeli da ga kupi kako ja to da izvedem? Jel mogu ja da budem predstavnik (ili sta vec pise u nacrtu pravilnika) kao fizicko lice?

2) Da li ce se omogucavati registracija second level domena i ako da, da li je moguce da se dozvoli registracija dvoslovnih domena, npr it.rs ili to.rs?
WOW je simetrija, nije nikakva igra...
 
Odgovor na temu

twiddle

Član broj: 1074
Poruke: 870
*.cri.co.yu.



+82 Profil

icon Re: Predlog novog pravilnika o registraciji .yu domena (verzija iz 2002. godine)10.05.2007. u 16:12 - pre 206 meseci
1) Ako si građanin Srbije, možeš da budeš predstavnik. Što se tiče prenosa, pogledaj član 15.

2) Da. Pogledaj članove 1 i 2.
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Registar Nacionalnog ID :: Predlog novog pravilnika o registraciji .yu domena (verzija iz 2002. godine)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15170 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.