Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SL45 i par pitanja o koriscenju

[es] :: GSM - upotreba :: SL45 i par pitanja o koriscenju

[ Pregleda: 2720 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

indy
Nikola Knežević
EPFL
Lausanne

Član broj: 3152
Poruke: 144
*.etf.bg.ac.yu

Jabber: indy@elitesecurity.org


Profil

icon SL45 i par pitanja o koriscenju21.11.2002. u 13:54 - pre 261 meseci
POzdrav,
ponosni sam vlasnik doticnog modela, a juce sam mu ubacio fw54 i JAVU. No, kako sam totalni duduk sto se tice koriscenja telefona, imam i par pitanja.
LM, u uputstvu stoji da za Individual tip melodije mogu da stavim 3 razlicite melodije (tj. spominje se neko ucitavanje sa MMC u telefon), ali ja to nikako ne mogu da provalim kako. Ako je neko uspeo, bio bih mu zahvalan da i meni to pojasni. Ovo mi je bitno, jer hocu da za All cals, VIP i messages ubacim svoje melodije, a ne da budem stisnut sa njihovim Trqaditional, Classical i sl.

Takodje Time/Charge je kripticno objasnjen. Sta je unit? Za cenu stavim per minute, ali u Limit se spominju neki units, i pojma nemam kako to da podesim.

Hvala.
:*a programmer types in code, compiles it, runs it, and waits for
it to crash. Programs that don't crash are presumed to be running
correctly." - UNIX Haters Handbook
 
Odgovor na temu

vivicav
vojvodina

Član broj: 2199
Poruke: 593
*.telekom.yu

Sajt: www.mastonbi.co.rs


Profil

icon Re: SL45 i par pitanja o koriscenju22.11.2002. u 14:09 - pre 260 meseci
Sto se tice tarifiranja mislim da tu neces moci nista da podesis jer sve zavisi od operatera.Koliko znam ni jedan od nasih ne salje takvu informaciju korisniku "on line" tako da slobodno zaboravis na te opcije.Units ti je tarifni impuls, i trebalo bi da po zavrsetku razgovora dobijes informaciju o utrosku imp. za taj razgovor.Umesto units mozes postaviti da ti da informaciju u novcu (currency).Ali kao sto rekoh mislim da ovo ne radi kod nas.Ovo ti je manje vise opsta stvar za svaki tel. i ne odnosi se samo na SL45.Usput, koliko si ga platio?
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: SL45 i par pitanja o koriscenju22.11.2002. u 17:15 - pre 260 meseci
Svaka cast na pravom izboru telefona. Nazalost ja nemam SL45 iako mi je to zelja, imam ME45 tako da ti nemogu pomoci oko melodija, ali zato mogu oko ovog tarifiranja.

Prvo ne znam da kojoj si mrezi? Na kojoj god da si mrezi, ovaj deo vivicav nije dobro razumeo, to nema veze sa samom mrezom, niti ti mreza salje nekakve informacije on-line o ceni minuta ili tako nesto, vec ti jednostavno moras rucno uneti koliko kosta jedan minut i onda ti telefon to obracunava i na kraju razgovora ti ispise koliko si potrosio para. Podesavanja su stvarno maksimalno iskoplikovana tako da sam se ja bas zezao dok nisam provalio sta su ustvari hteli da urade i ovako treba podesiti telefon.

CURRENCY - DINAR

PERSONAL RATE - PER UNIT: 0.15
-PER MIN.: 15

Ovo naravno vazi ako je minut 15 dinara koliko sam ja zakljucio da je otprilike kod mobilkika. Znaci zeznuto je ovo sa unit-ima. Nisam znao da li je unit sekunda pa ima 60 unit-a u minutu i na kraju sam zakljucio da ustvari ima 100 unit-a u minutu, sto je krajnje glupo, pa tako cenu minuta podelite sa 100 i dobijete vrednost za PER UNIT.
 
Odgovor na temu

vivicav
vojvodina

Član broj: 2199
Poruke: 593
*.telekom.yu

Sajt: www.mastonbi.co.rs


Profil

icon Re: SL45 i par pitanja o koriscenju22.11.2002. u 19:25 - pre 260 meseci
Citat:
indy:
LM, u uputstvu stoji da za Individual tip melodije mogu da stavim 3 razlicite melodije (tj. spominje se neko ucitavanje sa MMC u telefon), ali ja to nikako ne mogu da provalim kako. Ako je neko uspeo, bio bih mu zahvalan da i meni to pojasni.

Hvala.


Nisam koristio nikada SL45, ali posto je MMC memorijska kartica, mozda prvo trebas nesto uneti u nju sto bi posle mogao iscitati u telefon.Znaci prebaci neki fajlic sa potrebnom ekstenzijom u tel. pa se onda probaj snaci.

 
Odgovor na temu

indy
Nikola Knežević
EPFL
Lausanne

Član broj: 3152
Poruke: 144
*.hemo.net

Jabber: indy@elitesecurity.org


Profil

icon Re: SL45 i par pitanja o koriscenju22.11.2002. u 22:01 - pre 260 meseci
Hvala na odgovorima, sto se tice tarifiranja, to jos moram da provaljujem. Ja sam nazalost na 064, pa kako god da stavim tarifiranje, ispadne da poziv 777 kosta:)

Nego, za melodije je ilo veoma prosto. Kada dodjem do izbora Individual tipa, strelicama gore-dole biram jednu od 3 (kao sto je indicirano u gornjoj polovini ekrana). Jedina je steta sto mogu samo tri, i sto imam samo dve grupe - all i VIP. Kad smo vec kod toga, zna li neko gde dobiti source?

Sto se tice telefona, dobio sam ga na poklon, ali bez kablica i kolevke... Tako da mu ne znam cenu. Ali je telefon mnogo fin, samo jos softver da nabudze kako valja.
:*a programmer types in code, compiles it, runs it, and waits for
it to crash. Programs that don't crash are presumed to be running
correctly." - UNIX Haters Handbook
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: SL45 i par pitanja o koriscenju25.11.2002. u 10:18 - pre 260 meseci
Cak ne moras nista da stavljas u to personal rate, nego samo npr 10din za PER MINUT i to je to. E sad, to sto ti tarifira poziv prema 777..zamisli da si na 063, jer se kod nas i taj poziv placa..MAAJKUU (kao sto to rece onaj iz Kuguarsa )
A midiji koji mogu na ME45 mogu bez problema i na SL..tako da ti Bad Habbit (Had Babbit ) moze pomoci
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

zoranm
Banja Luka

Član broj: 1244
Poruke: 55
*.teol.net

Sajt: www.telfon.net


Profil

icon Re: SL45 i par pitanja o koriscenju26.11.2002. u 16:47 - pre 260 meseci
Citat:
indy:
POzdrav,
ponosni sam vlasnik doticnog modela, a juce sam mu ubacio fw54 i JAVU. No, kako sam totalni duduk sto se tice koriscenja telefona, imam i par pitanja.
LM, u uputstvu stoji da za Individual tip melodije mogu da stavim 3 razlicite melodije (tj. spominje se neko ucitavanje sa MMC u telefon), ali ja to nikako ne mogu da provalim kako. Ako je neko uspeo, bio bih mu zahvalan da i meni to pojasni. Ovo mi je bitno, jer hocu da za All cals, VIP i messages ubacim svoje melodije, a ne da budem stisnut sa njihovim Trqaditional, Classical i sl.

Hvala.


Bas sam prije par dana i ja nabavio SL45 i mogu reci da mi niposto nije zao sto sam izdvojio 310 eura za njega, prezadovoljan sam
Svojih melodija mozes imati koliko hoces, ustvari samo na MMC kartici, ako hoce mozes i citavu memoriju iskoristiti samo za njih
Melodije *.mid formata stavljas na MMC karticu u direktorij pod nazivom Ringing tone i nakon toga odes u Audio-->Melodies-->All calls-->Individual, naci ces opciju Load koja sluzi za ubacivanje nove melodije koja je se nalazi sacuvana u MMC kartici.
Ako jos sta treba pomoci samo reci
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: SL45 i par pitanja o koriscenju

[ Pregleda: 2720 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.