Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napisati CV za game programera?

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Kako napisati CV za game programera?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12707 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mloh2
Zoran Stupic
BG

Član broj: 62103
Poruke: 24
*.beotel.net.



Profil

icon Kako napisati CV za game programera?10.03.2006. u 10:37 - pre 220 meseci
Ima neko neki dobar template, ideju ili CV koji bi podelio sa ostalima?
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?10.03.2006. u 19:36 - pre 220 meseci
U zaglavlje staviš kontakt informacije, ime, prezime, email, web sajt (ako ga imaš).

Profesionalno iskustvo

<ime firme/organizacije>
<pozicija (npr. programer)> <od-do (dovoljno je mesec i godina)>
<opis poslova na kojima si radio (najbitniji)>
...

Objavljene igre

<ime igre> <mobygames.com link>
...

Znanje i veštine

...

Školovanje

(počevši od fakulteta)
<ime fakulteta> <od-do>
<zvanje>
...

Razno

<veoma kratko ako hoćeš da navedeš nešto što nije u direktnoj vezi sa poslom za koji konkurišeš, ali je dovoljno interesantno za poslodavca, npr. da si pre pravljenja igara pravio demoe>

---

Uz cover letter (za koju poziciju konkurišeš), šalješ rezime u plain text formatu u emailu i kao .pdf (ili .doc) uz poruku. Idealno je da rezime ne prelazi dve A4 stranice.

 
Odgovor na temu

gorchilo
gorchilo
Beograd

Član broj: 59580
Poruke: 41
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?12.03.2006. u 00:53 - pre 220 meseci
Moram da odgovorim na ovu situaciju sa brisanjem poruka jer iako, priznajem, nisam odgovarao na postavljeno pitanje, nije mi bila namera da nekoga provociram niti je komentar bio off-topic.

Pitao sam mloha "da li on to nasao neku dobru development firmu u Srbiji pa bi hteo da konkurise za posao?" pa je onda to verovatno protumaceno kao sarkazam. Moja greska, izvinjavam se i zbog toga i zbog nedorecenosti i sad cu malo da se ispravim.

Radi se o tome da je Branimir lepo odgovorio da se CV za game programera pise kao i za svaki drugi programerski posao, sto je na zapadu zapada gde on zivi sasvim normalno ali Srbija nije Kalifornija, to jest kod nas je situacija nazalost takva da zrelog game developmenta trenutno jos uvek nema (ne znaci da ce doveka biti tako), pa je ovakva ozbiljna dilema o CV-u u nasim okolnostima pomalo smesna.

Mozda i postoji neka gamedev firma kod nas koje ja nisam svestan, ali za vecinu ovih koje znam imam detaljne insajderske informacije a "malo" sam i sam u toj prici pa znam o cemu govorim. Oglas jedne od tih firmi se ovde na elitesecurity vrteo mesecima i jos nisu nasli programera, a ne traze nista posebno, cak ni da zna ista o igrama, a plata sasvim solidna. Daleko od toga da ocekuju profesionalno formatiran CV, jer kao sto rekoh ne filtriraju kandidate za intervju (jer nemaju kandidate).

A ako mloh u stvari konkurise za emigraciju, sto lepo ne kaze odmah pa da ustedimo par bajtova i samo mu pozelimo srecan put? Ne verujem da bi se on ljutio na gore postavljeno pitanje - licno ga poznajem (mada bi se on pitao ko je sad ovaj gorchilo;) Ako je stvarno nasao dobru firmu kod nas, treba lepo da objavi svima jer pohvale nikome nece smetati.

A ako neko od vas radi u nekoj domacoj gamedev firmi pa se uvredio na moju implikaciju da ne postoji ni jedna dobra, onda slobodno nastavite sa brisanjem poruka i zamoljavam moderatora da usput baci niz Dunav i moj nalog na ovom forumu jer nije od koristi ni meni ni vama.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.dial-up.volja.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?12.03.2006. u 14:51 - pre 220 meseci
Nemoj sve primati k srcu.
Pitanje jeste off-topic, a to isto mozes da pitas mloha
i na private. A da on ima zelju da svima prica za sta
ce mu template za cv, sigurno bi to i uradio, zar ne?
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Filip Strugar
Filip Strugar
UK

Član broj: 9871
Poruke: 383
*.dial-up.volja.net.



+1 Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?12.03.2006. u 22:00 - pre 220 meseci
Citat:
gorchilo: Moram da odgovorim na ovu situaciju sa brisanjem poruka jer iako, priznajem, nisam odgovarao na postavljeno pitanje, nije mi bila namera da nekoga provociram niti je komentar bio off-topic.

Pitao sam mloha "da li on to nasao neku dobru development firmu u Srbiji pa bi hteo da konkurise za posao?" pa je onda to verovatno protumaceno kao sarkazam. Moja greska, izvinjavam se i zbog toga i zbog nedorecenosti i sad cu malo da se ispravim.

Radi se o tome da je Branimir lepo odgovorio da se CV za game programera pise kao i za svaki drugi programerski posao, sto je na zapadu zapada gde on zivi sasvim normalno ali Srbija nije Kalifornija, to jest kod nas je situacija nazalost takva da zrelog game developmenta trenutno jos uvek nema (ne znaci da ce doveka biti tako), pa je ovakva ozbiljna dilema o CV-u u nasim okolnostima pomalo smesna.

Mozda i postoji neka gamedev firma kod nas koje ja nisam svestan, ali za vecinu ovih koje znam imam detaljne insajderske informacije a "malo" sam i sam u toj prici pa znam o cemu govorim. Oglas jedne od tih firmi se ovde na elitesecurity vrteo mesecima i jos nisu nasli programera, a ne traze nista posebno, cak ni da zna ista o igrama, a plata sasvim solidna. Daleko od toga da ocekuju profesionalno formatiran CV, jer kao sto rekoh ne filtriraju kandidate za intervju (jer nemaju kandidate).

A ako mloh u stvari konkurise za emigraciju, sto lepo ne kaze odmah pa da ustedimo par bajtova i samo mu pozelimo srecan put? Ne verujem da bi se on ljutio na gore postavljeno pitanje - licno ga poznajem (mada bi se on pitao ko je sad ovaj gorchilo;) Ako je stvarno nasao dobru firmu kod nas, treba lepo da objavi svima jer pohvale nikome nece smetati.

A ako neko od vas radi u nekoj domacoj gamedev firmi pa se uvredio na moju implikaciju da ne postoji ni jedna dobra, onda slobodno nastavite sa brisanjem poruka i zamoljavam moderatora da usput baci niz Dunav i moj nalog na ovom forumu jer nije od koristi ni meni ni vama.


O cemu bre ti pricas? Smanji malo broj slova a ubaci i neku poentu, kad si vec off-topic.

Pitanje je bilo jasno: kako se pravi CV, i odgovor je bio jasan, u cemu je tvoj problem?
 
Odgovor na temu

gorchilo
gorchilo
Beograd

Član broj: 59580
Poruke: 41
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?12.03.2006. u 22:35 - pre 220 meseci
Citat:
Filip Strugar: O cemu bre ti pricas? Smanji malo broj slova a ubaci i neku poentu, kad si vec off-topic.

Pitanje je bilo jasno: kako se pravi CV, i odgovor je bio jasan, u cemu je tvoj problem?


Ne razumemo se ni kad napisem kratko ni opsirno. Treca sreca:
Dopunjavam temu tvrdnjom da je takav CV za gamedev kod nas ipak bespredmetan i tako stedim vreme nekome ko trazi tu vrstu zaposlenja u nasoj zemlji a mogao bi ozbiljno da shvati ovaj thread.

Pitanje mlohu je bilo forma a ne sustina komentara.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.dial-up.volja.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?13.03.2006. u 00:47 - pre 220 meseci
Mogu samo da kazem da nema sanse nigde da udjes i kazes
"E batice, ima neka sljaka? Znas, ja sam radio 'vamo onamo
i stvarno sam car, razumes?" i dobijes posao. Svako ce ti
traziti da vidi CV, cak iako te zna po cuvenju, da ne ispadne
neozbiljan. Sto bolji CV, to bolje startne pregovaracke pozicije.
I ovde i u svetu, tako da nije istina to sto pricas.

Ustvari mozda ja ne mislim na istu stvar. Ako mislis na varijante
"ja i par ortaka pravimo igru, aj da vidis kako izgleda" to je
druga prica - tj. i nije nikakva prica, vise zabava za ucenje. Ako
se trazi posao u firmi, treba da sastavis dobar CV.

NEMOJ NEOZBILJNO DA SHVATITE OVAJ THREAD.

Cak iako ste faca u kostolac i ako znate super da radite svoj posao,
a nemate sta da pokazete gazdi, lako se moze desiti da vam posao
preotme neki lik koji je uradio nekoliko primera po tutorialima, ali u
svojoj izvedbi pa ih lepo upakovao i napravio kakav-takav
demo/showreel koji se vise svideo gazdi nego ono sto ste vi doneli tj.
nista.

Istina je da je u Srbiji gamedev u stanju evolucije izmedju
dobrolezece amorfne mase i amebe, ali to nikako ne znaci
da ce bilo ko ozbiljno shvatiti/platiti radnika bez cv-a.

Ajde da ne idemo vise u offtopic, ispasce da imam itchy-trigger-finger
za brisanje poruka.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
...66.subscriber.vzavenue.net.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?13.03.2006. u 00:52 - pre 220 meseci
Citat:
gorchilo: Dopunjavam temu tvrdnjom da je takav CV za gamedev kod nas ipak bespredmetan i tako stedim vreme nekome ko trazi tu vrstu zaposlenja u nasoj zemlji a mogao bi ozbiljno da shvati ovaj thread.

Koji deo rezimea je "bespredmetan"?
- Profesionalno iskustvo?
- Objavljene igre?
- Znanje i veštine?
- Školovanje?
- Razno?
I na koji način štediš vreme nekome?

Ako neko nema čime da popuni neku od stavki to je nebitno, svako je od negde počeo. Ovo je samo standardni šablon i šta očekuje većina firmi...

 
Odgovor na temu

mloh2
Zoran Stupic
BG

Član broj: 62103
Poruke: 24
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?13.03.2006. u 11:36 - pre 220 meseci
Pitanje je opsteg karaktera. Mislim da i druge ljude interesuje kako izgleda takav CV, bez obzira da li su zavrsili svoju mozda prvu igru. Jednostavno da znaju na cemu treba da rade.Ima onih koji su vec u emigraciji i znaju vise od nas, pa zasto nam ne bi dali neku lepu informaciju. Sto se tice razvoja kod nas, postoje 3 ozbiljne firme, koje proizvode igre, i u kojima rade krajnje ozbiljni ljudi. Uci tamo bez CV-a je potcenjivanje onih koji tamo rade i rukovode, a i totalno je neozbiljno.

Evo sad cemo da razjasnimo jos detalja koji ce biti svima od koristi.

Za branu pitanje:
Pod "Profesionalno iskustvo", navoditi hronolskim redosledom ili od trenutnog posla unazad?





[Ovu poruku je menjao mloh2 dana 13.03.2006. u 12:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

franticnick

Član broj: 19656
Poruke: 372
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.franticnick.com


+30 Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?13.03.2006. u 11:37 - pre 220 meseci
Cini se da je gorchilo previse ogorchen na stanje geme-dev industije kod nas.

Stanje jeste lose, ipak to nije razlog da sad svi padnemo u ocaj i dignemo ruke od svega. Mora se od necega krenuti, doci ce i neki bolji dani :)

Pozdrav,
Nikola.
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
222.64.108.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?13.03.2006. u 12:12 - pre 220 meseci
Uveo bih trazenje CV-a i za kafe kuvarice.
To je sazeta forma prestavljanja onoga sto kandidat nudi potencijalnom poslodavcu.
Nemati CV je ocekivanje od kompanije da potrosi svoje vreme na evaluiranje kandidata
koji moze biti (i najcesce jeste) potpuni promasaj. To se pretvara u cisto gubljenje para,
a kompanije to izbegavaju ;)
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?13.03.2006. u 12:38 - pre 220 meseci
Citat:
Uveo bih trazenje CV-a i za kafe kuvarice.


Ja bih jos dodao da cu traziti i broj izostanaka iz skole...

 
Odgovor na temu

gorchilo
gorchilo
Beograd

Član broj: 59580
Poruke: 41
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?13.03.2006. u 13:00 - pre 220 meseci
>

@yooyo
Cekaj malo, pa ti nemas gamedev firmu, tebi cu doneti plastificiran CV sa
sve posvetom ;)

Salim se, svakako stoji sve sto ste napisali, ne zelim da kontriram nego
dopunjujem licnim iskustvom koje je malo drugacije.
I ja bih itekako voleo da imamo bogato trziste gejm programera i da svako
moze da popuni rubriku "Objavljene igre" preko cele strane pa da firme samo
biraju, i mi njih...

------=_Part_6095_7204818.1142254795539
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable
Content-Disposition: inline

<div><blockquote class="gmail_quote" style="border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; padding-left: 1ex;"><br>esauth:165544:f1678481af3e35432bb7ad35eed05a3f<br>Odgovor pisite *iskljucivo* ispod ove linije:
<br></blockquote></div><br>@yooyo<br>Cekaj malo, pa ti nemas gamedev firmu, tebi cu doneti plastificiran CV sa sve posvetom ;)<br><br>Salim se, svakako stoji sve sto ste napisali, ne zelim da kontriram nego dopunjujem licnim iskustvom koje je malo drugacije.
<br>I ja bih itekako voleo da imamo bogato trziste gejm programera i da svako moze da popuni rubriku &quot;Objavljene igre&quot; preko cele strane pa da firme samo biraju, i mi njih...<br><br>

------=_Part_6095_7204818.1142254795539--
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.dsl.pipex.com.



+4 Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?13.03.2006. u 13:29 - pre 220 meseci
Ama chemu sve ovo? Od konkretnog pitanja otishli ste u neke nepotrebne socioloshko-filozofske rasprave.


@mloh

Ono shto je napisao Branimir je to shto ti treba, ni manje ni vishe. Ja sam do sada promenio nekoliko gejm kompanija u UK i ono gore je recept za uspeshan CV (uspeshan = neko ce ga prochitati, a ne baciti u smetje posle 10 sekundi, koliko u proseku treba za oceniti da li CV vredi chitati ili ne). Jedino da dodam da je obavezno da redosled koji je naveo Branimir ostavish BASH takvim - HR managere ne zanimaju personalni detalji previshe, CV mora jasno i glasno da kazhe, odmah u startu, shta si radio i shta znash da radish.
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?13.03.2006. u 18:12 - pre 220 meseci
Citat:
mloh2: Pod "Profesionalno iskustvo", navoditi hronolskim redosledom ili od trenutnog posla unazad?

Od trenutnog posla, pa unazad. Samo da pojasnim, profesionalno iskustvo je svaki posao sličan onome za koji konkurišeš. Znači ako je posao za programera, onda svaki programerski posao koji si imao se računa kao profesionalno iskustvo (bez obzira na to da li su igre ili ne).
Citat:
gorchilo: I ja bih itekako voleo da imamo bogato trziste gejm programera i da svako
moze da popuni rubriku "Objavljene igre" preko cele strane pa da firme samo
biraju, i mi njih...

Pa eto, sada ljudi znaju da se to traži pa će se truditi da ograniče svoju kreativnost na ono što je realistično završiti i potrudiće se da završe ono što započnu. Na taj način će imati šta da stave pod "Objavljene igre". Završena igra je završena igra, bez obzira na prodaju, kvalitet, originalnost, itd.

 
Odgovor na temu

speedy

Član broj: 17987
Poruke: 32
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?16.03.2006. u 12:18 - pre 220 meseci
Ne bi bilo lose da se otvori podforum za ljude koji traze posao i podforum za firme / NGOs / neformalne organizacije koje traze ljude. Mozete da zamislite cemu bi sluzio reply na temu.. prljav ves bi leteo na sve strane AFAIK

Po mom iskustvu, od 10 wannabee game devs. ostane 1 koji vredi (+ nemoguce je naci hi-profile game 3D graficare). A cuo sam iz barem 2 studija u inostranstvu da je prilican problem naci ljude koji mogu da zavrse ozbiljnije delove posla.

BTW. jel neko zna nekog slobodnog fizicara / racionalnog mehanicara / programera koji bi znao da debaguje bleeding-edge real-time game fiziku? Profesori / asistenti sa PMFa su nam rekli da oni to ne rade - ne mogu da pomognu, znaci neophodan je BAS hard-core covek. (imam osecaj da ce sledeci reply da cinicno uputiti na razna middleware resenja, preskocite to)
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
222.64.102.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?16.03.2006. u 15:17 - pre 220 meseci
Citat:
speedy: Ne bi bilo lose da se otvori podforum za ljude koji traze posao i podforum za firme / NGOs / neformalne organizacije koje traze ljude. Mozete da zamislite cemu bi sluzio reply na temu.. prljav ves bi leteo na sve strane AFAIK :D

Kada se stvori potreba, same firme ce se organizovati za oglase. NGOs??? Salis se, zar ne?
Ovde su vec nekoliko puta pokretane inicijative za otvoreni projekat, za sada je to dovoljno.

Citat:
Po mom iskustvu, od 10 wannabee game devs. ostane 1 koji vredi (+ nemoguce je naci hi-profile game 3D graficare). A cuo sam iz barem 2 studija u inostranstvu da je prilican problem naci ljude koji mogu da zavrse ozbiljnije delove posla.

To zvuci kao da si upoznao stotine ljudi, inace bi bilo tesko napraviti takvu stastistiku. Druga recenica tvrdi da nema dobrih ljudi na raspolaganju ili gresim?

Citat:
BTW. jel neko zna nekog slobodnog fizicara / racionalnog mehanicara / programera koji bi znao da debaguje bleeding-edge real-time game fiziku? Profesori / asistenti sa PMFa su nam rekli da oni to ne rade - ne mogu da pomognu, znaci neophodan je BAS hard-core covek. (imam osecaj da ce sledeci reply da cinicno uputiti na razna middleware resenja, preskocite to) :D

Daj oglas na www.gamesindustry.biz i spremi dosta para i ubedjivackih moci da bi ga doveo u Srbiju.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.dsl.siol.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?16.03.2006. u 15:27 - pre 220 meseci
Citat:
speedy:nemoguce je naci hi-profile game 3D graficare

Veoma ih je lako naci, samo ih treba i platiti. Logicno?
Ne znam sta ti tacno znaci "naci".

[Ovu poruku je menjao reject dana 16.03.2006. u 16:28 GMT+1]
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

dragansm
Dragan Smiljanic

Član broj: 38170
Poruke: 191
*.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?16.03.2006. u 15:33 - pre 220 meseci
Citat:
mloh2: uci tamo bez CV-a je potcenjivanje onih koji tamo rade i rukovode, a i totalno je neozbiljno...

Izuzetci potvrdjuju pravila: ako potoji u nekoj firmi "insider" koji zna sta si i kako radio do sad, onda, bar kod nas, CV prilicno minorna stavka...

Iz druge ruke znam da, sto se tice Zapadnog trzista, pronalazenje posla moze da ide i preko agencija. Posto njima firme placaju za svaku "uhvacenu glavu" najcesce oni zele da pomognu u korektnosti forme bilo CV bilo cover letter-a, ukoliko su za nekog zainteresovani, a interesovanje je srazmerno broju igara koje neko ima uradjen i broju platformi za koje su radjene. Verujem da postoje momci koji su prosli ceo proces i ubedjen sam da bi njihova iskustva prepricana na ES mogla da posluze kao jako dobar savet ljudima koji sebe vide u game industriji izvan majcice Srbije.

Inace, na Zapadu postoji izraz "kineski CV" (bar kad su pasivni kanadjani u pitanju) - u fazonu, naguraj u CV sve cega god se setis da postoji i za sta mozes da imas afinitet, makar samo teorijski znao o cemu se radi. Gledao sam takve CV i otprilike za neke, da bi bili realni, trebalo bi bar 4 zivota.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.dsl.siol.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Kako napisati CV za game programera?16.03.2006. u 16:51 - pre 220 meseci
Citat:
dragansm: Izuzetci potvrdjuju pravila: ako potoji u nekoj firmi "insider" koji zna sta si i kako radio do sad, onda, bar kod nas, CV prilicno minorna stavka...

Ako znas "Peru iz kontrole leta", sve moze i bez papira.
Inace, insideri u ozbiljnim radnim organizacijama eventualno mogu samo da ti malo
pomognu da dodjes do toga da razgovaras sa nekim mudom i nista vise. CV se
naravno podrazumeva.

Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Kako napisati CV za game programera?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12707 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.