Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uloga informaticara u SAP-u

[es] :: Sertifikati :: Uloga informaticara u SAP-u

[ Pregleda: 5430 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sanjamozaik

Član broj: 87166
Poruke: 2
*.eps.co.yu.



Profil

icon Uloga informaticara u SAP-u07.03.2006. u 10:31 - pre 219 meseci
Dali neko moze da mi kaze sta je uloga informaticara po zavrsetku sap kursa tj. koje poslove takva osoba obavlja. Meni sve to izgleda kao da se sve svodi na ulogu nesto malo vise od uloge korisnika.
 
Odgovor na temu

range
Beograd

Član broj: 1006
Poruke: 248
*.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Uloga informaticara u SAP-u07.03.2006. u 14:49 - pre 219 meseci
Lose ti se cini. Zavisi ko te skoluje na prvom mestu. Ako radis u preduzecu koje ce uvesti SAP (tj. kome se uvodi SAP) tvoja uloga ce biti da snizavas troskove odrzavanja istog, tj. implementiraces resenja koja dobijes od firme koja ga uvodi, pomagati korisnicima, neke manje izmene sama raditi...
Ali ako ides na kurs da bi se obucila za SAP konsultanta, tada je tvoj posao uvodjenje sistema kod klijenata, a to vec zavisi za koji modul se ubucavas.
 
Odgovor na temu

sanjamozaik

Član broj: 87166
Poruke: 2
*.eps.co.yu.



Profil

icon Re: Uloga informaticara u SAP-u08.03.2006. u 07:42 - pre 219 meseci
U mojoj firmi ce se uvesti SAP pa bih koliko sam razumela bila obucena za rad na finansijskom modulu ili modulu materijalnog poslovanja. Na ovu obuku bi pored nas programera isli i korisnici. Do sada smo se bavili ORACLE alatima i uglavnom sve sami radili (tabele,forme,izvestaje i podrska korinicima). Koliko sam razumela kada je u pitanju uvodjenje IS na ovoj nacin, programerima su jako suzene mogucnosti. Pa me stoga zanima imali nekoga koje vec u ovoj poziciji, ako moze da mi ostavi e-mail ili da mi makar napise nesto vise, o samom poslu. Konkertno me zanima na sta se svodi posao programera u ovakvoj situaciji. Posebno sam zabrinuta jer ce nas terati na potpisivanje ugovora i na taj nacin vezati za firmu, pri cemu su na primanja jako mala. Takodje me zanima dali se ovako obuceni ljudi mogu zaposliti u nekoj drugoj firmi. I na kraju da li neko nesto zna o kursevima SAP-a.
 
Odgovor na temu

range
Beograd

Član broj: 1006
Poruke: 248
*.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Uloga informaticara u SAP-u08.03.2006. u 08:17 - pre 219 meseci
Pazi, programiranja ces imati u svakom slucaju, samo sto ono (uglavnom) nece biti low-level kao sto si radila do sada. Mogucnosti su suzene, svakako jer na primer ne mozes (citaj nije preporucljivo) da menjas stvari u bazi direktno, ali sam SAP ima svoj jezik, ABAP, jako ruzan za pisanje, ali solidan alat. E sad, posto ti je najavljena obuka za FI/CO ili MM/SD, to znaci da se skolujes za konsultanta, tj. programiranjem ces se baviti samo usputno.
E sad ovo sto se tice ugovora, na zalost to je standardna stvar u ovom poslu, time preduzece osigurava svoju investiciju jer kurs njih kosta izmedju 4000 i 12000e po coveku (varijanta konsultantske obuke) u zavisnosti da li se dobija medjunarodno prihvacen ili tzv. baseline sertifikat. Mada iz mog ugla gledano, sama sertifikacija se isplati bez obzira na ugovor, ne zato sto naucis nesto na samom kursu, kurs je kao i svaki drugi: samo te priprema za neke stvari kasnije, vec sto ti je to ulaznica za bavljenje ovim poslom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Sertifikati :: Uloga informaticara u SAP-u

[ Pregleda: 5430 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.