Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napraviti Select na Access bazi??

[es] :: .NET :: Kako napraviti Select na Access bazi??

[ Pregleda: 3069 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan11
Pula,HR

Član broj: 73881
Poruke: 180
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Kako napraviti Select na Access bazi??03.03.2006. u 13:15 - pre 220 meseci
Pozdrav kako napraviti select na bazi (access), i to da mi selektira sve redove koji imaju naziv iz textbox-a?? Znači imam na formi textbox i selekt treba provjeriti na bazi dali ima kupaca sa tim imenom???
HVALA
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.static.sbb.co.yu.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Kako napraviti Select na Access bazi??03.03.2006. u 16:33 - pre 220 meseci
oleDbCommand.CommandText = "SELECT * FROM Customers WHERE CustomerName = '" + this.txtCustomers.Text + "'";
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

Bojan11
Pula,HR

Član broj: 73881
Poruke: 180
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako napraviti Select na Access bazi??03.03.2006. u 22:02 - pre 220 meseci
Riješeno, hvala.
 
Odgovor na temu

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kako napraviti Select na Access bazi??23.11.2008. u 01:01 - pre 187 meseci
E super ako si resio.Meni treba pomoc u vezi ovoga pitanja.

Na primer imamo bazu o radnicima.I sada u jednom textbox-u upisem ime radnika i on meni treba da kaze da li postoji u bazi podataka to ime.Naravno moze da se stavi vise textbox-a radi postavljanja vise uslova : na primer ime i prezime ...

Ja sam ovo da kazem peske resio.Koristio sam ListBox ali neko mora da skroluje ListBox i poslen svakoga unosa mora da klikne se na button refres koji sam napravio ili da se izadje pa ponovo udje u bazu.

Ili jos jedna stvar .Kada se na FORMI RADNICI popune svi podatci ili samo neki logicno je da se klikne na button SAVE.E sada kada neko klikne on treba da proveri u bazi da li postoji radnik sa tim podatcima ako postoji izbaci upozorenje ( MsgBox ) ovaj unos vec postoji i sve iz svih polja obrise ( sprema za novi unos ) a ovo ne cuva u bazi podataka.


Nadam se da ste me razumeli.


Bojane ako ti nije problem aj mi poslaji tu bazu u koju si koristio SELECT CASE da vidim kako radi ova funkcija.

Moj e-mail je : [email protected]
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Kako napraviti Select na Access bazi??

[ Pregleda: 3069 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.