Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin

[es] :: Access :: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20122 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragan Tomić
Mate Risov
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86135
Poruke: 66
*.tel.net.ba.



Profil

icon Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin01.03.2006. u 17:04 - pre 220 meseci
Htio bi napraviti jednostavan program koji bi mogao zadovoljiti moje potrebe u sustavu PDV koji je sada. Inače PDV stopa je 17%. Zamislio sam da to ovako:

1. dobijem račun od kupca (ulazna faktura)
2. unesem taj račun preko forme u tablicu gdje bi mogao napraviti ulaznu kalkulaciju. Trebalo bi mi stanje skladišta u svakom trenutku.
3. izdam račun preko forme (da li odgovara ona forma koja se nalazi u tablici programa koji sam ti spremio?) koji bi skidao sa skladišta robu (ovo se sve odnosi na veleprodaju) 4. e sad jedna stvar koju ne znam kako bi riješio! Trebao bi nekako robu sa skladišta veleprodaje prebaciti na skladište maloprodaje i tamo moći napraviti račun koji bi čistio skladište maloprodaje. Jel to izvedivo?
5. treba mi cjenik u vele i maloprodaji, KUF i KIF.
6. finesa ako bi izdao predračun da kasnije mogu nekako štrikirati neko polje i da se on automatski pretvori u račun.
7. obracun ulaznog i izlaznog PDV-a
7. i to je to...



Mate
 
Odgovor na temu

Dragan Tomić
Mate Risov
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86135
Poruke: 66
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin01.03.2006. u 17:07 - pre 220 meseci
Dodatak temi:

Firma radi i veleprodaju i maloprodaju. Znači VP magacin bi vodila po nabavnim cijenama (odbije rabat ako ga ima i ulazni PDV i cijena koja ostane je "gola" nabavna cijena. Na tu cijenu bi kasnije trebalo dodati marzu, rabat ako ga ima i naravno PDV. Ovo je veleprodaja (firme - pravne osobe).

Sada kada dođe neka mušterija i hoće da kupi neki artikl za pare u maloprodaji trebao bi moći prebaciti taj artikl sa VP magacina na MP magacin i izdati racun gdje se naravno dodaje marza, rabat ako ga ima i PDV.

MP magacin bi uvijek bio nula (0) tj. Na njemu ne bi bilo robe i on bi služio kao tranzit robe iz VP magacina do kupca (fizičke osobe). U ovoj varijanti moramo imati registar blagajnu i istaknute VP i MP cijene na artiklima. To je zakon predvidio tako.
Mate
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin01.03.2006. u 19:18 - pre 220 meseci
Posto ovo nije cista veleprodaja, nego kombinacija veleprodaje i maloprodaje, probacemo da vidimo na sta ce da izadje.

Kao i obicno, ne postavljamo i ne obecavamo rok niti kolko daleko cemo otici sa projektom. Zasigurno analiza procesa, logicki dizajn baze, i verovatno plan aplikacije (dijagram formi i reporta). I verovatno kalkulacija, koja ce se u nekim drugim slucajevima razlikovati. Ostalo, kako ispadne.

 
Odgovor na temu

Dragan Tomić
Mate Risov
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86135
Poruke: 66
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin01.03.2006. u 21:56 - pre 220 meseci
Možda će i ovo da pomogne. http://www.icentar.com/showthread.php?t=1361.

Nešto sam malo čitao o ovome i ne kužim baš najbolje. Zašto stalno trpaju kupce i dobavljače u jednu tabelu? U čemu je fora?

Zar nije bolje da imaju svako svoju zasebnu tabelu!?
Mate
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin02.03.2006. u 13:24 - pre 220 meseci
Nekoliko pitanja za pocetak:
1) Sta firma prodaje? Sta firma radi, onako opisno, ne knjigovodstveno.
2) Da li ponekad firma kupuje komponente pa ih sklapa u neke proizvode koje zatim prodaje?
 
Odgovor na temu

Dragan Tomić
Mate Risov
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86135
Poruke: 66
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin02.03.2006. u 17:59 - pre 220 meseci
Bavi se prodajom kompjuterskih komponenti. Nabavljaju se pojedninacne komponente koje se prodaju solo i sklopljene kao konfiguracije.
Mate
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin02.03.2006. u 19:26 - pre 220 meseci
To sa konfiguracijama malo komplikuje stvar. Kad prodas kompletan PC, kako se to knjizi? VP magacin ce se razduziti sa svim komponentama, a cime se zaduzuje MP magacin? Da li se racun izdaje sa jednom stavkom 'PC' ili se listaju sve komponente?
 
Odgovor na temu

Dragan Tomić
Mate Risov
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86135
Poruke: 66
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin02.03.2006. u 23:41 - pre 220 meseci
Listaju se sve komponente. Izlazni racun se formira po komponentama. Nabavljam komponente prodajem komponente.
Mate
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin07.03.2006. u 20:48 - pre 220 meseci
Evo samo nekoliko slicica. Proces je na nekom kao poludetaljnom nivou, a daat modeli su razlicitog nivoa detaljnosti. nijedan nije takav da se samo uzme i pretvori u fizicke tabele. Fele polje svuda, ali glavna ideja se vidi. Naravno da je mnogo pozajmljeno iz tema Magacun, maloprodaja i kafic.
 
Odgovor na temu

Dragan Tomić
Mate Risov
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86135
Poruke: 66
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin08.03.2006. u 00:02 - pre 220 meseci
Upit je baziran na tome da li su ove tablice dostatne da se uradi konketna stvar (naravno polja bi dodao kasnije - informacije o dobavljačima, kupcima, detaljima, itd.) da stvar radi.
Mate
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin08.03.2006. u 13:34 - pre 220 meseci
Da li su tablice dovoljne ili ne, to moras sam da zakljucis. Zasto? Ti najbolje znas sve o svom poslu. Svi prilozeni modeli mogu da odrade neki deo posla. Pogledaj tablice i razmisljaj. Nisam rekao razmisli, rekao sam razmisljaj, sto je trajna radnja i ne moze se obaviti iz jednog pokusaja. I samo ti mozes da je uradis, niko drugi.



[Ovu poruku je menjao Zidar dana 09.03.2006. u 21:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin09.03.2006. u 14:19 - pre 220 meseci
Dragane, molim te da das komentar na dijagram procesa. da li dijagram odslikava ono sta se desava u tvojoj radni i oko ne. Ako ne, sta je suvisno? Sta nedostaje?

Pazi, treba nam slika stvarnog stanja, ne kako bi to trebalo da bude. Uoci da nigde na dijagramu procesa se ne spominju racunari nirti baza podataka. Nacrtane su samo aktivnosti i dokumanti koji se pojavljuju. Uradjeno je na osnovu tvoje price na pocetku i mog nekakvog iskustva sa prethodnih projekata. Ne evrujem da je dobro ispalo bas iz prvog pokusaja.

Treba nam jos jedna stvar. U cemu se razlikuje proces kad robu prodas na veliko i kad robu prodas na malo? Da li zaista postojie dva magacina, jedan za veleprodaju i ejdna za maloprodaju ili je zduzivanje MP magacina samo knjigovodstvena fraza? Da li se zaista pojavljuju Otpremnice i Projemnice izmedju ta dva magacina, ili se sve samo desava u nekom knjigovodstvenom svetu?
 
Odgovor na temu

Kiro
Akir Žalić
BiH

Član broj: 19085
Poruke: 114
*.dlp171.bih.net.ba.

Sajt: www.icentar.ba


Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin09.03.2006. u 14:46 - pre 220 meseci
Nema dijagranma ili si ga zaboravio zakačiti ili sam ja nešto propustio
Kiro
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin09.03.2006. u 17:09 - pre 220 meseci
OOPs, izvinjavam se. Hvala Kiro :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dragan Tomić
Mate Risov
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86135
Poruke: 66
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin09.03.2006. u 22:35 - pre 220 meseci
Razlika u prodaji između veleprodaje i maloprodaje:


Vodim skladište veleprodaje po nabavnim cijenama i prilikom izdavanja računa moram uračunati maržu i onda porez (pdv) a u slučaju maloprodaje moram izdati otpremnicu da bi prebacio robu iz veleprodajnog skladišta u maloprodajno skladište (otpremnicu mogu izdavati za svaki artikl posebno ili zbirno na kraju mjeseca za sve artikle što je bolje rješenje). Imam mogućnost da dodam i maloprodajnu maržu ali ne smijem dva puta oporezivati. Za sada su iste cijene u veleprodaji i maloprodaji.

Mate
 
Odgovor na temu

Dragan Tomić
Mate Risov
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86135
Poruke: 66
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin10.03.2006. u 21:19 - pre 220 meseci
Zaboravio sam dopisati da su i Knjiga ulaznih faktura (KUF) i Knjiga izlaznih faktura (KIF) u procesu koje odrađujem. Odakle da uzimam podatke za njih?
Mate
 
Odgovor na temu

Zvonko2006

Član broj: 86367
Poruke: 3
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin10.03.2006. u 21:38 - pre 220 meseci
Mislim da bi te podatke trebao uzeti iz dvije tabele koje se nalaze na dijagramima koje je Zidar spremio. To su tabela KalkulacijaDetalji u koje se unosi ulaz i racuni koji se izdaju kupcima.

Što misli Zidar o ovome?
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin16.03.2006. u 14:24 - pre 220 meseci
ZIdar je malo zauzet na poslu ovih dana, p ce se redje javljati tokom sledece nedelje :-)

Zvonko je u pravu - Knjige ulaznih faktura slede iz tabela gde se cuvaju podaci o ulazu = DetaljiKalkulacije. Izlazne fakture su valjda racuni koje pravimo akd prodamo robu. I to imamo.

Sve mi ovo izgleda da ce biti u osnovi isto kao maloprodaja, samo ce se razlikovati racni za VP i MP?
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin05.04.2006. u 14:02 - pre 219 meseci
OK, Zidar ima malo vise vremena nego u poslednjih nekoliko nedelja. :-)

Da li nastavljamo ili stajemo?

Ako nastavljamo, da vidimo koji model cemo usvojiti. Broj 4 mozda?
 
Odgovor na temu

Antun Funduk
Požega

Član broj: 87784
Poruke: 4
212.15.174.*



Profil

icon Re: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin05.04.2006. u 20:44 - pre 219 meseci
Pozdrav svima, novi sam na ovom forumu, malo sam Vas pratio pa bih se uključio ako nemate ništa protiv.

 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Razduzivanje robe sa VP magacina na MP magacin

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20122 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.