Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko postavljanja Wireles mreze.

[es] :: Wireless :: Pomoc oko postavljanja Wireles mreze.

[ Pregleda: 2058 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gorio

Član broj: 74426
Poruke: 321
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Pomoc oko postavljanja Wireles mreze.31.01.2006. u 17:18 - pre 222 meseci
Nameravam da podignem kredit u banci (oko 1.000eur) i novac investiram u Wireles mrezu.
Naime svaki korisnik bi dobio mrezni Wireles adapter i odgovarajucu antenu,cim potpise ugovor o koriscenju koji bi ga obavezivao da placa mesecnu pretplatu 500din.
Postavio bih jedan server koga bih skrivao (kao korisnik) za igre i filmove.
A kasnije bih zakupio liniji kod telekoma i uveo internet.
Jako je vazno da protok nesme biti manji od 1MB/s. Vec sad imam zainteresovanu jednu igraonicu (14kompa) koja bi htela da se umrezi sa drugom (14kompa).
Kako izvesti ovo tj: bezicno umreziti 10 korisnika i 2x14 kompa? a da protok ostane 1MB/s.
Dali ce ovo sve funkcionisati kad se zaigra recimo CS, gde svaki komp mora da komunicira sa svakim?
Koju opremu bi preporucili (AP,Adapteri,Antene...)
Access point bi bio kod mene posto mi se kuca nalazi na najvecoj visini.
Pretpostavnjam da mi treba neka dobra omni antena i WI adapter.
Mreza treba da bude dometa 1-2km u radiusu.
Molim dobre i iskusne ljude na ovom polju da mi pomognu.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Pomoc oko postavljanja Wireles mreze.31.01.2006. u 17:33 - pre 222 meseci
Sve so te interesuje je vec objasnjeno na forumu, ako ti to nije dovoljno onda u trosak uracunaj i da angazujes nekoga ko to zna da ti namesti. S obzirom da ces da radis komercijalno, moras obezbediti odgovarajuci kvalitet usluge, pa tu ne mozes dozvoliti nagadjanja i eksperimentisanje, a za konsalting moras biti spreman da platis.

Onako odoka, 1000 evra tesko da ti je dovoljno da ostaris sto si naumio. Uz to, racunaj na probleme ako zakacis igraonicu i toliki broj korisnika. Bice laga na CS sigurno.
 
Odgovor na temu

Gorio

Član broj: 74426
Poruke: 321
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko postavljanja Wireles mreze.31.01.2006. u 19:03 - pre 222 meseci
Treba mi neka literatura, sta preporucujete, gde da narucim?
 
Odgovor na temu

Gorio

Član broj: 74426
Poruke: 321
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko postavljanja Wireles mreze.31.01.2006. u 21:10 - pre 222 meseci
Citat:
broker: Sve so te interesuje je vec objasnjeno na forumu, ako ti to nije dovoljno onda u trosak uracunaj i da angazujes nekoga ko to zna da ti namesti. S obzirom da ces da radis komercijalno, moras obezbediti odgovarajuci kvalitet usluge, pa tu ne mozes dozvoliti nagadjanja i eksperimentisanje, a za konsalting moras biti spreman da platis.

Onako odoka, 1000 evra tesko da ti je dovoljno da ostaris sto si naumio. Uz to, racunaj na probleme ako zakacis igraonicu i toliki broj korisnika. Bice laga na CS sigurno.


Ali konkretno za ovaj moj problem ne uspevam da nadjem odgovor.
Mrezu bih za pocetak delio sa 2 komsije i ovde bih eksperimentisao sve sto mi se da. A kad steknem iskustvo bih prosirivao mrezu. Niko se naucen nije rodio.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.tippnet.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Pomoc oko postavljanja Wireles mreze.31.01.2006. u 21:38 - pre 222 meseci
I meni se cini da ce ti 1000 e biti malo...
Inace to sto oces da uradis nije bas jednostavno.. posto CS treba da radi bez problema izmedju dve igraonice + korisnici koji ce da sigurno koriste neki torent program. Za AP ces najverovatnije morati da koristis mikrotik... A iznajmljenu liniju od telekoma koliko mi se cini jedino mogu da dobiju firme...

Cini mi se da ces morati ipak da angazujes nekog da ti to sve postavi i da te obuci malo.
 
Odgovor na temu

Gorio

Član broj: 74426
Poruke: 321
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko postavljanja Wireles mreze.31.01.2006. u 21:54 - pre 222 meseci
Koji standard bi ste preporucili (b,g)? Koji AP? Koju omni antenu?
Dali je moguce koristiti multi access point, tj izmedju mene i jedne od igraonica postoji fizicka prepreka (blok zgrada) a u jednoj od njih moj drug. Dali mogu da postavim drugi AP kod druga na krovu zgrade?
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pomoc oko postavljanja Wireles mreze.

[ Pregleda: 2058 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.