Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jedna losa vest iz foto industrije

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Jos jedna losa vest iz foto industrije

[ Pregleda: 3693 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Jos jedna losa vest iz foto industrije31.01.2006. u 12:59 - pre 221 meseci
Fuji zbog finansijskih gubitaka prelazi sa proizvodnjom u Kinu. Vise na :

http://www.bloomberg.com/apps/...d=aw9hC0byfnqE&refer=japan

Ako Kinezi nastave ovim tempom da preuzimaju radna mesta ...


Pozdrav
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

Foto-man
beograd

Član broj: 63843
Poruke: 246
194.106.169.*



Profil

icon Re: Jos jedna losa vest iz foto industrije31.01.2006. u 21:23 - pre 221 meseci
u jeee, bas bezveze.
trebali su malo da sacekaju s5600 im se dobro prodaje a verujem da to to vazi i za s9500, imaju i uspesne jeftine modele, i sada su izdali nove neke modele sa igricama, to ce biti hit...
mogli su da sacekaju malo, zaradice pare pa im ti finansijski gubici nece toliko smetati... vecina ljudi je volela fuji izmedju ostalog i zbog toga sto ih prave japanci.
mada, pitanje je da li ce se i u kojoj meri premna zemlje porekla odraziti na kvalitet proizvoda.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Jos jedna losa vest iz foto industrije31.01.2006. u 22:50 - pre 221 meseci
ja mislim da je za nas to samo plus. zasto
pa jer kinezi rade 100 puta jeftinije a poznajuci japance zadrzace postojeci kvalitet..

dakle ovo po meni treba samo japance da zabrine



 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
212.200.119.*



+2 Profil

icon Re: Jos jedna losa vest iz foto industrije31.01.2006. u 23:27 - pre 221 meseci
slazem se sa tarlom.
po mom skromnom iskustvu sa japancima,oni kad nesto rade odrade ga po ps-u sto se kaze.kao nemci.a jos su i predani radu.zato mislim da ce im kontrola biti japanska tamo i da nece dopustiti fals kvalitet.nesto slicno je i sa sportskom opremom koja se proizvodi na istoku a vlasnik je nike i ostali.kontrola im je jaka ,i kao sto to uvek biva oni sami kasnije pocinju sa losijim materijalima da rade zarad zarade a ne zbog te kontrole.ali kao sto sam imao prilike da vidim ,uvek je prva roba iz neke fabrike a mozda i druge sezone bila vrhunska.zato mozda laicki za kupce savet da ono sto prvo izadje iz fabrike pokupuju jer je to uradjeno da se dokaze da i tamo moze kvalitet da se napravi.
ali verujem japancima kao i nemcima.zna se ko sta radi i precizni su boli glava.
toliko.vlada
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Jos jedna losa vest iz foto industrije01.02.2006. u 00:19 - pre 221 meseci
Da, i ja mislim da kinezi nemaju veze sa tim, kvalitet se proverava a kinezi su tu samo da rade i postuju pravila. Japanci su vrlo strogi i disciplinovani sumnjam da ce dozvoliti da im radnici iz kine izazovu snizavanje kvaliteta izrade fotoaparata.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Jos jedna losa vest iz foto industrije01.02.2006. u 09:39 - pre 221 meseci
Prošle godine je Siemens PRESTAO da pravi mobilne telefone i prodao celu liniju i tehnologiju Kinezima, tj. BENQ-u.

Ovogodišnji BENQ modeli su sjajni!

Znači, ne mora da znači da će FUJI da popusti ili nestane, mada... ko bude imao para, vodiće glavnu reč!
 
Odgovor na temu

Foto-man
beograd

Član broj: 63843
Poruke: 246
194.106.169.*



Profil

icon Re: Jos jedna losa vest iz foto industrije01.02.2006. u 10:09 - pre 221 meseci
Citat:
tarla: ja mislim da je za nas to samo plus. zasto
pa jer kinezi rade 100 puta jeftinije a poznajuci japance zadrzace postojeci kvalitet..

ali, zasto je to plus za nas?
Mislis li da ce se aparati prodvati po manjoj ceni? (meni se ne cini tako)
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Jos jedna losa vest iz foto industrije01.02.2006. u 11:11 - pre 221 meseci
Citat:
tarla: ja mislim da je za nas to samo plus. zasto
pa jer kinezi rade 100 puta jeftinije a poznajuci japance zadrzace postojeci kvalitet..

dakle ovo po meni treba samo japance da zabrine


Ovo sto si napisao bi trebalo da bude tacno, ali secas se propusta sa Sony-jevim CCD senzorima, koje je pravio Kineski poroizvodjac za Sony pre 2 godine. Masa ljudi kod nas ne zna sta se dogodilo, a cinjenica je da su gadno zabrljali, i napravili haos i drugim proizcvodjacima, ukljucujuci i Fuji-ja


http://www.dpreview.com/news/0510/05100403fuji_advisory.asp
http://www.dpreview.com/news/0510/05101101km_ccdalert.asp
http://www.dpreview.com/news/0509/05092801nikonadvisory.asp
http://www.dpreview.com/news/0510/05101403oly_ccdadvisory.asp
http://www.dpreview.com/news/0510/05100602canon_ccdproblem.asp
http://www.dpreview.com/news/0510/05100701sony_ccds.asp


Iako nisam fan Fuji-ja, veoma postujem i smatram da dosta motivisu ostale proizvodjace, ipak misli da im je Made in Japan etiketa mnogo znacila pri prodaji, jer ljudi, pogotovo na Zapadu znaju da razlikuju Kinesku i Japansku robu.
Budite uvereni da prelaskom proizvodnje u Kinu, ma koliki bili napori Fuji-ja da odrzi nivo, doci ce sigurno do pada kvaliteta njihovih proizvoda, na veliku zalost svih njihovih buducih kupaca.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Bartman dana 01.02.2006. u 12:11 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Bartman dana 01.02.2006. u 12:15 GMT+1]
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Jos jedna losa vest iz foto industrije01.02.2006. u 13:54 - pre 221 meseci
Citat:
Foto-man: ali, zasto je to plus za nas?
Mislis li da ce se aparati prodvati po manjoj ceni? (meni se ne cini tako)


prioritet za sve proizvodjace je rezanje troskova da bi mogli ostati konkurentni na trzistima sirom svijeta. poenta je da vecina tehnike postaje sve jeftinija i dostupnija. pogledajte samo dSLR aparate koliko su nekada kostali. Moj kolega je prije 2-3 godine sony S75 platio oko 800evra a pogledajte koliko sada kosta aparat sa slicnim karakteristikama. barem duplo manje.

poenta je sto ti ne mozes da napravis chip jeftnije jer stalno ulazes u novo ali mozes da ustedis na radnoj snazi. burek u Kini i Japanu ne kosta isto :) upravo se o tome ovde radi. to je jedini nacin da tvoernica zadrzi poslovanje u pozitivi. a struja je ista i u Kini i Japanu i ne vidim razlog da se nesto promijeni, i neka masina radila u Kini ili Japanu radi isto.

osim toga Bartman upravo je Zapad najveci konzument Kineskih proizvoda. I njihov veliki Grunding je propao jer nije preseio proizvodnju u Kinu kada je bilo vrijeme za to. Vjerovatno su kontali kako ce im kupci ostati vjerni iako su im televizori skoro 50% bili skuplji nego Kineski.

Mozda je i tvoja ljubljena KM zato i propala sto je malo zakasnila za preseljenjem u Kinu.

Ko je pratio malo previranja oko auto industrije u Americi vidio je sta se desava. Ford u Americi gubi korak sa Istokom i da ne pricam za gomilu afera vezano za gume Made in America i sl.

Da VAm je neko rekao prije par godina da ce Rumuni sa Daciom da preplave Balkan da li bi vjerovali... Sad samo pogledajte kroz prozor :)

Pozdrav iz Kine :P


 
Odgovor na temu

Skupljac oglasa
Goran Ljubicic
producent marketinga
Novi Beograd Ledine

Član broj: 64523
Poruke: 28
*.ad.co.yu.



Profil

icon Re: Jos jedna losa vest iz foto industrije01.02.2006. u 14:13 - pre 221 meseci
Ljudi shvatite vec jednom da se na normalnom trzistu pad poslovanja od 0.5% odrazava na neverovatne gubitke u firmi a ne kao kod nas gde se gubitci i razne rimitende (primer u stampi novina) krecu i do 50%! pa jos uvek "opstaju" na racun drugih i na racun zaposlenih.
To je bar svima jasno samo niko nema resenje osim pametnih ljudi sa zapada u ovom slucaju sa istoka gde se odmah rigorozno resavaju problemi.
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Jos jedna losa vest iz foto industrije01.02.2006. u 16:55 - pre 221 meseci
Citat:
osim toga Bartman upravo je Zapad najveci konzument Kineskih proizvoda. I njihov veliki Grunding je propao jer nije preseio proizvodnju u Kinu kada je bilo vrijeme za to. Vjerovatno su kontali kako ce im kupci ostati vjerni iako su im televizori skoro 50% bili skuplji nego Kineski.


Potpuno si u pravu, posto je dobar deo stanovnistva neobavesten i kupuje KINESKO djubre, prvi proizvodjaci propadaju. Malo je pravih firmi poput Grundiga koje su ostale u poslu, ali ih ima.

Citat:
Mozda je i tvoja ljubljena KM zato i propala sto je malo zakasnila za preseljenjem u Kinu.


Prvo KM nije moja ljubljena :-)
Drugo, Mislim da KM nije propala zbog toga, jer su oni svoje aparate pravili u Kini jos od pre par godina. Mislim da su imali slab marketing i da ih je to kostalo glave. Pravi dokaz za suprotno je HP.

Citat:
Da Vam je neko rekao prije par godina da ce Rumuni sa Daciom da preplave Balkan da li bi vjerovali... Sad samo pogledajte kroz prozor :)


Jedino sto mogu je da sazaljevam te ljude jer je Logan najveci krs od automobila, ali sa Kineskom cenom ima prodaju, jer kako nas narod kaze : ''Kad je jeftino (dzabe) i sirce je slatko !!!''

Pozdrav



[Ovu poruku je menjao Bartman dana 01.02.2006. u 20:22 GMT+1]
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Jos jedna losa vest iz foto industrije01.02.2006. u 17:23 - pre 221 meseci
Citat:
Malo je pravih firmi poput GruNdiga koje su ostale u poslu, ali ih ima.


Pa sad ko voli da plaća to "pravo" neka plaća...
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Foto-man
beograd

Član broj: 63843
Poruke: 246
194.106.169.*



Profil

icon Re: Jos jedna losa vest iz foto industrije01.02.2006. u 21:45 - pre 221 meseci
Bartmane, svi smo veoma svesni da je KM tebi ljubljena... a i posto sam tvrdis da su njihovi proizvodi (ili bar proizvod Z3) veoma kvalitetni (da li je tako licno ne znam posto isti nisam koristio, tako da NE kazem da nisi u pravu, ali ni suprotno), a prave se u kini, onda ce valjda i fuji praviti kvalitetne (ne manje nego do sada) aparate i u kini. A sto se tice marketing KM bice da si u pravu, mada nisam siguran da je to jedini razlog za njihovo propadanje. (Mada, nikada nisam video ni jednu reklamu za KM, mozda samo na netu...).

A da li je logan krsh ili ne, u to necu da ulazim, ali cinjenica je da ako pogledas kroz prozor da ces videti jednog u tvojoj blizini, a to govori o uspehu, koji ne dolazi bez ikakvog razloga.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Jos jedna losa vest iz foto industrije02.02.2006. u 00:11 - pre 221 meseci
ja samo znam da na istoj polici stoje japanski sony tv i neki krsevi za 3x manje para sa istim mogucnostima (mozda imaju pokoju igricu cak ) i iz prodavnica se iznose u 99% slucajeva kineski krsevi... i da na njih ide 2 godine garancije a ja na svoj sony dobio 1 godinu...

doduse moj sony je kupljen prije 7 godina i radi besprijekorno i tada nije bilo ovoliko konkurencije ali da sada kupujem tv zahvalio bih se sony-ju i iz prodavnice iznio Trion za 100Evra i 2 god garancije,...

da sam ja na tvom mjestu "Bartcovjece" kulirao bih i cekao da ti maleni zuti kinezi krenu da cepaju te masine za stancanje kamerica i da se cijena nekog kulerskog dSLR-a spusti na nekih 700-750 evra sa kit objektivom pa da svi budemo "es el eri" da se cure okrecu za nama i sline za "feson ti vi kanalom"....

a da li ce na njemu pisati soni, KaeM ili fudzi meni nije toliko bitno ako on zadrzi prihvatljive karakteristike.

pozdrav fotografima i kinezima :P


 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.69.eunet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Jos jedna losa vest iz foto industrije02.02.2006. u 02:31 - pre 221 meseci
Tarla !....ehehehehhe....tako nešto ćeš doživeti samo u snovima !
Na kraju ćemo sami sebe zatrpati tim smećem od tehnike , a onda ćemo morati najmiti te iste Kineze da dođu u skafanderima da nas reše bede....xexexexexe.
fanzo.org
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Jos jedna losa vest iz foto industrije02.02.2006. u 14:52 - pre 221 meseci
evo jedna tema ispod je d50 za 580$ :)

ispade ja naslutio :P


 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Jos jedna losa vest iz foto industrije03.02.2006. u 08:16 - pre 221 meseci
Nije to nikakva losha vest, to je potpuno normalno. Svi ostali aparati se proizvode odavno van japana, fuji je bukvalno poslednji ostao. Ja ne znam kada sam video aparat na kome pishe made in Japan a da nije fuji.



[honda]
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Jos jedna losa vest iz foto industrije

[ Pregleda: 3693 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.