Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Snimanje TV programa direktno u DIV-x format

[es] :: Video softver :: Snimanje TV programa direktno u DIV-x format

[ Pregleda: 5054 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.icentrala.net.



+2 Profil

icon Snimanje TV programa direktno u DIV-x format30.01.2006. u 21:04 - pre 221 meseci
Pokushao sam da dodjem do odgovora pretragom ali mi nije poshlo za rukom.Elem,da li neko moze da mi preporuchi program kojim bih snimao TV program direktno u DIV-x format.
Unapred Hvala.
.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Snimanje TV programa direktno u DIV-x format30.01.2006. u 23:25 - pre 221 meseci
Provereno najbolji program za to ti je IuVCR. Probaj da ga skines negde sa neta, nije velik. Normalno moras i da instaliras DivX kodek. Malo ce ti biti teze da ga podesis, ali bice lakse nego sa nekim bilo kojim drugim programom. Ja sam dugo vremena zaradjivao tako sto sa prebacivao materijal sa VHS u DivX pomocu tog programa. Neki ce da ti kazu da je Virtual Dub bolji, ali on je bolji zato sto ima jos gomilu nekih opcija koje IuVCR nema. Zato sam ih ja uporedo koristio. IuVCR sam koristio za grebovanje, a VirtualDub za seckanje, namestanje, kropovanje, naknadno kompresovanje i milion ostalih sitnica. Ako si laik sto se tice toga, a verovatno jesi pitaj ovde dalje da ti otprilike kazem kako da podesis IuVCR.
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.icentrala.net.



+2 Profil

icon Re: Snimanje TV programa direktno u DIV-x format30.01.2006. u 23:31 - pre 221 meseci
Hvala ti na informaciji.Odoh u potragu.'Till next time
.
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Snimanje TV programa direktno u DIV-x format12.02.2006. u 08:56 - pre 221 meseci
možda je moja mašina u pitanju (1.7 GHz), ali nikada nisam mogao da direktno snimim neki VHS ili TV program u Divx, a da to zadovolji moje kriterijume. uvek snimim u mpeg, pa onda u divx sa dva prolaza, što je neuporedivo kvalitetnije.
pozdrav
deki
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Snimanje TV programa direktno u DIV-x format12.02.2006. u 09:18 - pre 221 meseci
Ako se želi kvalitet onda je deki999 sasvim u pravu, to je standardna procedura za kvalitetan mpeg4 video. Snimanje direktno u Mpeg4(DivX) može imati nedostatke u vidu gubitka sinhronizacije, česte pojave blokova tj. kockica na slici i zamućenje slike. E sad, možda se sa pojavom 64 bitnih i dual core procesora situacija menja?!
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+105 Profil

icon Re: Snimanje TV programa direktno u DIV-x format12.02.2006. u 12:09 - pre 221 meseci
Citat:
Provereno najbolji program za to ti je IuVCR

Probao sam oba , i u principu nema neke razlike , iuVCR lepse izgleda , ali Virtual VCR na netu mnogo vise hvale , a + je i free.
Snimam direktno u Avi i slike je jako dobra , prakticno da nema razlike u odnosu na original , jedino sto je bitno , je dobro podesiti rezoluciju .Evo malog uputstva u attachmentu

ps morao sam da ga UL na rapid
Code:
http://rapidshare.de/files/13094739/Uputstvo.rar.html


[Ovu poruku je menjao ironman dana 12.02.2006. u 13:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Snimanje TV programa direktno u DIV-x format12.02.2006. u 17:30 - pre 221 meseci
Citat:
braker: Pokushao sam da dodjem do odgovora pretragom ali mi nije poshlo za rukom.Elem,da li neko moze da mi preporuchi program kojim bih snimao TV program direktno u DIV-x format.
Unapred Hvala.


Snimanje direktno u DivX(bilo koja verzija, od 3.11 do najnovije 6.11) odlično radi i mali program WinVDR Pro 3.60(www.artech365.com).

Samo, nije preporučljivo snimati u većoj rezoluciji od 512x384 direktno u DivX, jer je on zahtevan kodek i dosta opterečuje procesor u većim rezolucijama, neki optimum za snimanje direktno u DivX je 384x288 sa svim naprednim opcijama uključenim. Tada, zavisno od brzine procesora, se mogu uključiti i redukcija šuma i ostale napredne stvari, a da opterećenje procesora ne pređe 70-80 %.

P.S. Koji procesor imaš, ako je Celeron, onda teško možeš da snimaš sa svim naprednim podešavanjima čak i u 384x288, samo sa default vrednostima.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Snimanje TV programa direktno u DIV-x format12.02.2006. u 17:33 - pre 221 meseci
Citat:
Cileinteractiv: Snimanje direktno u Mpeg4(DivX) može imati nedostatke u vidu gubitka sinhronizacije, česte pojave blokova tj. kockica na slici i zamućenje slike. E sad, možda se sa pojavom 64 bitnih i dual core procesora situacija menja?!


Situacija se drastično menja na bolje sa dual-core procesorima, onda se može bet bojazni snimati i u full PAL rezoluciji direktno u DivX 6.11 Pro, a da opterećenje procesora ne bude maksimalno, štaviše, drugo jezgro će biti opterećeno svega oko 30-50 %.


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Snimanje TV programa direktno u DIV-x format

[ Pregleda: 5054 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.