Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa ping-om!!!

[es] :: SOHO Networking :: Problemi sa ping-om!!!

[ Pregleda: 1432 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ekskalibur

Član broj: 82710
Poruke: 25
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Problemi sa ping-om!!!30.01.2006. u 15:22 - pre 221 meseci
Pokusao sam da umrezim dva racunara i, naravno, pojavio se problem...
U pitanju su dve mrezne kartice REALTEK RTL8139, dva identicna XP sistema, asusove ploce P4B266 sa intelovim procesorima... dakle, ta dva racunara su skoro kao dva blizanca...

Posle dodeljenih ip adresa, kada sam pokusao sa ping-om, prvi racunar odradjuje ping samo kad mu dam njegovu ip adresu koja je 192.168.0.1, a kad mu dam ip adresu drugog racunara koja je 192.168.0.2 on prijavljuje request timed out.To mi donekle sve deluje normalno, vidi sebe, al ne vidi drugog...

Problem nastaje kod drugog racunara kada mu ukucam ping njegove ip adrese 192.168.0.2 on prijavljuje TRANSMIT FAILED ERROR CODE 65!!! Ustvari, koju god ip adresu da mu stavim on isto izbacuje. Zakljucio sam da je sa prvim racunarom sve u redu, i da ne moze da vidi drugog, jer ovaj ni sam sebe ne vidi!

Pomislio sam da je kabal u pitanju... kod drugara radi bez problema ( u pitanju je cross kabal)... Kod mene isto na oba racunara prijavljuje da je veza enabled, ali ima dosta vise poslatih bitova od primljenih... Slicno pokazuje na oba racunara.
Zamenim mrezne kartice, sto je bila u prvi komp stavim u drugi i obrnuto. Problem isti! Predpostavljam da su i mrezne kartice ispravne! Jedini problem je mogao biti u drugom kompu...

Oborim i ponovo podignem sistem, medjutim problem isti... Interesantna stvar je ta da ni sa modemom nisam mogao da se prikljucim na internet i ako taj modem radi na prvom racunaru. Ovaj, drugi, racunar odradi query modem i prijavljuje da je sve u redu... pocne da se povezuje na net i kad treba da proveri user name i password ceo sistem se zablokira, tako da mi ostaje jedino resenje da restartujem komp. Ne znam da li je taj problem vezan za predhodni, ali imam utisak da jeste...

Onda, dalje, iz potpune nemoci i ocaja uzimam prasnjav disk 98-ce i instaliram i nju. Komp sve lepo instalira i mreznu karticu i modem, kao da je sve u najboljem redu, ali avaj, isti problem!!! kada ukucam ping i bilo koju ip adresu isto mi izbaci TRANSMIT FAILED ERROR CODE 1044(tako neki broj, samo znam da nije isti kao kod XP-a koji je 65). Imam utisak kao da sam racunar ne komunicira sa mreznom karticom i modemom i ako on prikazuje da je sve u redu!

Vise nemam ni jednu ideju sta da radim!!!
MOLIM VAS POMAZITE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Problemi sa ping-om!!!30.01.2006. u 16:17 - pre 221 meseci
http://support.microsoft.com/?kbid=316414
YU2MP
 
Odgovor na temu

Ekskalibur

Član broj: 82710
Poruke: 25
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Problemi sa ping-om!!!30.01.2006. u 17:56 - pre 221 meseci
RESIO SAM PROBLEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jeste bilo lose podesavanje u zone alarm pro-u!

HVALA PUNO MARCONY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Problemi sa ping-om!!!30.01.2006. u 19:51 - pre 221 meseci
Eh taj ZA...samo pravi probleme.
YU2MP
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Problemi sa ping-om!!!

[ Pregleda: 1432 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.