Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Predlog (organizacija Security Coding foruma)

[es] :: Security Coding :: Predlog (organizacija Security Coding foruma)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7586 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

thePOET

Član broj: 37493
Poruke: 40
*.dial.b92.net.



Profil

icon Predlog (organizacija Security Coding foruma)30.01.2006. u 11:42 - pre 221 meseci
Zasto, kada se vec toliko nervirate oko dece (mentalno, ne obavezno i uzrastom), ne biste omogucili samo pojedinim korisnicima da ucestvuju u raspravi; a ostalima samo mogucnost pregleda? Neka to na pocetku budu ti pametni ljudi o kojima non-stop pricate, a neka za ostale postoji mogucnost da ih neko, ajde, preporuci.

U sustini, trebalo bi da se dozvoli svakom korisniku da ucestvuje ako on to trazi i vrlo je verovatno da bi se osoba procenila i po svojim razlozima za ucestvovanje u raspravi, koji bi pri "molbi" morali biti malo veci od "hocu da naucim nesto novo"; a svakako razliciti od "hocu da udjem na sajt i uzmem brojeve kred. kartica" (respect za odgovor "Udjes i uzmes.", ne mogu sada da nadjem ko je postovao). Ako bi se pokazalo da korisnik misli da pre zore moze svanuti i da postavlja debilna pitanja poput navedenog, trebalo bi ga ban-ovati.

Naravno, takvi korisnici bi mogli da se pojave sa novoregistrovanim nickom i sve pocni iz pocetka, ali zato predlazem da se korisnici koji imaju manje od npr. 10 postova ne primaju.



To bi bilo to. Samo vas molim da me ne pljujete jer mi je ovo jedini post na forumu; u ovom slucaju je to nebitno. Prvi je samo zato sto ne volim da postavljam glupa pitanja, i uglavnom se prvo potrudim da ono sto me zanima saznam na drugi nacin.
 
Odgovor na temu

s!c

Član broj: 42417
Poruke: 406
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)30.01.2006. u 20:17 - pre 221 meseci
"This forum woke up this morning and found it self dead (for years)"
(ukratko, zasada i nema neke zainteresiranosti za ovaj forum (ali to ne znachi da nikoga ne zanima SeCod) jer bi jednostavno trebalo biti previshe ulozheno u ovo da bi se ishta napravilo, a neke dobiti ne bi, makar kratkorochno, bilo.)
 
Odgovor na temu

thePOET

Član broj: 37493
Poruke: 40
*.scnet.yu.



Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)31.01.2006. u 10:50 - pre 221 meseci
Heh. A najinteresantnije je sto se ovo zove EliteSecurity...

I da, zanima me sta me na sta se tacno to ulaganje odnosi.
 
Odgovor na temu

anon28907

Član broj: 28907
Poruke: 647
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)31.01.2006. u 19:22 - pre 221 meseci
ma samo da se nadje neko da bude moderator i bili bi reseni svi ti problemi .... nije mi jasno zasto nema mod'a - da li niko nece ili je nesto drugo u pitanju?
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)02.02.2006. u 16:46 - pre 220 meseci
Bili bi reseni samo problemi glupih/nevezanih-za-tematiku pitanja, ali bi forum i dalje bio mrtav i tu mu nista ne moze pomoci. Naravno da ne mozemo reci da nema ljudi zainteresovanih za sec coding, ima ih, ali ne dovoljno na [es]-u ;p (retko ko gubi vreme ovde).

Citat:
Samo vas molim da me ne pljujete jer mi je ovo jedini post na forumu

Ja pljujem one koji imaju gomilu postova na ovom forumu, ali nijedan pametan.
Citat:
i uglavnom se prvo potrudim da ono sto me zanima saznam na drugi nacin

To cenim.
Citat:
nije mi jasno zasto nema mod'a - da li niko nece ili je nesto drugo u pitanju?

Nema nikoga odgovarajuceg (kao sto je leon bio), mada bi ovde posluzio bilo ko ko ume da prepozna sta je glupo a sta pametno pitanje, sta je glupa a sta pametna diskusija.


[Ovu poruku je menjao fearless dana 02.02.2006. u 17:51 GMT+1]
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

s!c

Član broj: 42417
Poruke: 406
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)02.02.2006. u 21:48 - pre 220 meseci
<Signed in blood.>
 
Odgovor na temu

thePOET

Član broj: 37493
Poruke: 40
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)10.02.2006. u 17:53 - pre 220 meseci
Citat:
fearless: ...mada bi ovde posluzio bilo ko ko ume da prepozna sta je glupo a sta pametno pitanje, sta je glupa a sta pametna diskusija.


Verujem da ima ok ljudi kojima ne bi smetalo da budu mod. Zasto ne glasate, pa da izglasani onda bude samo hm... vrsilac duznosti? :)

[Ovu poruku je menjao thePOET dana 10.02.2006. u 18:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)10.02.2006. u 19:35 - pre 220 meseci
Neka, krenuo je forum u dobrom pravcu, ne treba za sada.

[Ovu poruku je menjao fearless dana 10.02.2006. u 20:35 GMT+1]
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)11.02.2006. u 03:42 - pre 220 meseci
?
Sto da ne, ima toliko ljudi koji bi voleli da uredjuju ovaj deo [es]-a :) Samo on treba da se javi, ubedjen sam da je ovde samo znaci treba reci 'ja cu"!
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)11.02.2006. u 23:04 - pre 220 meseci
Rekao bih da je [es] tim malo probirljiv po tom pitanju :)
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)12.02.2006. u 11:21 - pre 220 meseci
Treba da se lepo organizuje i nece biti problema.. Znaci ne hacking, ne lame itd.. Slicno, nego bas Security Coding ;)
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)12.02.2006. u 11:32 - pre 220 meseci
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Treba da se lepo organizuje i nece biti problema.. Znaci ne hacking, ne lame itd.. Slicno, nego bas Security Coding ;)


Dobar predlog ali, da li je moguce uraditi tako nesto? Da li je moguce pricati npr. o HW dongle a ne spomenuti nacin iscitavanja i mogucnost reprogramiranja i sl. Hacking, kao i
sve drugo u tom smislu, bi trebao sam po sebi imati edukativnu notu i u tom pravcu je
koristan medjutim to sto ga gomila koristi u pogresne svrhe i pogresno shvata nije razlog
da se potpuno izbaci sa ovog foruma. Cracking je vec drugo i njemu ne bi trebalo biti mesta ovde bas zbog toga sto je to direktan udar na necije vlasnistvo i kao takav je nezakonit.
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)12.02.2006. u 14:37 - pre 220 meseci
Citat:
Znaci ne hacking, ne lame itd.. Slicno, nego bas Security Coding

To zavisi od tvoje definicije hackinga ;) Sudeci po tom postu, znamo sta je.
Mislim da ce [es] tim radije uposliti nekog SM da obraca paznju na ovaj forum
sa vremena na vreme, nego dati moderatorsko mesto nekom koga na poznaje.

Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)12.02.2006. u 16:19 - pre 220 meseci
Pa ja sam mislio na nesto slicno sto je `and pokusao da napravi.
Security Coding Classroom :)

Mislio sam da sa strane ostavimo (web hacking, ftp, hacking itd..) Znaci da se uci i uredjuje ovaj forum ali bez "kako srusiti sajt", "kako srusiti forum" itd....
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)12.02.2006. u 21:58 - pre 220 meseci
Citat:
ali bez "kako srusiti sajt", "kako srusiti forum"

To nije hacking :)
Citat:
Pa ja sam mislio na nesto slicno sto je `and pokusao da napravi.
Security Coding Classroom :)

Vise bih voleo zive diskusije ovde, a ne da postujemo kako xploitati obican bof i sl.
O tome imate gomilu tekstova, kako na engleskom, tako i na srpskom.
A Classroom je za irc, ne za forum ;)


Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)13.02.2006. u 11:21 - pre 220 meseci
Citat:
fearless: Mislim da ce [es] tim radije uposliti nekog SM da obraca paznju na ovaj forum sa vremena na vreme, nego dati moderatorsko mesto nekom koga na poznaje.


Aha.
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)13.02.2006. u 15:12 - pre 220 meseci
Kao sto rekoh ;)
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

s!c

Član broj: 42417
Poruke: 406
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)13.02.2006. u 20:10 - pre 220 meseci
A u chemu je problema ako SM nadzore ovaj forum? Dakako, mozhehs rechi da se ne mozhe potpuno posvetiti, ali to sada nije ni potrebno. A za Shadoweda mislim da je dovoljno sposoban kako bi vodio SC.
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)13.02.2006. u 20:22 - pre 220 meseci
A ko je leba ti rekao da nesto fali tome da SM nadzire forum? To je meni najbolje resenje.
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
213.137.99.*

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: Predlog (organizacija Security Coding foruma)19.02.2006. u 16:49 - pre 220 meseci
A dokle ce svi vi samo da pricate ? Kada ce da sednete i ucite nesto ?
Ja sam pokusao da pokrenem nesto, tj da vas zainteresujem sa nekim prvo laksim i jednostavnijim stvarima ali vama ni to ne ide u glavu ... tj lenji ste !!!

To je prvo ... A drugo je da treba da shvatite da ES vise nije mesto gde je najvazniji kvalitet nego kvantitet, jer kada odrastes vidis da je sve u parama, i onda se sve komercijalizuje !!!

Dakle, ES moze slobodno da ugasi ovaj deo foruma ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Security Coding :: Predlog (organizacija Security Coding foruma)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7586 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.