Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267265 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu07.05.2010. u 17:07 - pre 170 meseci
EXPERTA, trebalo bi da si od juce postala vlasnik famozne licence, koliko mi se cini? Kako je bilo na ispitu u skoli, kako si odrzala cas i sta su te pitali posle istog? Kako je bilo u Ministarstvu? Da li stvarno vezuju pitanja za praksu ili ima i onih o Savetima i Zavodima? Jednostavno, opisi svoje utiske.
Skitalice, cini mi se da smo zajedno polagale 5. 12. a ti, izgleda jos nisi dobila poziv za drugi deo? Ja polazem 17. maja, jos 10 dana :-(
Frka i panika!
Za sve koji polazu bilo sta 17. maja, videcemo se u Ministarstvu po podne.
Prosto mi dodje neverovatno da cu sama drzati cas u ekonomskoj skoli "Nada Dimic" u Zemunu. Da li neko zvao ovu skolu, posto videh da ima ljudi koji tamo polazu, i kako ste prosli? Ja nisam, kao da se i toga bojim. To vam je panika, sta drugo?!
Pozz i javljajte se s komentarima.
 
Odgovor na temu

experta
prof. srpskog jezika
Beograd

Član broj: 257991
Poruke: 4
95.180.77.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu07.05.2010. u 22:29 - pre 170 meseci
Ljudi, nije tako strasno kao sto izgleda.ali lako je sada govoriti sa licencom u dzepu...
Naime, cas je protekao super.Obradjivala sam Zmaja i Pesmu o pesmi.Komisija je bile vise nego korektna, Zona Mrkalj je naprosto izuzetna.Bilo nas je pet koleginica i sve smo polozile.Nakon odrzanog casa, porazgovarate sa komisijom koja daje savete kako poboljsati rad i to na jedan krajnje ljudski nacin.Zakon i sitauacije su bile pro forme.Ja sam dobila autonomiju ustanove i pomocnika direktora.Niko nije dobio zavode ili savete, sve je vezano za praksu i to je ono sto svi znamo i bez ucenja zakona.Situacije sa zavrse za 2 minuta, bukvalno.Vazno je uvek biti na strani deteta i to je to.Kad samo pomislim koliko sam se nervirala... a nema potrebe.Naravno sve sto vam govorim i meni su pricali, pa stoga dok ne osetite na svojoj kozi uzalud vam se prica da nema potrebe nervirati se.Ako nekoga jos nesto interesuje, rado cu pomoci.
Veliki pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

kiki888
tijana Tasha
prof.srpskog jezika i knjizevnosti

Član broj: 253885
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ispit za licencu07.05.2010. u 22:44 - pre 170 meseci
Fah koleginice, kako da dodjemo do tvoje pripreme za cas, koliko je detaljna i sta se trazi?Ako ti nije problem da mi posaljes na e-mail. [email protected]
 
Odgovor na temu

Nastavnica Ana
Nastavnica Ana
osnovna škola, srpski jezik

Član broj: 257104
Poruke: 22
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu08.05.2010. u 10:19 - pre 170 meseci
Experta , kiki888, Ekaterina:
Ja držim čas 24.maja u OŠ "B. Pekić"-Bež.kosa... Srpski jezik.. Uopšte nemam vremena da učim... One situacije mi deluju lako, nego me brine "ta strašna teška reč ZAKON"..

Experta, da li je istina da posle časa, osim što te pitaju nešto konkretno vezano za čas, pitaju iz metodike i nešto što nema nikakve veze sa tvojim časom? Npr. ispravljanje pismenih zadataka, obrada zbirke pesama, i sl....Tako sam čula, ali se najiskrenije nadam da nije istina.. Kao samo srbiste pitaju metodiku...
Možeš li da pošalješ tvoju pripremu kao priv.poruku? Ili da ti ostavim mail?
Koliko ih je bilo u odeljenju-sećam se da ti je bila frka zbog Đurđevdana... Da li si držala klasičan čas, ili treba organizovati nešto drugačije? Jesu li svi koji su polagali kada i ti imali obradu? Malo mi frka da ne bude neka sistematizacija ili utvrđivanje, pošto je kraj maja...
Koliko vremena si ostavila za pisanje pripreme?
Sve me zanima... A vremena imam sve manje, u školi sve više obaveza... Jesi li dobila pp od mene?
Još jednom, sve čestitke.. Luckey you
"Htela je krila da zvezde dohvati, ja joj nisam dao da se od zemlje odvoji...
Htela je snagu da svet osvoji... Nisam je pustio da diše i sada ...nema je više..."
 
Odgovor na temu

dino2010
abs, beograd

Član broj: 258533
Poruke: 5
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu08.05.2010. u 20:23 - pre 170 meseci
Je li neko polagao danas pedagogiju i psihologiju?


[Ovu poruku je menjao dino2010 dana 08.05.2010. u 21:35 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dino2010 dana 09.05.2010. u 12:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bolozansrdjan
profesor
zrenjanin

Član broj: 254286
Poruke: 4
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu08.05.2010. u 22:05 - pre 170 meseci
Danas smo polagali samo mi ponavljaci pedagogogiju kod profesora Grandica. Od nas dvadesetak palo je cetvoro-petoro, sto je solidan procenat uspesnosti. Uglavnom smo svi ozbiljno shvatili ispit. Mora da se nauci knjiga od Trnavca i Djordjevica, drugacije se ne moze poloziti.
 
Odgovor na temu

experta
prof. srpskog jezika
Beograd

Član broj: 257991
Poruke: 4
95.180.77.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu08.05.2010. u 23:36 - pre 170 meseci
Nastavnice Ana i ostali srbisti
Pripremu sam ti poslala na mail koji si mi u PP ostavila jos sinoc.Nemojte se plasiti zakona, jer pitaju ono sto svi znamo.Sto se metodike tice, ukoliko vam je na casu Zona Mrkalj ne odgovara se metodika, vec se komentarise cas.Ukoliko je u komisiji Ljiljana Bajic, bog neka vam je u pomoc.Ona pita i metodiku i cesto obara.Kad je moja koleginica polagala, Ljiljana je oborila troje od petoro.Tako da sam ja bila presrecna kada sam videla Zonu.
Priprema bi trebalo da bude detaljna, sa izgledom table na kraju i popisom literature koja se koristila.Moraju biti detaljno razradjeni ciljevi, a najcesce su u pitanju casovi obrade.Nisam cula da je neko imao drugi tip casa, ali nista nije nemoguce.
Vazno je da budete opustene i da odrzite cas onako kako biste to uradile u svojim odeljenjima.Preporucujem klasican cas, jer nikada ne znate koliko su deca pripremljena i koliko znaju.Kod tumacenja pesama trudite se da ne zalazite u stilske figure, jer vam se to moze obiti o glavu.Ne znate koliko je i kakvo znanje dece iz stilistike.Eto toga se setih, pitajte sve sto vas interesuje.Sto se pripreme tice posaljite mi mail, rado cu vam je proslediti.
 
Odgovor na temu

apotekarski pomocnik
prof. srpskog jezika

Član broj: 259195
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu09.05.2010. u 07:27 - pre 170 meseci
Experta, prvo da ti cestitam, a onda i da te zamolim da mi posaljes pripremu koju si koristila na [email protected]. Hvala!!!
 
Odgovor na temu

mira rakic
mirkamirjana
prof. srpskog jezika

Član broj: 258971
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu09.05.2010. u 08:21 - pre 170 meseci
Polagala sam juce u grupi od 14h, prvi put smo svi polagali, od nas 23, 2 je palo. Samo je prof. Grandic pitao, korektan i simpatican, mora se procitati cela knjiga Trnavac-Djordjevic i ako povezes sa praksom u svojoj glavi , prolazis. Seta kroz Didaktiku i postavi oko desetak pitanja. Evo koja su bila: didaktika i dr nauke, programirana nastava, nastavnik, vrste skola, tradicionalne i savremene nauke, nastava kao proces ucenja(trougao), sve o casu, nastavni plan i program, metode, principi, ocenjivanje Pali su samo oni koji nisu ni citali i nisu prosli sve sto on pita
 
Odgovor na temu

mira rakic
mirkamirjana
prof. srpskog jezika

Član broj: 258971
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu09.05.2010. u 08:25 - pre 170 meseci
Za Expertu,cestitam, kakvo olaksanje za tebe. ako mozes da mi posaljes pripremu [email protected]

[Ovu poruku je menjao mira rakic dana 09.05.2010. u 13:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mira rakic
mirkamirjana
prof. srpskog jezika

Član broj: 258971
Poruke: 13
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Ispit za licencu09.05.2010. u 08:26 - pre 170 meseci
Danas smo polagali samo mi ponavljaci pedagogogiju kod profesora Grandica. Od nas dvadesetak palo je cetvoro-petoro, sto je solidan procenat uspesnosti.

Uglavnom smo svi ozbiljno shvatili ispit. Mora da se nauci knjiga od Trnavca i Djordjevica, drugacije se ne moze poloziti.




[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 09.05.2010. u 10:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

space032
prof.TIO i informatike

Član broj: 256635
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu09.05.2010. u 08:47 - pre 170 meseci
Molim kolege koji imaju pedagoske situacije sa prihvatljivim odgovorima da mi posalju na mail [email protected]
Hvala!!
 
Odgovor na temu

gaga biologija
profesor biologije

Član broj: 249836
Poruke: 20
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu09.05.2010. u 19:13 - pre 170 meseci

Interesuje me da li mora da se zna odgovor na svako pitanje koje postavi?Da li su ti koji su pali znali barem nesto ?

Polagala sam juce u grupi od 14h, prvi put smo svi polagali, od nas 23, 2 je palo. Samo je prof. Grandic pitao, korektan i simpatican, mora se procitati cela knjiga Trnavac-Djordjevic i ako povezes sa praksom u svojoj glavi , prolazis. Seta kroz Didaktiku i postavi oko desetak pitanja. Evo koja su bila: didaktika i dr nauke, programirana nastava, nastavnik, vrste skola, tradicionalne i savremene nauke, nastava kao proces ucenja(trougao), sve o casu, nastavni plan i program, metode, principi, ocenjivanje Pali su samo oni koji nisu ni citali i nisu prosli sve sto on pita
 
Odgovor na temu

mira rakic
mirkamirjana
prof. srpskog jezika

Član broj: 258971
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu10.05.2010. u 12:04 - pre 170 meseci
Bitno je da procitas celu knjigu i da logicki povezes, profesor hoce da pomogne i da podseti, ovi dvoje nisu ni ucili didaktiku, nisu ni bili besni, kazu da je korektan ali nista nisu znali, nisu dovoljno spremali. moras imati stav i da se ne uplasis i samo pricaj....srecno!!!!!
 
Odgovor na temu

tratincicca
nastavnik,ss
novi sad

Član broj: 258664
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu10.05.2010. u 16:11 - pre 169 meseci
Da li je neko sad u subotu polagao psihologiju? Ako jeste ko je ispitivao i kako ste prošli?
 
Odgovor na temu

kiki888
tijana Tasha
prof.srpskog jezika i knjizevnosti

Član broj: 253885
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ispit za licencu10.05.2010. u 18:33 - pre 169 meseci
Da li zna neko do kada pozivaju za pedagogiju i psihologiju, mislim da li pozivaju i u junu?
 
Odgovor na temu

Nastavnica Ana
Nastavnica Ana
osnovna škola, srpski jezik

Član broj: 257104
Poruke: 22
*.aDSL.Verat.Net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu10.05.2010. u 19:57 - pre 169 meseci
Mislim da pozivaju,ali verovatno samo dok traje školska godina... I oni jedva čekaju leto i godišnji odmor;) Ne znam za pedagogiju, ali psihologiju zaista nije teško položiti... Treba pročitati knjigu -Rota- i posle iz skripte možeš da se podsetiš.... Link za skripte iz pedagogije i psihologije je na 92.ili 93. strani- na ovoj temi:)) Ako neko ne može da skine, neka mi ostavi mail u pp, pa ću mu poslati...
Nego, da li neko od srbista ima kvalitetnu pripremu iz gramatike? Zaista bih bila zahvalna ako bi mi neko poslao pp... Za tačno 14 dana držim čas, i malo mi frka pošto je kraj godine da ne bude neko utvrđivanje, sistematizacija, vežbanje...
"Htela je krila da zvezde dohvati, ja joj nisam dao da se od zemlje odvoji...
Htela je snagu da svet osvoji... Nisam je pustio da diše i sada ...nema je više..."
 
Odgovor na temu

iwa79
hemicar, skola

Član broj: 240088
Poruke: 50
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu10.05.2010. u 20:09 - pre 169 meseci
Nastavnica Ana
Kada su te obavestili za čas?
 
Odgovor na temu

Nastavnica Ana
Nastavnica Ana
osnovna škola, srpski jezik

Član broj: 257104
Poruke: 22
*.aDSL.Verat.Net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu10.05.2010. u 20:36 - pre 169 meseci
Obavestili su me 30. aprila da je čas 24.maja... Jedna koleginica iz moje škole dobila je poziv tačno mesec dana ranije...
U pozivu stoji koja je škola, razred i odeljenje, vreme.. Trebalo bi da obaveštenje stigne najkasnije 15 dana pre održavanja časa... Mada, bilo je nekih situacija kada su kolege, zbog niza neverovatnih okolnosti, poziv dobili bukvalno 6-7 dana ranije.. I položili su... Nekima su zakazan čas odložili za 7 ili 14 dana...Valjda to zavisi od komisije..
Ali, nastavnu jedinicu dobiješ zvanično najkasnije 24 h pre držanja časa..A to je malo vremena...Zamisli ako neko predaje srpski u Gimnaziji, i dobije obradu nekog romana, npr... Zato je najbolje otići do škole i porazgovarati sa kolegom/koleginicom, uzeti na vreme nast. jedinicu i čak u svojoj školi "isprobati" čas...
Pozdrav:)
"Htela je krila da zvezde dohvati, ja joj nisam dao da se od zemlje odvoji...
Htela je snagu da svet osvoji... Nisam je pustio da diše i sada ...nema je više..."
 
Odgovor na temu

bela jela
Jelena Marković
Vaspitač, D.V. Neven
Bajina Bašta,Srbija

Član broj: 259393
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu11.05.2010. u 16:12 - pre 169 meseci
Zdravo društvo!
Nova sam ovde,ali vidim da je ovaj forum super i koristan!Sve pohvale.Ja sam vaspitač i 20-og maja polažem ispit za licencu.Najviše me zanimajurešavanje konkretnih situacija iz pedagopke prakse i ko to ispituje?Ako ispituje prof. Grandić,onda mi i nije tolika frkaI kako ispituju poznavanje propisa iz oblasti vaspitanja i obrazovanja-šta pitaju i kako?
Unapred vam hvala,svima!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267265 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.