Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267472 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aredhel
Profesor engleskog jezika,
Ekonomsko-trgovinska skola, Kula

Član broj: 266767
Poruke: 12
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu09.10.2011. u 12:32 - pre 152 meseci
Cestitam!!!
 
Odgovor na temu

jellennabg
Beograd

Član broj: 291694
Poruke: 5
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu09.10.2011. u 15:09 - pre 152 meseci
Treba 15. 10. da polazem pedagogiju u BG-u. Da li neko zna ko ce ispitivati ili kako to moze da se sazna?
 
Odgovor na temu

timitime
saradnik
srbija

Član broj: 290773
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu09.10.2011. u 17:38 - pre 152 meseci
za jellenna pogledaj privatnu poruku
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Ispit za licencu09.10.2011. u 17:42 - pre 152 meseci
Za to ne morate koristiti privatne poruke, posebno zato što novi članovi često ne znaju da ih koriste.

Takve stvari slobodno možete napisati ovde u temi.
 
Odgovor na temu

jellennabg
Beograd

Član broj: 291694
Poruke: 5
*.adsl-3.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu09.10.2011. u 17:48 - pre 152 meseci
@timetime

Hvala na informaciji. Ne mogu da ti posaljem pp jer sam se tek registrovala.
Meni je pedagogija zakazana za 9h.
 
Odgovor na temu

miviki81
Viktoria
Profesor razredne nastave

Član broj: 291165
Poruke: 3
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu10.10.2011. u 16:44 - pre 152 meseci
Pozdrav svima....
Cestitke onima koji su vec polozili (blago vama).
Da li ima ucitelja koji idu da polazu u cetvrtak 13.10. u N.Beogradu (OS"B.Radicevic")?
 
Odgovor na temu

dragana85
uciteljica

Član broj: 291142
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu11.10.2011. u 21:40 - pre 152 meseci
Mikiviki imas li mozda neku pripremu za cas za nas ucitelje?Pogledala bih da vidim kako treba da izgleda.
 
Odgovor na temu

milos vlaisavljevic
milos vlaisavljevic
kikinda

Član broj: 96413
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu11.10.2011. u 22:20 - pre 152 meseci
za Anu N. mozes li mi poslati svoju pripremu za cas,ja predajem srpski i cekam na poziv.Hvala ti unapred! [email protected]

MIlos
 
Odgovor na temu

xxxxx yyyyyyyyyy
emina ilic
profesor
informatike,os"17oktobar"
jagodina

Član broj: 276050
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon ispi za licencu-pedagogija13.10.2011. u 11:41 - pre 152 meseci
kolege, ako neko ima skriptu od grandica iz pedagogije molim vas posaljite mi na mejl [email protected] jer pita neka pitanja i iz nje pored pedagogije djordjevic trnavac, hvala !!!
 
Odgovor na temu

xxxxx yyyyyyyyyy
emina ilic
profesor
informatike,os"17oktobar"
jagodina

Član broj: 276050
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu13.10.2011. u 11:46 - pre 152 meseci
poruka za waterlily, ako imas grandicevu pedagogiju posalji na mejl [email protected] mi odgovor na pitanje podela skole!!hvala!
 
Odgovor na temu

mmilica81
milica milic
beograd

Član broj: 149163
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu13.10.2011. u 15:02 - pre 152 meseci
To je ono - gradska, prigradska, seoska...; mikro, mala, velika...; i tsl. Ima u Đorđević/Trnavcu
it plavusa!?
 
Odgovor na temu

Dzz

Član broj: 160885
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu13.10.2011. u 22:46 - pre 152 meseci
Zdravo svima


Ima li neko od informaticara knjigu u elektronskom obliku "Metodika informatike"?

 
Odgovor na temu

mayap
matematicar
Beograd

Član broj: 268665
Poruke: 16
*.adsl.absolutok.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu14.10.2011. u 00:19 - pre 152 meseci
@Dzz
Ja prvi put čujem da postoji takva knjiga.
Ko je autor i izdavač? Kupila bih je ovako ako nema u elektronskom obliku.
 
Odgovor na temu

miviki81
Viktoria
Profesor razredne nastave

Član broj: 291165
Poruke: 3
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu14.10.2011. u 11:17 - pre 152 meseci
Cao svima...
Sad sam vec ucitelj sa licencom...
Posto mi je ovaj forum dosta pomogao,i ja cu da predam svoje iskustvo ostalima...

Cas sam drzala u OS u N.Beogradu(matematika), imala sam jako veliku tremu, zbog koje nisam mogla da skoncentrisem kao inace, a i sve je nepoznato... i nisam bas bila zadovoljna ali smo sve polozile. Clanovi komisije su divni. Iako kritikuju, imaju i lepe reci pohvale, i sve sto kazu je da vam pomognu u daljem radu...

U 16.30 Ministarstvo...
Posto nas je bilo 4, isle smo po dve. Prvo zakoni,pitanja: Licenca i registar nastavnika, uslovi za prijem u radni odnos. Koleginica: upis u skolu, drugog ne mogu da se setim. Zena izgleda stroga, ali te navodi i preformulise pitanje tako da znas da odgovoris (naravno MORA da se uci, da se znaju osnovne stvari, i nikako da se cuti...(NI TU NIJE BAS POMOGLA TREMA,ali sam se snasla). Moze da se pise koncept. Zatim smo presle u drugu kancelariju na PEDSIT., od 4-5 biras jednu, moze da se pise, u crtama sta bi uradio. Sve tece kroz prijatan razgovor, pitaju jos neka pitanja, i daju savete... (trema prisutna,nepotrebno)...

Svi koji treba da polazete, probajte da ne panicite koliko god mozete...i ni u kom slucaju nemojte popiti nista za smirenje:samo ce vas usporiti, necete moci da reagujete...(pogotovo ne pre casa)...

SRECNO SVIMA!
Slobodno pitajte sta god vam treba,(ali najvise uciteljima mogu da pomognem...)!

 
Odgovor na temu

Dzz

Član broj: 160885
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu14.10.2011. u 22:00 - pre 152 meseci
Meni su rekli da postoji.

I ja bih je kupila. :D

Googlala sam i pronasla "Metodika informatike" od prof. Velimira Sotirovica. Medjutim, na to sajtu trenutno je knjiga rasprodata, cak sam im poslala pitanje da li ce opet je dobiti, odgovora nema.

 
Odgovor na temu

jellennabg
Beograd

Član broj: 291694
Poruke: 5
109.121.1.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu16.10.2011. u 16:02 - pre 152 meseci
Iskustva sa polaganja pedagogije od 15. 10.
Prof. Grandic je ispitivao. Od nas 20 odgovarala sam, recimo 13. Svi smo polozili.
Najgore je cekanje i medjusobno propitivanje. Kada se udje kod njega u kancelariju
sve je mnogo lakse. Bio je izuzetno prijatan. Svakome postavi po 9-10 pitanja.
Oni sto su prvi odgovarali, zadrzali su se po 20-25 minuta, mi kasnije smo ostajali
po 6-7. Brzo prelazi sa pitanja na pitanje kada vidi da se zna. Uopste nije pitao
vaspitanje i uvodni deo iz pedagogije. Svakog kandidata je pitao tradicionalne i
savremene teorije. I bukvalo sve iz didaktike.

Nemojte da nabavljate vise knjiga. On sam nam je rekao da pita iskljucivo iz
knjige Trnavac-Djordjevic.
 
Odgovor na temu

jellennabg
Beograd

Član broj: 291694
Poruke: 5
109.121.1.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu16.10.2011. u 16:05 - pre 152 meseci
Molim ako neko od profesora srpskog ima pripremu koja zadovoljava (za srednje skole)
da mi je posalje na adresu:

[email protected]

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

fifi2006
strucni saradnik, srednja škola

Član broj: 234353
Poruke: 12
*.static.zrlocal.net.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu17.10.2011. u 11:48 - pre 152 meseci
Iako su ljudi pre mene rekli sve što vam je potrebno da znate o polaganju pedagogije, ne mogu da odolim iskušenju da i ja ostavim svoj komentar.
Pre svega veliki pozdrav grandioznom profesoru Grandiću koji je 15.oktobra, umesto u 14, popodnevnu grupu počeo da ispituje u 15 i 30 iz prostog razloga što se odužio ispit prepodnevne grupe. Popodne je trebalo da nas odgovara 25 (od čega dvanaestoro ponavljača). Profesor nas je pre ispita pozdarvio, rekao šta će pitati (sve osim istorijskog dela), usput i sam odgovorio na neka pitanja i nasmejao nas. Stekla sam utisak da je prilikom pozdravljanja grupe mogao tačno da oceni ko je u kolikoj meri ovladao materijom. On zaista jeste divan, ali to nikako ne znači da će sa vama pričati o tome koji vam crtani deca rado gledaju i šta vam je predstavljalo teškoću u spremanju ispita. Treba da budete svesni toga da idete na ISPIT i da ni vi od svojih učenika ne očekujete da vam, dok odgovaraju, pričaju o tome da li im je tata gledao utakmicu dok su oni učili.
Samo spremanje ispita nije ni meni lako palo, pre svega zbog usklađivanja svih obaveza koje imam, zbog toga što mi je bilo teško da ostanem hladna kada mi je ćerka (5 godina) demonstrativno zatvarala vrata kada počnem da se preslišavam, a onda i zbog same materije - ono što čitate vam je poznato, prosto nešto što se podrazumeva, ali kada treba da ponovite ne ide baš tako lako i zbog velikog broja podela koje su slične. Dodatnu teškoću predstavljala mi je činjenica da sam jedan stručni ispit već polagala (u stvari 7 ispita i pismeni rad), ali mi se taj ispit ne priznaje, a u mom svakodnevnom radu mi mnogo više koristi nego ovo što sam učila jer nisam u nastavi. Šta da se radi, kad je već tako išla sam logikom da mi je bolje da zapnem i odradim to kako treba, nego da produžavam agoniju - i svoju i ljudi u mom okruženju. U svakom slučaju odgovarala sam isto kao i ljudi koji su u nastavi, počevši od metoda zasnovanih na rečima i objašnjenjem rada sa knjigom, a ostala pitanja su bila: nastavni čas, obrazovna tehnologija, nastavni plan, vrste slobodnih aktivnosti, ponavljanje, empirističke teorije (mada sam objasnila sve), prethodno proveravanje, razlike između dopunske i dodatne nastave, možda još nešto.
Mali saveti: dok čekate da vas pozovu primenite u praksi metodu rada sa knjigom - iščitajte knjigu i pritom pravite beleške, odnosno izdvojte suštinu, biće vam mnogo lakše kada vas budu pozvali na ispit jer će vam materija već biti poznata. Nikako nemojte učiti iz tuđih teza i podsetnika jer vam to neće biti dovoljno da shvatite i povežete gradivo. Kada dobijete poziv, organizujte sebi vreme za učenje i poštujte tu organizaciju, uzmite dva do tri slobodna dana pred sam ispit da utvrdite i sistematizujete gradivo. Ako ste učili, ne dozvolite da vas uhvati panika - mene je uhvatila, ali to je nešto što profesor razume i neće vam uzeti za zlo ako bude video da ste učili. Znam da je strašno kada čujete da je neko pao, ali verujte da ne shvataju svi ispit ozbiljno.
Ne znam kako su prošli ostali iz moje grupe, pošto sam odgovarala prva. Po završenom ispitivanju, profesor me je pohvalio pa me još uvek drži osećaj prijatnosti koji uspeh nosi sa sobom (što je sredstvo vaspitne metode podsticanja).
P.S. Nadam se da vas nisam udavila.
 
Odgovor na temu

celestine

Član broj: 283384
Poruke: 16
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu17.10.2011. u 14:34 - pre 152 meseci
Evo konacno licenca! Iz drugog puta! U komisiji profesorka Zorica Djergovic i jos jedna (ne znam ime) su bile fine i ljubazne. Ne cepidlace. Oborile su jednu devojku ali nisam cula sta je razlog. Sve smo dobile po neku kritiku ali niposto zlonamernu, vec vise konstruktivna kritika. Nas dve nismo cak ni realizovale bas sve iz pripreme i cak nam ni to nije napomenula kao kritiku. Vole da ima zanimljivih aktivnosti i ne drzati se iskljucivo knjige. Ucenici u trgovackoj gde sam ja drzala cas su mrtvo more ali one kazu mi ne ocenjujemo to. Sve u svemu veoma korektne. Pripremu mi nisu ni komentarisale, valjda je bila OK.
 
Odgovor na temu

aredhel
Profesor engleskog jezika,
Ekonomsko-trgovinska skola, Kula

Član broj: 266767
Poruke: 12
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.10.2011. u 08:18 - pre 152 meseci
Cestitam na polozenom delu ispita!!!!!

@celestine> da li bi mi poslala pripremu na [email protected].

Sve cestitke jos jednom, svima!!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267472 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.