Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267516 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zvoncelicenca
profesor srpskog jezika i knjizevnosti,
srednja skola
Beograd

Član broj: 285585
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu31.05.2011. u 13:11 - pre 157 meseci
U petak 20.maja.
 
Odgovor na temu

EPA
prof, SŠ
Beograd

Član broj: 285927
Poruke: 1
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu04.06.2011. u 15:18 - pre 157 meseci
Danas sam položila psihologiju i pedagogiju.

Evo pitanja iz pedagogije:
1. Opšte metode i sredstva vaspitanja
2. Nastava i proces učenja
3. Savremene teorije i shvatanja o izboru nastavnih sadržaja
4. Princip sistematičnosti i postupnosti
5. Tradicionalni način nastave
6. Metode zasnovane na rečima
7. Priprema nastavnika za čas
8. Drugi oblici organizacije nastavnog rada
9. Ekskurzije


[Ovu poruku je menjao EPA dana 04.06.2011. u 17:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

enisa-nina
Enisa Jusufovi
Nastavnik
Novi Pazar

Član broj: 286048
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.06.2011. u 15:56 - pre 156 meseci
Da li neko uskoro polaže ispit za stručnog saradnika - psihologa, ili je skorije polagao? Ja polažem 17. 06. može li neko da mi pošalje teme eseja koje i pedagoške situacije?

[Ovu poruku je menjao enisa-nina dana 07.06.2011. u 13:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

enisa-nina
Enisa Jusufovi
Nastavnik
Novi Pazar

Član broj: 286048
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.06.2011. u 15:56 - pre 156 meseci
Da li neko uskoro polaže ispit za stručnog saradnika - psihologa, ili je skorije polagao? Ja polažem 17. 06. može li neko da mi pošalje teme eseja i pedagoške situacije?

[Ovu poruku je menjao enisa-nina dana 07.06.2011. u 13:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miljna4
profesor francuskog

Član broj: 261616
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.06.2011. u 16:04 - pre 156 meseci
Za enisa-nina,jel ti polazes 17.juna?Napisala si 17.05 pa si me zbunila.Kad ti je stigo poziv za polaganje?
 
Odgovor na temu

enisa-nina
Enisa Jusufovi
Nastavnik
Novi Pazar

Član broj: 286048
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu07.06.2011. u 12:17 - pre 156 meseci
17. juna polažem. Molim Vas ako iko ima ikakvu informaciju dobro bi mi došla!
 
Odgovor na temu

enisa-nina
Enisa Jusufovi
Nastavnik
Novi Pazar

Član broj: 286048
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu07.06.2011. u 12:19 - pre 156 meseci
Poziv mi je stigao 30.05. da li i ti možda polažeš istog datuma?
 
Odgovor na temu

miljna4
profesor francuskog

Član broj: 261616
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu07.06.2011. u 17:12 - pre 156 meseci
Ma nisu me jos zvali,ne znam do kog datuma se uopste polaze jer se skolska godina uskoro zavrsava i da li pozivaju i po zavrsetktu nastave.
 
Odgovor na temu

enisa-nina
Enisa Jusufovi
Nastavnik
Novi Pazar

Član broj: 286048
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu08.06.2011. u 12:15 - pre 156 meseci
Vas nastavnike ne pozivaju posle završetka nastave jer držite čas, a nas stručne saradnike pozivaju mi nismo vezani za nastavu.
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu05.07.2011. u 14:19 - pre 156 meseci
Poceo raspust pa vam nije stalo do foruma, a kad krenu da zovu ko ce vam pomagati? Hej, 27 dana niko da se oglasi! Polozih zahvaljujuci i ovom mestu, pored ucenja, a ko ce vama?
 
Odgovor na temu

miljna4
profesor francuskog

Član broj: 261616
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.07.2011. u 12:50 - pre 155 meseci
Ekatarina kada si polagala i kako je bilo?
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu06.07.2011. u 19:31 - pre 155 meseci
Prosle godine maja drugi deo, cas, situacije i zakon i forum mi je bio skoro najbolji prijatelj. Cas se drzi uvek klasicno, bez vecih inovacija jer ne znas kakva ti je komisija, sta voli a sta ne. Bitno je da znas o cemu pricas, ne mesas pojmove i aktiviras sve ucenike. Trebalo bi da imas i neko sredstvo iz principa ociglednosti, tipa da poneses nesto ili napravis nesto u ucionici. Nastavni listici su pozeljni, kao domaci zadatak ili sa pitanjima za obnavljanje lekcije i sl. Zakon se mora uciti, ne napamet, ali se mora znati. Situacije, zna se, uvek si na strani dece i samo prica sa detetom plus psiholog. Mnogo muke ni oko cega, sto bi se reklo. Frka i panika jeste ali kad sve prodje i sama ces se smejati svemu. Pitaj ako te nesto posebno interesuje ili citaj ranije strane foruma, veruj mi, imas odgovore na sva pitanja.
 
Odgovor na temu

KATARINAT
profesor solfedja

Član broj: 245391
Poruke: 1
109.72.50.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu08.07.2011. u 13:35 - pre 155 meseci
Procitala sam sve od pocetka do kraja i odusevljena sam. Mene su iz skole prijavili jos 2008. a pre mesec dana su iz Ministarstva trazili da dopunim podatke- neverovatno, ali trazili su ponovo sve! Imali ovde jos muzicara koji cekaju da poloze drzavni ili su ga vec polagali?
 
Odgovor na temu

dejansta
Dejan Stanisic
programer
Leskovac

Član broj: 277849
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.autoplacxp.com


Profil

icon Re: Ispit za licencu29.07.2011. u 19:58 - pre 155 meseci
za KATARINAT
Ja radim u muzickoj ali predajem informatiku.
Meni su takodje trazili dopunu otprilike u isto vreme kada i tebi.
Mozda se i ja ubrajam u muzicare :)
Poz
 
Odgovor na temu

miljna4
profesor francuskog

Član broj: 261616
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu16.08.2011. u 09:39 - pre 154 meseci
Da li neko ovde zna od kada obicno pocinje pozivanje za polaganje prvog dela ispita?Ili da li su nekoga vec pozvali?
 
Odgovor na temu

zvoncelicenca
profesor srpskog jezika i knjizevnosti,
srednja skola
Beograd

Član broj: 285585
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu23.08.2011. u 22:33 - pre 154 meseci
Zdravo drugari!
Potrudicu se da napisem, razjasnim i odgovorim na pitanja koja sam sebi postavljala od trenutka kada sam dobila poziv za ispit.
Ispit iz pedagogije sam polagala i polozila 4. juna 2011. u 14h kod profesorke Marine Matejevic.
Zamolila sam kolege koje su polagale sa mnom da mi kazu koja pitanja su dobili na ispitu da bih ih postavila na forum.
Pitanja:
I 1. Zadaci vaspitanja
2. Dijaloske metode
II 1. Grupni oblik rada
2. Vaspitanje kao najsiri pedagoski proces i pojam
III 1. Pedagoske ideje Komenskog
2. Individualni oblik rada
IV 1. Osnovna skola
2. Heuristicki razgovor
V 1. Savremene teorije o izboru nastavnih sadrzaja
2. Katiheticki razgovor
VI 1. Funkcije razrednog staresine
2. Predavanje
VII 1. Vaspitanje kao oblik drustvene delatnosti
2. Frontalni oblik rada
VIII 1. Sruktura vaspitno-obrazovnih delatnosti u skoli
2. Metoda sprecavanja
IX 1. Programirana nastava
2. Princip individualizacije i socijalizacije
X 1. Jednostrana shvatanja o faktorima licnosti
2. Tradicionalne teorije u obrazovanju
XI 1. Princip humanosti
2. Metode demonstracije
XII 1. Karakteristike i svojstva nastavnikove licnosti
2. Rad u paru

U zgradu se ulazi 15 minuta pre ispita. U holu u prizemlju portiri imaju spisak na kome te traze i zaokruzuju (uz licnu kartu). Ukoliko nisi na spisku moras imati poziv inace te nece pustiti na ispit. Ja nisam imala poziv (nisu mi ga dali) a prijavljena sam bila sa starim prezimenom, tako da sam to nekako povezala...ugl., obavezno ponesite poziv.
Liftom se ide na neki sprat (zaboravila sam koji). Tamo nas je sluzbenica (mislim) prozvala po spisku, zaokruzila prisutne a onda taj isti spisak zalepila na vrata prof. kabineta.
U kabinetu je po troje i ulazi se redom po spisku koji stoji zalepljen na vratima.
Istina je da je ispred samog kabineta usko, zagusljivo i da nema gde da se sedne ali nema potrebe ni biti tu. Postoji mali hol sa foteljama i stolovima a ispred toga hodnik sa stepenicama i prozorom (meni je tu bilo najbolje).
Na ispitu je palo troje ljudi. Dobili su i dodatno trece pitanje na koje takodje nisu znali odgovor. Oni su vec pre samog ispita rekli da nisu bas spremni.
Pise se koncept.
Ispit je poceo tacno u 14h. Ja sam zavrsila u 17h a posle mene je odgovaralo jos (mislim) troje. Vreme brzo prolazi i taj deo mi nije bio tako strasan kao sto sam citala na forumu. Ponela sam cokoladice i vodu ali bas to nekako brzo prodje.
Inace, ja sam dobila poziv za subotu 15. maja 2010. Tada sam ispit odlozila, obrazlozenje: „Iz porodicnih razloga.”. Pravnica je poslala molbu Ministarstvu (ispit za licencu). Na molbe ne odgovaraju i prihvataju ih ali mora skola zvanicno da posalje molbu.
Ja sam takodje navela da ce razlozi za odustajanje prestati i da ih molim da me pozovu u prvom sledecem roku. Ocekivala sam poziv u junu ili u septembru. Medjutim, dosao je i novembar a od poziva nista. Pocetkom decembra ih je pedagog moje skole nazvala i pitala „za moj slucaj”. Oni su rekli da su me negde „zaturili” i da sada mogu da ocekujem poziv.
Poziv sam dobila 20. maja 2011.
Tada sam jos uvek bila na proslogodisnjoj procitanoj sesnaestoj strani knjige. U skoli sam bas tih dana imala mnogo obaveza (pismeni, maturanti, izlet...), a sve sam morala da zavrsim do cetvrtka 26. maja jer sam uzela tri slobodna dana (imamo pravo na pet, ja sam ostavila dva za drugi deo).
U petak 27. maja sam bila na 150-oj procitanoj strani pedagogije. Paralelno sam iscitavala forum (samo ono sto se tice pedagogije i mog ispitivaca), citala knjigu po poglavljima a onda svako to poglavlje jos jednom skraceno iz skripte (koja kruzi po forumu) koju sam malo i dopunjavala.
Od tog petka je krenulo ono pravo studentsko, kampanjsko ucenje od 12 do 15 sati dnevno sa pauzama za hranu (ja sam uvek tako ucila).
Dakle, knjigu sam jednom procitala, skriptu procitala i dopunjavala (i od nje pravila neku svoju) i jos jednom sve obnovila. Ko nije navikao na ovakav tempo ili mu to porodicni ili drugi uslovi ne dozvoljavaju, ne bi trebalo da se upusta u ovakav nacin spremanja ispita. Poslusajte druga iskustva.
Ispit sam spremila dobro, to mi je i profesorka rekla. To nije bila moja namera niti sam to znala do samog trenutka kada sam dobila pitanja i pocela da pisem koncept.
Poslednja dva dana mi je u glavi odzvanjalo: „Samo da ne padnem, samo da polozim, kako god, kako cu u skolu ako padnem ...”. Ne znam da li se tako svi osecaju ali mi koji smo to rekli naglas, jesmo!
Kada sam uvidela da profesorka daje i dodatno trece pitanje ako se ne snadjes na prva dva, tada sam nekako znala da necu pasti. To je bilo veliko olaksanje.
Mislim da je ovaj paralelni sistem knjige i skripte sa dopunama dobar. Da, mislim da je neophodno procitati knjigu.


Ako ima neko jos neko pitanje, samo napred! Posecivacu forum, ceka me drugi deo ispita.
Da li neko zna kada nas najranije mogu pozvati da drzimo cas?
Javite se ako dobijete poziv.

SRECNO!
 
Odgovor na temu

Christabel
profesor engleskog jezika, osnovna skola

Član broj: 251758
Poruke: 31
*.adsl-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu26.08.2011. u 18:35 - pre 154 meseci
zvoncelicenca, lepo od tebe sto si sve ovo podelila sa nama :-) Zanima me jedna stvar - da li u slucaju odlaganja oni zovu tek kad ih kandidat / skola obavesti da je prosla situacija zbog koje se trazilo odlaganje ili zovu i bez tog obavestavanja od strane skole, kad oni procene da bi recimo kandidat mogao da polaze?
 
Odgovor na temu

zvoncelicenca
profesor srpskog jezika i knjizevnosti,
srednja skola
Beograd

Član broj: 285585
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu26.08.2011. u 20:11 - pre 154 meseci
Ti pises, skola salje molbu i cekas novi poziv, a kada ce te pozvati zavisi od njih. Ja sam navela u molbi da ce razlozi za odlaganje prestati i da me pozovu. Oni to nisu dugo uradili pa je pedagog zvala jer smo se zabrinuli. To je moje iskustvo.
 
Odgovor na temu

zvoncelicenca
profesor srpskog jezika i knjizevnosti,
srednja skola
Beograd

Član broj: 285585
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu26.08.2011. u 20:14 - pre 154 meseci
Dakle, mislim da ce te oni zvati kada dodjes na neki novi red, ali to je samo moje misljenje.
 
Odgovor na temu

Christabel
profesor engleskog jezika, osnovna skola

Član broj: 251758
Poruke: 31
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu27.08.2011. u 11:31 - pre 154 meseci
Krajem marta je skola slala molbu za odlaganje, zbog trudnickog bolovanja. Porodjaj je sad bas bas blizu pa mi mi ne bi bas odgovaralo da taj red za polaganje dodje sada, ipak tu je onaj period porodiljskog odsustva, oporavak, nega bebe... Tebi hvala, a pozvacu ipak i sekretara da vidim sta on kaze, nesto mi se po glavi mota da je tada pominjao da skola treba da obavesti Ministarstvo, ali stvarno ne mogu da se setim, moguce i da nije to rekao...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267516 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.