Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267239 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kalecvet
vladica dojkov
profesor, mileva matic

Član broj: 262278
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.09.2010. u 11:18 - pre 165 meseci
[email protected]
Unapred hvala

Inace javili su mi dve nedelje ranije sto u principu nije ni malo, a nije ni puno vremena....Inace po zakonu imamo pravo na 5 radnih dana slobodnog sto je odlicno i iskreno se nadam da cu se spremiti kako treba i pored dvoje male dece!!
 
Odgovor na temu

spacestation
profesor engleskog jezika

Član broj: 204697
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu19.09.2010. u 11:26 - pre 165 meseci
Jesi sigurna? Ja sam nesto cula da je navodno jedna koleginica pala, jer je priprema bila na srpskom.. Mada mi je to nebulozno, sta je s onima u komisiji koji ne znaju engleski? :)
Da li neko zna da li se desava da profesori engleskog koji rade u osnovnoj skoli dobiju odeljenja od 1. do 4. razreda? Cini mi se da skoro svi dobiju poziv za 8. razred..
 
Odgovor na temu

mjaca
pedagog
ns

Član broj: 268762
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon da li ima pedagoga?19.09.2010. u 13:05 - pre 165 meseci
Da li ima stručnih saradnika da polažu ispit 30. septembra? U OŠ "Vladislav Ribnikar" BG?
 
Odgovor na temu

salsa81
osnovna skola
Beograd

Član broj: 268761
Poruke: 1
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.09.2010. u 14:12 - pre 165 meseci
Kolege,
Prijavila sam ispit za dobijanje licence jos pre oko 2 godine i jos uvek me nisu pozvali na polaganje. Da li ima nekoga ko je polagao za muzicku kulturu? Vidim na forumu da uglavnom pisu srbisti, englezi, matematicari...Moje kolege muzicari izgleda cute ili ne polazu jos uvek!? Zamolila bih nekoga ako moze da mi prosledi pedagoske situacije (sa resenjima) . Htela bih polako da pocnem da ucim, nikad se ne zna kad ce me pozvati.
Hvala unapred! Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

mayap
matematicar
Beograd

Član broj: 268665
Poruke: 16
*.adsl.absolutok.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.09.2010. u 15:29 - pre 165 meseci
Je li to sigurno za tih 5 dana slobodnih za pripremu ispita?
Prvi put cujem.
Ako se iskoristi za psihologiju, je l' moze posle za zakon?
Ili, ako se ne iskoristi za psihologiju moze li za zakon?
 
Odgovor na temu

soulseekns
n. engleskog jezika, srednja skola

Član broj: 256799
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu19.09.2010. u 21:56 - pre 165 meseci
Citat:
spacestation: Jesi sigurna? Ja sam nesto cula da je navodno jedna koleginica pala, jer je priprema bila na srpskom.. Mada mi je to nebulozno, sta je s onima u komisiji koji ne znaju engleski? :) .

Ja sam je pisala na srpskom i nikakvu primedbi nisu imali. Na polaganju ce ti oba clana sigurno znati engleski ali koliko sam ja procitala ovde na forumu, nekima su na polaganju i savetovali da pripreme budu na srpskom jer se recimo moze desiti da direktor skole u kojoj radis ne zna engleski pa mu tvoja priprema onda nista nece znaciti ako ti dodje na cas.

 
Odgovor na temu

jelenatasic
fizicar

Član broj: 268818
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.09.2010. u 00:57 - pre 165 meseci
Polazem pedagogiju i psihologiju u subotu, 25. septembra. Zna li neko ko su ispitivaci i moze li se nekako dobiti ta skripta iz psihologije. Pedagogiju sam valjda naucila... Pozdrav!
 
Odgovor na temu

jelenatasic
fizicar

Član broj: 268818
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.09.2010. u 01:04 - pre 165 meseci
sigurno je i mozes kad god hoces da ih koristis, tj. kad ti direktor odobri. ja sam morala da napisem zahtev, ali nije bilo nikakvih problema da mi se to odobri.
 
Odgovor na temu

mikrianulla
profesor, Osnovna škola
Beograd

Član broj: 254588
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.09.2010. u 13:53 - pre 165 meseci
Mayap,
što se slobodnih dana tiče, mislim da to zavisi od škole..
Moja drugarica, koja radi u selu pored Raške ima slobodan samo taj dan, dan polaganja.
Kod mene u školi 7 radnih dana, s tim što je taj sedmi dan-dan polaganja.
Kada sam spremala psihologiju za mart, pitala sam da li mogu da iskoristim tada, npr.2 dana, a za drugi deo ispita da sačuvam ostatak. Pravnica mi je rekla da mora odjednom... Ne znam kako to ide, tako su mi rekli.
U svakom slučaju, ja sam sve te dane ostavila za ovaj drugi deo ispita, 27.9.
Bila sam danas u školi u kojoj polažem, porazgovarala sa koleginicom. Oduševljena sam koliko je fina....:)
 
Odgovor na temu

krivak.gorica
Stručni saradnik

Član broj: 268843
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Ispit licenca za pedagoga20.09.2010. u 15:25 - pre 165 meseci
Ima li stručnih saradnika - pedagoga koji treba da polažu? Ja sam pozvana 29.09. u OŠ "Vladislav Ribnikav" u BG.
Da li zna neko kad se dobija tema za esej, koja je literatura potrebna da se uči?
Imam skripte iz pedagogije,psihologije i metodike koje su profesori koristili u mojoj školi, ako nekome treba !!!
 
Odgovor na temu

mayap
matematicar
Beograd

Član broj: 268665
Poruke: 16
*.adsl.absolutok.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.09.2010. u 19:06 - pre 165 meseci
mikrianulla hvala na ovim informacijama.
Danas sam razgovarala sa zamenikom direktora, rekao je da ce da proveri.
I ja sam imala istu ideju da uzmem 2+3 dana, ali izgleda da cu i ja, ako mi uopste nesto budu dali, ostaviti za drugi deo (nadam se da cu proci ovaj prvi haha).
 
Odgovor na temu

spacestation
profesor engleskog jezika

Član broj: 204697
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.09.2010. u 19:52 - pre 165 meseci
Citat:
soulseekns: Ja sam je pisala na srpskom i nikakvu primedbi nisu imali. Na polaganju ce ti oba clana sigurno znati engleski ali koliko sam ja procitala ovde na forumu, nekima su na polaganju i savetovali da pripreme budu na srpskom jer se recimo moze desiti da direktor skole u kojoj radis ne zna engleski pa mu tvoja priprema onda nista nece znaciti ako ti dodje na cas.

Bas ti hvala! :) Pozdrav!
 
Odgovor na temu

jelenatasic
fizicar

Član broj: 268818
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.09.2010. u 23:11 - pre 165 meseci
Ljudi, pomagajte!!!!
Ima li neko tu famoznu skriptu iz psihologije?
25. je tako blizu....
 
Odgovor na temu

SimićVladan
profesor matematike,Šabac
Srbija

Član broj: 257357
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu21.09.2010. u 08:37 - pre 165 meseci
Pošalji mi mail na [email protected] da ti pošaljem šta imam iz psihologije,zakona i pedagoških situacija.
 
Odgovor na temu

mikivr
student

Član broj: 247599
Poruke: 9
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu21.09.2010. u 19:07 - pre 165 meseci
Ja sam polagao prvi deo ispita za licencu januara i to psihologiju-mora osrednje da se zna ali sve zavisi od toga kod koga profesora to polazete.Za ucenje su vam dovoljne skripte koje mozete naci na ovom forumu jer mahom svi uce iz toga.Ovo isto vazi i za pedagogiju.Sto se tice drugog dela ispita,polagao sam ga krajem aprila a u pitanju je engleski jezik.Polagao sam u osnovnoj skoli Branko Radicevic na Novom Beogradu.Vidim da ovde postoji nedoumica na kom jeziku treba da se pise priprema,odgovora na to nema.Neki pisu na srpskom dok drugi na engleskom.Komisija uopste ne obraca paznju na to na kom jeziku je napisana priprema.Ja sam licno pisao onaj opsti deo na srpskom dok sam tok casa pisao na engleskom zato sto tako zahtevaju savetnici u mom gradu pa sam se tako i upravljao.Sto se tice komisije,obavezno jedan clan komisije je profesor metodike engleskog jezika dok je drugi clan neki prosvetni savetnik za engleski jezik,bar je tako bilo kod mene.Posle odrzanog casa ne ispituju metodiku vec vas onako prijateljski upitaju da li ste zadovoljni casom i sta bi promenili.Naravno nijedan cas nije savrsen pa nadjite neke zamerke vasem casu i to slobodno kazite.Sve u svemu kako sam mislio da ce biti,na kraju je super ispalo.
 
Odgovor na temu

mikrianulla
profesor, Osnovna škola
Beograd

Član broj: 254588
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu21.09.2010. u 19:22 - pre 165 meseci
Mikivr!
Hvala na ovim informacijama.
Ja polažem u ponedeljak u O Š "Radoje Domanović" na NBGD i baš imam tremu...
Ali, biće valjda sve u redu.
 
Odgovor na temu

spacestation
profesor engleskog jezika

Član broj: 204697
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu21.09.2010. u 19:44 - pre 165 meseci
Miki, hvala puno na informacijama! Pricaju ljudi svakakve price kako su padali zbog gluposti kao sto je priprema napisana na srpskom umesto na engleskom, nije logicno, ali eto, sreca pa ima ko da nam resi dilemu! :)
Koju si temu dobio za cas? Nadam se da uglavnom daju obrade, a ne utvrdjivanja.. Da li se desava da nastavnici koji predaju engleski u osnovnoj skoli dobiju nize razrede? Nisam primetila da je neko pisao o casu u nizim razredima.. :)
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

mikrianulla
profesor, Osnovna škola
Beograd

Član broj: 254588
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu21.09.2010. u 20:41 - pre 165 meseci
Koliko ja znam, niko od engleza nije dobio mlađu decu za čas. Od 5.-8.
 
Odgovor na temu

mikivr
student

Član broj: 247599
Poruke: 9
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu21.09.2010. u 20:45 - pre 165 meseci
Ovako ide bar sto se tice engleskog...Ako je nekoga osnovna skola prijavila za polaganje ispita za licencu onda ta osoba polaze u osnovnoj skoli sto isto vazi i za srednju skolu,srednja skola vas prijavi onda polazete u srednjoj skoli.Ranijih godina dosta ljudi je polagalo ispit u nizim razredima medjutim poslednjih godina ispit se obicno polaze u visim razredima.Svi oni koji su polagali onog dana kada i ja,dobili su peti i sesti razred i to su sve bile obrade.Kada dobijete poziv za drugi deo
ispita pozovite skolu koju ste dobili i pokusajte da dobijete profesora koji predaje u odeljenju u kome polazete ispit.Ako uspete da stupite u kontakt s tom osobom,on/ona vam mogu reci po kojoj knjizi rade kao i koja nastavna jedinica ce biti vama namenjena posto taj isti profesor salje nastavne jedinice u ministarstvo a onda oni vama salju to dan pre ispita.Ovo obavezno pokusajte da uradite,neko uspe u tome neko ne,sve zavisi od vase srece i od te osobe koja predaje u tom odeljenju.Meni se pala nastavna jedinica iz sestog razreda Heroes and heroines in Britain a knjiga po kojoj rade u sestom razredu je Project 3.
 
Odgovor na temu

spacestation
profesor engleskog jezika

Član broj: 204697
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu21.09.2010. u 22:00 - pre 165 meseci
Thanks a lot! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267239 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.