Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da proverim gde mi nestaje prostor na disku?

[es] :: Windows desktop :: Kako da proverim gde mi nestaje prostor na disku?

[ Pregleda: 2955 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Kako da proverim gde mi nestaje prostor na disku?13.01.2006. u 02:24 - pre 222 meseci
Problem je sledeći: konstantno držim upaljen Internet i skidam nešto (eMuleom, ako je to bitno, i najviše su filmovi u pitanju) i za neko vreme mi skine npr. 100 MB a na disku mi nestane 300-400! Proverio sam system restore, hibernaciju, temp fajlove, naravno viruse, i ostalo što sam mislio da može biti vezano za to, ali džabe. E sad, ne tražim od vas da mi kažete gde odlazi prostor pošto pretpostavljam da nisam dao dovoljno informacija (mada bi to bila idealna varijanta), ali šta ću kad ni ja ne znam više. Ono što me zanima je koji je najjednostavniji način da posle par sati saznam šta se promenilo i uporedim sa prethodnim stanjem da bih tako prokljuvio kakvu crnu rupu imam na hardu.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Kako da proverim gde mi nestaje prostor na disku?13.01.2006. u 02:31 - pre 222 meseci
Sad sam proverio na sajtu provajdera, u vremenu u kom sam skinuo 1GB (tako piše u njihovim statistikama), meni je otišlo negde 3-4GB, možda čak i malo više.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Kako da proverim gde mi nestaje prostor na disku?13.01.2006. u 02:37 - pre 222 meseci
ukljucena ti je opcija u emule "allocated disk space"

znas dalje?
 
Odgovor na temu

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
*.telekom.yu.



+104 Profil

icon Re: Kako da proverim gde mi nestaje prostor na disku?13.01.2006. u 03:32 - pre 222 meseci
Mislim da eMule nema tu opciju, ali ako krene da skida neki deo koji se nalazi na kraju fajla zauzeće prostor na HD-u za ceo fajl.

Proveri Incomplete folder za eMule
Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Kako da proverim gde mi nestaje prostor na disku?13.01.2006. u 03:44 - pre 222 meseci
Citat:
vujkev: Mislim da eMule nema tu opciju, ali ako krene da skida neki deo koji se nalazi na kraju fajla zauzeće prostor na HD-u za ceo fajl.

Proveri Incomplete folder za eMule


da. peerweb (dc klijent) me je zbunio, jer sam ga podesavao pre neki dan.

ali ovo drugo je verovatno.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kako da proverim gde mi nestaje prostor na disku?13.01.2006. u 06:16 - pre 222 meseci
eMule+ ima tu opciju i ako koristis njega, velika je sansa da je upravo to u pitanju.

Ipak, ako nije to u pitanju, pokusaj da ustanovis sa Filemon-om. Njime mozes pretiti sve aktivnosti na disku. Medjutim, da ne bi bilo previse logova, najbolje nemoj nista drugo da radis na kompu dok to proveravas.

 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Kako da proverim gde mi nestaje prostor na disku?13.01.2006. u 11:19 - pre 222 meseci
Citat:
vujkev:
Mislim da eMule nema tu opciju, ali ako krene da skida neki deo koji se nalazi na kraju fajla zauzeće prostor na HD-u za ceo fajl.

Proveri Incomplete folder za eMule

Nije to u pitanju, čak i ako uračunam da su svi fajlovi koji se nalaze na download listi potpuno skinuti, opet ostaje nekoliko GB nestalog prostora.

Evo i konkretnog primera: sinoć kad sam krenuo da spavam imao sam još 2.9GB prostora. Nisam dodavao nikakve nove fajlove na listu, samo sam nastavljao jedan od 400MB od kojih je bilo skinuto negde 100. Sad ima skinuto 170MB (nije bitno to što sporo ide, jako malo ljudi deli taj fajl, to razumem), a ja na disku imam još 2.2GB! Znači, gubici prostora su zaista enormni, nije u pitanju nešto zanemarljivo.

Probaću sa Filemonom, jedino mi nije jasno kako misliš da ne radim ništa drugo - da li ne smem ni da skidam dok to radim (da bih video gde tačno odlazi prostor), ili si hteo da kažeš ništa osim toga?

Ako neko ima još neki savet neka kaže, nikad dosad nisam naleteo na ovako nešto i uopšte mi nije jasno šta se dešava.

edit: zaboravih, koristim običan eMule v0.46c

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 13.01.2006. u 12:20 GMT+1]
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Kako da proverim gde mi nestaje prostor na disku?13.01.2006. u 11:40 - pre 222 meseci
Citat:
Bojan Basic:
Proverio sam system restore, hibernaciju, temp fajlove, naravno viruse, i ostalo što sam mislio da može biti vezano za to, ali džabe.

Jesam vraga proverio ovo crveno, ostao mi C:\Windows\Temp sa nekih 5GB. Kako sam ga obrisao tako je i moj prostor na disku naglo skočio.

Hvala na pomoći svima koji su se trudili, i izvinjavam se što sam ispao idiot.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kako da proverim gde mi nestaje prostor na disku?13.01.2006. u 11:47 - pre 222 meseci
Ma nije neobicno da si prevideo taj folder jer to nije standardan temp folder na XP-u.
Ipak bi trebalo da utvrdis sta ti kreira te fajlove u temp-u. Imam utisak da je neka starija alikacija, verovatno nije nekog veceg proizvodjaca.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da proverim gde mi nestaje prostor na disku?13.01.2006. u 12:01 - pre 222 meseci
Proveri (razne) temp foldere, možda se neki ne prazni kako bi trebalo. Zapiši koliko ti je na kojoj particiji slobodno pa proveri koja to troši a još bolje je da potražiš koji je folder najsumnjiviji. Ipak je brojka velika, za 1GB DL ode 3-4 ... previše da bi se tek tako sakrilo.

PS Pa kad ne refrešujem na vreme. Jesi li bar overio šta je bilo u tom folderu pošto u principu on ne bi ni trebalo da je u funkciji?

[Ovu poruku je menjao calexx dana 13.01.2006. u 13:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Kako da proverim gde mi nestaje prostor na disku?13.01.2006. u 15:37 - pre 222 meseci
Nisam overio šta je bilo tamo, ali nema veze, od jutros kad sam se javio pa do sada se nakupilo nekih 250MB. :)

Ovaj Filemon je stvarno izvanredan, još jednom veliko hvala Shadowedu, ukebao sam i šta mi pravi problem. To je Microsoftov proces cidaemon.exe (videti http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;899869). Sad sam ga ubio i čekam reakciju, mada ipak ostaje tajna zašto je istovarao đubre u taj direktorijum.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Kako da proverim gde mi nestaje prostor na disku?13.01.2006. u 15:53 - pre 222 meseci
Opet ja.

Našao sam na stranim forumima nešto što ima veze. Problem identičan mom u svakom pogledu nalazi se opisan ovde, a o sličnom problemu diskutuje se i ovde. O čemu se tačno radilo baš u mom slučaju ne znam, svejedno - isključivanje Indexing servicea je rešilo problem a to može i da ostane isključeno, nije mi neophodan.

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 13.01.2006. u 17:07 GMT+1]
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako da proverim gde mi nestaje prostor na disku?

[ Pregleda: 2955 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.